Přejít na obsah


Fotka

POI.cz


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
449 odpovědí na toto téma

#41 Bass

Bass

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 37 příspěvků(y)

Publikováno 01 srpen 2007 - 11:19

michal_a_jana napsal/a:
Je stokrat pravdepodobnejsi, ze mudla uvidi cachera na miste cache, nez ze pujde hledat na misto, ktere nasel na POI...


Když mudla najde cache pomocí souřadnic, v tu chvíli už není mudlou, ale možná začínajícím cacherem, pokud ho to začne bavit (můj osobní příběh s mojí první nalezenou)
  • 0

#42 xpj

xpj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 625 příspěvků(y)

Publikováno 01 srpen 2007 - 11:31

michal_a_jana napsal/a:
Vypada to, ze POI.cz cache nezrusi okamzite, tak jen cekam kdy nas jarry uda primo na geocaching.com a mozna jednou Groundspeak zabanuje celou nasi republiku, protoze uz to bude nekolikaty pokus nelegalniho zverejnovani souradnic v CR.

Prijde mi ze tady plivame do vlastnich rad, protoze POI podle me pouziva 90% BM geocacheru, 10% PM geocacheru (protoze se jim nechce konvertovat formaty) a 0% mudlu. Riziko zniceni cache na zaklade souradnic ziskanych z POI je podle me smesne. Je stokrat pravdepodobnejsi, ze mudla uvidi cachera na miste cache, nez ze pujde hledat na misto, ktere nasel na POI...


Proto by měl poi.cz ihned zabránit zveřejňování souřadnic keší! Jak jsem se tak díval na licenci, je tam porušení nejen zákazu redistribuce, ale ta data jsou ještě navíc zveřejňována ve změněné podobě.

Prostě je to porušení pravidel, které dotyčný člověk odsouhlasil tím, že si nechal PQs vygenerovat.

Mě se to prostě jako PM nelíbí, nelíbí se mi, že jakýsi poi.cz může mít (sice nelegálně) mapy, když lidé kolem českého geocachingu již rok tvrdě vyjednávají, aby měli legální přístup k datům.

Otázka, zda je zničení keše pravděpodobnější, když jsou souřadnice na poi.cz nebo ne, je naprosto vedlejší. Problém je v tom, že tam prostě ty data jsou tečka.
  • 0
Garmin GPSMAP 60CSx + Topo Czech 1.2
Sony Ericsson K750i + Opera Mini 4.1beta + Handy Geocaching 3.2.5
Apple iPod Nano + Pocket Queries as VCards (via GPSBabel :-)

#43 abakus

abakus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 159 příspěvků(y)

Publikováno 01 srpen 2007 - 11:35

Bass napsal/a:
Když mudla najde cache pomocí souřadnic, v tu chvíli už není mudlou, ale možná začínajícím cacherem, pokud ho to začne bavit (můj osobní příběh s mojí první nalezenou)


No vidíš a zrovna stejným způsobem se ke kešce mlůže dostat nějakej idiot a je po srandě.
  • 0

#44 Uza

Uza

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 146 příspěvků(y)

Publikováno 01 srpen 2007 - 11:35

Je to prostě smutný obraz naší společnosti. O čem je tu řeč? Prostě když se někdo zaváže, že něco nebude dělat, tak prostě není omluva na to že to dělá. A to ani kdyby to pomohlo 99.9999% kačerů.
  • 0

#45 michal_a_jana

michal_a_jana

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 426 příspěvků(y)

Publikováno 01 srpen 2007 - 12:00

xpj napsal/a:

Mě se to prostě jako PM nelíbí, nelíbí se mi, že jakýsi poi.cz může mít (sice nelegálně) mapy, když lidé kolem českého geocachingu již rok tvrdě vyjednávají, aby měli legální přístup k datům.


A co cachemapa.unas.cz? Tu taky prasknete ze redistribuci?

Me to proste stve proto, ze takto prichazim o ty male nastroje, ktere mi usnadnovaly praci a ktere gc.com nenabizi. Jiste, muzu si zobrazovat gpx z PQ v OziExploreru, ale proc, kdyz je cachemapa. Muzu si konvertovat gpx do ov2 pred GPSBabel, ale proc, kdyz existuje(ovalo) poi.cz?

Z aktivity jarryho podle me nikdo neziska a spousta geocacheru ztrati.
  • 0

#46 michal_a_jana

michal_a_jana

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 426 příspěvků(y)

Publikováno 01 srpen 2007 - 12:02

Uza napsal/a:
Je to prostě smutný obraz naší společnosti. O čem je tu řeč? Prostě když se někdo zaváže, že něco nebude dělat, tak prostě není omluva na to že to dělá. A to ani kdyby to pomohlo 99.9999% kačerů.


1 konkretni geocacher uploadnul svoje PQ na server a porusil podminky smlouvy s Groundspeakem. Ja v zadnem pripade neomlouvam jeho cinnost, ale nezda se mi to udani na poi.cz.

Nechapu co to ma spolecneho s obrazem nasi spolecnosti.
  • 0

#47 xpj

xpj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 625 příspěvků(y)

Publikováno 01 srpen 2007 - 12:07

michal_a_jana napsal/a:

A co cachemapa.unas.cz? Tu taky prasknete ze redistribuci?


Ta neumožňuje stažení žádných dat. Aby ji člověk mohl využít, musí mít účet na gc.com a data získá až z něj.

michal_a_jana napsal/a:
Me to proste stve proto, ze takto prichazim o ty male nastroje, ktere mi usnadnovaly praci a ktere gc.com nenabizi. Jiste, muzu si zobrazovat gpx z PQ v OziExploreru, ale proc, kdyz je cachemapa. Muzu si konvertovat gpx do ov2 pred GPSBabel, ale proc, kdyz existuje(ovalo) poi.cz?

Z aktivity jarryho podle me nikdo neziska a spousta geocacheru ztrati.


Já nevím co je v tom za problém. Při vytváření PQs se ten dotyčný zavázal, že tyto data nebude distribuovat. Distribuje je (navíc) modifikovaná (modifikovat je může jen pro vlastní potřebu a nesmí je šířit dál).

Už jsem sem psal, že stejnou věc by mohli udělat lidé kolem gc.cz, že zaplatí PM a ze získaných dat udělají mapu. Ale takhle to prostě nejde.

Mapa zde není proto, protože se gc.cz snaží dojednat legální data od Groundspeaku a nechtějí použít nelegální data (jako poi.cz).

  • 0
Garmin GPSMAP 60CSx + Topo Czech 1.2
Sony Ericsson K750i + Opera Mini 4.1beta + Handy Geocaching 3.2.5
Apple iPod Nano + Pocket Queries as VCards (via GPSBabel :-)

#48 xpj

xpj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 625 příspěvků(y)

Publikováno 01 srpen 2007 - 12:09

michal_a_jana napsal/a:

Uza napsal/a:
Je to prostě smutný obraz naší společnosti. O čem je tu řeč? Prostě když se někdo zaváže, že něco nebude dělat, tak prostě není omluva na to že to dělá. A to ani kdyby to pomohlo 99.9999% kačerů.


1 konkretni geocacher uploadnul svoje PQ na server a porusil podminky smlouvy s Groundspeakem. Ja v zadnem pripade neomlouvam jeho cinnost, ale nezda se mi to udani na poi.cz.


Jaké udání? Byl to informační email o tom, že zobrazují data, která zobrazovat nemají. Jejich postoj je ale špatný - měli by je ihned stáhnout a vyřešit si to sami uvnitř jejich komunity.
  • 0
Garmin GPSMAP 60CSx + Topo Czech 1.2
Sony Ericsson K750i + Opera Mini 4.1beta + Handy Geocaching 3.2.5
Apple iPod Nano + Pocket Queries as VCards (via GPSBabel :-)

#49 FHonza

FHonza

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 321 příspěvků(y)

Publikováno 01 srpen 2007 - 12:26

V případě že chceme důsledně dodržovat "Terms of Use" z gc.com, pak by se rozhodně neměla používat ani skrýšotlač (podle podu 5.) ...
  • 0

#50 Uza

Uza

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 146 příspěvků(y)

Publikováno 01 srpen 2007 - 12:41

michal_a_jana napsal/a:

Nechapu co to ma spolecneho s obrazem nasi spolecnosti.


Jak řekl Kraus v jednom pořadu (volně cituji): "Krást se nemá, a ještě jednou pro pány poslance krást se nemá.
  • 0

#51 vrabcak

vrabcak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 70 příspěvků(y)

Publikováno 01 srpen 2007 - 13:05

Skrýšotlač není robot, jen jiný druh webového prohlížeče - sám od sebe nic nedělá, ke všemu je třeba konkrétní ruční akce konkrétního uživatele. To také můžete tvrdit že IE je robot a podle pravidel musí uživatel posílat HTTP požadavky ručně telnetem :) Neopodstatněnou zátěž serveru také nezpůsobuje - zátěž je opodstatněná - jde vždy o zájem konkrétního registrovaného uživatele o konkrétní keše. Ale soudit bych se o to nechtěl :) Jiná věc je technická stránka - skrýšotlač zatíží server daleko více, než PQ. Protože všichni víme, jak jsou servery GC.com na hraně, je v zájmu všech (a PM obzvlášť, protože za ně platí), aby se zbytečně nepřetěžovaly. Mám ale jeden nápad na čisté řešení problému - co takhle kdyby se každý uploader na poi.cz čestně prohlásil, že souřadnice skrýší pocházejí jen a pouze z jeho osobního měření GPSkou? Pak je to z hlediska AZ ok. Použít kód keše se IMHO může, neboť se nejedná o registrovanou známku. A pokud budou souřadnice na poi.cz tu a tam o nějakou tisícinku minuty vedle, alespoň bude geocaching o něco zajímavější :-)
  • 0

#52 Mimon_team

Mimon_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 417 příspěvků(y)

Publikováno 01 srpen 2007 - 13:27

vrabcak napsal/a:
Skrýšotlač není robot, jen jiný druh webového prohlížeče - sám od sebe nic nedělá

Fakt musim ve skrysotlaci rucne kliknout na kazdou kesku, a pak se teprve stahne? :-)

Mám ale jeden nápad na čisté řešení problému - co takhle kdyby se každý uploader na poi.cz čestně prohlásil, že souřadnice skrýší pocházejí jen a pouze z jeho osobního měření GPSkou?

Ono by uplne stacilo, kdyby vsichni zaregistrovali sve cache krome gc.com i na opencaching.cz, a ti by se domluvili s poi.cz ze jim umozni ta data stahovat. Pak uz by o zadne poruseni podminek Groundspeaku neslo, protoze nikde nezakazuji zverejnit souradnice mych kesi i na jinych serverech.
Vlk by se nazral, a koza by zustala cela. A majitele geocoinu a travelbugu by se mohli jit klouzat.
  • 0

#53 FHonza

FHonza

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 321 příspěvků(y)

Publikováno 01 srpen 2007 - 13:30

Myslim že jakmile nějaký program "kliká" za tebe, je to už robot. Když si udělám program, který za mě bude mačkat v IE "Next" a číst keše do formátu, na který jako BM nemám nárok (třeba gpx ze skrýšotlače) , není to robot ? Nechci rozpoutávat žádný flame, jenom sem chtěl poukázat na (podle mě) nesmyslné velmi striktní ohánění se "Terms of use". Když se rozhodnu prostě keším škodit, tak stejně souřadnice nějak získám (založit nový účet na gc.com trvá několik minut). Ale jako škodič bych si vybral míň náročnou "zábavu" a nepořizoval si kvuli tomu GPS. A ještě jedna věc, která se podle mě v celé diskuzi opoměla: "Terms of use" neporušuje POI.CZ, ten pravidla GC.COM neodsouhlasil. Odsouhlasil je a porušuje ten, kdo data na POI dává. Možná by sme mohli začít hon na heretické kešery :o
  • 0

#54 mitak

mitak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 277 příspěvků(y)

Publikováno 01 srpen 2007 - 13:37

jen taková poznámka - gpx vytvořený skrýšotlačí je samozřejmě hovno oproti gpx z PQ
  • 0

#55 abakus

abakus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 159 příspěvků(y)

Publikováno 01 srpen 2007 - 13:58

FHonza napsal/a:
A ještě jedna věc, která se podle mě v celé diskuzi opoměla: "Terms of use" neporušuje POI.CZ, ten pravidla GC.COM neodsouhlasil. Odsouhlasil je a porušuje ten, kdo data na POI dává. Možná by sme mohli začít hon na heretické kešery :o

Tak si přečti moje dva příspěvky - z 10:19 a hlavně z 10:54
  • 0

#56 jarry-2395

jarry-2395

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 220 příspěvků(y)

Publikováno 01 srpen 2007 - 15:32

FaVeTteam napsal/a:


No ale podstatný rozdíl je v tom, že u Grounspeak jsi po registraci MEMBER (žádný member to try) s nárokem na určité služby na dobu neurčitou. A pouze pokud chceš další výhody, připlácíš si za PM.
Takže šibal beranici vlastně neukrad, ale v rámci marketingového tahu ji od firmy DOSTAL zadarmo! Ano i to se v tržní ekonomice děje a ne nezištně. Prodejce aut dá vůz do bezplatného užívání známému sportovci, aby mu protihodnotou dělal levnou reklamu.
Groundspeak Ti dá členství zdarma, abys mu časem založil a staral se o nové keše, koupil si TB, CG... a/nebo si platil PM.
A směšný poplatek? Ten je směšný hlavně proto, že tím poskytneš GC údaje o sobě, svém účtu...

Data z gc.com v rozsahu pro BM jsou O.K. To je ta radiovka. Data z poi.cz jsou tou beranici. Jsou to data
ziskana neopravnene
  • 0

#57 FHonza

FHonza

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 321 příspěvků(y)

Publikováno 01 srpen 2007 - 16:56

abakus napsal/a:

FHonza napsal/a:
A ještě jedna věc, která se podle mě v celé diskuzi opoměla: "Terms of use" neporušuje POI.CZ, ten pravidla GC.COM neodsouhlasil. Odsouhlasil je a porušuje ten, kdo data na POI dává. Možná by sme mohli začít hon na heretické kešery :o

Tak si přečti moje dva příspěvky - z 10:19 a hlavně z 10:54


Promiň, přehlídnul jsem se. Máš pravdu
  • 0

#58 jarry-2395

jarry-2395

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 220 příspěvků(y)

Publikováno 01 srpen 2007 - 18:58

rossini.poi.cz napsal/a:
Na úvod musím předeslat, že z celé situace BOHUŽEL cítím spíše hořkost a nenávist, která by mohla být způsobená mimo jiné faktem, že mapa týkající se geocachingu, již není na geocaching.cz k dispozici.

Za projekt poi.cz
Kamil Baránek (rossini)
provozovatel webu

rossini@poi.cz


O geocaching.cz neni v mailu ani zminka a ani o nej a jeho situaci ohledne map nejde.
Nejde ani o zadne plneni obcanske povinnosti.
Motivem jsou pochopitelne penize. Penize nas vsech, co hrajeme tuhle hru.
Tech mnoho lidi kteri stahuji kese od Vas nepristupuji na stranky geocaching.com, nemusi platit PM ani nezobrazuji reklamy v textu. Tim je geocaching financne poskozovan.
Kazdy kdo ma zajem na tom aby geocaching existoval musi chapat, ze jedine penize vracejici se do hry udrzuji system v chodu.
Tudiz hasim co me pali, ne ze ne.

Jako ilustraci jakou reakci jsem od Vas ocekaval snad jen link http://www.poi.cz/po...c.php?f=2&t=557 na vase vlastni forum, kde jak vy sam :
"Pokud ale prodejci "jen tak" vydají leták či oficiálně publikují, že mají naše radary, a ani se nehodlají zeptat, je to do pekla volající sprostota. Ať si o Telefonice O2 myslím, co chci, ve chvíli, kdy chtěli využívat naše POI, ihned zavolali a chtěli znát podmínky - vzorní jako jedni z mála! Pokud se tu nachází zástupci prodejců GPS, říkám nahlas a velmi ostře: Stále je čas dohodnout si oficální spolupráci. Nejsme komerční subjekt, což ale neznamená, že jsme slabý partner v případném soudním sporu. Existují nástroje, jak předběžně "stopnout" prodej GPS s podezřením, že obsahuje nelegálně získaná data. Ale doufám, že k tomu nebude muset přikročit."

tak freewall: "Plne stojim za Rossinim - napsal to myslim naprosto jasne.
Samozrejme, ze se mohou najit chytracci, kteri budou blabolit neco o copyrightu a volnosti na netu atd. atd. atd............ na takove nazory bych takovemu cloveku pustil Ctvrtnicka jak rika "Co je to tady za blaboly....." , protoze mezi slusnymi lidmi nemusi byt vsechno sesnerovane zakony, prepisy...... mezi normalnimi lidmi by melo fungovat neco tak elementarniho jako je slusnost....... slusnost, ze aspon zeptat......"
sami hodnotite podobne jednani. Zda se, ze prava a zajmy jinych Vam na srdci tolik nelezi.
Pochopte, ze kazdym okamzikem existence POI kesi v CR na Vasich strankach narusta skoda, kterou zpusobujete. Ted uz se neda rict, ze situaci neznate, zvlaste jste-li take registrovanym uzivatelem groundspeaku. Opravdu jsem nemile prekvapen, ze jeste dnes doslo k aktualizaci piratskych dat.
Doufam, ze si nemyslite, ze situace vyzni do ztracena a ze kdyz to bude potreba ze se s informaci o Vasem postoji na Groundspeak neobratim.
Jde totiz o nasi spolecnou praci a nase spolecne penize.
  • 0

#59 marekl

marekl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 883 příspěvků(y)

Publikováno 01 srpen 2007 - 19:23

Ostatním: Ten odkaz v příspěvku Jarryho nepřehlédněte. POI.cz na jednu stranu bojuje proti tomu, aby jiní nestahovali jejich data a nenabízeli je hromadně ve svých produktech. Na druhé straně webu nevadí, když sám prezentuje cizí databáze. Dvojí pohled POI.cz na stejnou problematiku je hodně zvláštní. (V tomto sporu jsem jinak někde uprostřed. Kdybych si ale měl vybrat ze dvou možností, tak blíž mám k Jarrymu.)
  • 0

#60 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 01 srpen 2007 - 19:36

Sice je to už poněkud starší, může to být jen shoda nicků a na situaci to nic nemění, ale připadá mi to trošku úsměvné :-)
http://mapcenter.cgp...?skip=10&cnt=54
  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama