Přejít na obsah


Fotka

Dvě zprávy


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
144 odpovědí na toto téma

#1 choze

choze

    Advanced Member

  • Administrators
  • 502 příspěvků(y)

Publikováno 14 červen 2007 - 12:08

Velevážené kačerstvo,

mám pro vás dvě novinky, vesměs nemilé:

1) Co se týče cachemapy, pak nám Groundspeak oznámil, že kvůli technickým potížím je API prozatím nedostupné, ale že nám mohou nabídnout Pocket Query 1x týdně (což je celkem směšné, ale to neřeším - "ber nebo nech bejt") - tudíž mapa může být, ale bez personalizace, což si myslím, že pro začátek stačí - teď by jen záleželo na spolupráci a ochotě Pepy nebo XPJ na implementaci jejich mapy na náš server...

2) Aby toho nebylo málo, právě nám končí zapůjčená licence na Windows Server a zároveň došlo ke změně licenční politiky Community Serveru, takže máme několik možností, co teď uděláme. Pokusil jsem se je shrnout do ankety a tak se prosím vyjádřete, co je podle vás nejlepší:

- nyní běží GC.cz na Honzově serveru, aby se mohlo pokračovat ve stávající podobě, musí se koupit licence na Windows za cca 17.000,-

- abychom mohli upgradovat Community Server a tím nabídnout více funkcí (snad včetně "Mitákových-vyhoďte-gratulací" [:)]), čeká nás poplatek $100

- webhosting se pohybuje okolo 500,- za měsíc

 [Poll]

Teď co se týče financí. Pokud se rozhodneme koupit obě licence a odečteme-li naší pokladnu (11.111,-), dostáváme se k částce cca 8.000,- která chybí. Kde ji vzít a nekrást? Buď uspořádáme sbírku "geonárod sobě" nebo zapojíme GCshop ("nákupem trička s ještěrkou přispějeme na server"), případně seženeme sponzory. Šaman teď zjišťuje, jak by mohl GCshop pomoci.

Choze


  • 0

#2 pepa.z.pocernic.test2

pepa.z.pocernic.test2

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 170 příspěvků(y)

Publikováno 14 červen 2007 - 12:50

Ti co hlasují pro změnu by rovnou mohli napsat nějaké návrhy.

  • 0

#3 Tom Kl

Tom Kl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 130 příspěvků(y)

Publikováno 14 červen 2007 - 13:10

 


  • 0

#4 Sutech

Sutech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 197 příspěvků(y)

Publikováno 14 červen 2007 - 13:26

Dotaz: na tuto stránku je třeba nějaký speciální webhosting? Protože 500 Kč/měsíc mi přijde trochu moc, mám sám velké forum (byť phpBB a nevím tedy, co vyžaduje tento systém a platím desetinásobně méně). Jaké požadavky tedy musí hosting splňovat?

  • 0

#5 MasterImp

MasterImp

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 23 příspěvků(y)

Publikováno 14 červen 2007 - 13:27

Kdyz se bude vybirat, tak bych byl pro akci triko, stejne vetsina po tomto triku touzi. Aspon by se spojilo prijemne s uzitecnym..

  • 0

#6 Leroj

Leroj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 681 příspěvků(y)

Publikováno 14 červen 2007 - 13:44

Souhlasil bych s akcí triko, kdyby bylo potřeba, tak mohu zajistit výrobu /sítotisk/. Na cenu bych se musel zeptat, odhaduji tak 70-100kč/ks při jedné barvě. /rozhoduje velikost série, cena čistého trika atd./
Pokud bude potřeba, tak samozřejmě přispěju i bez trika [Y] 

 


  • 0

#7 swenney

swenney

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 409 příspěvků(y)

Publikováno 14 červen 2007 - 14:02

S trickem souhlasim....

  • 0

#8 xpj

xpj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 625 příspěvků(y)

Publikováno 14 červen 2007 - 14:02

Sutech: Dotaz: na tuto stránku je třeba nějaký speciální webhosting? Protože 500 Kč/měsíc mi přijde trochu moc, mám sám velké forum (byť phpBB a nevím tedy, co vyžaduje tento systém a platím desetinásobně méně). Jaké požadavky tedy musí hosting splňovat?

To bude tím, že to je postavené na Microsoft technologiích... 


  • 0

#9 czcharlie

czcharlie

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 292 příspěvků(y)

Publikováno 14 červen 2007 - 14:03

Stalo se co se driv nebo pozdeji stat muselo - trzni hospodarstvi dolehlo i na geocaching.cz. Urcite se neda do nekonecna pocitat s tim, ze by  bezel na necim serveru a ani to vuci Honzovi neni fer (rekl bych, ze za to asi nic nema). Vzhledem k navstevnosti se asi neda pocitat s tim, ze by se web uzivil z reklamy. Takze zbyvaji dve moznosti - sbirka nebo placeny pristup. Sbirka se na pohled zda "demokratictejsi" a nikoho nevylucuje, na druhou stranu moje zkusenosti jsou takove, ze par skalnich zaplati a ostatni se tise vezou. Takze si myslim, ze placeny pristup alespon k casti serveru by v dane situaci asi byl spravedlivejsi ke vsem. Je mi jasne, ze geocaching.cz tim ztrati cast navstevniku, ale neda se nic delat, dnes neni proste zadarmo nic (ani Groundspeak [;)] ). Premisteni stranek by samozrejme bylo nutne nejdriv vykalkulovat - napr. onlinehosting nabizi 1GB prostoru, PHP, tri ruzne databaze, server bud Linux nebo Windows atd. do 200,-Kc i s udrzbou domeny mesicne, takze dostatecne velky prostor by se nechal i do tech 500,- mesicne dojednat. Navic pri prechodu od "konkurence" nabizeji 6ti mesicni hosting zdarma, ale takovych firem by se asi naslo vic. Ja osobne bych zvazoval prechod na phpBB forum, to je urcite pouzivanejsi, ale nedovedu si predstavit, jak by to bylo s prenosem soucasne databaze, community server natolik neznam. Jeden zadrhlel v prechodu na placeny pristup ale vydim - nevim co na to zakony, preci jen jde o finance a netusim zda by se stranky nemusely "privatizovat", pokud jde o dane je stat neustupny.
 


  • 0

#10 Mimon_team

Mimon_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 417 příspěvků(y)

Publikováno 14 červen 2007 - 14:04

Nechtěl bych se nikoho dotknout, ale vzhledem k tomu že hlavní funkcí serveru gc.cz je v současné době fórum, a případné budoucí funkce (cachemapa, statistiky, atd.) se IMHO na 99 % nebudou řešit pomocí Community Serveru, nevidím důvod proč platit za něco k čemu existují alternativy zdarma, a otestované na spoustě jiných webů.

Proto jsem hlasoval pro tu poslední variantu.

Samozřejmě chápu že CS má asi lecjaké výhody, o kterých se různým free systémům na linuxu ani nezdá, ale kromě kalendáře na těchto stránkách opravdu nevidím nic co by se vymykalo průměru. Samotný gc.cz mi (vzhledem k absenci cachemapy, statistik, a posledních logů) kromě diskuse nic nepřináší, a platit za existenci diskusního serveru mi připadá ujeté.



  • 0

#11 Tom Kl

Tom Kl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 130 příspěvků(y)

Publikováno 14 červen 2007 - 14:07

 


  • 0

#12 Sutech

Sutech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 197 příspěvků(y)

Publikováno 14 červen 2007 - 14:11

xpj:

Sutech: Dotaz: na tuto stránku je třeba nějaký speciální webhosting? Protože 500 Kč/měsíc mi přijde trochu moc, mám sám velké forum (byť phpBB a nevím tedy, co vyžaduje tento systém a platím desetinásobně méně). Jaké požadavky tedy musí hosting splňovat?

To bude tím, že to je postavené na Microsoft technologiích... 

 

Ptal jsem se proto, že např. Gigahosting má poměrně slušnou nabídku hostingu a za podstatně méně peněz.

Jinak bych se osobně také přimlouval o přechod na phpBB naebo vBulletin forum, jednak je to zdarma, jednak se na to dá sehnat spousta dodatečných modu a kromě estetické stránky mi to přijde přehlednější než tento systém...


  • 0

#13 xpj

xpj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 625 příspěvků(y)

Publikováno 14 červen 2007 - 14:11

xpj:

Sutech: Dotaz: na tuto stránku je třeba nějaký speciální webhosting? Protože 500 Kč/měsíc mi přijde trochu moc, mám sám velké forum (byť phpBB a nevím tedy, co vyžaduje tento systém a platím desetinásobně méně). Jaké požadavky tedy musí hosting splňovat?

To bude tím, že to je postavené na Microsoft technologiích... 

A ještě k té situaci... Tričko budu podporovat a koupím si ho, byl bych ochoten i nějaký ten peníz ročně poslat. Třeba něco jako se posílá Groundspeaku za PM ;-)  


  • 0

#14 Sutech

Sutech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 197 příspěvků(y)

Publikováno 14 červen 2007 - 14:15

Pravdou je, jak už tady bylo řečeno, že za případný poplatek pro přístup k foru buď ubydou uživatelé a nebo to zaplatí někteří a jiní ne...

Tak či tak mi to připadá zbytečné hnát to až do takových krajností, přejděme na jiný, free systém a peníze nebudeme muset řešit!!!


  • 0

#15 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 14 červen 2007 - 14:19

Co se týče financování, jsem pro trička (to staré už je pěkně vybledlé [:'(]) nebo sbírku, pokud by to stačilo. K hostingu a serverům se bohužel neumím  vyjádřit, protože se v tom vůbec nevyznám. Asi by ale fakt byla nejlepší nějaká finančně minimalistická varianta, zvlášt když tu momentálně jsou akorát fóra.

  • 0

#16 pepa.z.pocernic.test2

pepa.z.pocernic.test2

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 170 příspěvků(y)

Publikováno 14 červen 2007 - 14:20

Malá poznámka. Při změně systému nejspíš bude potřeba převést data. Pokud se nenajde někdo kdo pronikne do starého i nového systému a zajistí převod, tak se začne s čistým stolem.

  • 0

#17 Saman

Saman

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 941 příspěvků(y)

Publikováno 14 červen 2007 - 14:21

ohladom podpory zo strany ceskeho geocachingshopu - su ochotny provoz servera podporit, problem je v tom, ze gc.cz nie je pravnicka osoba.

Takze: a) zalozit napr. obcianske zdruzenie geocaching.cz, ktore bude mat v naplni provoz gc.cz  B) vymysliet ine riesenie ako to zlegalizovat c) podporit si to sami

Osobne som za kombinaciu podpory od shopu a od nas.

 

Druha vec su tricka: ked da gc.cz suhlas gcs ohladom uzivania loga s jesterkou, gcs bude davat podla dohody proviziu z predaja na gc.cz 

 

Zatial vsjo, dalsie jednania s gcs povedie za gc.cz Choze 


  • 0

#18 Sutech

Sutech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 197 příspěvků(y)

Publikováno 14 červen 2007 - 14:32

pepa: Malá poznámka. Při změně systému nejspíš bude potřeba převést data. Pokud se nenajde někdo kdo pronikne do starého i nového systému a zajistí převod, tak se začne s čistým stolem.

 A byl by to takový problém začít znovu? [:)] O co vlastně jde? Staré příspěvky se stejně příliš nečtou a nová registrace vás bude stát max. 5 minut času (i s upravením profilu).

Jinak, já osobně znám velmi dobře phpBB, takže pokud jde někomu např. o počet logů, co tu napsal, je možné mu to číslo administrativně přidelit. Horší by to bylo, kdyby se vyžadovalo převedení všech logů - žádný program, který to udělá automaticky, pokud vím není. Udělat to ručně by samozřejmě šlo, ale je to práce gigantická a podle mě i zbytečná...


  • 0

#19 Tom Kl

Tom Kl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 130 příspěvků(y)

Publikováno 14 červen 2007 - 14:34


 


  • 0

#20 les-coccinelles

les-coccinelles

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 309 příspěvků(y)

Publikováno 14 červen 2007 - 14:39

Rozhodně bych přešel na Linux a jiné CMS, protože 18tyček kvůli fóru na Woknech je prosté vyhození peněz.

Rád pomůžu s migrací dat. Sám to ale asi celé neudělám, za dva týdny mám státnice a pak letím pracovně na 2 měsíce do Států...


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama