Přejít na obsah


Fotka

Hodnocení keší pomocí ankety


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
41 odpovědí na toto téma

#21 Jedla-bedla

Jedla-bedla

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 188 příspěvků(y)

Publikováno 09 srpen 2007 - 9:21

Leroj napsal/a:
Ty sloty není tak špatnej nápad, ale celkově je to dost blbost. Vůbec to poměřování v GC je nesmysl. Kdo mé víc FTF, STF, kolik kdo našel celkem, kdo má best keš a kdo to zvoral...
Buďme rádi, že keše vznikaj, na chyby /nabo na top keše/ se dá upozornit v listingu, na fóru nebo SZ.

naprostý souhlas...
  • 0
N 49°42.484, E017°04.620
Haná

#22 abakus

abakus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 159 příspěvků(y)

Publikováno 09 srpen 2007 - 9:23

Leroj napsal/a:
Ty sloty není tak špatnej nápad, ale celkově je to dost blbost.


Blbost to tak docela není. Když někdo jede někam, kde to nezná, tak je myslím fajn vědět, které kešky by si neměl nechat ujít a u kterých ho to naopak moc trápit nemusí.
  • 0

#23 FHonza

FHonza

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 321 příspěvků(y)

Publikováno 09 srpen 2007 - 9:30

Sloty jsou dobrý nápad, přijde mě to lepší než absolutní hodnocení. Myslim že ankety a hlasování už z principu jsou potenciálním zdrojem flame a hádek. Takhle by se člověk když jede mimo "svoji" oblast podíval, která místa stojí za to vidět.
  • 0

#24 Numira

Numira

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 585 příspěvků(y)

Publikováno 09 srpen 2007 - 13:17

abakus napsal/a:
Hlasovali by ti, kteří to mohou posoudit. Např. by se stanovilo kritérium, že pro danou oblast může volit jen ten, kdo má odloveno 90% keší. Nebo něco na tento způsob.


Tak tohle mi zrovna spravne nepripada, protoze jak se tu na forech spravne hlasa, nekdo ma rad holky, jiny vdolky. Chci tim rict, ze pokud budu ciste hypoteticky lovit treba jenom mysterky a multi, nemam pravo vyjadrit svuj nazor, ktera je nejlepsi? Rozdily v moznostech hlasovani bych nedelal zadne...
  • 0

#25 abakus

abakus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 159 příspěvků(y)

Publikováno 09 srpen 2007 - 14:24

Numira napsal/a:
Tak tohle mi zrovna spravne nepripada, protoze jak se tu na forech spravne hlasa, nekdo ma rad holky, jiny vdolky. Chci tim rict, ze pokud budu ciste hypoteticky lovit treba jenom mysterky a multi, nemam pravo vyjadrit svuj nazor, ktera je nejlepsi? Rozdily v moznostech hlasovani bych nedelal zadne...


No já myslím, že ty důvody jsem ve svém příspěvku vysvětlil - aby hlasovali ti, kdo to můžou vůbec posoudit. Jakým přínosem bude pro hlasování kačer, který ze 400 možných ulovil 70 a to ještě pravděpodobně těch méně obtížných?
Do svých soukromých odkazů a žebříčků ať si dává kdo chce co chce, ale bavíme se o obecně platných žebříčcích/seznamech.

Tady prostě jsou a budou lidi, kteří si myslí, že z principu všechno musí být pro všechny zadarmo, že všichni musí všeho kecat, i když to může být kontraproduktivní.
Tím samozřejmě nemám na mysli fórum, to je tu od toho, aby se kecalo.
Zkuste se na to někdy podívat ne z poledu svého ega, ale z pohledu globálního.
  • 0

#26 swenney

swenney

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 409 příspěvků(y)

Publikováno 09 srpen 2007 - 15:11

No myslel jsem ze v zebricku by byly kese od treba 5 hlasu vys....
  • 0

#27 abakus

abakus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 159 příspěvků(y)

Publikováno 09 srpen 2007 - 16:38

No je pravda, že tím by se ty "úlety" částečně vyeliminovaly, ale i tak mám pocit, že by to nadržovalo těm snadným keším, které uloví každý.
  • 0

#28 Leroj

Leroj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 681 příspěvků(y)

Publikováno 09 srpen 2007 - 16:39

abakus píše: "No já myslím, že ty důvody jsem ve svém příspěvku vysvětlil - aby hlasovali ti, kdo to můžou vůbec posoudit. Jakým přínosem bude pro hlasování kačer, který ze 400 možných ulovil 70 a to ještě pravděpodobně těch méně obtížných? Do svých soukromých odkazů a žebříčků ať si dává kdo chce co chce, ale bavíme se o obecně platných žebříčcích/seznamech. Tady prostě jsou a budou lidi, kteří si myslí, že z principu všechno musí být pro všechny zadarmo, že všichni musí všeho kecat, i když to může být kontraproduktivní." jj tyhle argumenty znám, ještě pamatuju z mládí: ty do toho nemluv, ještě jsi nic nedokázal, nebo: neraď, nebyl si v Rusku a nebo také: drž hubu když se bavěj zkušenější - a dalo by se pokračovat. Ještě by to chtělo zvolit ty, kteří budou posuzovat ty, kteří budou moci do toho odpovědně a fundovaně mluvit a hlasovat o kvalitě keší :@ Ještě tady chybí návrh na stranický geocacherský průkaz /samozřejmě podmíněný patřičnými nálezy - tak 50 mysterek, 50 multin nad obtížnost 3 a tak 100 tradičních nad 2.5/ :D
  • 0

#29 swenney

swenney

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 409 příspěvků(y)

Publikováno 09 srpen 2007 - 17:05

abakus napsal/a:
No je pravda, že tím by se ty "úlety" částečně vyeliminovaly, ale i tak mám pocit, že by to nadržovalo těm snadným keším, které uloví každý.


No a myslis ze snadna kes nemuze byt dobra?
  • 0

#30 abakus

abakus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 159 příspěvků(y)

Publikováno 09 srpen 2007 - 18:16

Ne pánové, mě totiž nezajímá nejnavštěvovanější keška, ale ta nejlepší (resp. 20 nejlepších). Na elitářství kašlu, důvod, proč vybrat jen někoho je čistě snaha o objektivitu. Samozřejmě, že i jednoduchá keška může být nejlepší, ale musí svými kvalitami obstát v konkurenci těch složitých :)
  • 0

#31 Honzik&Pavlinka

Honzik&Pavlinka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 270 příspěvků(y)

Publikováno 10 srpen 2007 - 8:28

Leroj napsal/a:
j tyhle argumenty znám, ještě pamatuju z mládí: ty do toho nemluv, ještě jsi nic nedokázal, nebo: neraď, nebyl si v Rusku a nebo také: drž hubu když se bavěj zkušenější - a dalo by se pokračovat.
Ještě by to chtělo zvolit ty, kteří budou posuzovat ty, kteří budou moci do toho odpovědně a fundovaně mluvit a hlasovat o kvalitě keší :@


Trochu se tato diskuze zvrtla jiným směrem. Původní záměr byl navrhnout sestavení nějakého seznamu hezkých (nebo oblíbených?) keší a né se dohadovat o tom kdo bude mít právo hlasovat...:@ Je přeci jedno jestli je keš jednoduchá, nebo složitá. Hlavní je, jestli se líbila více lidem. Uznávám, že je tento sytém znevýhodňující pro obtížné keše s malou návštěvností, ale jestli se budete stále dohadovat o žabomyší válce, tak bude výsledek nulový!
  • 0
GPS: Garmin Oregon 550, Garmin-Asus M10, SW: GSAK 7.x.x, OziExplorer 3.95n, SmartMaps 3.x, OziExplorer CE 2.3x, BeelineGPS 1.9x

#32 Leroj

Leroj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 681 příspěvků(y)

Publikováno 10 srpen 2007 - 8:44

Honzik&Pavlinka: pokud se má hodně lidí shodnout na něčem tak neporovnatelném jako je kvalita a krása GC krabek, tak to nemůže dopadnout dobře. V reálu se těžko shodnou dva lidé na vcelku jasných věcech, natož takové množství různorodých jedinců na něčem jen těžko porovnatelném. Ještě k tomu výběru: až se bude vybírat porota, tak já by sem to s dovolením vzal :D
  • 0

#33 abakus

abakus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 159 příspěvků(y)

Publikováno 10 srpen 2007 - 8:51

Honzik&Pavlinka napsal/a:
Trochu se tato diskuze zvrtla jiným směrem. Původní záměr byl navrhnout sestavení nějakého seznamu hezkých (nebo oblíbených?) keší a né se dohadovat o tom kdo bude mít právo hlasovat...:@ Je přeci jedno jestli je keš jednoduchá, nebo složitá. Hlavní je, jestli se líbila více lidem. Uznávám, že je tento sytém znevýhodňující pro obtížné keše s malou návštěvností, ale jestli se budete stále dohadovat o žabomyší válce, tak bude výsledek nulový!


To není žabomyší válka, to je diskuze o způsobu, jakým určit ty hezké kešky.
Pokud z hlasování vzejde seznam nejnavštěvovanějších keší, tak v tom případě (aspoň pro mě) nemá smysl.
  • 0

#34 Fénix-4018

Fénix-4018

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 558 příspěvků(y)

Publikováno 10 srpen 2007 - 10:08

Nesleduji diskusi od začátku, tak snad někoho neopakuji, ale pro eliminování problému s menším počtem hlasujících u složitých mysterek stačí dát hlasování (třeba 1-5 ) a v žebříčku uvádět jen průměr, pak na absolutním počtu hlasů nezáleží. Některé cache už jsou takto hodnocené pomocí externích stránek a výsledky si pak owneři importují do listingů. Nepřesnosti způsobené hlasováním nováčky zase vyrovnává fakt, že nejsanzaší cache najde nejen nejvíc nováčků, ale také nejvíc cacherů vůbec, a tak by se "neobjektivní" hlasování nováčků "rozpustilo".
  • 0

#35 Numira

Numira

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 585 příspěvků(y)

Publikováno 10 srpen 2007 - 10:23

Ono je taky pravda, ze docela pro orientaci staci, kdyz se kouknu do profilu k lidem, jejichz nazor na kesky je mi blizky, pripadne jejichz nazor beru s respektem a ti tam obcas pekne kesky maji vypsane, viz treba Solim, ktery jich ma v profilu celou radku... Jinak bych asi byl pro vyse uvedenou moznost, ze by si kazdy navolil cca 10 az 20 "slotu" bez preference poradi , pricemz vystupem by byl zebricek relativniho vyskytu dane kesky v techto "slotech" v procentech ...treba...
  • 0

#36 abakus

abakus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 159 příspěvků(y)

Publikováno 10 srpen 2007 - 11:45

Fénix: Ono spíš jde o to, že jelikož jsou ty jednoduché nejnavštěvovanější, tak to znamená, že nováček (i když to nemusí být nováček, může to bý i "zasloužilý" kačer, který v dané oblasti má jen pár nálezů) ve skutečnosti nevybírá ty nejlepší z celé nabídky, ale jen z těch svých jednoduchých ulovených. A to je o ničem. A tak trochu se obávám, že když budou hlasovat všichni, tak budou početně převažovat nováčci nad těmi, kteří to mají obchozené téměř všechno a bude to zkreslené. Numira: Ty bookmarky jsou fajn věc, taky se jimi nechávám někdy inspirovat. Ale ne všichni je mají vyplněné (já třeba v podstatě taky ne) a jejich vytváření je omezeno jen na PM.
  • 0

#37 swenney

swenney

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 409 příspěvků(y)

Publikováno 10 srpen 2007 - 12:35

abakus napsal/a:
Numira: Ty bookmarky jsou fajn věc, taky se jimi nechávám někdy inspirovat. Ale ne všichni je mají vyplněné (já třeba v podstatě taky ne) a jejich vytváření je omezeno jen na PM.


No prave proto dyby byla tady na GC.CZ moznost slotu v profilu, tak by ses mohl podivat na jakoby bookmark kazdyho kacera co si to vyplni...

a to s tema novackama by se odfiltrovalo tim ze do "zebricku" by se zapocitavaly jenom kese s treba 5 (nebo 10,15 nevim) hlasy...
  • 0

#38 KEFAS

KEFAS

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 10 srpen 2007 - 20:19

Pro mě je dobrá každá cache už tím, že JE. Původním záměrem každého autora cache je určitě to, aby byla DOBRÁ možná NEJLEPŠÍ. To jak vypadá po několika návštěvách je taky přece v rukou nás všech . . .
  • 0

#39 LaLu Team

LaLu Team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 364 příspěvků(y)

Publikováno 10 srpen 2007 - 21:38

Osobně jsem pro. Každý se sám rozohoduje a sám dokáže usoudit jestli má pro něj žebříček vypovídající hodnotu. Mrkněte se třeba na žebříčky filmů (v čechách je to http://www.csfd.cz/z...sich-200-filmu/ v zahraničí http://www.imdb.com/chart/top). Už jen velká podobnost vypovídá o tom, že na tom asi něco bude (musí být samozřejmě dostatečný vzorek hlasujících) a taky se mi nemusí všechny líbit. Například sedmé v žebříšku Star Wars nemusím, tak se na ně prostě nedívám, ale uznávám, že pro většinu populace je to výborný film. Stejně tak by to bylo s keškama.
Osobně bych měl jednoho adepta do žebříčku nejhorších a to GCZ9B4 - First Cache. Zde šlo autorovi nejspíše pouze o první bod do založených kešek (pokud mu křivdím tak se omlouvám, ale opravdu jsem nespatřoval na okolí nic zajímavého a nejsem sám kdo to v listingu kritizuje).
  • 0

#40 Trauma_Zero

Trauma_Zero

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 507 příspěvků(y)

Publikováno 10 srpen 2007 - 22:42

geocaching a hodnocení ? echm....imho blbost. Ovšem majitel cache by měl taky mít právo zakázat jakoukoliv anketu o jeho keši/ch, pokud má pocit, že je tento nápad s hodnocením padlý na hlavu.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama