Přejít na obsah


Fotka

Koupě - plotr Aritma


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
27 odpovědí na toto téma

#21 smmk

smmk

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 17 říjen 2012 - 9:32

Ok tak plotr asi opustím a zůstanu u ručního kreslení. Plošňáky dělám jen občasně, ale už mě nebavilo to překreslovat ručně. Tak proto jsem hledal jinou možnost a uvažoval o plotteru. A právě fotocesta se mi zdá náročná a zdouhavá:( Ale asi mi jiná možnost nezbyde než přejít na fotocestu. Díky
  • 0

#22 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 337 příspěvků(y)

Publikováno 17 říjen 2012 - 23:46

Nebo je tu další možnost, třeba přímý tisk inkoustovkou ;)
  • 0

#23 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 784 příspěvků(y)

Publikováno 18 říjen 2012 - 7:51

Nic pro mou HP PSC 1400, ta by se snažila ten plošňák ohnout přes kolečka, Navíc už mi nějak klouže a nebere mi pořádně ani fotopapíry. Ale nápad je to pěkný, i když netuším, kolik ten inkoust bude stát a jak dlouho ta hlava vydrží (zasychání, atd.). Osobně jsem o tom principu neslyšel, profíci používají fotocestu, kterou mají ale zautomatizovanou a tedy naprosto opakovatelnou, na rozdíl od amatérského sprejování a osvitu pod jakousi výbojkou.
  • 0

#24 E-Ryc

E-Ryc

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 198 příspěvků(y)

Publikováno 22 říjen 2012 - 7:35

Ja kdysi na plotteru kreslil, pro smd do rozteci 1.27mm to bylo pouzitelne a hlavne se na to dobre kouka ;) Zkousel jsem intermezzo s primym tiskem na plosnak upravenou tiskarnou, to se neosvedcilo, takze dneska radsi poslu soubor a dojdu pro plosnak (konkretne Kohout)...
  • 0

#25 karelbela

karelbela

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 175 příspěvků(y)

Publikováno 13 srpen 2016 - 8:01

Kdyby měl někdo zájem, tak nabízím plotr Aritma 0512, už se k tomu asi vracet nebudu. A nebo se budu mlátit do hlavy.


  • 0
když vidím díru, musím do ni.

#26 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 784 příspěvků(y)

Publikováno 13 srpen 2016 - 20:04

Ještě je jedna cesta, nezkoušel jsem nevím.

https://easyeda.com/

a nechat si to u nich vyrobit. Cena je sice vyšší, ale zdála se mi přiměřená, nějak tam vůbec nezmiňují prokovené díry. Pokud je to i s nimi, bylo by to dobré. Je to v principu Dealextreme, ale asi nebudou posílat bez poštovného, jako vše ostatní z DX.com.

Pokud by s nimi měl někdo zkušenosti, rád bych se to dověděl.

Mé poslední zkušenosti - navrhl jsem si plošňák v eaglu (ještě to umím), nakreslil fixem, vyleptal v chloridu - a už přes půl roku mi leží na stole a nemohu se dostat k jeho osazení.


  • 0

#27 kwq7b3f44lddx

kwq7b3f44lddx

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)

Publikováno 14 srpen 2016 - 7:26

S tím "Easy Edou" zkušenost nemám.

Našel jsem, že tam mají poštovné 7,3$

Já dost často používám:  http://dirtypcbs.com/

Kvalita mi připadá velice dobrá - nemám to ale s čím porovnávat.
Občas se sice stane, že se jim nepovede vrstva s popiskem, nebo je někde v nevyužitém rohu plošňáku neproleptaná měď (špinavá deska), ale funkčně to bylo zatím vždycky bez problémů.
Ukázka desek:
http://www.image-sha...pg-3301-25.html

Nepříjemné je, že to trvá asi měsíc než desky přijdou a velikost je omezená na maximálně 10x10cm.


  • 0

#28 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 784 příspěvků(y)

Publikováno 14 srpen 2016 - 8:35

To vypadá přijatelně, cena není tak vysoká, poštovné se zvlášť neplatí (?). Termín i počet kusů bohužel je stejný jako jinde, na kusovou výrobu to není. Takže to chce dělat sérii výrobků a navrhnout to napoprvé správně.

Jen mě zaráží, že se nikde nepíše o prokovených nebo neprokovených deskách. To je prokovení už taková samozřejmost, že je zadarmo (spíš zahrnuto do základní ceny)? Tady bohužel končí možnosti amatérské výroby, prokovené otvory doma nikdo neudělá. A prokovené desky jsou i mnohem kvalitnější, odolnější, mohou se používat menší plošky a prostě už je to zcela jinde.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama