Přejít na obsah


Fotka

dalsi cesky Reviewer


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
168 odpovědí na toto téma

#81 Czecho Cowboy

Czecho Cowboy

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 372 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2007 - 22:14

Přijde mi to tady trošku jako křičení do skály nebo nějaká Cimrmanova hra (asi ten výjev s houserem z Dobytí severního pólu) Všichni tady píšete, že reviewerování žere šíleně moc času a stěžujete si, že nemáte keš za půlhodinky schválenou. Já říkám, že ten čas mám, protože ještě spadám do věkové kategorie bez stálého pracovního poměru, ale s poměrem studijním. Vy říkáte, že si nenecháte keše schvalovat od někoho mladšího, než vy sami a tudíž pod vaši úroveň. Já říkám, že jsem online v zásadě kdekoliv (snad až na spánek a letadlo) a sice pro vás možná nebudu takovou autoritou, ale místo toho si zatímco vy jste v práci, stihnu schválit balík kešek. Vy říkáte, že dítě může být houby reviewer a radši si na schválení počkáte, vzápětí si opět stěžujete na prodlevu. A proč o to reviewerování tolik stojím? Protože hlavní dilema je samozřejmě čas, kterého já můžu nabídnout hodně. Protože starší lidé bývají zpravidla vytížení prací, a já stejně jako ti výšše jmenovaní nerad dlouho čekám na schválení keše. A protože jakmile se už rozhodnu do něčeho jít, nebo se o to alespoň pokusit, zpravidla si za tím stojím, dokud to jde. Nechci rozhodně schazovat takové autority jako Poníka, nebo RaRocha (tak dobré keše jako Poník, asi nikdy nezaložím), ani nechci baťůžek a mikinu; svým stylem života spíše můžu nabídnout hodně času práci, která hodně času vyžaduje. Nezakládám keše, které by byly extra výstřední (až snad na MIDNIGHT MEETING), nebo jedinečné, nabízím jen pomoc. P.S.: hodně bych se musel stydět, kdybych získal souřadnice nějaké keše "bez práce" P.P.S.: generalizace je hodně špatná věc
  • 0

#82 marekl

marekl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 883 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2007 - 22:20

Kovboji, čas a to, že jsi stále online, nestačí. Chybí ti autorita, a té nedosáhneš tím, že budeš psát příspěvky o tom, jak chceš být reviewerem a že bys to dělal dobře. Sorry, opravdu ne.
  • 0

#83 swenney

swenney

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 409 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2007 - 22:46

Ja ti nevim....me je jednadvacet pryc....u kompu sedim taky skoro furt, nalezenych kesek mam tak nak jak ty, ale NIKDY by me nenapadlo ani pomyslet na to ze bych byl reviewer...proste vim ze na to nemam... btw. dival sem se k Tobe do profilu a zalozit kes driv nez nejakou najdes to je mazec
  • 0

#84 Czecho Cowboy

Czecho Cowboy

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 372 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2007 - 22:58

marekl napsal/a:
Kovboji, čas a to, že jsi stále online, nestačí. Chybí ti autorita, a té nedosáhneš tím, že budeš psát příspěvky o tom, jak chceš být reviewerem a že bys to dělal dobře. Sorry, opravdu ne.

S takovouhle odpovědí jsem počítal.
Taky jak se to vezme: autoritou jsem třeba pro moje svěřence v turistickém oddíle, těžko bych mohl být autoritou pro někoho, kdo kešuje třeba 4 roky a za tu dobu navštívil 30 eventů...

swenney napsal/a:
btw. dival sem se k Tobe do profilu a zalozit kes driv nez nejakou najdes to je mazec

Ono to taky nebylo až zas tak jednoduché, s Matesem168 jsme tu keš začali plánovat hned poté, co jsme se zaregistrovali.
Synagoga je naše a máme na ní 5 let práce, chtěli jsme tudíž, aby naše byla i cache, a to vzhledem k možné další propagaci našeho projektu co nejdříve.
Chtěli jsme samozřejmě ještě před zasazením nějaké kešky taky najít, ale semlelo se to jak Murphyho zákony a najednou jsme měli na stole připravenou pixlu, tři dny před odjezdem a nalezená pořád žádná (Úsek H40 opravdu není ideálně skryt pro úplné začátečníky).
Jak jsi se asi také dočetl, já jsem našel svoji první cache 4 dny po založení Hartmanicz Treasure, Matěj s tím aktivně začal až o vánocích a lyžování v Alpách.
  • 0

#85 swenney

swenney

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 409 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2007 - 23:06

Czecho Cowboy napsal/a:
....těžko bych mohl být autoritou pro někoho, kdo kešuje třeba 4 roky a za tu dobu navštívil 30 eventů...


Proto by asi bylo dobry aby ten co kesuje 4 roky a navstivil 30 eventu byl reviewer...
  • 0

#86 Czecho Cowboy

Czecho Cowboy

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 372 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2007 - 23:14

swenney napsal/a:

Czecho Cowboy napsal/a:
....těžko bych mohl být autoritou pro někoho, kdo kešuje třeba 4 roky a za tu dobu navštívil 30 eventů...


Proto by asi bylo dobry aby ten co kesuje 4 roky a navstivil 30 eventu byl reviewer...

Tady ho máš: :) http://www.geocachin...4e-9bcc025773a4
  • 0

#87 Fénix-4018

Fénix-4018

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 558 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2007 - 23:15

No, myslím, že by byl lepším reviewerem někdo, kdo o to opravdu stojí, než ten, kterého k tomu ostatní dokopou a pak z toho bude akorát otrávený. Nemluvím o konkrétních osobách, myslím to obecně.
  • 0

#88 abakus

abakus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 159 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2007 - 23:19

Czecho Cowboy napsal/a:
S takovouhle odpovědí jsem počítal.
Taky jak se to vezme: autoritou jsem třeba pro moje svěřence v turistickém oddíle, těžko bych mohl být autoritou pro někoho, kdo kešuje třeba 4 roky a za tu dobu navštívil 30 eventů...


Docela pochybuju, že získáš podporu někoho ze starších (věkem nebo zkušenostmi).

Bez autority reviewerování nejde a tu teda nevím, jak si chceš získat.

Moji podporu nemáš, beru Poníka a RaRocha kteří v GC něco znamenají v globálním měřítku. Sorry.
  • 0

#89 Fénix-4018

Fénix-4018

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 558 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2007 - 23:29

Moji podporu nemáš, beru Poníka a RaRocha kteří v GC něco znamenají v globálním měřítku. Sorry.


nečtu tady na foru všechno, ale řekl už někdo z nich že by o to stál ?
  • 0

#90 abakus

abakus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 159 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2007 - 23:31

Fénix napsal/a:

nečtu tady na foru všechno, ale řekl už někdo z nich že by o to stál ?


Pokud vím, tak Poník jo. Co RaRoch to nevím, reaguji na návrhy, co tu byly a s kterými souhlasím.
  • 0

#91 gepees

gepees

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 99 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2007 - 23:49

Czecho Cowboy napsal/a:
Všichni tady píšete, že reviewerování žere šíleně moc času a stěžujete si, že nemáte keš za půlhodinky schválenou.
Já říkám, že ten čas mám, protože ještě spadám do věkové kategorie bez stálého pracovního poměru, ale s poměrem studijním.
Já říkám, že jsem online v zásadě kdekoliv (snad až na spánek a letadlo) a sice pro vás možná nebudu takovou autoritou,
ale místo toho si zatímco vy jste v práci, stihnu schválit balík kešek.
A proč o to reviewerování tolik stojím?
Protože hlavní dilema je samozřejmě čas, kterého já můžu nabídnout hodně.
Protože starší lidé bývají zpravidla vytížení prací, a já stejně jako ti výšše jmenovaní nerad dlouho čekám na schválení keše.
A protože jakmile se už rozhodnu do něčeho jít, nebo se o to alespoň pokusit, zpravidla si za tím stojím, dokud to jde.

Ahoj Kovboji, nebud tak hrrr, snaha je sice dobra, ale mozna by sis mohl nejdrive zamest pred svym vlastnim prahem. Ne, ze bych te extra sledoval, ale kvuli nindzovi jsem si te zapamatoval. U kesky, na kterou se delsi dobu chystam GCZN6R mas od zalozeni "English will be soon :-)" a doted nic. U TB, ktery se mi libil [tb]TB14XB6[/tb] pak slibujes "Ano, fotky budou" a zase nic. Dal jsem nijak nepatral. To jsou treba veci, ktere souvisi s urcitou zodpovednosti a prave jen snaha nestaci. Nemyslim to spatne a nesnazim se te shodit, ale spis nastinit takove obecnejsi principy souvisejici treba i s vekem a proc jsou zkusenejsi lide v nekterych vecech opatrnejsi. Casem na to mozna prijdes sam. H.
  • 0

#92 Czecho Cowboy

Czecho Cowboy

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 372 příspěvků(y)

Publikováno 28 srpen 2007 - 6:02

Nechci sě nijak zvlášť obhajovat, ale do regionu, kde ta keška je moc zahraničních turistů nejezdí, a tak s tím příliš nespěchám Pokud o ty fotky opravdu tak stojíš, tak já je samozřejmě najdu a nahraju.
  • 0

#93 Mion

Mion

    Mion

  • Members
  • PipPipPip
  • 945 příspěvků(y)

Publikováno 28 srpen 2007 - 6:32

CzechoCowboy, oceňuji moc tvou snahu zapojit se do schvalování kešek, a vím, že to děláš proto, abys pomohl. Že jsi nezískal nyní potřebnou podporu, vůbec neznamená, že ji nezískáš v budoucnosti. Záleží jen na tvém dlouhodobém přístupu, názorech, chování, tvých keškách, tvých lozích.. jako u každého. Myslím, že vzhledem k tvému věku máš zatím docela dobře "našlápnuto". V této době (dle předchozích zpráv) mají o reviewerství zájem osobnosti, jejichž dosavadní přínos ke GC je hmatatelný, a tak ses jednoduše octl až na konci seznamu. Nic jiného v tom nehledej a nenech se tím "odmítnutím" do budoucna odradit, máš-li opravdu vážný a dlouhodobý zájem. Ale trpělivost bude asi trochu potřebná ;)
  • 0

#94 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 28 srpen 2007 - 6:58

abakus napsal/a:

Fénix napsal/a:

nečtu tady na foru všechno, ale řekl už někdo z nich že by o to stál ?


Pokud vím, tak Poník jo. Co RaRoch to nevím, reaguji na návrhy, co tu byly a s kterými souhlasím.

oba igimu poslali sve oficialni kandidatury.
(vypnene v predpripravenem standardizovanem formulari GR34. spolu s eseji obsahujici minimalne 15000 slov na tema "Jak se vyrovnam s nelovenim FTFek" a kratkym videem ve kterem shrnuli sve dosavadni zkusenosti a zduvodnili proc prave oni by meli byt vybrani. A prave nyni jsou na fyzickych a psycho testech :);))
  • 0

#95 gepees

gepees

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 99 příspěvků(y)

Publikováno 28 srpen 2007 - 9:01

Czecho Cowboy napsal/a:
Nechci sě nijak zvlášť obhajovat, ale do regionu, kde ta keška je moc zahraničních turistů nejezdí, a tak s tím příliš nespěchám
Pokud o ty fotky opravdu tak stojíš, tak já je samozřejmě najdu a nahraju.

Ale tos me vubec nepochopil, ja to nepotrebuji a nestojim o to. Me slo spis o to, ze kdyz neco napisu nebo slibim, tak bych to mel co nejdriv udelat a ne jinam psat, jak mam spoustu casu atd. a nechat takoveto veci byt. Mimochodem v okoli Housky je cizincu fura, ale spis mluvej nemecky. H.
  • 0

#96 mitak

mitak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 277 příspěvků(y)

Publikováno 28 srpen 2007 - 9:09

gepees napsal/a:
Mimochodem v okoli Housky je cizincu fura, ale spis mluvej nemecky. H.

Tak právě těm bych dal listing jen v češtině, maximálně s anglickou poznámkou, aby se němečtí návštěvníci naučili česky, ať si zmetci uvědomí, že prakticky všechny německé keše nemají žádný mezinárodní překlad (němčinu za mezinárodní jazyk opravdu nepovažuju).
  • 0

#97 gepees

gepees

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 99 příspěvků(y)

Publikováno 28 srpen 2007 - 9:21

Tak právě těm bych dal listing jen v češtině, maximálně s anglickou poznámkou, aby se němečtí návštěvníci naučili česky, ať si zmetci uvědomí, že prakticky všechny německé keše nemají žádný mezinárodní překlad (němčinu za mezinárodní jazyk opravdu nepovažuju).

Tady se trochu zadelava na velky off topic ;-). H.
  • 0

#98 I+B+M+H

I+B+M+H

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 366 příspěvků(y)

Publikováno 28 srpen 2007 - 9:59

Pokud mám vyjádřit svůj názor na "volbu" nového reviewera, tak musím konstatovat, že z výše uvedených kandidátů osobně znám jen Marka z GCS Teamu. Ostatní jen z doslechu a diskusních příspěvků.
Markovi bych s klidným svědomím svůj hlas dal, dělal by to dobře a bez nějakých zištných a postranních úmyslů. Hlas bych dal i Poníkovi, který se už pomalu, ale jistě, stává legendou českého geocachingu. Proto se nabízí alternativa o které už se tady někdo zmínil - zvolit dva nové reviewery! B).
Mělo by to i svou geografickou logiku: Poník a Haggeus z Čech, Marek Moravák a Igi Slovensko. My moravští nacionalisté a separatisté bychom byli potěšeni a na nějaký čas bychom nechali spát myšlenky na odtržení Moravy od českého GC...:D

  • 0

#99 GCS Team

GCS Team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 198 příspěvků(y)

Publikováno 28 srpen 2007 - 10:32

Ivo díky za důvěru, ale do toho bych asi nešel :P:p:p ... jedině pod nátlakem :D:D:D (ale na druhou stranu znám tak trochu časový harmonogram jednoho místního "cachera", takže by možná i ostatní "místní" měli možnost odlovu FTF :D:D:D:D
  • 0

#100 GCS Team

GCS Team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 198 příspěvků(y)

Publikováno 28 srpen 2007 - 10:33

mitak napsal/a:

gepees napsal/a:
Mimochodem v okoli Housky je cizincu fura, ale spis mluvej nemecky. H.

Tak právě těm bych dal listing jen v češtině, maximálně s anglickou poznámkou, aby se němečtí návštěvníci naučili česky, ať si zmetci uvědomí, že prakticky všechny německé keše nemají žádný mezinárodní překlad (němčinu za mezinárodní jazyk opravdu nepovažuju).


Plně souhlasím !!!
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama