Geocaching tools pro MS (Pocket) Excel
#1
Publikováno 21 srpen 2007 - 12:51
1) Převod souřadnic
2) Hint dekodér (ROT13)
3) Výpočet projekce bodu (azimut)
4) Výpočet vzdálenosti 2 bodů o známých souřadnicích.
Soubor je k dispozici ke stažení na této adrese:
http://geocaching.e-...ching_tools.xls
Prosím napište připomínky a komentáře.
#2
Publikováno 21 srpen 2007 - 15:50
Honzik&Pavlinka napsal/a:
Pro uživatele PDA přístrojů jsem zkompiloval xls soubor, který obsahuje tabulky s užitečnými nástroji pro geocaching. .....
Dobrý nápad, vypadá to dobře, ale v projekci bodu je chybka!! Při počátku N 49°.... a vzdálenosti 1250 m ukazuje cíl N 93°....
Tak jsme se kouknul a úlet je v buňce B7, kde má být: =CELÁ.ČÁST(A12) nikoliv A16.
V šířce N je vůbec ten algoritmus nejak blbě. Až bude čas, kouknu se podrobněji... (snad zítra)
#3
Publikováno 24 březen 2008 - 21:42
FaVeTteam napsal/a:
Dobrý nápad, vypadá to dobře, ale v projekci bodu je chybka!! Při počátku N 49°.... a vzdálenosti 1250 m ukazuje cíl N 93°....
Tak jsme se kouknul a úlet je v buňce B7..
V šířce N je vůbec ten algoritmus nejak blbě. Až bude čas, kouknu se podrobněji... (snad zítra)
Dá se někde stáhnout geocaching_tools, kde už je tato chyba v projekci bodu opravena?
P.S. Kdybych excelu více rozuměl, udělal bych si to sám, ale bohužel umím jen jednoduché tabulky
#4
Publikováno 25 březen 2008 - 11:48
posmera napsal/a:
Dá se někde stáhnout geocaching_tools, kde už je tato chyba v projekci bodu opravena?
Odkaz na naši Excelovskou projekci bodu jsem kdysi dal do tohoto vlákna:
http://www.geocachin...3304#post_43304
Reakce od kačerů nám dosud došla jediná (kladné poděkování).
Další požadavky na úpravu dosud nebyly.
#5
Publikováno 25 březen 2008 - 12:15
#6
Publikováno 25 březen 2008 - 16:45
http://rapidshare.co..._adnic.xls.html
#7
Publikováno 07 duben 2008 - 10:26
Vcera jsem si chtel tento soubor nahrat do PDA, ale muj Ipaq jej tvrdosijne pres Active Sync odmital. Zkousel jsem to ruznymi zpusoby, ale kdyz se mi jej konecne alespon podarilo dostat na kartu prostym nakopirovanim, zase nesel otevrit. Po nekolika dalsich pokusech jsem zjistil, ze problem delaji komentare na listech "Projekce bodu" a "Vzdalenosti mezi body". Po jejich odstraneni to jiz funguje jak ma :-). Takze diky za pekne udelatko...http://geocaching.e-gems.org/geocaching_tools.xls
Beroun
Garmin Oregon 550t + Topo Czech 2010 PRO + GSAK 7.7.x
#8
Publikováno 07 duben 2008 - 11:04
#9
Publikováno 10 duben 2008 - 8:15
0 uživatel(ů) prochází toto téma
0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů