Přejít na obsah


Fotka

POI.cz


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
449 odpovědí na toto téma

#21 Minja

Minja

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 64 příspěvků(y)

Publikováno 01 srpen 2007 - 7:40

Databáze POI je zatím pro mě jediný zdroj, kde si bez problému a rychle stahuju souřadnice všech kešek. Pokud to zruší, budeš mi muset poradit jinou alternativu, kámo... Proč se vrtáte do věcí, které fungují a hasíte věci, co Vás nepálí???
  • 0

#22 Slavek_CZ

Slavek_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 344 příspěvků(y)

Publikováno 01 srpen 2007 - 7:51

Minja napsal/a:
Databáze POI je zatím pro mě jediný zdroj, kde si bez problému a rychle stahuju souřadnice všech kešek. Pokud to zruší, budeš mi muset poradit jinou alternativu, kámo...
Proč se vrtáte do věcí, které fungují a hasíte věci, co Vás nepálí???

Minjo naprostý souhlas s Tebou!!!!!
  • 0

#23 vrabcak

vrabcak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 70 příspěvků(y)

Publikováno 01 srpen 2007 - 7:58

Používej skrýšotlač nebo podobné nástroje. GC.com bude mít jistě ohromnou radost, až se těch 11 tisíc stažení z poi.cz přetransformuje v 11 000 x 4 500 dotazů na jeho stránky ;) Možná bychom jim mohli napsat, ať děkovné maily posílají na gcjarry at atlas dot cz :)
  • 0

#24 StefaCzech

StefaCzech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 145 příspěvků(y)

Publikováno 01 srpen 2007 - 8:08

Pridavam se k nazoru, ze POI kesek jsou zcela neskodne, jen pomahaji BM. Sam je sice nepouzivam, ale nechapu aktivity za jejich zruseni.
  • 0

#25 xpj

xpj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 625 příspěvků(y)

Publikováno 01 srpen 2007 - 8:11

Minja napsal/a:

Proč se vrtáte do věcí, které fungují a hasíte věci, co Vás nepálí???


Proto:
• Licensee shall not remarket, resell, and/or redistribute the Data or any derived portion(s) of the Data in its digital form to any third party whatsoever.

Prostě se to nesmí, je to porušování licenčních smluv a autorských práv. To, že to funguje, je prostě špatně. Tobě to je možná jedno, ale mě ne.
  • 0
Garmin GPSMAP 60CSx + Topo Czech 1.2
Sony Ericsson K750i + Opera Mini 4.1beta + Handy Geocaching 3.2.5
Apple iPod Nano + Pocket Queries as VCards (via GPSBabel :-)

#26 xpj

xpj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 625 příspěvků(y)

Publikováno 01 srpen 2007 - 8:14

Stefonator napsal/a:
Pridavam se k nazoru, ze POI kesek jsou zcela neskodne, jen pomahaji BM. Sam je sice nepouzivam, ale nechapu aktivity za jejich zruseni.


Ochrana autorských práv? Porušování licencí k PQ? Poškozování PMs' a Groundspeaku?

Je to úplně stejný případ jako umístění Simpsons in the Movie, natočených videokamerou, na internet.
  • 0
Garmin GPSMAP 60CSx + Topo Czech 1.2
Sony Ericsson K750i + Opera Mini 4.1beta + Handy Geocaching 3.2.5
Apple iPod Nano + Pocket Queries as VCards (via GPSBabel :-)

#27 StefaCzech

StefaCzech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 145 příspěvků(y)

Publikováno 01 srpen 2007 - 8:27

Jo, jestli to chcete brat z pozice "vidim trestny cin, tak mou povinnosti je to nahlasit", pak Vase aktivity chapu. Jenomze to by bezny clovek z toho ohlasovani nevysel. Ja jen poukazuji na to, ze dle meho nazoru zverejnene POI geocachingu neskodi a tim padem mi nevadi, ze jsou zverejneny.
  • 0

#28 abakus

abakus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 159 příspěvků(y)

Publikováno 01 srpen 2007 - 8:38

Sicce s nelegálním uveřejňováním gc dat nesouhlasím, ale pokud to ničemu neškodí, asi bych to tak brutálně jako jarry neřešil :) Když jsem to četl, tak jsem si myslel, že hodláš poi.cz jen upozornit na to, že prezentovaná data jsou nelegální, pěkně jsem koukal, když jsem to dočetl až do konce... Co se týče situace kolem poi.cz, jsem víceméně neutrální, ale pokud bych si musel vybrat černou nebo bílou, tak stojím za jarrym. A vůbec se mi nelíbí, jak tady fňukáte a nadáváte na jarryho, protože defacto udělal jen to, co je zákonné. Strašně bych si přál, aby naše země byl právní státní stát a ne takovej chaos, kde si většina lidí myslí, že se vším vydrbou a ono se na to nepřijde a když náhodou jo, tak se stejně nic nestane. To je důvod, proč symaptizuju s jarrym a ne s fňukači.
  • 0

#29 StefaCzech

StefaCzech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 145 příspěvků(y)

Publikováno 01 srpen 2007 - 8:49

Jestli tomu dobre rozumim, tak jsem v kategorii fnukaci. Chapu, ze se jedna o ilegalni pouziti dat, ale ostrost toho mailu mne taky zaskocila. Jarry udelal "spravnou" vec ke ktere ho zakony CR nabadaji. Jestlipak se ale takhle starate o vsechny, jimz skoncila licence na BeeLine a pouzivaji ho vesele dal (viz.: http://www.geocachin...7986#post_47986) . Upozornite firmu VisualGPS, nebo tento zlocin nechate jen tak byt? Nechci prudit, proste mi jen ten mail na POI prisel jako zbytecny.
  • 0

#30 rossini.poi.cz

rossini.poi.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 37 příspěvků(y)

Publikováno 01 srpen 2007 - 8:51

Na úvod musím předeslat, že z celé situace BOHUŽEL cítím spíše hořkost a nenávist, která by mohla být způsobená mimo jiné faktem, že mapa týkající se geocachingu, již není na geocaching.cz k dispozici. Na poi.cz vyvíjíme systém, který každému majiteli GPS usnadnil, usnadňuje nebo někdy usnadní život. Nerad se tedy setkávám s debatou, kde poi.cz vystupuje jako zlé či pirátské. Právě naopak, my jsme Ti, kteří podporují legální GPS SW a při slůvku warez se nám plaší klávesnice. O to více mě mrzí naše pozice v této debatě, kterou někteří z Vás přisuzují poi.cz. FAKTA: 1) V žádném případě nechceme, nemůžeme, ani nebudeme konkurovat geocaching.com, nebo geocaching.cz 2) Mapa je spuštěna dneškem (mapa.poi.cz) pro VŠECHNY kategorie POI a NE POUZE za účelem prezentace GC na poi.cz, jak by mohl náhodný kolemjdoucí pochopit z tohoto vlákna 3) Evidujeme pouze souřadnice, nikoliv POPIS či dokonce LOGy 4) I já jsem dvoutýdenní kačer, a i z toho mála, co vím, vím, že podle poi.cz NIC nenajdu ani hledat nejdu, protože CACHE si vybírám dle popisu na GeoCaching.com 5) Na poi.cz se chystáme podporovat GC u nás (doufejme, že i ve spoupráci s geocaching.cz) a to dosud nevídanou mírou. 6) Licenční ujednání na GeoCaching.com je psáno pouze anglicky, což není vpořádku. 7) CELOU situaci kolem GEOCACHING kategorií na poi.cz analyzuji, na forum.poi.cz na toto téma během dneška otevřu diskuzi, ale NEPODNIKNU NIC ZBRKLE, BEZ PŘEDEŠLÉ KONZULTACE S PRÁVNÍKY TAK, ABY MI PODKLADEM PRO ŘEŠENÍ TÉTO SITUACE BYLY FUNDOVANÉ NÁZORY PRÁVNICKY VZDĚLANÝCH OSOB. Za projekt poi.cz Kamil Baránek (rossini) provozovatel webu rossini@poi.cz
  • 0

#31 abakus

abakus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 159 příspěvků(y)

Publikováno 01 srpen 2007 - 9:19

Myslím že poi.cz tady nikdo nechápe jako nějakou pirátskou nebo zlou organizaci. Dokonce bych řekl, že poi.cz nepodniká defacto nic nelegálně, protože s groundspeakem jste pravděpodobně nic nepodepsali, takže ani nemáte co porušovat. Ten, kdo něco porušuje je váš zdroj dat. Proto si myslím, že na místě bylo upozornit poi.cz že vstupní data nejsou z legálního zdroje, ale asi nelze poi.cz takovýmto způsobem nutit do ukončení jejich používání. 3) Prozrazení souřadnic úplně stačí k porušení podmínek, dokonce je to snad to hlavní. Pokud se totiž podívá neregistrovaná osoba na gc.com, tak uvidí celý listing, logy, prostě všechno - kromě souřadnic. 6) To je naprosto v pořádku, jelikož pravděpodobně podnikají pouze v US. Už někdy někdo viděl licenční ujednání uvedené ve všech jazycíh světa? Protože i svahilci můžou používat internet. Pokud se to někomu nelíbí, tak na podmínky přistupovat nemusí. Jistě, pak nedostane ta data. Ale právně je to OK. Nebo ne? 7) Na fóru poi.cz asi žádnou diskuzi nemá cenu otevírat, protože tam budou přispívat jen uživatelé poi.cz a tudíž jednostranně zaměření pro poi.cz.
  • 0

#32 marfik

marfik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 41 příspěvků(y)

Publikováno 01 srpen 2007 - 9:22

Nejsem odborníkem na autorské právo, ale tady je citace autorského zákona:

HLAVA III

ZVLÁŠTNÍ PRÁVO POŘIZOVATELE DATABÁZE

§ 88
Vymezení pojmu

Databází je pro účely tohoto zákona soubor nezávislých děl, údajů nebo jiných prvků, systematicky nebo metodicky uspořádaných a individuálně přístupných elektronickými nebo jinými prostředky, bez ohledu na formu jejich vyjádření.

§ 88a

(1) Zvláštní práva k databázi (§ 90) přísluší pořizovateli databáze, pokud pořízení, ověření nebo předvedení obsahu databáze představuje kvalitativně nebo kvantitativně podstatný vklad bez ohledu na to, zda databáze nebo její obsah jsou předmětem autorskoprávní nebo jiné ochrany.

(2) Každý nový kvalitativně nebo kvantitativně podstatný vklad do databáze spočívající v doplnění, zkrácení či jiných úpravách má za následek nový běh trvání práva podle § 93.

§ 89
Pořizovatel databáze

Pořizovatel databáze je fyzická nebo právnická osoba, která na svou odpovědnost pořídí databázi, nebo pro kterou tak z jejího podnětu učiní jiná osoba.

§ 90
Obsah zvláštního práva pořizovatele databáze

(1) Pořizovatel databáze má právo na vytěžování nebo na zužitkování celého obsahu databáze nebo její kvalitativně nebo kvantitativně podstatné části a právo udělit jinému oprávnění k výkonu tohoto práva.

(2) Vytěžováním podle odstavce 1 se rozumí trvalý nebo dočasný přepis celého obsahu databáze nebo jeho podstatné části na jiný podklad, a to jakýmikoli prostředky nebo jakýmkoli způsobem.

(3) Zužitkováním podle odstavce 1 se rozumí jakýkoli způsob zpřístupnění veřejnosti celého obsahu databáze nebo jeho podstatné části rozšiřováním rozmnoženin, pronájmem, spojením on-line nebo jinými způsoby přenosu.

(4) Půjčování originálu nebo rozmnoženiny (§ 16) databáze není vytěžování podle odstavce 2 ani zužitkování podle odstavce 3.

(5) Opakované a systematické vytěžování nebo zužitkování nepodstatných částí obsahu databáze a jiné jednání, které není běžné, přiměřené a je na újmu oprávněným zájmům pořizovatele databáze, není dovoleno.

(6) Právo pořizovatele databáze je převoditelné.

§ 91
Omezení zvláštního práva pořizovatele databáze

Do práva pořizovatele databáze, která byla zpřístupněna jakýmkoli způsobem veřejnosti, nezasahuje oprávněný uživatel, který vytěžuje nebo zužitkovává kvalitativně nebo kvantitativně nepodstatné části obsahu databáze nebo její části, a to k jakémukoli účelu, za podmínky, že tento uživatel databázi užívá běžně a přiměřeně, nikoli systematicky či opakovaně, a bez újmy oprávněných zájmů pořizovatele databáze, a že nezpůsobuje újmu autorovi ani nositeli práv souvisejících s právem autorským k dílům nebo jiným předmětům ochrany obsaženým v databázi.

§ 92
Bezúplatné zákonné licence

Do práva pořizovatele jím zpřístupněné databáze též nezasahuje oprávněný uživatel, který vytěžuje nebo zužitkovává podstatnou část obsahu databáze
a) pro svou osobní potřebu; ustanovení § 30 odst. 3 zůstává nedotčeno,

b/ pro účely vědecké nebo vyučovací, uvede-li pramen, v rozsahu odůvodněném sledovaným nevýdělečným účelem, a

c) pro účely veřejné bezpečnosti nebo správního či soudního řízení.

§ 93
Trvání zvláštního práva pořizovatele k databázi

Zvláštní právo pořizovatele databáze trvá 15 let od pořízení databáze. Je-li však v této době databáze zpřístupněna, zaniká zvláštní právo pořizovatele databáze za 15 let od prvního takového zpřístupnění.


A tady je citace trestního zákona

Porušování autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi

(1) Kdo neoprávněně zasáhne do zákonem chráněných práv k autorskému dílu, uměleckému výkonu, zvukovému či zvukově obrazovému záznamu, rozhlasovému nebo televiznímu vysílání nebo databázi, bude potrestán odnětím svobody až na dvě léta nebo peněžitým trestem nebo propadnutím věci nebo jiné majetkové hodnoty.

(2) Odnětím svobody na šest měsíců až pět let nebo peněžitým trestem nebo propadnutím věci nebo jiné majetkové hodnoty bude pachatel potrestán,
a) získá-li činem uvedeným v odstavci 1 značný prospěch, nebo

b/ dopustí-li se takového činu ve značném rozsahu.



Držitel práv k databázi sice sedí v Americe, ale my jsme v tomhle ohledu vázáni mezinárodními smlouvami, takže až se pánové z Groundspeaku jednou naštvou, tak si najmou právníka a začnou dělat dusno.
  • 0

#33 xpj

xpj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 625 příspěvků(y)

Publikováno 01 srpen 2007 - 9:25

rossini.poi.cz napsal/a:
Na úvod musím předeslat, že z celé situace BOHUŽEL cítím spíše hořkost a nenávist, která by mohla být způsobená mimo jiné faktem, že mapa týkající se geocachingu, již není na geocaching.cz k dispozici.


Ale tady jde o něco jiného. Jde o to, že gc.cz, který zastřešuje geocaching v ČR tvrdě vyjednává, aby mohl získat data pro mapy a další vychytávky.

Samozřejmě by mohl zaplatit za uživatele gc.cz_pm premium membership, aby měl přístup k PQs celé ČR a ty šoupnout do mapy. Ale tak to prostě nejde. Proto tu stále mapa není, protože vyjednávání s Groundspeakem je náročné.

rossini.poi.cz napsal/a:
Na poi.cz vyvíjíme systém, který každému majiteli GPS usnadnil, usnadňuje nebo někdy usnadní život. Nerad se tedy setkávám s debatou, kde poi.cz vystupuje jako zlé či pirátské. Právě naopak, my jsme Ti, kteří podporují legální GPS SW a při slůvku warez se nám plaší klávesnice. O to více mě mrzí naše pozice v této debatě, kterou někteří z Vás přisuzují poi.cz.


Když do vašeho systému zadám pozici radaru, který jsem dnes ráno viděl na ulici, tak je to OK. Když zadám do vašeho systému pozici své keše, kterou jsem osobně zasadil, tak je to OK. Ale bohužel, tento případ to není.

rossini.poi.cz napsal/a:
FAKTA:
1) V žádném případě nechceme, nemůžeme, ani nebudeme konkurovat geocaching.com, nebo geocaching.cz
2) Mapa je spuštěna dneškem (mapa.poi.cz) pro VŠECHNY kategorie POI a NE POUZE za účelem prezentace GC na poi.cz, jak by mohl náhodný kolemjdoucí pochopit z tohoto vlákna


Ale tady nejde o tu mapu. Mapa je OK. Problém je v těch datech...

rossini.poi.cz napsal/a:
3) Evidujeme pouze souřadnice, nikoliv POPIS či dokonce LOGy
4) I já jsem dvoutýdenní kačer, a i z toho mála, co vím, vím, že podle poi.cz NIC nenajdu ani hledat nejdu, protože CACHE si vybírám dle popisu na GeoCaching.com


Pokud jsou to tradicionálky, tak je obvykle podle souřadnice najdu.

rossini.poi.cz napsal/a:
5) Na poi.cz se chystáme podporovat GC u nás (doufejme, že i ve spoupráci s geocaching.cz) a to dosud nevídanou mírou.


Nechám se překvapit.

rossini.poi.cz napsal/a:
6) Licenční ujednání na GeoCaching.com je psáno pouze anglicky, což není vpořádku.


Takže když u filmu bude anglicky napsáno, že se nesmí kopírovat, já jsem v ČR a anglicky neumím, tak ho kopírovat můžu???

rossini.poi.cz napsal/a:
7) CELOU situaci kolem GEOCACHING kategorií na poi.cz analyzuji, na forum.poi.cz na toto téma během dneška otevřu diskuzi, ale

NEPODNIKNU NIC ZBRKLE, BEZ PŘEDEŠLÉ KONZULTACE S PRÁVNÍKY TAK, ABY MI PODKLADEM PRO ŘEŠENÍ TÉTO SITUACE BYLY FUNDOVANÉ NÁZORY PRÁVNICKY VZDĚLANÝCH OSOB.


Za tohle díky. Uvidíme co z toho vyleze....
  • 0
Garmin GPSMAP 60CSx + Topo Czech 1.2
Sony Ericsson K750i + Opera Mini 4.1beta + Handy Geocaching 3.2.5
Apple iPod Nano + Pocket Queries as VCards (via GPSBabel :-)

#34 Mimon_team

Mimon_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 417 příspěvků(y)

Publikováno 01 srpen 2007 - 9:28

Stefonator napsal/a:
Jestli tomu dobre rozumim, tak jsem v kategorii fnukaci. Chapu, ze se jedna o ilegalni pouziti dat, ale ostrost toho mailu mne taky zaskocila. Jarry udelal "spravnou" vec ke ktere ho zakony CR nabadaji.


Moc jsem nepochopil, co hrozneho Jarry udelal? Prasknul POI.cz Groundspeaku? Vyhrozoval POI.cz, ze na ne posle polici?
Chci říct, že Jarry neudělal žádnou "správnou věc podle zákonů", protože tou by právě bylo upozornění policie nebo právníků Groundspeaku :-).

Ten mail jsem si precetl cely, a jedine co v nem vidim, je podrobne upozorneni s popisem pro POI.cz, aby z toho pochopili proc tam cache byt nemaji, a kdo ma na ta data pravo.

Reakce POI.cz mi pripadne nepravem ukrivdena, podobne jako cca pred 1/2 rokem u jednoho casopisu ktery lakal vsechny k lovu jakesi kesky. A argument "je to anglicky" je fakt dost mimo :-((((.

Jakkoli mi cachemapa a moznost davkoveho stazeni taky schazi (resp. schazela, PM + databaze to resi), tak jsem seznam na POI.cz bral jako kratkodobou zalezitost, ktera proste existuje jen diky souhre nahod. Proste to chvili slo, ted to uz nepujde. No a co?
  • 0

#35 xpj

xpj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 625 příspěvků(y)

Publikováno 01 srpen 2007 - 9:49

Fórum na POI.cz Kategorie GEOCACHING na poi.cz (legálně/nelegálně)

Vyslovte svůj názor...
  • 0
Garmin GPSMAP 60CSx + Topo Czech 1.2
Sony Ericsson K750i + Opera Mini 4.1beta + Handy Geocaching 3.2.5
Apple iPod Nano + Pocket Queries as VCards (via GPSBabel :-)

#36 xpj

xpj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 625 příspěvků(y)

Publikováno 01 srpen 2007 - 9:52

BTW. na fóru poi.cz jsem našel toto:

VEŠKERÉ STAŽENÉ POI Z TOHOTO WEBU SMÍ BÝTI POUŽITY POUZE OSOBOU, KTERÁ SI JE TAKTO STÁHLA! VEŠKERÉ POKUSY ZNEUŽÍTÍ NAŠÍ PRÁCE K OBOHACENÍ SE (TÝKÁ SE ZEJMÉNA KOMERČNÍCH SUBJEKTŮ) BUDOU S VYUŽITÍM VŠECH PRÁVNÍCH PROSTŘEDKŮ POTÍRÁNY.


Je vidět, že ani jim se nelíbí, když jejich data používají komerční subjekty. A je tam zcela jasně napsáno, že jejich data mohou používat jen osoby, které si data stáhly.

Je to trochu zvláštní, ne?
  • 0
Garmin GPSMAP 60CSx + Topo Czech 1.2
Sony Ericsson K750i + Opera Mini 4.1beta + Handy Geocaching 3.2.5
Apple iPod Nano + Pocket Queries as VCards (via GPSBabel :-)

#37 abakus

abakus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 159 příspěvků(y)

Publikováno 01 srpen 2007 - 9:54

Jak si to tak čtu, tak jsem byl trochu mimo s tím zdrojem dat. Celkem logicky nezáleží na způsobu získání, ale na autorských právech pořizovatele. To by totiž třeba bylo nelegální kopírovat audio cd z originálu, nicméně pokud by člověk získal kopii kopie od kamaráda, tak by člověk získal legální kopii. Což je logicky nesmysl. Ono to není úplně stejné jako s tou databází, ale ta analogie tam je.
  • 0

#38 Favet

Favet

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 130 příspěvků(y)

Publikováno 01 srpen 2007 - 10:07

jarry napsal/a:
To je tak smutnej pribeh, takovej jsem snad jeste v zivote neslysel. Vlastne ne, uz to tu bylo tolikrat, ze uz se mi z tech soucit loudicich historek zveda kufr.
Pokud nekdo nasel 85 kesi, pricemz prvni prede dvema lety, tezko se da verit tomu, ze s necim zacina. Pokud tedy zacina, urcite na vyzkouseni nepotrebuje vsechny v CR existujici kese.
Pokud chce nekdo zjistit jestli PM vyuzije, ma moznost si PM za 3USD (cca 60,- Kc - to neni relativne smesny ale zcela urcite smesny poplatek) zaplatit na jeden cely mesic a zkouset.
Predpokladam, ze v obchodaku ukradne takovyto sibal beranici, aby zjistil, jestli ji vyuzije nebo jestli radsi jeste zustane u radiovky.


No ale podstatný rozdíl je v tom, že u Grounspeak jsi po registraci MEMBER (žádný member to try) s nárokem na určité služby na dobu neurčitou. A pouze pokud chceš další výhody, připlácíš si za PM.
Takže šibal beranici vlastně neukrad, ale v rámci marketingového tahu ji od firmy DOSTAL zadarmo! Ano i to se v tržní ekonomice děje a ne nezištně. Prodejce aut dá vůz do bezplatného užívání známému sportovci, aby mu protihodnotou dělal levnou reklamu.
Groundspeak Ti dá členství zdarma, abys mu časem založil a staral se o nové keše, koupil si TB, CG... a/nebo si platil PM.
A směšný poplatek? Ten je směšný hlavně proto, že tím poskytneš GC údaje o sobě, svém účtu...
  • 0

#39 Mimon_team

Mimon_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 417 příspěvků(y)

Publikováno 01 srpen 2007 - 10:10

vrabcak napsal/a:
Používej skrýšotlač nebo podobné nástroje. GC.com bude mít jistě ohromnou radost, až se těch 11 tisíc stažení z poi.cz přetransformuje v 11 000 x 4 500 dotazů na jeho stránky ;) Možná bychom jim mohli napsat, ať děkovné maily posílají na gcjarry at atlas dot cz :)


Vzhledem k tomu, že při registraci účtu na gc.com mimo jiné potvrzuješ i to, že nebudeš ke stahování dat používat žádné automaty/roboty, myslím že by to Groundspeaku ani nevadilo. Prostě pak těch X set/tisíc účtů zablokuje.

Ale to se samozřejmě nestane. Už jen proto, že zatímco stažení databáze z POI.cz je na jedno kliknutí a trvá pár vteřin (a proto ho používá tolik lidí), tak stažení kešek v CZ pomocí Skrýšotlače by trvalo pár dní, a "komfort" práce je nesrovnatelný. Takže těch lidí budou spíš jednotky než tisíce :)
  • 0

#40 michal_a_jana

michal_a_jana

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 426 příspěvků(y)

Publikováno 01 srpen 2007 - 10:42

Vypada to, ze POI.cz cache nezrusi okamzite, tak jen cekam kdy nas jarry uda primo na geocaching.com a mozna jednou Groundspeak zabanuje celou nasi republiku, protoze uz to bude nekolikaty pokus nelegalniho zverejnovani souradnic v CR. Prijde mi ze tady plivame do vlastnich rad, protoze POI podle me pouziva 90% BM geocacheru, 10% PM geocacheru (protoze se jim nechce konvertovat formaty) a 0% mudlu. Riziko zniceni cache na zaklade souradnic ziskanych z POI je podle me smesne. Je stokrat pravdepodobnejsi, ze mudla uvidi cachera na miste cache, nez ze pujde hledat na misto, ktere nasel na POI...
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama