Přejít na obsah


Fotka

kačermapa


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
68 odpovědí na toto téma

#1 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2007 - 7:08

Tak v rámci pokusů a příprav na kešmapu nakonec zatím vznikla jen ta kačermapa http://www.geocaching.cz/mapa.php (nutné zalogování). Zatím je to jen ve fázi raných pokusů. Jo, nikdo vás nenutí tuhle mapku používat, ani tam své domací souřadnice zadávat, ani jí prohlížet, takže protesty jsou nejspíš zbytečné.
Svojí domácí souřadnici nastavíte tak, že na zvoleném místě na mapě kliknete pravým tlačítkem a vyberete příslušnou volbu.
Plánuje se výroba vhodné ikonky (nějaký dobrovolník?), rozšíření informací v informační bublině.
Uvažuju o možnosti rozšířit galerii o zadávání souřadnic k fotkám a jejich následném odkazování i z mapy.
S keškama se stále čeká na data :(
  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#2 3-monkies

3-monkies

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 86 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2007 - 8:18

neni to buhvijakej napad, ale dovolil jsem si vyrobit ikonku.
  • 0

#3 3-monkies

3-monkies

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 86 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2007 - 8:19

a trochu větší verze
  • 0

#4 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2007 - 8:29

Díky. možná by bylo lepší, kdyby to bylo v nějakém terčíku. Takhle se to hodně ztrácí a zvětšení nepomůže. Taky bych potřeboval, aby v tom png byl ten obrázek dvakrát nad sebou. Ten druhý je použit, když je ikona pod kurzorem.
  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#5 abakus

abakus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 159 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2007 - 8:30

Připadá mi to málo kontrastní. Když si člověk mapu přiblíží, tak kačenky začnou splývat se žlutými ulicemi.
  • 0

#6 3-monkies

3-monkies

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 86 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2007 - 9:49

charoon napsal/a:
Díky. možná by bylo lepší, kdyby to bylo v nějakém terčíku. Takhle se to hodně ztrácí a zvětšení nepomůže. Taky bych potřeboval, aby v tom png byl ten obrázek dvakrát nad sebou. Ten druhý je použit, když je ikona pod kurzorem.


potřeboval bych vědět jak přesně to má vypadat. rozměry pixelů.. abych to mohl udělat rovnou na míru.
Předpokládal jsem taky že ta ikonka bude v tom modrym terčíku. pokud ten terčík už je samotná ikonka, tak vymyslím něco použitelnějšího
  • 0

#7 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2007 - 10:00

terčík už je ikona.
pro zobrazení kešek v mapě používám ikony, které vypadají asi takhle
http://www.geocachin...traditional.png.
Pokud kešmapa bude a použijou se tyhle ikony, tak by s nima ikona pro kačera měla ladit. Teď jsem zkusil jednu z té sady recyklovat, aby bylo vidět, jak tyhle ikony vypadají.
Samozřejmě je možné udělat úplně jinou sadu ikon.
A asi by se v budoucnu hodila i ikona pro fotku, pokud umožním v galerii zadávat i souřadnice.
  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#8 xpj

xpj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 625 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2007 - 10:15

Mapa fungovala, ale už nefunguje... Teď na mě svítí jen informační bublina s informací "Zobrazuji body"

Chyba z Firebugu:

POST http://www.geocaching.cz/maparpc.php (469ms)api.ashx (line 1)

this.options.icon has no properties
(no name)(Object clip=div#mapa options=Object $events=Object, div, 2, 8000000, Object southWest=x: 3131225 y: 5317170 coord:2)api.ashx (line 1)
(no name)([Object, Object, Object, 19 more...])api.ashx (line 1)
zobraz([Object, Object, Object, 19 more...])kesmapa.js (line 40)
zobrazBodySync()kesmapa.js (line 442)
(no name)()


Tak nyní již funguje ;-)
  • 0
Garmin GPSMAP 60CSx + Topo Czech 1.2
Sony Ericsson K750i + Opera Mini 4.1beta + Handy Geocaching 3.2.5
Apple iPod Nano + Pocket Queries as VCards (via GPSBabel :-)

#9 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2007 - 10:18

Pokud něco nefunguje míň jak 5 minut, tak je možný, že jsem to zrovna rozvrtal a zrovna marně přemýšlím, proč to nefunguje. Teda u takovýchto novinek.
  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#10 frogale

frogale

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 25 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2007 - 10:20

A vam se libi si rikat kaceri? Me to prijde dost detinsky a neprofesionalni.. nekomu to mozna muze pripadat roztomily, ale me teda rozhodne ne :| Stejne tak mam averzi k "mudlum", ale to mi zase diky ty trefnosti tak spatny neprijde. Takze kacenky bych na mape nerad videl ;)
  • 0

#11 3-monkies

3-monkies

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 86 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2007 - 10:38

frogale napsal/a:
A vam se libi si rikat kaceri? Me to prijde dost detinsky a neprofesionalni.. nekomu to mozna muze pripadat roztomily, ale me teda rozhodne ne :| Stejne tak mam averzi k "mudlum", ale to mi zase diky ty trefnosti tak spatny neprijde.

Takze kacenky bych na mape nerad videl ;)


abych řek pravdu tak je pravda, že se mi to taky zrovna dvakrát nezamlouvá. jak sem slyšel kačermapa, tak se mi vybavila kachna... budu přemejšlet na něčem lepším.
  • 0

#12 3-monkies

3-monkies

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 86 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2007 - 11:10

tak jsem zkusil vyrobit něco jinýho
  • 0

#13 frogale

frogale

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 25 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2007 - 11:14

A co neco v klasickem stylu?
  • 0

#14 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2007 - 11:27

3-monkies: výška by měla být dělitelná 3. Jsou v tom 3 stejně vysoké obrázky nad sebou. Osobně preferuju spíš menší ikony, možná to trošku zmenšit. Ale je to ke zvážení frogale,all: zatím je to jen o jedné nebo dvou ikonách, ale až (jestli) bude kešmapa, tak by to chtělo jednotnou kompletní sadu. Samozřejmě vašim aktivitám nebudu bránit a pokud se sejde několik dobře vypadajících sad, není problém jejich výběr udělat uživatelsky konfigurovatelný.
  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#15 frogale

frogale

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 25 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2007 - 11:32

Odliseni ruznych druhu kesky je pro kesmapu kriticke. Minimalne by to chtelo filtr, ktery zobrazi jenom urcity druh kesky, ale do budnoucna to urcite musi jit odlisit primo z mapy.. vyhoda tyhle mapy je v tom, ze je o hodne rychlejsi nez ta na googlu. Radeji bych potom pouzival pomalejsi mapu a vedel co je to za kesku nez tuhle rychlou bez rozlisovani.
  • 0

#16 xpj

xpj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 625 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2007 - 11:40

frogale napsal/a:
Odliseni ruznych druhu kesky je pro kesmapu kriticke. Minimalne by to chtelo filtr, ktery zobrazi jenom urcity druh kesky, ale do budnoucna to urcite musi jit odlisit primo z mapy.. vyhoda tyhle mapy je v tom, ze je o hodne rychlejsi nez ta na googlu. Radeji bych potom pouzival pomalejsi mapu a vedel co je to za kesku nez tuhle rychlou bez rozlisovani.


No, pokud jsou ty ikonky keší pro mapu ty, co mám zde, tak jsou rozlišitelné docela dobře.

Ale tahle mapa je přeci jen mapa cacherů (tedy těch, co se tam sami přidali a chtějí se zviditelnit), takže tam rozlišení není nutné.

Nebo jsem zase něco špatně pochopil? :-)
  • 0
Garmin GPSMAP 60CSx + Topo Czech 1.2
Sony Ericsson K750i + Opera Mini 4.1beta + Handy Geocaching 3.2.5
Apple iPod Nano + Pocket Queries as VCards (via GPSBabel :-)

#17 xpj

xpj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 625 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2007 - 11:40

charoon napsal/a:
frogale,all: zatím je to jen o jedné nebo dvou ikonách, ale až (jestli) bude kešmapa, tak by to chtělo jednotnou kompletní sadu. Samozřejmě vašim aktivitám nebudu bránit a pokud se sejde několik dobře vypadajících sad, není problém jejich výběr udělat uživatelsky konfigurovatelný.


Nejde použít ta, co jsme kdysi vyrobili?
  • 0
Garmin GPSMAP 60CSx + Topo Czech 1.2
Sony Ericsson K750i + Opera Mini 4.1beta + Handy Geocaching 3.2.5
Apple iPod Nano + Pocket Queries as VCards (via GPSBabel :-)

#18 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2007 - 11:45

běžně používám ikony jako byla v tom mém příkladu a rozlišení typu je naprosto bezproblémové. Každý typ keše má terčík odlišený barvou a jednoduchým symbolem. Pokud to nemá vliv na rozlišitelnost, tak je imho lepší používat co nejmenší symboly, protože v případě přeplácané mapy se tolik nepřekrývají. btw, prototyp kešmapy má filtrování podle typu, autora, stavu, data založení. Ale výsledné možnosti jsou závislé na obsahu dat, která doufám někdy dostaneme.
  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#19 Mion

Mion

    Mion

  • Members
  • PipPipPip
  • 945 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2007 - 11:49

CacherMapa je dobrý nápad! Kdo netrpí paranoiou, si tam (aspoň približné) bydliště nastaví. :) Tak jsem šel hned příkladem a sám jsem zvědav, kdo bydlí ke mně nejblíž, bo to opravdu nevím ;)
  • 0

#20 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2007 - 11:50

xpj: Použít jde a pokud někdo nepřijde s vlastním návrhem, tak použiju právě tu. Teď mě šlo jí doplnit o ikonu kačera a fotky. Pokud někdo navrhne komplet sadu, tak má samozřejmě taky možnost. Jinak do budoucna předpokládám pouze jednu mapu, kde budou volitelné vrstvy (kačeři, kešky,fotky,...), takže se musí předpokládat, že da ikona bude muset být odlišitelná od ostatních.
  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama