Přejít na obsah


Fotka

Garmin GPSmap 60C se po stisku vypíná


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
7 odpovědí na toto téma

#1 Kedon

Kedon

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 31 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2007 - 17:42

Zdravím všechny geocachery, mám starší GPSmap 60C, u kterého se objevil problém. Když vezmu navigaci do ruky a stisknu ji na bocích v místě, kde končí kryt baterie (stačí jen lehce), na displeji se objeví vodorovné proužky a celý displej postupně tak během jedné sekundy pohasne. Navigace se vypnez důvodu přerušení napájení. To stejné se stavá, když navigaci vozím v držáku na řidítkách a jedu po hrbatější cestě. Zkoušel jsem, zda není problém ve baterkách nebo jejich kontaktu, ale tady problém není. Máte někdo podobné zkušenosti? Přikládám fotku, jak se GPSka vypíná a dělají se na displeji proužky. Jak tady čtu, tak samovolné vypínání turistických Garminů není nic neobvyklého. Jenže toto se neděje z důvodu chyby v mapě, ale z hardwarového důvodu. Psal jsem do servisu Picodasu a nabídnuli mi výměnu přístroje za nvý za 4750 Kč nebo za 60CSx za 6750 Kč. Prej standardně řeší skoro všechny poruchy. Tak nevím. Je to pravda? Překvapuje mě, že outdoor navigaci s tak pevným pouzdrem udělá lehké stisknutí nebo otřesy takové problémy. Díky za odpovědi.
  • 0

#2 PaBa

PaBa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 347 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2007 - 18:19

Stalo se mi neco podobneho s 60CS, nastesti po roce a pul od koupe, takze vyreseno v ramci zaruky bezplatnou vymenou za 60CSx. Zpusobeno to pry bylo zejmena castym vyndavanim a zandavanim do stojanku (??), je fakt, ze ta GPSka byla docela dost pouzivana B). S pristupem Picodasu i s vymenou naprosta spokojenost, jen to trvalo asi tri tydny, nez to vyridili...
  • 0
PaBa

--
I always use ROT13 twice for extra security

#3 Kedon

Kedon

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 31 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2007 - 18:27

Myslel jsem si původně, že outdoor navigace Garmin jsou kvalitní stroje, které jen tak něco nerozhází, když vydrží i pod vodou. Ale aby se GPSka pokazila častým nasazováním do držáku, to mi přijde jako špatný vtip.
  • 0

#4 PaBa

PaBa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 347 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2007 - 18:46

Kedon napsal/a:
Ale aby se GPSka pokazila častým nasazováním do držáku, to mi přijde jako špatný vtip.

No, ona opravdu byla pouzivana dost nadprumerne :D, takze bych to na nekvalitni GPSku fakt nevidel. Za rok a pul jsem s ni nasel 1810 kesi a byl jsem s ni fakt spokojenej...
  • 0
PaBa

--
I always use ROT13 twice for extra security

#5 Kedon

Kedon

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 31 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2007 - 18:48

To je mi jasné. Ta moje asi taky byla používána dost masivně. Koupil jsem ji starší, takže to přesně nevím. Jen nechápu, jak se může outdoor věc pokazit častým nasazováním do držáku. :)
  • 0

#6 kmenicka

kmenicka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 112 příspěvků(y)

Publikováno 22 květen 2012 - 8:47

Mně se to stává také často. Velice mne to rozčiluje, ale bohužel, už je po záruční lhůtě...
  • 0

#7 adrim.cz

adrim.cz

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 22 květen 2012 - 9:12

Já jsem měl také GPSMAP 60C a tuto závadu znám. Stačí odšroubovat zadní víko a v přístroji jsou kontakty , které se dotýkají kontaktů baterií které jsou na víčku. Tyto kontakty se časem unaví a při otřesu se přeruší dotek. Stačí kontakty v přístroji šroubovákem napružit popř.vyčistit.
  • 0

#8 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 22 květen 2012 - 10:23

NA netu se dá vygooglit podrobný český návod, jak tuhle závadu opravit.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama