Přejít na obsah


Fotka

Klistata


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
284 odpovědí na toto téma

#41 Dorcadion

Dorcadion

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 315 příspěvků(y)

Publikováno 05 červen 2007 - 14:06

Kate & Scooby:

Doporucuji prostudovat sadu:


 http://www.lekarna.c...m-gel-antisept/


zatim to vypada jako nejsofistikovanejsi odstranovac, ale prvotni aplikace ampulky (silne koncentrovany jod + koloidni stribro) odporuje Dorkyho chemickemu neusmrcovani.


 


 


 



...já v tom vidím hlavně super kšeft... :)


  • 0

#42 Sylvia999

Sylvia999

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 538 příspěvků(y)

Publikováno 05 červen 2007 - 14:34

Konzultovala jsem tento odstraňovač už před časem s našimi odborníky na klíšťata ze SZÚ. Měli stejný názor - dobrý kšeft (vzhledem k tomu, kolik stojí flaška obyčejného Jodisolu a jedna pinzeta na klíšťata)

 


  • 0

#43 mitak

mitak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 277 příspěvků(y)

Publikováno 05 červen 2007 - 15:42

Navrhuju, abysme Dorcadionovi všelidovým hlasováním zakázali přispívat k podobným tématům, protože teď se bojím vytáhnout paty z dezinfikované koupelny, protože v obýváku mám nějaké kvítka a co kdyby tam ty mrchy byly taky [:D]
  • 0

#44 Dorcadion

Dorcadion

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 315 příspěvků(y)

Publikováno 05 červen 2007 - 17:15

mitak: Navrhuju, abysme Dorcadionovi všelidovým hlasováním zakázali přispívat k podobným tématům, protože teď se bojím vytáhnout paty z dezinfikované koupelny, protože v obýváku mám nějaké kvítka a co kdyby tam ty mrchy byly taky [:D]


Joooo, Radku, už nebude žádný luxování kešek... Fšude čekaj infikovaný klíšťata a chtějí se mitakovi zakousnout do moudí... ! [:)]


  • 0

#45 abakus

abakus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 159 příspěvků(y)

Publikováno 05 červen 2007 - 17:34

Jo a je taky zřejmé, že když na sobě doneseš klíště, sedneš do auta a ono skočí na sedadlo, tak tam na tebe bude zákeřně číhat, až pojedeš třeba do školy / na nákup...

Tak ti nevím, jestli bys neměl nějak častěji měnit i auto, člověk nikdy neví.... [6][;)]


  • 0

#46 WAV

WAV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 434 příspěvků(y)

Publikováno 05 červen 2007 - 17:58

Juvimgel je samozřejmě superkšeft a celá sada je nahraditelná podstatně levnějšími prostředky. Dorky je tady z nás osobou asi nejpovalnější, přsto si myslím že votázce usmrcování má pravdu pouze částečnou. Zcela logicky pokud dojde k usmrcení silným desinfekčním prostředkem, který proniká do těla klíštěte i pod pokožku člověka, dojde zároveň i k usmrcení bakterií, takže by to mělo být v klidu.

  • 0

#47 mitak

mitak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 277 příspěvků(y)

Publikováno 05 červen 2007 - 18:24

Přesně! Kašlu na pivo a začínám po litrech chlastat jód.
  • 0

#48 les-coccinelles

les-coccinelles

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 309 příspěvků(y)

Publikováno 05 červen 2007 - 18:38

Nebudou mít někdy výprodej u protichemické jednotky v Prostějově? Mají tam ty sexy gumové oblečky, včetně (převozných) sprch. Ideální na to domácí geocachingování...

 

 Případně v akci:

 


  • 0

#49 abakus

abakus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 159 příspěvků(y)

Publikováno 05 červen 2007 - 19:07

Ideální hlavně pro kešky s atributem "stealth required" [:D]
  • 0

#50 Aviatik

Aviatik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 435 příspěvků(y)

Publikováno 05 červen 2007 - 21:52

Sloužil jsem u chemiků v Liberci ale koupit si vlastní atombordel mne nenapadlo!! (ono to bylo také šest let před začátkem geocachingu...)

 Ale jinak na mne klíšťata až tak moc nejdou, to že bych chytil někde 20 kousků jak někdo tvrdil to ne. Letos zatím 5, stíhám je likvidovat sotva se zakousnou.
 


  • 0

#51 jarry-2395

jarry-2395

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 220 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2007 - 9:34

WAV: Juvimgel je samozřejmě superkšeft a celá sada je nahraditelná podstatně levnějšími prostředky. Dorky je tady z nás osobou asi nejpovalnější, přsto si myslím že votázce usmrcování má pravdu pouze částečnou. Zcela logicky pokud dojde k usmrcení silným desinfekčním prostředkem, který proniká do těla klíštěte i pod pokožku člověka, dojde zároveň i k usmrcení bakterií, takže by to mělo být v klidu.



Nevim, jakej kseft je Juwimgel pro vyrobce, ale pro me dobrej. Mam vsechno co potrebuju v kompaktnim obalu na jednom miste. Sice ho pouzivam podle navodu, porad pro me ale zustava otazka nastupu ucinku jodu, jestli pronikne do tkani klistete dost rychle, aby znicil borelie drive nez se staci dostat z hynouciho kliste do krevniho reciste a v nem raftovat dal. Nema nekdo takovehle informace?
 
 Kdyz vidim, jak se nasrane kliste pri vyndavani zaziva bez chemickeho zahubeni mrska, bojim se, ze i nesikovne maseni klistete pri vyndavani muze vest k jeho podrazdeni a vyvrhnuti obsahu strev.
Pak by asi bylo lepsi kliste treba ziletkou co nejrychleji dekapitovat a hlavicku namazanou jodem nechat vyhnit :-). 

  • 0

#52 GeoBenediktCZ

GeoBenediktCZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 166 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2007 - 14:10

Brácha Lole@CZ si dává 2-3 vakcíny skoro každý den, někdy i víc, a tvrdí, že na něj nelezou. Ampule shání pokaždé někde jinde,ale je jich prý zatím dost.

 Já si loni breberku z GC přinesl včetně boreliózy, fialový flek po 14 dnech jak dlaň, 3 dávky antibiotik včas a kupodivu to má za výsledek i to, že letos jsem neměl ještě ani jedno - a to i po GeoChecku, kdy se kluci předháněli kdo má víc.
 


  • 0

#53 Bill22

Bill22

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 59 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2007 - 18:03

Hele, já jsem psal, že to je informace od víc lidí. Tenhle text: "Doporučuji si pročíst tento text: klíšťová encefalitida a lymeská borelióza" má asi takovou informační hodnotu, jako ta informace od jiných lidí a odborníků. Každopádně je dobré se určitě nějak bránit (repelent, nejlíp pivo atd.). Do 24 hodin od vyndání je situace víc než příznivá.

  • 0

#54 Skleba

Skleba

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 504 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2007 - 10:34

Jsem docela rad, ze jsem se konecne nechal naockovat, zrovna vcera jsem ze sebe sundal sve druhe jubilejni kliste v zivote. Pri mem stesti kdy uz jsem mel jednou boreliozu a to z komara nebo z jake mrchy...

  • 0

#55 jizersky_drak

jizersky_drak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 268 příspěvků(y)

Publikováno 13 červen 2007 - 2:33

Jelikož krom keší pravidelně po lese hledám i lampióny, sundávám ze sebe letos klíšťata už asi od března v průměrném množství tak 10ks/týden. Hold mám špatné složení chemikálií - už když jsem kdysi jezdil na tábory, kde se klíšťata přísně evidovaly, jsem patřil mezi "nejoblíbenější". Takže kdybych se po každém návratu zvenku důkladně prohlížel, nedělal bych nic jiného, a kdybych každé klíště posílal na rozbor, nedoplatil bych se. Naštěstí se mi je obvykle daří likvidovat cca. do těch 24 hodin - nepamatuju se, kdy jsem na sobě našel nějaké nasátější klíště. Mám pocit, že pravidelná konzumace B-komplexu s příchutí chmele mi v prevenci moc nepomáhá...

Tím nechci nikoho odrazovat od standardně doporučovaných postupů, jen odpovídám na první otázku tohoto vlákna ;-) 

Ad. očkování proti KE: v zimě se provádí proto, že několik týdnů po očkování NESMÍTE přijít do kontaktu s infekcí. A to se při "normálním" průběhu české zimy v lednu obvykle nestane, kdežto od jara do podzimu celkem snadno. Přeočkování již po 3 letech není vždy nezbytně nutné - kdo na to zapomněl a vzpomněl si až 4. rok, nemusí nutně hned na kompletní nové očkování. Jednak pokud vím, alespoň dříve se uváděl interval přeočkování 3 až 5 let, a hlavně prý existuje snadný a plně hrazený test na protilátky, který třeba po 5 letech ukáže, zda stačí přeočkování nebo je potřeba komplet znova... a prý není neobvyklé, že má někdo dost protilátek i po 7 letech.

Borelióza - příznaky a průběh mohou být opravdu dost rozdílné. Já kdysi právě na táboře borelu chytil. Po týdnu se mi ukázal charakteristický zarudlý koláč, dostal jsem antibiotika a od té doby jsem v pohodě. Ale, jak už zde bylo řečeno, v první fázi se příznaky nemusí projevit vůbec, ve druhé je člověk léčen na chřipku či kdo ví co a pak už je tím celý prolezlý a už se toho nikdy definitivně nezbaví...


  • 0

#56 stefa-2763

stefa-2763

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 8 příspěvků(y)

Publikováno 25 červen 2007 - 15:13

Mate-li sve zdravi radi, tak v lete nechodte na kesku "GCV7R5 - Zapomenuty park" a nechte si ho na nejaky zimni mesic (bude-li letos nejaka zima). Misto s vetsim vyskytem klistat jsem jeste nevidel.

  • 0

#57 Qnik

Qnik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 262 příspěvků(y)

Publikováno 25 červen 2007 - 15:40

kolipak jsi jich tam nachytal? ja mam rekord na GC132ZF po cca 50ti metrove prochazce pesinkou mezi keriky se jich na nasich 4 nohach chytlo asi 12...nezakouslo se jedine..nastesi, uf
  • 0

#58 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 25 červen 2007 - 16:08

lonsky rok, kese nad berounkou - Nad Tomasovskym lomem atd... co krok, to flek na kalhotech o velikosti krabicky sirek, ktery pri blizsim prozkoumani tvorily klistata. a potom pri vyndani kese z igelitu to same na rukou. odhadem jsme jich ve dvou ze sebe sklepli peknych par stovek. bez zakousnuti.

  • 0

#59 stefa-2763

stefa-2763

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 8 příspěvků(y)

Publikováno 25 červen 2007 - 16:21

To qnik: Chytli jsme jich 11 cca na 20ti metrech. Ja na sobe 3 kousky, manzelka 7 (z toho jedno zakousle primo v pupiku jako piersing) a jedno na batoleti, ktere chrapalo v aute a u kese  vubec nebylo. Asi ho na prcka prenesla manzelka, ale to jsme se pred autem poradne kontrolovali, aby jsme si je nenatahli do auta. Vsechno to byli takove ty mikrosvine. Docela hnus

To Dain & Olik: Tak to se na vas s nasimi jedenacti kousky dikybohu nechytame.
 


  • 0

#60 simaja

simaja

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 63 příspěvků(y)

Publikováno 25 červen 2007 - 16:27

u u pojistovny MVCR je castecne ockovani hrazene. ;)

  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama