Přejít na obsah


Fotka

CITO - pořádek musí být!!


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
16 odpovědí na toto téma

#1 mdennah

mdennah

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 51 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2007 - 21:05

Zdravím všechny čtenáře ;-) Úvod zkrátím - nemám co dělat a tak myslím na různé věci. Inspiraci mi dodala keš u Mamuta (GC14DMG). Kdo tohle místo zná jako já, tak ho dozajista štve ten nehorázný binec kolem dokola. Když jsem tu byla poprvé, koukala na tu skálu a v hlavě mi běhaly obrázky o pravěké civilizaci, tož jsem musela dnešní civilizaci říct třikrát hanba! O to zas až tak nejde (tedy trochu jo). Jde mi o někoho, kdo už pořádal někdy CITO (Cache in trash out - uklízecí event). Docela mě láká nějaký uspořádat a možná bych potřebovala nějakou radu, nebo tak - víte jak. A taky by mě zajímal názor Přerováků, Olomoučáků a okolních - mělo by to u toho Mamuta smysl, nebo je to do_konce_světní hnízdo bezďáků, který nemá cenu zachraňovat? Dík za reakce :-)
  • 0

Mdennah
proud member of Striped GeoFriends ;-)


#2 PedroKV

PedroKV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 278 příspěvků(y)

Publikováno 02 září 2007 - 9:39

zkušenost s cito eventy nemám. Jen většinou na kešování beru nějakou igelitku na bordel a do vlastních keší dávám cito pytlíky. Tvoje akce určitě smysl má. Škoda, že to mám tak daleko, k Mamutovi bych se rád podíval, v regionu jsem v létě byl v rámci školení a tohle mi uteklo. Zašel bych na nejbližší obecní úřad s žádostí, aby na vhodné místo přistavili kontejner. To místo by nemělo být v obci, jinak bude kontejner za hodinu plný od lidí/věcí z obce. A měl by být přistaven v ten den, nejlépe ke konci akce. Od věci by možná nebylo roztřídění odpadu na PET, železo a zbytek. Zeptej se na tom úřadě, jestli to má smysl (jestli to stejně neskončí na jedné skládce).
  • 0

#3 Bo.T.L.

Bo.T.L.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 042 příspěvků(y)

Publikováno 02 září 2007 - 9:57

mdennah napsal/a:
...Inspiraci mi dodala keš u Mamuta (GC14DMG). Kdo tohle místo zná jako já, tak ho dozajista štve ten nehorázný binec kolem dokola...

O to zas až tak nejde (tedy trochu jo). Jde mi o někoho, kdo už pořádal někdy CITO (Cache in trash out - uklízecí event). Docela mě láká nějaký uspořádat a možná bych potřebovala nějakou radu, nebo tak - víte jak.

Ani já nemá zatím s podobnou akcí žádnou zkušenost a nejsem místní. Koukal jsem se na listing a z něj je patrný záměr vybudouvat zde skanzen pravěku. Poradil bych se nejdříve s autorem keše, pravděpodobně bude o místě vědět víc ...
  • 0

#4 GCS Team

GCS Team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 198 příspěvků(y)

Publikováno 02 září 2007 - 10:05

Zrovna tento víkend se jede Přerovská rokle, což je mistroství Evropy v autocrossu. Dokážu si představit jak to tam bude vypadat po odjezdu diváků, protože MAMUT se nachází téměř vedle tratě. Každopádně, každá "očista" přírody je důležitá a pokud se CITO podaří zrealizovat můžete očekávat pomoc min. 5 členů našeho teamu.
  • 0

#5 rossini.poi.cz

rossini.poi.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 37 příspěvků(y)

Publikováno 02 září 2007 - 10:17

Jako Olomoučák říkám ANO a určitě se zúčastním jakékoliv CITO v mém regionu. Jsem ochotný i pomoc s organizací akce. Zkušenosti bych potom zúročil při podobných akcích. OffTopic: Právě jsem se vrátil z Itálie, kde jsem cestoval nezávisle na jakýchkoliv CK, a rve mi srdce, když vidím bordel na tak nádherných místech i všeobecně v přírodě...
  • 0

#6 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 02 září 2007 - 10:50

GCS Team napsal/a:
Zrovna tento víkend se jede Přerovská rokle, což je mistroství Evropy v autocrossu. Dokážu si představit jak to tam bude vypadat po odjezdu diváků, protože MAMUT se nachází téměř vedle tratě.
Každopádně, každá "očista" přírody je důležitá a pokud se CITO podaří zrealizovat můžete očekávat pomoc min. 5 členů našeho teamu.


Řekl bych, že právě v tomhle případě je lépe požadovat úklid od pořadatelů komerční akce a ne to sbírat za ně.
Pracovní nadšení bych si schoval na místa, kde binec nemá svého jasného vlastníka !!!
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#7 GCS Team

GCS Team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 198 příspěvků(y)

Publikováno 02 září 2007 - 10:55

Řekl bych, že právě .....

Nevím kam až mají pořadatelé povinnost úklidu, ale ten kdo to tam zná, ví, že se parkuje všude, kde je volné místo. Nechci ale nikoho obvinit z porušení svých povinností, akorát vím jaká je praxe ...
  • 0

#8 I+B+M+H

I+B+M+H

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 366 příspěvků(y)

Publikováno 02 září 2007 - 11:27

kolombo napsal/a:
Řekl bych, že právě v tomhle případě je lépe požadovat úklid od pořadatelů komerční akce a ne to sbírat za ně.
Pracovní nadšení bych si schoval na místa, kde binec nemá svého jasného vlastníka !!!


Areál závodiště a místo s mamutem odděluje silnice, takže požadovat zde úklid od pořadatele závodů je celkem naivní, nehledě na to, že bordel tu byl už dávno před závodem...

Pokud se najde někdo, kdo CITO event uspořádá, rád se (budu-li mít volný termín) zúčastním(-e).

  • 0

#9 mdennah

mdennah

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 51 příspěvků(y)

Publikováno 02 září 2007 - 18:22

No když by se zapřísáhlo pár zájemců, tak bych se i do organizace pustila, počkám ještě na názor Zmarvin. Kdyby se mi tak chtělo uklízet i v pokojíčku :) Myslíte, že když příjdu na nějaký magistrát a řeknu "Hola město, jsem vedoucí akce zvláštních skautíků a pořebuju konťas zadarmo - pučíš mi ho?" tak mi ho opravdu půjčí?
  • 0

Mdennah
proud member of Striped GeoFriends ;-)


#10 Czecho Cowboy

Czecho Cowboy

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 372 příspěvků(y)

Publikováno 02 září 2007 - 18:32

mdennah napsal/a:
Myslíte, že když příjdu na nějaký magistrát a řeknu "Hola město, jsem vedoucí akce zvláštních skautíků a pořebuju konťas zadarmo - pučíš mi ho?" tak mi ho opravdu půjčí?

Já myslím, že určitě.
Jinak by museli ještě platit za lidi, co to tam přijdou uklidit, takhle jim stačí přivést kontejner, odvést kontejner a mají oblast uklizenou...
  • 0

#11 PedroKV

PedroKV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 278 příspěvků(y)

Publikováno 02 září 2007 - 18:39

Czecho Cowboy napsal/a:

mdennah napsal/a:
Myslíte, že když příjdu na nějaký magistrát a řeknu "Hola město, jsem vedoucí akce zvláštních skautíků a pořebuju konťas zadarmo - pučíš mi ho?" tak mi ho opravdu půjčí?

Já myslím, že určitě.
Jinak by museli ještě platit za lidi, co to tam přijdou uklidit, takhle jim stačí přivést kontejner, odvést kontejner a mají oblast uklizenou...


souhlas. A zjisti si, jak velký bude potřeba (šestipopelnice, malý na multikáru, nízký na avii, vysoký na liaz) - podle toho, kolik je tam bordelu.
  • 0

#12 Czecho Cowboy

Czecho Cowboy

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 372 příspěvků(y)

Publikováno 02 září 2007 - 18:58

Taky je dobré se přímo poradit s někým z obce, do jakého okruhu je třeba uklízet.
  • 0

#13 PedroKV

PedroKV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 278 příspěvků(y)

Publikováno 02 září 2007 - 19:10

jen pro představu:

http://www.hladik-od...tisk/cenik.html
http://www.odvoz-odp..._kontejnery.php
  • 0

#14 Bo.T.L.

Bo.T.L.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 042 příspěvků(y)

Publikováno 02 září 2007 - 20:52

mdennah napsal/a:
No když by se zapřísáhlo pár zájemců, tak bych se i do organizace pustila, počkám ještě na názor Zmarvin. ...
Myslíte, že když příjdu na nějaký magistrát a řeknu "Hola město, jsem vedoucí akce zvláštních skautíků a pořebuju konťas zadarmo - pučíš mi ho?" tak mi ho opravdu půjčí?


Koukal jsem se na portál veřejné správy. Nevím kam to bude katastrálně spadat, každopádně pro okres Přerov je například odbor životního prostředí v Hranicích a Lipníku nad Bečvou. Ještě bych doporučil vyslechnout názor někoho, kdo podobnou akci již organizoval (ať již klasické GC.COM CITO či pod jinou hlavičkou). Co se týče kontejneru tak si myslím, že by to mělo být bez problémů (zákon o odpadech).
Možná bych se i zúčastnil, přestože jsem z Táborska. Udělal bych si takový Geo výlet. :o
Včera jsem se večer vrátil z akce Zasadil jsem na Šumavě strom. Jednalo se o odstaňování klestí v polomových oblastech po orkánu Kyril a sázení javorů a jedlí.
  • 0

#15 Autacek

Autacek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 744 příspěvků(y)

Publikováno 12 říjen 2007 - 9:52

Jak jsem to viděl u Mamuta, tak tam byl dokonce i gauč a asi tak navezenej náklaďák jeden či dva bordelu, autor dozajista nehovořil pouze o papírkách kolem "sochy", jsem zvědavej jak to dopadne, ale taky bych dával bacha na kdejakou jehlu v tom doupěti... jestli to není spíš pro spešl. jednotku.
  • 0

#16 haggaeus

haggaeus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 752 příspěvků(y)

Publikováno 12 říjen 2007 - 10:22

mdennah napsal/a:
Myslíte, že když příjdu na nějaký magistrát a řeknu "Hola město, jsem vedoucí akce zvláštních skautíků a pořebuju konťas zadarmo - pučíš mi ho?" tak mi ho opravdu půjčí?


Zkusit to rozhodne muzes - kdyz jsme na jare 2005 poradali CITO v Kralupech, tak jsem dva mesice predtim sondoval na odboru zivotniho prostredi mestskeho uradu nizeuvedenym mailem. Odkazali nas na odbor technickych sluzeb, pak to chtelo jeste postrcit par telefonaty a dostali jsme traktor s valnikem.

e-mail pro hrubou inspiraci - dnes by se tam samozrejme hodily napr. reference na probehle CITO eventy.

Dobrý den,

zajímalo by mne, je-li městský úřad ochoten podpořit dobrovolnou úklidovou akci přistavením kontejneru, případně dodáním pomůcek jako pytle a rukavice.

Jednalo by se o celodenní sbírání odpadků v oblasti Lutovníku, případně Hostibejku a části Dvořákovy stezky, v neděli 17.4., odhadovaná účast 20-30 lidí - tohle jsou vytipované lokality z podzima, ještě to obhlídneme až sleze sníh, případně doporučte jiná místa, kde by toho bylo třeba.

O co jde: příznivci hry geocaching, spočívající ve schovávání a hledání skrýší s pomocí navigačních přístrojů GPS, pořádají každoročně mezinárodní akci "CITO - Cache In Trash Out", v jejímž rámci uklízejí parky, případně pomáhají při jiných ekologicky prospěšných projektech. Za poslední rok se geocaching rozšířil i u nás a lze očekávat několik CITO akcí (jedna taková už je předběžně ohlášena na sobotu 16.4. v Prokopském údolí v Praze): http://www.geocachin....aspx?wp=GCMV32

Více informací (anglicky) o geocachingu a CITO viz
www.cacheintrashout.org,
www.geocaching.cz

Díky předem za odpověď

--
(podpis)
  • 0

#17 WAV

WAV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 434 příspěvků(y)

Publikováno 12 říjen 2007 - 18:46

Přidám se
  • 0
Můj GCX profil: █ ZDE █




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama