Přejít na obsah


Fotka

GPS na mobilu


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
21 odpovědí na toto téma

#1 Manas

Manas

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 19 srpen 2007 - 15:42

Ahoj, poraďte mi prosím, mám N73 a GPS modul LD-3W a nemám tucha jak ty dvě věci dát dohromady aby fungovali místo GPS. Díky
  • 0

#2 Sutech

Sutech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 197 příspěvků(y)

Publikováno 19 srpen 2007 - 16:11

Manas napsal/a:
Ahoj, poraďte mi prosím, mám N73 a GPS modul LD-3W a nemám tucha jak ty dvě věci dát dohromady aby fungovali místo GPS. Díky


No, obecně je to jednoduché, stačí mít v mobilu nějaký program - ať mapy nebo pro GC výborný Destilův Handy Geocaching, abys mohl tu GPS vůbec k něčemu využít.
Pro samotné spojení s telefonem a modulem stačí zapnout bluetooth a obě zařízení spárovat.
P.S. Někteří lidé různě na fórech píší, že se spárováním N73 a LD-3W modulu mají problémy...
  • 0

#3 Uza

Uza

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 146 příspěvků(y)

Publikováno 21 srpen 2007 - 15:00

Manas napsal/a:
Ahoj, poraďte mi prosím, mám N73 a GPS modul LD-3W a nemám tucha jak ty dvě věci dát dohromady aby fungovali místo GPS. Díky

Nejdřív je potřeba spárovat Bluetooth zařízení (podle návodu k telefonu a k GPS), potom nahrát nějakou aplikaci do telefonu (podle návodu k telefonu).
Pěkné jsou tyto:
SmartComGPS - jednoduchá instalace, pěkná a svižná. Pro Symbian. http://www.wild-mobi...om/eng/news.php
TrekBuddy - Java Aplikace, je potřeba ručně vytvořit asi 4 adresáře dle návodu. http://www.linuxtech...forum/index.php
HandyGeocaching - Java aplikace pro online stahování okoních keše, navigaci k nim a logování. http://destil.cz/ind...andygeocaching#
  • 0

#4 Skleba

Skleba

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 504 příspěvků(y)

Publikováno 05 září 2007 - 13:17

Uz vse podstatne tu bylo napsano, ja pouzivam Nokii N80 GPS modul LD-3W a nejvic programy: TomTom na autonavigaci SmartComGPS a Handygeocaching na kesky.
  • 0

#5 zskal

zskal

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 21 příspěvků(y)

Publikováno 24 leden 2008 - 14:34

Teprve začínám s N73+LD-4W tak mě omluvte pokud se ptám na blbost...Existuje nějký program pro GPS kde by byla možnost záznamu prošlé trasy jako je to např. u e-Trexu. Díky a nekamenujte mě hned:(
  • 0

#6 JardaD

JardaD

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 45 příspěvků(y)

Publikováno 24 leden 2008 - 16:12

zskal napsal/a:
Existuje nějký program pro GPS kde by byla možnost záznamu prošlé trasy jako je to např. u e-Trexu.


Nevím jak je to na e-Trexu, ale na mobil zkus "SmartComGPS"
  • 0

#7 xR4d3kx

xR4d3kx

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 58 příspěvků(y)

Publikováno 28 leden 2008 - 23:16

Chci se jen zeptat, mate nekdo zkusenost s kombinaci: modul + SE K790i ? Muze nastat nejaky problem, nbo na geocaching v pohode? :) Dik
  • 0

#8 MadDogTeam

MadDogTeam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 357 příspěvků(y)

Publikováno 28 leden 2008 - 23:37

zskal napsal/a:
Teprve začínám s N73+LD-4W tak mě omluvte pokud se ptám na blbost...Existuje nějký program pro GPS kde by byla možnost záznamu prošlé trasy jako je to např. u e-Trexu. Díky a nekamenujte mě hned:(

Zkus Nokia SPort tracker na Nokia Beta labs funguje bez problemu a zaznamena vic nez je nutne :D export do GPX neni problem
  • 0
Galaxy SII + search dogs Phalko a Ela :)

#9 v&f family

v&f family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 506 příspěvků(y)

Publikováno 28 leden 2008 - 23:59

xR4d3kx napsal/a:
Chci se jen zeptat, mate nekdo zkusenost s kombinaci: modul + SE K790i ?
Muze nastat nejaky problem, nbo na geocaching v pohode? :)
Dik


BT339 + SE K750i, nebo SE W810i uplne v pohode. Tak by se ten tvuj nemel branit.
  • 0

#10 EviiikaJakob

EviiikaJakob

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 10 příspěvků(y)

Publikováno 29 leden 2008 - 7:48

Jo u můžete miněkdo poradit jaký softwear pro SE w810i a podobné phony?? Pro GC používám Hendy... ten je zatíma asi nejlepší, ale když potřebuju nějaký mapový podklad tak jsem ztracen třeba pro autonavigaci a tak... poradíte někdo jestli máte zkušenosti... nechci zbytečněplatit za stahování map... myslím že to stojí docela dost...
  • 0

#11 berda

berda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 327 příspěvků(y)

Publikováno 29 leden 2008 - 9:39

xR4d3kx napsal/a:
Chci se jen zeptat, mate nekdo zkusenost s kombinaci: modul + SE K790i ?
Muze nastat nejaky problem, nbo na geocaching v pohode? :)
Dik


Taky potvrzuju, začínal jsem přesně s touhle kombinací (jako modul Navibe 735) a naprosto v pohodě. Používám HandyGeocaching (málo) a Trekbuddyho (hodně, tak na 95% keší, co jsem našel).

EviiikaJakob napsal/a:
Jo u můžete miněkdo poradit jaký softwear pro SE w810i a podobné phony??


Však jsou tady už zmíněné, jediná stránka snad stojí za pročtení. HG už používáš, pak bych ještě doporučil toho trekbuddyho, dají se k němu stáhnout i docela rozumný mapy, i když bez paměťovky se pak člověk neobejde, asi "nejoblíbenější" mapový atlas má kolem 700MB. Dá se podle něj i navigovat, ale nesmíš čekat "za dvě stě metrů zahněte vpravo"-prostě jen ukazuje aktuální polohu na mapě, nic víc. Pro navigaci jako takovou jsem žádný offline javový program nenašel, všechno tahá nějaká data.
  • 0
Berda

#12 EviiikaJakob

EviiikaJakob

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 10 příspěvků(y)

Publikováno 29 leden 2008 - 13:52

700 MEGA? to je trochu hodně... mám sice kartu v telefonu ale tohle se mi tam opravdu nevejde... mno ale stejně se zeptám... kde se to dá stáhnout? napíšete sem nějaký odkaz?
  • 0
Eviiik&J@kob

#13 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 29 leden 2008 - 14:04

TrekBuddy je super. Já ho provozuju s W810i a 512MB pamětovou kartou, atlas se dá osekat o nepotřebné oblasti. Ideální je gigová paměťovka, tam už se vejde fakt hodně.
http://linuxtechs.ne...forum/index.php
  • 0

#14 Vasa

Vasa

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 28 příspěvků(y)

Publikováno 29 leden 2008 - 19:42

hele alkesi jak to tam spustim ten program v mobilu moze jen videt cely svět a když chcu dat satart hodi to eror:( mohl bys mně prosim pomoct?;);)
  • 0

#15 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 29 leden 2008 - 19:58

Celý svět uvidíš, dokud nenahraješ do mobilu a v programu nenačteš podrobnější mapu. Vše je docela podrobně popsáno na stránkách TrekBuddy. Co se týče té chyby při spouštění, tak napiš, co konkrétně to hlásí, a taky typ mobilu. Namátkou mě napadá... musí být zaplý bluetooth, javové aplikace k němu musí mít povolený přístup,...
  • 0

#16 kantor

kantor

    kantor

  • Validating
  • PipPipPip
  • 157 příspěvků(y)

Publikováno 29 leden 2008 - 22:39

Hola, mám mobil Nokia 6120c se Symbianem S60v9.1 3rd a modul Nokia Ld-4v. Bez problému mi funguje Nokia maps včetně navigace po silnici, aplikace Nokia SportTracker se záznamem trasy, TomTom navigace od domu k domu po celé Evropě a pro geocaching používám prográmek HG, který Tě navede na kešku stejně přesně jako můj Garmin 60CS. To vše mám na kartě 1GB, ale 2GB by byly asi lepší. Jestli potřebuješ vědět víc, napiš.
  • 0

#17 Vasa

Vasa

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 28 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2008 - 7:05

alkesi fakt diky zapl sem si bluetoh a už mně neskakal eror ale nemam tam nahrane ty mapy co už si mosim najít diky za radu jinak mam mobil sony ericsson w810i ;)
  • 0

#18 Vasa

Vasa

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 28 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2008 - 15:22

alkesi pomohl bys mně najit mapy jihomoravského kraje nebo slovácka ale tak aby sa vlezli na 200mega prosím diky jinak za rady
  • 0

#19 Rescue

Rescue

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2008 - 16:03

Hoj, marně se snažím najít na netu nějaké mapy a zároveň program který mě bude pomocí GPS navigovat. Kde se to dá stáhnout? Alkez říká, že mu to funguje, ale kde to našel. Prosím už začínám bejt zoufalej. Potřebuju to na W810i. Kuju za reakci!;)
  • 0

#20 TEA_CR

TEA_CR

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 62 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2008 - 16:41

Rescue napsal/a:
Hoj, marně se snažím najít na netu nějaké mapy a zároveň program který mě bude pomocí GPS navigovat. Kde se to dá stáhnout? Alkez říká, že mu to funguje, ale kde to našel. Prosím už začínám bejt zoufalej. Potřebuju to na W810i. Kuju za reakci!;)


Přihřívám polívčičku sobě, tvůrcům navigačních programů (mnohdy i freeware ;)) i panu M.L. (marekl) a serveru NAVIG:pVAT.CZ

Kdo hledá, najde - článek je sice staršího data, ale stále aktuální... i když od té doby přibylo několik dalších skvělých B) JAVA aplikací (klíčová slova VLKGPS, TREKBUDDY a další).

LOVU ZDAR!
  • 0
LOVU ZDAR Vložený obrázek!
TEA_CR




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka