Přejít na obsah


Fotka

GSAK export TomTom


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
48 odpovědí na toto téma

#1 VladiczeK

VladiczeK

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 95 příspěvků(y)

Publikováno 14 srpen 2007 - 17:14

Zdravim, jelikoz programovani neni uplne muj salek caje, zkusim se obratit na Vas :-) Uz se mi podarilo sehnat makro na export TomTom souboru (OV2) na foru GSAKu, jmenuje se sc_tomtom.txt tusim. Chtel bych ho ale upravit nasledujicim zpusobem a netusim jak na to: toto makro generuje zvlast ov2 soubor pro kazdy typ cache, navic filtruje archivovane, nalezene apod. Zustane proste prave to potrebne. Co me zlobi je forma child waypointu, ktere jsou v tom obsazeny, takze maji jak stejnou ikonku, tak docela nevyhovujici nazev. Mym cilem je tyto additional wypointy exportovat do souboru zvlastniho a priradit mu v TomTomu jinou ikonku (popripade vice souboru podle typu childW a odpovidajici pocet ikonek) a navic je pojmenovat jinak, a to nazvem parent waypointu + comments, kam si pisu podrobnosti. 1. otazka pro zaujate: jde to? 2. otazka pro zaujate: existuje na webu nejaky Only4Lama navod, podle ktereho bych to sesmolil? 3. prosba pro zujate: pokud takovy navod neni, poradite? 4. dotaz pro uzivatele GSAK: urcite to mate vesmes vykucene, podelite se o Vas vytvor? Detaily uz snad zvladnu zeditovat sam :-) Dik aspon za info...
  • 0

#2 hplus

hplus

    H+

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 483 příspěvků(y)

Publikováno 14 srpen 2007 - 17:55

Ahoj, ja Ti asi primo neporadim s danym problemem - ale ja to delam tak, ze si spustim (v GSAKu nastaveny a ulozeny) filtr - napr. nenalezene tradicni, nenalezene vsechny a dalsi a z toho si vzdycky udelam primo export do TomTomovskych ov2 - ja si s tim vzdycky trosku vyhraju a hlavne to mam personalizovane. Samozrejme ke kazdymu exportu mam jinou ikonku, abych se v tom v mape vyznal... ;) Ale verim tomu, ze se tu objevi machr, ktery Ti napise makro na miru... Halooo - muj nejmenovany kamarade? :D
  • 0

#3 VladiczeK

VladiczeK

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 95 příspěvků(y)

Publikováno 14 srpen 2007 - 17:58

Jasne, takhle jsem to delal taky, ale to makro je rychlejsi, vyzkoousej... Navic timto postupem nejde tusim exportovat jen child waypointy :-/
  • 0

#4 suplere

suplere

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 408 příspěvků(y)

Publikováno 14 srpen 2007 - 19:31

hplus napsal/a:
Ahoj, ja Ti asi primo neporadim s danym problemem - ale ja to delam tak, ze si spustim (v GSAKu nastaveny a ulozeny) filtr - napr. nenalezene tradicni, nenalezene vsechny a dalsi a z toho si vzdycky udelam primo export do TomTomovskych ov2 - ja si s tim vzdycky trosku vyhraju a hlavne to mam personalizovane.

Samozrejme ke kazdymu exportu mam jinou ikonku, abych se v tom v mape vyznal... ;)

Ale verim tomu, ze se tu objevi machr, ktery Ti napise makro na miru... Halooo - muj nejmenovany kamarade? :D


Tim kamaradem jsi myslel me?

Ja se na to mrknu.....

Tak uz se stalo.....

Takze zatim, je treba si vytvorit settings u TomTom file s nazvem "Export TTN" bez ". Tam je treba odskrtnout ChildWaypoints a udelat si nejak nazev POI. Pak to cely ulozit jako setings "Export TTN" bez " a uz by v OV2 souborech nemeli byt ChildWaypointy.

na ty se jeste mrknu........to budu muset naprogramovat sam....
  • 0

#5 maros251

maros251

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 109 příspěvků(y)

Publikováno 14 srpen 2007 - 19:59

Hola hola chlapci. I ja jsem patřilk lenochum co využivali poi.cz a ted si hraju s GSAKEM. Dik za inspiraci a makro. Pokud ho poladite předem dik ;)
  • 0

#6 suplere

suplere

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 408 příspěvků(y)

Publikováno 17 srpen 2007 - 10:51

Takze jsem prepsal makro Garmin POI Export pro potřeby exportu do OV2. Co makro umí : Vyexportuje vybranou databazi do OV2, podle typu kese (bere v potaz i Corrected coordinates) a podle typu ChildWaypointu. Diky Rene Boe (alias "ProsperoDK"), ktery napsal makro pro Garmina. Instalace: soubor qsk si ulozte do slozky GSAK\Makros BMP ulozte nekam do slozky kam budete exportovat pro TOMTOMa spuste makro a vyberte cestu k adresari kam jste ulozili BMP. Dejte mi vedet jak makro funguje a jestli je to co jste cekali.....
  • 0

#7 galdra

galdra

    Advanced Member

  • Validating
  • PipPipPip
  • 442 příspěvků(y)

Publikováno 17 srpen 2007 - 11:39

suplere napsal/a:
Takze jsem prepsal makro Garmin POI Export pro potřeby exportu do OV2.

Co makro umí :
Vyexportuje vybranou databazi do OV2, podle typu kese (bere v potaz i Corrected coordinates) a podle typu ChildWaypointu.

Diky Rene Boe (alias "ProsperoDK"), ktery napsal makro pro Garmina.

Instalace:
soubor qsk si ulozte do slozky GSAK\Makros
BMP ulozte nekam do slozky kam budete exportovat pro TOMTOMa
spuste makro a vyberte cestu k adresari kam jste ulozili BMP.

Dejte mi vedet jak makro funguje a jestli je to co jste cekali.....


Nainstaloval a pustil, dopadlo to tak, že mi to stáhlo pár mysterek, tradi a multin, asi tak půl procenta z celé databáze. Možná jsem někde udělal chybu. Bylo by to fajn bez childwaypointů.
  • 0
Galdra

#8 suplere

suplere

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 408 příspěvků(y)

Publikováno 17 srpen 2007 - 11:57

galdra napsal/a:
Nainstaloval a pustil, dopadlo to tak, že mi to stáhlo pár mysterek, tradi a multin, asi tak půl procenta z celé databáze. Možná jsem někde udělal chybu. Bylo by to fajn bez childwaypointů.


Udelalo ti to v adresari OV2 soubory nebo makro skoncilo s chybou? Vybra jsi si spravnou databazi? Pri prvnim spusteni je tam databeze default....
  • 0

#9 galdra

galdra

    Advanced Member

  • Validating
  • PipPipPip
  • 442 příspěvků(y)

Publikováno 17 srpen 2007 - 12:06

suplere napsal/a:

galdra napsal/a:
Nainstaloval a pustil, dopadlo to tak, že mi to stáhlo pár mysterek, tradi a multin, asi tak půl procenta z celé databáze. Možná jsem někde udělal chybu. Bylo by to fajn bez childwaypointů.


Udelalo ti to v adresari OV2 soubory nebo makro skoncilo s chybou? Vybra jsi si spravnou databazi? Pri prvnim spusteni je tam databeze default....


Udělalo mi tam tři soubory - tradi, multi a mystery. Ale chyba je u mne, jak píšeš defaultní databáze, tam skoro nic nemám. Přepnul jsem to na tu správnou a už to maká. Body jsou vygenerovaný a teď je zkusím dát do TT a pak napíšu, jestli tam mám všechno.
  • 0
Galdra

#10 suplere

suplere

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 408 příspěvků(y)

Publikováno 17 srpen 2007 - 12:08

galdra napsal/a:

Udělalo mi tam tři soubory - tradi, multi a mystery. Ale chyba je u mne, jak píšeš defaultní databáze, tam skoro nic nemám. Přepnul jsem to na tu správnou a už to maká. Body jsou vygenerovaný a teď je zkusím dát do TT a pak napíšu, jestli tam mám všechno.


Budu rad za zpetnou vazbu......Snad to bude fungovat i v TT .....
  • 0

#11 galdra

galdra

    Advanced Member

  • Validating
  • PipPipPip
  • 442 příspěvků(y)

Publikováno 17 srpen 2007 - 12:10

V TT je asi všechno, ale jeden problémek...před tím jsem to měl s nýzvy keší, teď tam mám waypointy a to mi nevyhovuje, Jde s tím něco udělat?
  • 0
Galdra

#12 galdra

galdra

    Advanced Member

  • Validating
  • PipPipPip
  • 442 příspěvků(y)

Publikováno 17 srpen 2007 - 12:13

A je to stejně nějak divný, když dělám pokročilé plánování a zkusmo jsem klik na jeden waypoint, píše mi to: žádná použitelná místa poblíž kurzoru.
  • 0
Galdra

#13 suplere

suplere

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 408 příspěvků(y)

Publikováno 17 srpen 2007 - 12:23

galdra napsal/a:
A je to stejně nějak divný, když dělám pokročilé plánování a zkusmo jsem klik na jeden waypoint, píše mi to: žádná použitelná místa poblíž kurzoru.


Jo je tam chybka, misto E je pouzito W, musim se na to jeste mrknout.....
  • 0

#14 galdra

galdra

    Advanced Member

  • Validating
  • PipPipPip
  • 442 příspěvků(y)

Publikováno 17 srpen 2007 - 12:25

Žádný spěch, bude perfektní, když to bude se jmény. I když jméno se mi objeví, když na ten waypoint ťuknu, ale raději bych naopak - jméno a při ťuknutí waypoint.
  • 0
Galdra

#15 suplere

suplere

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 408 příspěvků(y)

Publikováno 17 srpen 2007 - 12:43

galdra napsal/a:
Žádný spěch, bude perfektní, když to bude se jmény. I když jméno se mi objeví, když na ten waypoint ťuknu, ale raději bych naopak - jméno a při ťuknutí waypoint.


Tak opraveno, ted by to jiz melo fungovat.....
Stazeni viz vyse.....

Co se tyce pojmenovani, uvidim, predelat by to asi nemel byt problem, ale me prijde schudnejsi GCXXXXXX a pak nazev atd.....

No uvidim pripadna uprava by nemel byt problem.....
  • 0

#16 galdra

galdra

    Advanced Member

  • Validating
  • PipPipPip
  • 442 příspěvků(y)

Publikováno 17 srpen 2007 - 12:46

suplere napsal/a:

galdra napsal/a:
Žádný spěch, bude perfektní, když to bude se jmény. I když jméno se mi objeví, když na ten waypoint ťuknu, ale raději bych naopak - jméno a při ťuknutí waypoint.


Tak opraveno, ted by to jiz melo fungovat.....
Stazeni viz vyse.....

Co se tyce pojmenovani, uvidim, predelat by to asi nemel byt problem, ale me prijde schudnejsi GCXXXXXX a pak nazev atd.....

No uvidim pripadna uprava by nemel byt problem.....


Možná je to přehlednější, ale v tom prvním makru pro TT mám jména a lépe se mi s tím plánují trasy. Zadám BZ a pak najdu název keše a pak jedu.
  • 0
Galdra

#17 suplere

suplere

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 408 příspěvků(y)

Publikováno 17 srpen 2007 - 13:05

Jak jsem psal, nei problem to v pripade potreby zmenit, ted je tam GCXXXXX + Nazev + Typ/Velikost (Ter/Obtiznost)..
  • 0

#18 galdra

galdra

    Advanced Member

  • Validating
  • PipPipPip
  • 442 příspěvků(y)

Publikováno 17 srpen 2007 - 17:04

Až teď jsem se dostal k PC, tak reaguji se zpožděním, vyzkouším to v neděli, jedu na delší cestu. Můžu nějak zasáhnout v makru do té změny waypointu na název keše?
  • 0
Galdra

#19 suplere

suplere

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 408 příspěvků(y)

Publikováno 17 srpen 2007 - 17:28

galdra napsal/a:
Až teď jsem se dostal k PC, tak reaguji se zpožděním, vyzkouším to v neděli, jedu na delší cestu. Můžu nějak zasáhnout v makru do té změny waypointu na název keše?


Najdi v makru :
# - CacheNameSetup
$csvName =$d_Code + " " + $d_Name + " " + $d_CacheType+ "/" +$d_Container+ " " + $dif+ "/" + $ter

Tohle je pro kesky, jeste pokud chces Childwaypointy:
# Change these lines for different data in the POI-files
# - ChildNameSetup
$csvName = Left($d_cType, 1) + "-" + $d_Code + "-" + $d_cName + " - " + $d_cPrefix

Nazvy promenych a poli v databazi najdes v Helpu v GSAKu....
  • 0

#20 galdra

galdra

    Advanced Member

  • Validating
  • PipPipPip
  • 442 příspěvků(y)

Publikováno 17 srpen 2007 - 17:35

Díky, zkusím to zítra, teď mám připojení přes CDMA a je to pomalý až hrůza, tak zítra se ozvu. Zatím díky.
  • 0
Galdra




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama