Přejít na obsah


Fotka

Geokalendář 2008


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
301 odpovědí na toto téma

#61 Fénix-4018

Fénix-4018

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 558 příspěvků(y)

Publikováno 10 září 2007 - 15:29

nebo třeba změnit ten slovní popis z Bídná na Ujde to - a komu se fotka nelíbí vůbec ať nehlasuje
  • 0

#62 mitak

mitak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 277 příspěvků(y)

Publikováno 10 září 2007 - 15:37

Nehodnotit není dobrá varianta, protože pak by se fotka neodečetla z počtu fotek "ještě jsi nehodnotil". Jsem proto pro změnění ohodnocení na "bídná = nula bodů". Jinak mi přijde stejně jako některým dalším naprosto zcestné dávat do TOHOTO geokalendáře fotky ze zahraničí. Samozřejmě budou dobře ohodnocené (i když já jim dávám z principu hodnocení nejnižší), protože to bude pro všechny krásná exotika. Jenže je to tak trochu laciná exotika a i když to není nikde výslovně řečeno, že by šlo o "český" geokalendář, tak jím bezesporu kvůli tvůrcům je. Kdyby se měla na obálce objevit fotka z Alp, tak mi to přijde podobně marné, jako kdyby tam byla Pamela Anderson s GPSkou v ruce.
  • 0

#63 psmolda

psmolda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 68 příspěvků(y)

Publikováno 10 září 2007 - 22:16

Jsem ten poslední, kdo by Ti bral právo na vlastní názor. Ale...... Pročti si prosím toto vlákno od začátku do konce, našel jsi tam někde info o tom, které fotky tam mají být a které nemají? Já ne a proto jsem dle svého poskytl obrázky, které mě nějak oslovily a to zcela v duchu nastavených mantinelů. Nebudu s tebou polemizovat o technické kvalitě, to je věc diskuze a úhlu pohledu. Co mě vadí, a to zásadně je fakt a způsob, jakým se v průběhu hodnocení fotek snažíš měnit kritéria!!! Přesto ale za předpokladu, že je tento názor i názorem Chozeho jako hlavního administrátora a zakladatele tohoto vlákna, prosím o smazání: Jagher panorama - GC12TFH Impressioni di Lavaredo - GCXXCV Drei Zinnen cache - GCGH63 PS: Do Geokalendáře 2007 se dostaly dvě fotky z ciziny a myslím, že neurazily........
  • 0

#64 Leroj

Leroj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 681 příspěvků(y)

Publikováno 10 září 2007 - 22:37

Cizí nebo ne, to je otázka... Je pravda, že jsou už z principu líbivější než ty naše všední, ale co s tím? Ti co chtějí kalendář pro ně hlasují, dalším to je proti srsti - dá se říct, že chápu oba tábory a protože tam pár fotek mám, tak do toho nebudu zasahovat. Je fakt, že z ciziny tam mám taky jednu, ale asi na posledním místě :@ /je teda fakt, že se nepozná odkud je/ Jinak to hodnocení je fakt dost nesmyslný - 16x bída je lepší než 3x perfekt :D Otázka je, jestli je to všechno dost důležitý na to, aby se to nějak řešilo. Kalendář prostě bude a věřim, že bude i pěknej. :P
  • 0

#65 mitak

mitak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 277 příspěvků(y)

Publikováno 10 září 2007 - 23:22

psmolda napsal/a:
Jsem ten poslední, kdo by Ti bral právo na vlastní názor. Ale......
Pročti si prosím toto vlákno od začátku do konce, našel jsi tam někde info o tom, které fotky tam mají být a které nemají? Já ne a proto jsem dle svého poskytl obrázky, které mě nějak oslovily a to zcela v duchu nastavených mantinelů. Nebudu s tebou polemizovat o technické kvalitě, to je věc diskuze a úhlu pohledu. Co mě vadí, a to zásadně je fakt a způsob, jakým se v průběhu hodnocení fotek snažíš měnit kritéria!!!
Přesto ale za předpokladu, že je tento názor i názorem Chozeho jako hlavního administrátora a zakladatele tohoto vlákna, prosím o smazání:
Jagher panorama - GC12TFH
Impressioni di Lavaredo - GCXXCV
Drei Zinnen cache - GCGH63
PS: Do Geokalendáře 2007 se dostaly dvě fotky z ciziny a myslím, že neurazily........

Já si nepotřebuju přečíst celou diskuzi, ale ty si aspoň přečti můj příspěvek nad tvým. Říkám tam, že jsem si vědom, že nikdo takové pravidlo nezavedl a pak se vyslovuju pro odstranění fotek typu "Alpy jako svině", "kokosové pláže a nahaté mulatky" a "NASA vypouští do vesmíru další družice". Ano, všechny tyto fotky sice mají spojitost s geocachingem, ale uznej, že mezi ostatníma působí jako pěst na oko. Je mi vcelku jedno co ti vadí nebo ne, vyjádřil jsem se, stejně jako někteří další proti podobným fotkám. Toť vše. Pokud si myslíš, že se snažím měnit kritéria, tak jsi naivní, protože má pravomoc je v tomto ohledu naprosto nulová, teda kromě toho že jsem se slušným vysvětlením označil fotky za "bídné", i když je z fotografického hlediska za bídné nepovažuju.
  • 0

#66 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2007 - 5:45

Nově by mělo jít hlasovat i přímo z aktuálního pořadí. a nemá smysl řešit to slovní ohodnocení, prostě si to tak vymyslel autor systému a defakto to odpovídá 1 až 5 bodům. Nehodnotit znamená 0.
  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#67 choze

choze

    Advanced Member

  • Administrators
  • 502 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2007 - 6:24

- k názvům hodnocení jsem doplnil i bodový ekvivalent
- úplně vyloučit zahraniční fotky je podle mě škoda, nicméně souhlasím, že by se měly objevovat vyjímečně
- tento týden by měl vzniknout článek, který bude popisovat veškeré dění kolem kalendáře a toto vlákno bude s ním svázáno
- jistě jste si všimli vyrovnané ankety a nyní je potřeba řešit, co s tím
Vítězem je tedy stolní kalendář! Nyní budeme diskutovat o jeho podobě. Postupně dám do ankety jednotlivé prvky starého kalendáře a vy se můžete vyjadřovat, jestli je tam chcete nebo ne. Anketa se bude měnit jednou týdně.
  • 0
Vložený obrázek Vložený obrázek

#68 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2007 - 7:01

Nějak mi uniká do kdy je uzávěrka na přihlášení fotek do výběru a do kdy je uzávěrka na hlasování. Nemělo by to být někde výrazně uvedeno?
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#69 choze

choze

    Advanced Member

  • Administrators
  • 502 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2007 - 7:06

Uzávěrka zatím nemůže být stanovena, jelikož ještě není ani ustanoven výrobce kalendáře a tudíž podmínky. S největší pravděpodobností to bude Geocachingshop. Termín se včas dozvíte, zatím v klidu posílejte ;).
  • 0
Vložený obrázek Vložený obrázek

#70 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2007 - 7:13

choze napsal/a:
- jistě jste si všimli vyrovnané ankety a nyní je potřeba řešit, co s tím

neslo by to vyresit tak, ze kdyz fotek bude potreba dejme tomu 52 - tak 35 fotek se vezme rovnou z tehle ankety a o zbyvajicich 17 bude druha anketa mezi fotkami, co budou mezi 36. a treba 70.mistem?

proste vzit k druhem hlasovani mnozinu fotek okolo hranice aby jich bylo min a v hlasovani se objevily vetsi rozdily.
  • 0

#71 choze

choze

    Advanced Member

  • Administrators
  • 502 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2007 - 7:23

Myslel jsem anketu o kalendáři, kde byl stejný počet hlasů mezi starým a novým designem. Nicméně hlasování o fotkách je na tom podobně, ale to bych řešil až to bude aktuální... Díky za nápad!
  • 0
Vložený obrázek Vložený obrázek

#72 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2007 - 7:45

tak to jsem zase neco blbe pochopil. no nic neobvykleho ... :D
  • 0

#73 Leroj

Leroj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 681 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2007 - 8:22

Choze: Nešlo by udělat ještě jeden sloupeček s počtem komentářů ? Občas se u fotky diskutuje, nebo na něco reaguju a takhle to musím furt naklikávat. K tý uzávěrce: asi by to chtělo stanovit /přibližný/ konec, je škoda přidávat fotky třeba týden před uzávěrkou - to potom nemají moc šancí a bylo by lepší je nechat na příští rok. Nebylo by špatný, kdyby se k tomu vyjádřil GCShop. Parádní by bylo začít včas, aby se to zvládlo do Vánoc - byl by to hezký dárek nejen pro ty, co nechodí na fórum.
  • 0

#74 Sylvia999

Sylvia999

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 538 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2007 - 8:23

Díky administrátorům za perfektní práci kterou odvádíte pro nás - rejpaly, co furt chceme něco nového, lepšího. Já když to čtu, tak mi vstávají vlasy do pozoru. Nebylo by jednodušší nechat někde vyrobit nějaký kalendář z toho, co už je a dál se moc neptat? Zcela podle hesla když si můžeme vybrat tak nebude spokojen nikdo, když si nebudeme moci vybrat, dá to míň práce a brblat budou stejně všichni. ;) :D:D:D
  • 0
Sylvia999

#75 choze

choze

    Advanced Member

  • Administrators
  • 502 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2007 - 9:12

Leroj napsal/a:
Choze:
Nešlo by udělat ještě jeden sloupeček s počtem komentářů ?
...
asi by to chtělo stanovit /přibližný/ konec

Myslíš v galerii nebo v "aktuálním pořadí"?

Na stanovení termínu se pracuje...;)
  • 0
Vložený obrázek Vložený obrázek

#76 Leroj

Leroj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 681 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2007 - 9:16

sorry za nepřesnost - myslel jsem v aktuálním pořadí
  • 0

#77 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2007 - 9:35

Leroj napsal/a:
Nešlo by udělat ještě jeden sloupeček s počtem komentářů ? Občas se u fotky diskutuje, nebo na něco reaguju a takhle to musím furt naklikávat.

Uvidim...
  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#78 ezopos

ezopos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 124 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2007 - 12:27

mitak napsal/a:
Kdyby se měla na obálce objevit fotka z Alp, tak mi to přijde podobně marné, jako kdyby tam byla Pamela Anderson s GPSkou v ruce.

:D souhlas taky sem pro, aby v kalendáři byly jen foto z česka.B)
  • 0

#79 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2007 - 13:29

Myslím si, že když je to GEO kalendář, tak by měl obsahovat primárně fotky s GEO tématikou. Tedy pokud by šlo o zahraniční fotku, na které bude zřejmý GEO prvek (ne pohled do krajiny apod.), tak proč ne.
  • 0

#80 NadaK2

NadaK2

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 248 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2007 - 14:45

dotaz: nedaří se mi vložit foto do Kalendář 2008 :( Po vyplnění jednotlivých položek se mi vrací info: Vaše fotka nemohla být přidána. Nesprávné jméno souboru. Přidat další odkaz V názvu ani v popisu nemám žádné nestandardní znaky. Co s tím? díky za HELP
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama