Přejít na obsah


Fotka

Dvě zprávy


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
144 odpovědí na toto téma

#41 marfik

marfik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 41 příspěvků(y)

Publikováno 14 červen 2007 - 18:57

No, těm technickým záležitostem moc (rozuměj vůbec) nerozumím. Ale pokud jde o financování, ta trička se mi jeví jako docela dobrý nápad. Sám sice nejsem příznivcem toho, že bych oděvem musel dávat najevo příslušnost k čemukoliv (ne že bych se styděl za to že jsem geocacher), ale tričko bych si určitě koupil jenom proto, abych provoz serveru podpořil. Je to asi tak, jako když hasiči přijdou s lístky na ples, tak si je koupí celá vesnice, i když polovina lidí ví, že na ples nepůjdou, ale zakoupením lístků vyjádří místnímu spolku podporu.
  • 0

#42 Sutech

Sutech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 197 příspěvků(y)

Publikováno 14 červen 2007 - 19:07

Sice také nejsem proti nějaké peněžité podpoře serveru, ale říkám, nevyhazujme peníze zbytečně oknem - jak již jsem psal výše, provozuji velké forum a náklady na jeho provoz činí 600 KČ ROČNĚ!!!!!!!! a to včetně poplatku za doménu (mám příponu ORG, takže za CZ by to bylo o 200 dražší, ale stejně). Takže to zvažte - 20 klacků (či kolik) nebo 8 stovek... [*-)]

  • 0

#43 edheldil

edheldil

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 144 příspěvků(y)

Publikováno 14 červen 2007 - 20:03

Jsem pro Linux (nebo FreeBSD [:)]). 20000 za server s diskusnim forem jsou IMO vyhozene penize. Tricko si klidne koupim, ale placeny pristup k serveru by me teda nepotesil.

 


  • 0

#44 Tom Kl

Tom Kl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 130 příspěvků(y)

Publikováno 14 červen 2007 - 20:03

 


  • 0

#45 Tom Kl

Tom Kl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 130 příspěvků(y)

Publikováno 14 červen 2007 - 20:10

 


  • 0

#46 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 14 červen 2007 - 22:06

Tom Klíčník:

Roman_Jaromer:

1) Nechápu, proč máme "zapomenout" na Linux...

Větu o zapomenutí na Linux jsem vztahoval ke Community Serveru, nikoliv k potenciálnímu budoucímu novému systému. CommSer vyžaduje pouze a jenom Windows. 

 A co vlastně ten Community Server obhospodařuje??? Jak už jsem říkal, fotogalerii či fórum jsem viděl jet v pohodě u kámoše na linuxovém serveru, "Domovskou stránku" by snad měl zvládnout skoro každý server s PHP, WIKI jsem myslel, že běží pod www.wikipedia.cz, "Ke stažení" snad jsou obyčejné soubory na serveru a třeba Kalendář jsem já nikdy nepoužil, ale tady zaznělo, že by se to dalo udělat na kalendáři na Googlu... Blogovací servery snad existují taky zdarma a Skrýšotlač je odkaz na autorovy stránky, takže možná by stálo za to vysvětlit, proč je potřeba ten placený server... Je pravda, že člověk, který není tolik znalý ve výpočetní technice v tom má docela maglajz.

PS.: Taky doufám, že mě nebudete kamenovat pro mou neznalost...

PS2: Taky dík těm, kteří se starají o činnost tohoto serveru...
 


  • 0

#47 jarry-2395

jarry-2395

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 220 příspěvků(y)

Publikováno 14 červen 2007 - 22:13

mitak:

Dámy a pánové, kdybych tomuto tématu nějak přehnaně rozuměl, tak bych se vyjádřil. Takhle se ale zdržuju hlasování do ankety. Sice se víceméně ztotožňuju s Michalovým názorem (Mimon Team), ale pokud by měl dojít k placení tak jsem ochotný pětikilčo (ročně) přispět a vzít tak např. jeden měsíc hostingu na sebe. Kde jinde bych přece mohl vykřikovat, ať už vypadnou ty gratulace, ne ? [;)]

P.S.: Postupem času se stejně myslím ukázalo, že jediné co pořebujeme je fórum a kešmapu může vzít čert, protože používání map od Pepy a XPJ ve spojení s GSAKem a jeho dalšíma mapovýma makrama je daleko zajímavější.

Jako clovek, navrhujici zmenu uz od prechodu na toto monstrforum navrhuji toto:
1) Navrat ke staremu foru, s funkcnim RSS.
nebo
2) Zadne specialni notabene placene diskuzni forum v soucasnosti vubec neni potreba. Existuje diskuzni forum zamerene na geocaching a to primo na Geocaching.com. Pro ostatni dotazy lze zalozit moderovanou nebo volne plynouci konferenci na Pandore, tak jako tak hodne lidi tam uz stejne diskutuje v konferenci o GPS.


  • 0

#48 cyne

cyne

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 200 příspěvků(y)

Publikováno 14 červen 2007 - 23:29

jarry:
Jako clovek, navrhujici zmenu uz od prechodu na toto monstrforum navrhuji toto:
1) Navrat ke staremu foru, s funkcnim RSS.
nebo
2) Zadne specialni notabene placene diskuzni forum v soucasnosti vubec neni potreba. Existuje diskuzni forum zamerene na geocaching a to primo na Geocaching.com. Pro ostatni dotazy lze zalozit moderovanou nebo volne plynouci konferenci na Pandore, tak jako tak hodne lidi tam uz stejne diskutuje v konferenci o GPS.

1) No stare kanaly z predchoziho fora funguji uz nejakou dobu i na tomhle foru ;) kazdopapadne stare forum bylo pekne a rychle, ale pokud by se mel resit hosting tak i predchozi forum bezelo na mikrosoftich technologiich a tedy to se rovna drahemu hostingu. Prechod na opensource system zalozenem na PHP si myslim a uz bylo nekolikrat zmineno vyhodnejsi.
2) prosim jen to ne, jinymi slovy do takove konfery bych asi hodne zvazoval jestli se prihlasit. Sice moc lidi ve starsich prispevkach nehleda nez se zepta, ale preci jen aspon cast lidi ano, nebo je aspon moznost odkazat na tyto diskuze, v pandorove konfere s jejich zpusobem archivace je jasne ze nikdo 
nic nenajde a bude se neustale resit to same a to nepocitam to kvantum dat ktere bude chodit obalene mailovyma hlavickama. To co se ve forech resi 
patri do RSS kde je objem dat minimalni a je mozne hned mazat a v pripade potreby primo hledat na foru. Ac je sice forum na gc.com tak si myslim ze narodni forum je rozhodne lepsi, zvlaste kdyz nemame svoji vlastni sekci na gc.com ;)

Jinak souhlasim ze kesmapu ani nepostradam, samozdrejme kdyz bude, bude to jednodussi. Ale statistiky by se mi libili asi mnohem vice.

  • 0

#49 maty

maty

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 85 příspěvků(y)

Publikováno 14 červen 2007 - 23:44

Ja bych osobne hlasoval poporade: 1) nejlepe stare dobre forum 2) jine (kouknete kupr na http://forum.digineff.cz/ ...to se mi fakt libi), freeforum pod Linuxem, ... 3) ponechat toto (urcite se pokusim nejak podporit) ...ale asi by si meli rict admini, co jim bude nejpohodlnejsi ke sprave, nemuzem jim do toho prece tolik kecat :)
  • 0

#50 Tom Kl

Tom Kl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 130 příspěvků(y)

Publikováno 15 červen 2007 - 7:43

 


  • 0

#51 choze

choze

    Advanced Member

  • Administrators
  • 502 příspěvků(y)

Publikováno 15 červen 2007 - 8:01

Díky všem za hlasování a názory!

Zatím to podle názorové většiny vypadá, že se vezme hosting na Linuxu a celé stránky poběží v PHP a MySQL, což bylo od začátku jedno z nejlevnějších řešení, ale s tím rizikem, že se možná bude muset začít "s čistým stolem".

Pokud někdo víte o free komplexním řešení v PHP a MySQL, které zahrnuje fórum + fotogalerii + downloady + blogy, pak neváhejte a zmiňte se. Jestliže se žádné nenajde, pak by se vytvořily jednoduché stránky v PHP a fórum by bylo phpBB.

Co se týče financování. Pokud se přejde na výše zmiňovanou alternativu, nebudou vlastně žádné prostředky zatím potřeba - naše pokladna by utáhla hosting několik let. Nicméně pokud to půjde, přísun dalších peněz by byl vhodný nejen k zabezpečení na další léta, ale například by se jimi mohly financovat nějaké akce nebo soutěže.

Teď mi prosím dejte nějaký čas na zpracování všech informací a jejich prodiskutování s Honzou. Průběžně budu vývoj sledovat, ale neočekávám zásadní změny.

Choze


  • 0

#52 pepa.z.pocernic.test2

pepa.z.pocernic.test2

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 170 příspěvků(y)

Publikováno 15 červen 2007 - 8:05

Než tu začnete navrhovat použití nějakých diskuzních fór, ověřte dopředu, zda v nich půjdou vyhodit gratulace z přehledu aktivních.

  • 0

#53 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 15 červen 2007 - 8:42

pepa: Než tu začnete navrhovat použití nějakých diskuzních fór, ověřte dopředu, zda v nich půjdou vyhodit gratulace z přehledu aktivních.

pripadne jestli pujdou vyhodit mitakovy stiznosti [;)] (nebo rovnou mitak [:D])


  • 0

#54 choze

choze

    Advanced Member

  • Administrators
  • 502 příspěvků(y)

Publikováno 15 červen 2007 - 9:17

Choze & Debora:

Pokud někdo víte o free komplexním řešení v PHP a MySQL, které zahrnuje fórum + fotogalerii + downloady + blogy, pak neváhejte a zmiňte se. Jestliže se žádné nenajde, pak by se vytvořily jednoduché stránky v PHP a fórum by bylo phpBB.

Zkuste mrknout na php fusion jako možnou náhradu. Já myslím, že by mohlo stačit...

Choze 


  • 0

#55 les-coccinelles

les-coccinelles

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 309 příspěvků(y)

Publikováno 15 červen 2007 - 9:41

A co třebas WordPress? Co neumí přímo, na to je plugin...

  • 0

#56 jarry-2395

jarry-2395

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 220 příspěvků(y)

Publikováno 15 červen 2007 - 9:49

Vybirat by se nemelo nejlevnejsi reseni, ale nejlepsi reseni. Lidi ochotnych prispet je dost. Zacinat s "cistym stolem" je zbytecne, tvorit zase nove forum taky. Stare forum bylo naprosto dostacujici. Bylo kde diskutovat, byly obrazky. Blogy nebyly a nikomu nechybely.
Pokud nekomu chybely, udelal si svoje stranky a dal link.
 Dosud jsem neslysel jediny duvod, proc bylo nutne puvodni forum opoustet a jediny argument ktery jsem videl byly pershingy dopadajici na mapu CR :-).
Nevidim duvod, aby se s novym resenim nekdo tolik moril a pokousel se smazit snehove koule (a pak byl nevrly z toho, ze jeho usili neni doceneno - timto zdravim ty co do toho vidi :-)). 


  • 0

#57 choze

choze

    Advanced Member

  • Administrators
  • 502 příspěvků(y)

Publikováno 15 červen 2007 - 10:02

Já osobně bych byl taky pro vzkříšení starých stránek, ALE ty jsou napsány v ASP 2.0 a tudíž se dostáváme k dražšímu hostingu (myslím nad 500,-) anebo k zakoupení Windows Serveru za 17.000,-

Choze 


  • 0

#58 pepa.z.pocernic.test2

pepa.z.pocernic.test2

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 170 příspěvků(y)

Publikováno 15 červen 2007 - 10:08

jarry: Vybirat by se nemelo nejlevnejsi reseni, ale nejlepsi reseni. Lidi ochotnych prispet je dost. Zacinat s "cistym stolem" je zbytecne, tvorit zase nove forum taky. Stare forum bylo naprosto dostacujici. Bylo kde diskutovat, byly obrazky. Blogy nebyly a nikomu nechybely.
Pokud nekomu chybely, udelal si svoje stranky a dal link.
Dosud jsem neslysel jediny duvod, proc bylo nutne puvodni forum opoustet a jediny argument ktery jsem videl byly pershingy dopadajici na mapu CR :-).
Nevidim duvod, aby se s novym resenim nekdo tolik moril a pokousel se smazit snehove koule (a pak byl nevrly z toho, ze jeho usili neni doceneno - timto zdravim ty co do toho vidi :-)).

Kdybych měl odhadnout důvod předchozí změny, tak nejspíš to, že předchozí fórum mělo určitě mouchy a pokud se jeho autorovi nechtělo pracovat na jejich opravách a dalším vývoji, tak sem prsknul něco hotového. A na asp/as.net asi těch diskuzních fór tolik neni jako na php a proto CS. 


  • 0

#59 choze

choze

    Advanced Member

  • Administrators
  • 502 příspěvků(y)

Publikováno 15 červen 2007 - 10:49

les-coccinelles: A co třebas WordPress? Co neumí přímo, na to je plugin...

Wordpress sám na našich stránkách používám, ale nevím jak je to s plug-iny pro galerii obrázků a fórum?

Choze 


  • 0

#60 Saman

Saman

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 941 příspěvků(y)

Publikováno 15 červen 2007 - 10:53

uplny suhlas s Jarrym, vyberme najlepsie, nie najlacnejsie riesenie.

  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama