Přejít na obsah


Fotka

GSAK -> Mapsource (-> GPS) export


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
38 odpovědí na toto téma

#21 NadaK2

NadaK2

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 248 příspěvků(y)

Publikováno 26 únor 2008 - 9:37

AHOJ, samozřejmě mám obě složky, cz i en, jak Můj Garmin tak i My Garmin a v nich těch 23 BMP souborků, 000.bmp až 023.bmp, mají správné ikonky... Nápad od Suplere, přidat vlastní trasový bod v MapSource - tam si prohlídnu nabízené sady ikonek a ty Custom Waypoints se mi vůbec nenabízí. To jsem zjistila už večer. Hmm a tady je asi zakopaný pes. V bádání holt budu pokračovat doma, v práci nemám instalace. dík za tipy, uvidíme večer, kam se probojuji Už mám v GSAKu všechny keše ĆR, jen ten export není OK. :o hezký den všem;)
  • 0

#22 suplere

suplere

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 408 příspěvků(y)

Publikováno 26 únor 2008 - 10:24

Ja bych znovu naistaloval nejnovejsi Mapsource:

http://www8.garmin.c...Source_6137.exe

A pak bych si stahnul tento sikovny programek programek :

http://www.path.cz/f...6af32db780ace19

Tento zip je treba rozbalit do adresare kde je Mapsource (vetsinou C:\Garmin) a pote upravit MS Loader.ini takto:

[MS language]
jazyk=CSY


Timto se vynuti cestina a tedy i ulozeni bodu v Muj Garmin.....
  • 0

#23 NadaK2

NadaK2

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 248 příspěvků(y)

Publikováno 26 únor 2008 - 10:38

diky moc, už se nemohu dočkat večera, snad se vše povede... ;) Já jsem hlavně uživatel, ale holt si musím poradit i s instalacemi ... Je supr, že se je kde zeptat. :D
  • 0

#24 NadaK2

NadaK2

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 248 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2008 - 11:25

tak, částečný úspěch se dostavil, i když nevím, zda je to úspěch. Do složky Můj Garmin jsem nakonec zkopírovala sadu ikonek se jmény: 000.bmp, - 008.bmp, pak se mi ikonky do MapSource načetly a i nabídly v možnostech při nastavení trasových bodů - vlastní. Jakmile jsem do této složky nahrála ikonky s dlouhými jmény, celou sadu: xxxxxxxxx 000.bmp - xxxxxxxxx 023.bmp, pak se mi žádné ikonky nenačetly a nenabídly. ??? napadá vás něco, proč se to děje? díky za rady;)
  • 0

#25 FHonza

FHonza

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 321 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2008 - 11:34

MapSource (český i anglický) hledá pouze soubory 000.bmp - 023.bmp v adresáři jak bylo napsáno někde výš, ostatní ignoruje. Takže obrázky stáhnuté přex xImage bez přejmenování nenajde
  • 0

#26 suplere

suplere

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 408 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2008 - 12:36

Presne tak...
  • 0

#27 NadaK2

NadaK2

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 248 příspěvků(y)

Publikováno 29 únor 2008 - 10:28

B)hmmB), tak všem díky, již to ukazuje vše co má, ted se už mohu kochat s ikonkama v mapce i GPS ... Ted si jen trochu rozumně roztřídit všechny keše CR, ale to si pohraju. :D:D:D
  • 0

#28 kapitola

kapitola

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 369 příspěvků(y)

Publikováno 01 březen 2008 - 14:29

Zdravim, reseni se mi libi, ale nejak se mi takto nepodarilo dostat ani do Mapsource ani do GPS obrazky waypointu. Obrazky s typy kesi jsou na obou mistech v poradku, ale ostatni waypointy jsou v MS cerne ctverecky a v GPS modre vlajecky. Rad bych je mel take rozliseny podle typu (Parkoviste, finalky, stage, QoA, ...) To nekomu funguje? Jak na to? Diky
  • 0

#29 suplere

suplere

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 408 příspěvků(y)

Publikováno 01 březen 2008 - 15:20

Co je mysleno tim ostatni waypointy? Jsou tim mysleny Additional (child) waypointy? Jake BMPcka mate v PC? Z jakeho zdroje? Kazdy pouziva nejaky jiny "ikonset" a "makro na prirazeni" z GSAKu...
  • 0

#30 kapitola

kapitola

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 369 příspěvků(y)

Publikováno 01 březen 2008 - 15:53

suplere napsal/a:
Co je mysleno tim ostatni waypointy? Jsou tim mysleny Additional (child) waypointy?


Ano je to mysleno tak.

suplere napsal/a:
Jake BMPcka mate v PC? Z jakeho zdroje? Kazdy pouziva nejaky jiny "ikonset" a "makro na prirazeni" z GSAKu...


Cerpal jsem tady od Miona.
  • 0

#31 Mion

Mion

    Mion

  • Members
  • PipPipPip
  • 945 příspěvků(y)

Publikováno 01 březen 2008 - 18:16

ten changesym.txt na webu nemá ještě sekci pro nadefinovaní child waypointů. Během 10 minut aktualizuji na novější soubor a pak dám sem vědět
  • 0

#32 Mion

Mion

    Mion

  • Members
  • PipPipPip
  • 945 příspěvků(y)

Publikováno 01 březen 2008 - 18:27

tak je na stránce exportu pro Mapsource nová verze makra changesym.txt
Liší se přidáním možnosti změny symbolu pro Parking Area, Stages of a Multicache, Question to Answer a Final Location (na konci makra). Pokud předdefinované Garmin symboly nebudou vyhovovat, můžete si tam zadat vlastní podle libosti. Já většinou používám pro stage nebo QtoA body symbol "Golf Course"
  • 0

#33 kapitola

kapitola

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 369 příspěvků(y)

Publikováno 01 březen 2008 - 21:58

Jo diky. Doplnil jsem si tam jeste typy Trailhead a Refernece point.
  • 0

#34 Mion

Mion

    Mion

  • Members
  • PipPipPip
  • 945 příspěvků(y)

Publikováno 01 březen 2008 - 22:47

Taky dík. Přidal jsem je tam. Já je nechával pod modrými praporky, ale takhle je to přehlednější - každý si to může změnit dle svého.
  • 0

#35 vancosi

vancosi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 290 příspěvků(y)

Publikováno 02 březen 2008 - 1:17

Nainstaloval zmíněné makro a funguje bezchybně. Je to šikovný prohlížet keše i se správnýma ikonama přímo v mapsource. Díky za něj. Také jsem zkoušel pár dalších maker z gsak.mioncz.net. Vetšinou dobrý. Jen u jednoho šikovnýho makra (MyLogLings) se me ukazuje hláška že makro je pro verzi GESAKu 7.2.1.20 a všší a já užívám pouze verzi 7.2.0.126. Ale verze 7.21.20 podle mě neexistuje.
  • 0

#36 suplere

suplere

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 408 příspěvků(y)

Publikováno 02 březen 2008 - 8:31

Ja mam treba verzi 7.2.1.33... Nejnovejsi verze najdes na foru GSAKu: tady http://gsak.net/boar...&showtopic=7307
  • 0

#37 Mion

Mion

    Mion

  • Members
  • PipPipPip
  • 945 příspěvků(y)

Publikováno 02 březen 2008 - 9:38

Ano, je to napsáno i na stránce s makrem, a je tam i odkaz, odkud se dají z fóra na gsak.net stahovat nejnovější updaty. Na starších verzích tohle makro bohužel fungovat nemůže.

Vancosi napsal/a:
Jen u jednoho šikovnýho makra (MyLogLings) se me ukazuje hláška že makro je pro verzi GESAKu 7.2.1.20 a všší a já užívám pouze verzi 7.2.0.126.


  • 0

#38 vancosi

vancosi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 290 příspěvků(y)

Publikováno 02 březen 2008 - 12:03

Mion napsal/a:
Ano, je to napsáno i na stránce s makrem, a je tam i odkaz, odkud se dají z fóra na gsak.net stahovat nejnovější updaty. Na starších verzích tohle makro bohužel fungovat nemůže.

Vancosi napsal/a:
Jen u jednoho šikovnýho makra (MyLogLings) se me ukazuje hláška že makro je pro verzi GESAKu 7.2.1.20 a všší a já užívám pouze verzi 7.2.0.126.


Pánové, děkuji. Já tu aktualizaci automaticky hledal na hlavní stránce GSAKu :-) a tam samozdřejmě není.
  • 0

#39 Olivin

Olivin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 266 příspěvků(y)

Publikováno 20 březen 2012 - 14:28

Mion napsal/a:
tak je na stránce exportu pro Mapsource nová verze makra changesym.txt
Liší se přidáním možnosti změny symbolu pro Parking Area, Stages of a Multicache, Question to Answer a Final Location (na konci makra). Pokud předdefinované Garmin symboly nebudou vyhovovat, můžete si tam zadat vlastní podle libosti. Já většinou používám pro stage nebo QtoA body symbol "Golf Course"

Poradíte, jak ty symboly (třeba parkoviště) změním? Já tam jednou mám truhličky, jednou letadla, jindy zase golfové míčky. Symboly kešek se zobrazují správně... Díky moc
  • 0

Garmin GPSMAP 60CSx, THL W100, c:geo, WhereYouGo





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama