Přejít na obsah


Fotka

Cachemapa - betaverze


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
225 odpovědí na toto téma

#21 choze

choze

    Advanced Member

  • Administrators
  • 502 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2007 - 9:14

rossini.poi.cz napsal/a:
Tak já už se v tom nebudu vrtat, no :D Chlapi, pochvala, máte to moc pěkný...

Cituji překlad podmínek od Groundspeaku: "nikde nedat k dispozici souradnice, nepredavat ani nepreprodavat data tretim stranam a vseobecne je branit pred nejakym zneuzitim"
  • 0
Vložený obrázek Vložený obrázek

#22 Czecho Cowboy

Czecho Cowboy

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 372 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2007 - 9:17

pepa.z.pocernic napsal/a:

Czecho Cowboy napsal/a:
Mno, data z databází Groundspeaku lze získat po potvrzení souhlasu s jejich pravidly...

Jenže tohle není gc.com, ale gc.cz. Souhlas s nějakými pravidly na gc.com nejsme schopni ověřit.
O tomhle je zbytečné diskutovat.

Pochopitelně, poskytujeme tu "jejich" data.
Myslel jsem to tak, že by se to dalo ověřit selekcí uživatelů; všichni, co jsou tu zaregistrovaní by museli dát odkaz profilu (což už se dělá, ale není to povinné), kdo má alespoň jednu nalezenou (jako to bylo u starého gc.cz) by mohl cachemapu použít, protože aby ji mohl najít a zalogovat musel ty dokumenty odsouhlasit.
  • 0

#23 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2007 - 9:27

Czecho Cowboy napsal/a:

pepa.z.pocernic napsal/a:

Czecho Cowboy napsal/a:
Mno, data z databází Groundspeaku lze získat po potvrzení souhlasu s jejich pravidly...

Jenže tohle není gc.com, ale gc.cz. Souhlas s nějakými pravidly na gc.com nejsme schopni ověřit.
O tomhle je zbytečné diskutovat.

Pochopitelně, poskytujeme tu "jejich" data.
Myslel jsem to tak, že by se to dalo ověřit selekcí uživatelů; všichni, co jsou tu zaregistrovaní by museli dát odkaz profilu (což už se dělá, ale není to povinné), kdo má alespoň jednu nalezenou (jako to bylo u starého gc.cz) by mohl cachemapu použít, protože aby ji mohl najít a zalogovat musel ty dokumenty odsouhlasit.

A jak zabráníš tomu, aby si někdo nedal do profilu odkaz na profil někoho jiného? Musel by se mu přes zprávu na gc.com poslat nějaký ověřovací kód. A to řešit nebudu. Navíc nemám k dispozici od gc.com databázi nálezů. A je otázka, jestli by to i pak bylo v souladu s podmínkami od groundspeaku. Nemá cenu to zkoušet.
  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#24 Solipso

Solipso

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 73 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2007 - 9:31

Mapa je moc pěkná. Teď už jenom tu dobrovolnou „majitelskou“ paralelní databázi souřadnic a listingů keší s možností stahování celé ČR a jsem šťastný jak blecha.
  • 0

#25 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2007 - 9:39

Solipso napsal/a:
Mapa je moc pěkná. Teď už jenom tu dobrovolnou „majitelskou“ paralelní databázi souřadnic a listingů keší s možností stahování celé ČR a jsem šťastný jak blecha.

Chápu, osobně by mi to nevadilo, technicky by to nebyl žádný problém, ale nemám zapotřebí trpět následné útoky vůči mně, které by přišly, takže to v tuhle chvíli dělat nebudu a o tomhle svém rozhodnutí ani nebudu diskutovat.
  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#26 FHonza

FHonza

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 321 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2007 - 9:55

Solipso napsal/a:
Mapa je moc pěkná. Teď už jenom tu dobrovolnou „majitelskou“ paralelní databázi souřadnic a listingů keší s možností stahování celé ČR a jsem šťastný jak blecha.


IMHO stejně u "dobrovolné" databáze nemáš nikdy jistotu že je kompletní a pocit "co když zrovna tady něco chybí" před tím než vyrazíš tě donutí použít data z gc.com ;) A jak už se tady psalo na hodně místech, stejně kdo kompletní data třeba ČR chce, tak je už dávno má.
  • 0

#27 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2007 - 10:04

moc pekny. ty ikony se mi ze zacatku prezentace na foru moc nezdaly, ale na mape se mi libi. vsechno co jsem zatim zkousel mi funguje - upload gpx nalezenych i rucni nastaveni vcerejsi odlovene kese, bez problemu pak zmizely z nenalezenych. dobra prace.
  • 0

#28 3-monkies

3-monkies

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 86 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2007 - 10:07

Dain & Olik napsal/a:
moc pekny. ty ikony se mi ze zacatku prezentace na foru moc nezdaly, ale na mape se mi libi. vsechno co jsem zatim zkousel mi funguje - upload gpx nalezenych i rucni nastaveni vcerejsi odlovene kese, bez problemu pak zmizely z nenalezenych. dobra prace.

který ikonky máš namysli? default? nebo ty moje? to víš.. jsem zvědavej.. když už mi to dalo takovou práci... :D
  • 0

#29 Czecho Cowboy

Czecho Cowboy

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 372 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2007 - 10:12

pepa.z.pocernic napsal/a:
A jak zabráníš tomu, aby si někdo nedal do profilu odkaz na profil někoho jiného? Musel by se mu přes zprávu na gc.com poslat nějaký ověřovací kód. A to řešit nebudu.

To by myslím ani nikdo neměl zapotřebí, je snažší si tu jednu cache najít, než hledat jednoho člověka, který tu není zaregistrovaný a použít jeho gc.com nick.

pepa.z.pocernic napsal/a:
Navíc nemám k dispozici od gc.com databázi nálezů.

U toho gc.cz, co bylo ještě před community serverem se to řešilo tak, že se nick vyhledal na http://www.geocaching.com/seek v kolonce "username finds" a systém si ověřil, jestli není seznam prázdný, nebo ne?
  • 0

#30 Bo.T.L.

Bo.T.L.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 042 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2007 - 10:21

Dain & Olik napsal/a:
...- upload gpx nalezenych i rucni nastaveni vcerejsi odlovene kese, bez problemu pak zmizely z nenalezenych. dobra prace.


Jak je to s těma nalezenýma keškama?
- jako BM si postupně nechám vytvořit LOC soubor se všema nalezenýma
- převedu do gpx formátu (jak?)
- nahraji na GC.CZ
- co znamená ruční nastavení včerejší odlovené keše? (editaci gpx. souboru a jeho nahrání?)
- nahrávání nalezených funguje na principu ADD? Je možné z uploadovaných nalezených pak nějaké keše odstranit?

děkuji za rady
  • 0

#31 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2007 - 10:21

Czecho Cowboy napsal/a:

pepa.z.pocernic napsal/a:
A jak zabráníš tomu, aby si někdo nedal do profilu odkaz na profil někoho jiného? Musel by se mu přes zprávu na gc.com poslat nějaký ověřovací kód. A to řešit nebudu.

To by myslím ani nikdo neměl zapotřebí, je snažší si tu jednu cache najít, než hledat jednoho člověka, který tu není zaregistrovaný a použít jeho gc.com nick.

pepa.z.pocernic napsal/a:
Navíc nemám k dispozici od gc.com databázi nálezů.

U toho gc.cz, co bylo ještě před community serverem se to řešilo tak, že se nick vyhledal na http://www.geocaching.com/seek v kolonce "username finds" a systém si ověřil, jestli není seznam prázdný, nebo ne?

Nemá cenu se bavit o tom, co je jednodušší. Každý normální kdo chce zneužívat data to stejně dělá přes fake účet.
Jenže původní gc.cz skončilo vybombardovanou mapou. Nemusíš mi psát jak by se to dalo dělat. Důvody, proč to dělat nebudu, nejsou technické. Takže nemá cenu mě nějak přesvědčovat. Končím diskuzi na tohle téma!
  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#32 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2007 - 10:22

3-monkies napsal/a:

Dain & Olik napsal/a:
moc pekny. ty ikony se mi ze zacatku prezentace na foru moc nezdaly, ale na mape se mi libi. vsechno co jsem zatim zkousel mi funguje - upload gpx nalezenych i rucni nastaveni vcerejsi odlovene kese, bez problemu pak zmizely z nenalezenych. dobra prace.

který ikonky máš namysli? default? nebo ty moje? to víš.. jsem zvědavej.. když už mi to dalo takovou práci... :D

jj, mel jsem na mysli ty tvoje. :)
  • 0

#33 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2007 - 10:25

Bo.T.L. napsal/a:

Dain & Olik napsal/a:
...- upload gpx nalezenych i rucni nastaveni vcerejsi odlovene kese, bez problemu pak zmizely z nenalezenych. dobra prace.


Jak je to s těma nalezenýma keškama?
- jako BM si postupně nechám vytvořit LOC soubor se všema nalezenýma
- převedu do gpx formátu (jak?)
- nahraji na GC.CZ
- co znamená ruční nastavení včerejší odlovené keše? (editaci gpx. souboru a jeho nahrání?)
- nahrávání nalezených funguje na principu ADD? Je možné z uploadovaných nalezených pak nějaké keše odstranit?

děkuji za rady

- převod třeba pomocí gpsbabel
- ruční nastavení - klikni na kešku a na druhé záložce nastav datum nálezu. prázdné datum -> nenalezná keška.
- zatim je upload aditivní, ale nakonec se asi uploadem bude nastavovat stav (Nebo tam udělám nějaký přepínač)
  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#34 Czecho Cowboy

Czecho Cowboy

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 372 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2007 - 10:28

pepa.z.pocernic napsal/a:
Jenže původní gc.cz skončilo vybombardovanou mapou.

Jj, stane se
http://www.netdisast...g.cz//mapa2.php
  • 0

#35 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2007 - 10:33

Czecho Cowboy napsal/a:
U toho gc.cz, co bylo ještě před community serverem se to řešilo tak, že se nick vyhledal na http://www.geocaching.com/seek v kolonce "username finds" a systém si ověřil, jestli není seznam prázdný, nebo ne?

Ne podle mě to hlídalo až ve vlastní databázi, kterou to jednou denně aktualizovalo z gc.com. Proto tam taky často bylo zpoždění, než se po zalogování dalo zaregistrovat na českých stránkách.
  • 0

#36 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2007 - 10:34

pravdu ma nacelnik (vlakna) alkes ;)
  • 0

#37 FHonza

FHonza

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 321 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2007 - 10:36

Mapa je moc pěkná, jenom bych se přimlouval za otevírání odkazů z "bubliny" keše do nového okna stejně jako je to na mapě uživatelů a fotek. Díky
  • 0

#38 Bo.T.L.

Bo.T.L.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 042 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2007 - 10:40

pepa.z.pocernic napsal/a:
- převod třeba pomocí gpsbabel
- ruční nastavení - klikni na kešku a na druhé záložce nastav datum nálezu. prázdné datum -> nenalezná keška.
- zatim je upload aditivní, ale nakonec se asi uploadem bude nastavovat stav (Nebo tam udělám nějaký přepínač)


Bylo by možné poslat (klidně jako SZ) vzoreček jedné keše v gpx formátu s nezbytnými údaji pro Upload? Já hledám bez GPS a tak se souřadnicema vůbec nepracuju (pouze se zobrazením ikony keše na letecké, turistické či základní mapě na mapy.cz, kterou si pak vytisknu či uložím v jpg)
Na GC.COM jako BM nemohu pomocí MAPIT vyselektovat nalezené keše (pouze se označí jinou ikonkou) a tak bych si zde na GC.CZ takhle alespoň nalezené vyfiltroval a pak již pouze nenalezené přes odkaz GC.COM vyhledal umístění na mapě.
  • 0

#39 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2007 - 10:45

Bo.T.L. napsal/a:

Bylo by možné poslat (klidně jako SZ) vzoreček jedné keše v gpx formátu s nezbytnými údaji pro Upload? Já hledám bez GPS a tak se souřadnicema vůbec nepracuju (pouze se zobrazením ikony keše na letecké, turistické či základní mapě na mapy.cz, kterou si pak vytisknu či uložím v jpg)
Na GC.COM jako BM nemohu pomocí MAPIT vyselektovat nalezené keše (pouze se označí jinou ikonkou) a tak bych si zde na GC.CZ takhle alespoň nalezené vyfiltroval a pak již pouze nenalezené přes odkaz GC.COM vyhledal umístění na mapě.

Když vydržíš do víkendu, tak to bude načítat i jednoduchý text ve formátu nejspíš
waypoint;datum
waypoint;datum
to by ti asi mohlo stačit a nebudeš muset dělat s nějakými gpx.
  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#40 dandra

dandra

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 587 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2007 - 10:50

Jestliže uživatelé teď můžou uploadovat svoje nálezy, zbývá už jen krůček ke statistikám. Kolika lidem se po nich stýská... ;)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama