Přejít na obsah


Fotka

GPS Tuner 5.1E + XDA Orbit


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
7 odpovědí na toto téma

#1 Sajfi

Sajfi

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2007 - 16:37

Ahoj, mám problém s výše zmíněnou kombinací. Program normálně naběhne, ale při autokonfiguraci GPS celý přístroj zamrzne. Pomůže jen restart. Když autokonfiguraci zruším a zkouším to nastavit ručně, po nastavení COM4, kde mám GPS to zase vytuhne a opět nepomůže nic jiného, než restart. Nemáte někdo zkušenosti s tímto softwarem a kde by případně mohla být chyba ???

dík Sajfi


  • 0

#2 Sajfi

Sajfi

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2007 - 17:32

Odpovím si sám, kdyby měl někdo stějný problém ... :-)

I have P3300 PDA (with integrated GPS). When I launch GPS Tuner, I am asked to automatically configure GPS Settings. After a few seconds the screen freeze and I have to soft reset my Pcket PC
Seems that the .NET Compact Framework's serial port reader is not fully compatible with P3300 device. There is a workaround for this problem. Please download the free JAL Port Splitter application and install it to your PDA. Before starting GPS Tuner, please start Port Splitter and set your input GPS port (write manually COM4 into the box) and an output virtual port (for example COM5). Then start GPS Tuner and set your GPS port same as Port Splitter's virual port.

  • 0

#3 Pazitka

Pazitka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 393 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2007 - 10:22

Sajfi:

Please download the free JAL Port Splitter application and install it to your PDA. ...

To je velmi zajimava informace, ten  JAL Port Splitter, vypada to, ze umi signal z jednoho portu, posilat na vice virtualnich portu. Bylo by to velmi jednoduche a elegantni reseni meho problemu, jak pouzit vice navigacnich programu soucasne. Pres vikned to jiste vyzkousim. Mimochodem, na strance vyrobce tohoto softiku, je jeste jeden, take zajimavy program.


  • 0

#4 _Tom

_Tom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 659 příspěvků(y)

Publikováno 08 červen 2007 - 13:07

pazitka:

To je velmi zajimava informace, ten  JAL Port Splitter, vypada to, ze umi signal z jednoho portu, posilat na vice virtulanich portu. Bylo by to velmi jednoduche a elegatni reseni meho problemu, jak pouzit vice navigacnich programu soucasne. Pres vikned to jiste vyzkousim.

Až budeš mít vyzkoušeno, napiš sem prosím svůj závěr! Díky.


  • 0

#5 Pazitka

Pazitka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 393 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2007 - 9:58

Test JAL Port Splitter dopadl na vybornou [Y]

Funguje to skvele, ovladani intuitivni, presne tak jak bych cekal, mozna jeste o trosku lepe!  [I] Program bezi na pozadi, ovladaci inkonka dole na liste je snadno pristupna. Cele to ma jen jednu obrazovku, inu, nic vic neni potreba. Pažitka dáva 1 [*]

Testovano na PDA Fujistu-Siemens Loox 718 +  BT modul Itec Sirf III, WM2003, spravce programu vBar - slouzi k prepinani aklikaci. Soucasne mi mohli bezet pouze 2 programy, jelikoz nemam vice volnych portu. Ale to mi staci.

Pouzite kombinace:
1) Dynavix 7 + GPS Tuner 4.1
2) SmartMaps navigator + GPS Tuner 4.1
3) SmartMaps TM50 + GPS Tuner 4.1

na GPS Tuner 4.1 jsem si nastavil tlacitko, takze pri priblizeni na "dohled" bylo mozno stiskem jednoho tlacitka prepnout na "šipku" a plynule pokracovat až ke cache.

 Na druhou stranu, RichesseGPS mi nebezi ani s timto programem, tedy to, ze mi nemuze najit GPS nebude asi pouzitym typem GPS, pouzitym portem. Skoda.


  • 0

#6 _Tom

_Tom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 659 příspěvků(y)

Publikováno 12 červen 2007 - 11:03

Připojuji se k pochvale, konečně mi může současně bežet a měřit polohu OziExplorer i BeeLineGPS, víc není třeba.

  • 0

#7 wmh

wmh

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 667 příspěvků(y)

Publikováno 12 červen 2007 - 12:39

pazitka:

Testovano na PDA Fujistu-Siemens Loox 718+  BT modul Itec Sirf III, WM2003, spravce programu vBar - slouzik prepinani aklikaci. Soucasne mi mohli bezet pouze 2 programy, jelikoznemam vice volnych portu. Ale to mi staci.

Moznase mylim, sle stejny virtualni port muze soucasne sdilet vice aplikaci(na rozdil od tech nonvirtualnich), takze tech programu muze bezet vicnez dva (taky vic volnych portu nemam). Ale podotykam, ze s timtokonkretnim programem jsem to nezkousel, nicmene s GPS Gate (principzcela stejny) to funguje, limitem je pak pamet PDA.


  • 0

#8 Pazitka

Pazitka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 393 příspěvků(y)

Publikováno 13 červen 2007 - 10:18

wmh:

Moznase mylim, sle stejny virtualni port muze soucasne sdilet vice aplikaci(na rozdil od tech nonvirtualnich), takze tech programu muze bezet vicnez dva (taky vic volnych portu nemam). Ale podotykam, ze s timtokonkretnim programem jsem to nezkousel, nicmene s GPS Gate (principzcela stejny) to funguje, limitem je pak pamet PDA.

Provedl jsem kratky test. Je a neni to pravda. SmartMaps a GPS Tuner mohou sdilet jeden port. Dynavix chce port pro sebe. Takze zrejme zalezi na aplikaci. Nicmene, 3 aplikace mi uz ponekud brzdi reakce PPC, a v praxi to asi nepotrebuji.

GPS Gate znam, ale nidky jsem jej nezkousel. Neni totiz zadarmo, koukal jsem na web, 10 dolaru za ligt verzi a 30 za standard. Neni to moc, ale ani malo, a ve vetsine pripadu existuje legalni alternativa, jako v tomto pripade, a casto je ta, co je zadarmo daleko lepsi. 


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Nezapomeňte se pojistit na vaše cesty

Keškoměrka

Keškoměrka CZ: čekající | v řešení