Přejít na obsah


Fotka

Budu kupovat GPSMAP 60 CSx


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
29 odpovědí na toto téma

#21 les-coccinelles

les-coccinelles

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 309 příspěvků(y)

Publikováno 24 srpen 2007 - 15:34

No, moje zkusenosti s eBay: objednano zbozi od 3 dodavatelu, zaplaceno kreditkou (k uctu je prirazen i PayPal), platba se odecetla jak z kreditky, tak z PayPal. Reakce eBay: nase chyba to neni, to si vyreste s PayPal. Reakce PayPal (vlastneno eBay): nase chyba to neni, my jenom prevadime penize; reste to s primo s dodavatelem. Dodavatele: nam ty penize prisly jenom jednou... A co ted? Nakonec se to podarilo vyresit. Neslo o zrovna malou castku. Kazdopadne davam prednost nakupu v jinych eshopech. Obcas jde usetrit na postovnem a dani, kdyz si to necham poslat tady po Statech. Tim ovsem nerikam, ze eBay je spatny.
  • 0

#22 Solipso

Solipso

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 73 příspěvků(y)

Publikováno 24 srpen 2007 - 20:10

Několik 60CS/CSx jsem na eBayi koupil a dovezl. Nestalo se mi, že by obchod nějak uváznul, vždy to bylo bez problému. Clo však bylo 4,3%, DPH19%. A to z celkové ceny včetně poštovného(!!!) Po této zkušenosti jsem se rozhodl se těmto poplatkům vyhnout a fungovalo to tak na 80%. Záleží, jaké doklady vám amíci přibalí a hlavně jak se který celník ten den vyspal. I se clem a DPH to ale vyšlo o pár tisíc levněji než od našich obchodníků. Platit doporučuju zásadně přes paypal, kreditkou NIKDY.
  • 0

#23 Hugozhor

Hugozhor

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2007 - 12:06

Koupil jsem 60cx na www.amazon.com za 326 USD, do evropy nezasílají :-( Využil jsem tedy služby www.zasilkovasluzba.com. kde mě zaslaní stálo lehce přes 1000,- a zboží přišlo zhruba za 3 týdny. Velká výhoda je, že si přes net vyplníte celní průvodku, kam jsem napsal Toys a prošlo mi to beze cla :-) Pak už stačí jen nahrát češtinu a zakoupit mapu. Takže sakum prdum do 10.000,-
  • 0

#24 les-coccinelles

les-coccinelles

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 309 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2007 - 14:08

Solipso napsal/a:
Několik 60CS/CSx jsem na eBayi koupil a dovezl. Nestalo se mi, že by obchod nějak uváznul, vždy to bylo bez problému. Clo však bylo 4,3%, DPH19%. A to z celkové ceny včetně poštovného(!!!) Po této zkušenosti jsem se rozhodl se těmto poplatkům vyhnout a fungovalo to tak na 80%. Záleží, jaké doklady vám amíci přibalí a hlavně jak se který celník ten den vyspal. I se clem a DPH to ale vyšlo o pár tisíc levněji než od našich obchodníků. Platit doporučuju zásadně přes paypal, kreditkou NIKDY.

Jses si jisty ze slo o kreditku a ne o debetni kartu? Tady ve Statech je AFAIK lepsi platit prave kreditkou, protoze: karta neni svaza napevno s uctem, na konci mesice ti prijde ucet a ty se rozhodnes co vsechno z nej zaplatis hned (bez uroku), pozdeji ("pujcka s urokem") nebo vubec (nemam s tim nic docineni, to jsem si neobjednaval; neplatim; dokazte mi, ze jsem to byl ja).
  • 0

#25 Solipso

Solipso

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 73 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2007 - 14:23

Ano, máš pravdu, myslel jsem „debetku“. Tady na východě to tak moc nerozlišujeme. Prostě ale v principu je lepší platit paypalem než kartou.
  • 0

#26 xpj

xpj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 625 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2007 - 14:58

Tak on rozdíl mezi kreditkou a debetkou, co se placení týče, není. Rozdíl je až na "poslední míli" ;-)
  • 0
Garmin GPSMAP 60CSx + Topo Czech 1.2
Sony Ericsson K750i + Opera Mini 4.1beta + Handy Geocaching 3.2.5
Apple iPod Nano + Pocket Queries as VCards (via GPSBabel :-)

#27 warps

warps

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 265 příspěvků(y)

Publikováno 29 srpen 2007 - 7:54

Prave dorazila vista HCx , ebay obchod , dokonce napsali na balik ze cena je 4$ takze to probehlo bez cla. HCx za 265 $ i s dopravou opravdu krasna cena cena 5700 i s mapou 7200 :))) at zije PICODAS za 10 tis :)
  • 0

#28 mitak

mitak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 277 příspěvků(y)

Publikováno 29 srpen 2007 - 8:33

to zas tak velký rozdíl není oproti dovoz šedesátky
  • 0

#29 warps

warps

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 265 příspěvků(y)

Publikováno 29 srpen 2007 - 10:24

No sedesatka porad vychazi na 348$ + dovoz EXPRESS cca 43$ takze je porad jeste pres 130$ rozdil a to neni malo pri nejmensim mapa TOPO :) kazdopadne musim rict ze citlivost je uzasna uvidim jak se osvedci oproti 60CSX vezmu je obe sebou. Ale myslim ze uz ted je rozhodnute ze HCX zustane doma velikost, displej, vydrz hraje pro ni. Akorat ty tlacitka na boku. Myslim ze variante se shora je lepsi....
  • 0

#30 pyngu

pyngu

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 20 příspěvků(y)

Publikováno 29 srpen 2007 - 23:40

warps napsal/a:
Prave dorazila vista HCx , ebay obchod , dokonce napsali na balik ze cena je 4$ takze to probehlo bez cla. HCx za 265 $ i s dopravou opravdu krasna cena cena 5700 i s mapou 7200 :))) at zije PICODAS za 10 tis :)

Zdravím, můžeš mi prosím poradit, kde a jak tuhle věc pořídit (stačil by legend HCx), nebo ještě líp se domluvit, že bys to pro mě objednal? Postrádám PayPal a zkušenosti tohoto typu. Přijel bych do Slavkova, nebo kam by se ti to hodilo. Dík, pyngu
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama