Přejít na obsah


Fotka

Dva nápady na vylepšení


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
91 odpovědí na toto téma

#21 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2007 - 21:05

Trauma_Zero napsal/a:
Jen hloupost - nešlo by po zmáčknutí CTRL+F nahodit souborné hledací okno se zatržítky /ID,NAME, AUTHOR/ ? Prostě mi to chybí a furt to mačkám naprázdno :) Taky by se hodilo v tom "found boxu" tlačítko "Najdi další" .... např hledám keš s názvem VODA tak ať to po zmáčknutí F3 (jako např ve Win32 registrech) najde další údaje


Prozradim ti fintu. Mej prazdne okno se seznamem a v tom okamziku dej neco vyhledat. Do toho prazdneho seznamu se ti tim natahne vsechno, co vyhledavaci kriterium splnuje.

Takze napriklad kdyz pri prazdnem okne das vyhledat vsechno od Mel-mana, budes mit v seznamu vsechny jeho kesky.

Pokud v seznamu neco mas, pak ti to najede jen na prvni zaznam splnujici vyhledavaci kriterium.

A jeste poznamka... pri vyhledavani je ignorovana diakritika, jak ve vyhledavacim retezci, tak i v prohledavanych datech! To je velmi prakticke, protoze nemusis premyslet, jestli autor zadal treba nazev kesky 'cesky', 'česky' nebo dokonce 'ceský'...
  • 0

#22 Basin

Basin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 172 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2007 - 21:11

Jak načtu gpx soubor? Asi jsem nějaký natvrdlý ale pořád mi to píše: "Could not convert variant of type (Null) into type (String)"
  • 0

#23 Czecho Cowboy

Czecho Cowboy

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 372 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2007 - 21:38

Basin napsal/a:
Jak načtu gpx soubor? Asi jsem nějaký natvrdlý ale pořád mi to píše:
"Could not convert variant of type (Null) into type (String)"

To mně taky, bude to ale problém spíš v tom převaděči...
Ideální by bylo, kdyby měla nová verze GeoGetu převaděč už v sobě, respektive uměla pracovat s ručně staženými loc.
  • 0

#24 Basin

Basin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 172 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2007 - 21:44

No a jak tam tedy dostanu ty cahce které chci?
  • 0

#25 Wodka

Wodka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 39 příspěvků(y)

Publikováno 26 září 2007 - 20:02

Tak jsem hledal a hledal a nic... Bude nějaká možnost např. hromadného downloadu listingů? Ve smyslu - přes Shift nebo CTRL označit více Cachí a přes pravé tlačítko myši stáhnout listingy? Nebo přes to označení exportovat jen vybrané Cache...
  • 0

#26 Czecho Cowboy

Czecho Cowboy

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 372 příspěvků(y)

Publikováno 26 září 2007 - 20:33

Wodka napsal/a:
Bude nějaká možnost např. hromadného downloadu listingů? Ve smyslu - přes Shift nebo CTRL označit více Cachí a přes pravé tlačítko myši stáhnout listingy?

HaLuma již oznamoval, že to plánuje do dalších verzí.

Wodka napsal/a:
Nebo přes to označení exportovat jen vybrané Cache...

V nové verzi je fitr podle kilometrů.
Jinak. pokud se kešky, které tě zajímají dají podle nějakého klíče seřadit, můžeš potom vymazat všechny ostatní (pod poslední z výběru) - Delete all next lines
  • 0

#27 Wodka

Wodka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 39 příspěvků(y)

Publikováno 26 září 2007 - 20:37

Czecho Cowboy napsal/a:

HaLuma již oznamoval, že to plánuje do dalších verzí.


To jsem přehlédl, díky...

V nové verzi je fitr podle kilometrů.
Jinak. pokud se kešky, které tě zajímají dají podle nějakého klíče seřadit, můžeš potom vymazat všechny ostatní (pod poslední z výběru) - Delete all next lines


Jj to mi vyšlo.. a to smazání zkusím. Jinak - pronikl jsem do toho programu lehce, a to jsem ještě nikdy neměl PDA ani GPS a poprvé Geocachuju... takže má poklona autorovi (HaLuma?).
  • 0

#28 Czecho Cowboy

Czecho Cowboy

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 372 příspěvků(y)

Publikováno 26 září 2007 - 21:13

Wodka napsal/a:
takže má poklona autorovi (HaLuma?).

HaLuMa :D
  • 0

#29 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 26 září 2007 - 21:49

Czecho Cowboy napsal/a:

Wodka napsal/a:
takže má poklona autorovi (HaLuma?).

HaLuMa :D


MaLuMa je tym, ne jednotlivec. :D
  • 0

#30 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 27 září 2007 - 7:36

HaLuMa napsal/a:
MaLuMa je tym, ne jednotlivec. :D

Tak to díky Vám všem za dobrou práci! ;)
  • 0

#31 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 27 září 2007 - 7:57

Roman_Jaromer napsal/a:

HaLuMa napsal/a:
MaLuMa je tym, ne jednotlivec. :D

Tak to díky Vám všem za dobrou práci! ;)


Obzvlast dvoulety MA se namakal. :D
  • 0

#32 choze

choze

    Advanced Member

  • Administrators
  • 502 příspěvků(y)

Publikováno 17 říjen 2007 - 9:32

Program zatím zkouším a měl bych dva dotazy (procházel jsem, ale nenašel): 1) šel by typ cache pro rychlejší přehled označit barevnou ikonou? 2) řazení cachí zároveň podle vzdálenosti a směru - buď do přehledu (kliknutím na šipku) nebo do filtrovacích podmínek Díky!
  • 0
Vložený obrázek Vložený obrázek

#33 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 17 říjen 2007 - 9:41

choze napsal/a:
Program zatím zkouším a měl bych dva dotazy (procházel jsem, ale nenašel):
1) šel by typ cache pro rychlejší přehled označit barevnou ikonou?


To by rozhodne slo. Neco takoveho mam v planu, ale porad to odsouvam, protoze delam 'dulezitejsi' veci. :)

choze napsal/a:
2) řazení cachí zároveň podle vzdálenosti a směru - buď do přehledu (kliknutím na šipku) nebo do filtrovacích podmínek


Ted nevim, jestli jsem to pochopil spravne... Jako ze chces radit primarne podle smeru a sekundarne podle vzdalenosti?
  • 0

#34 choze

choze

    Advanced Member

  • Administrators
  • 502 příspěvků(y)

Publikováno 17 říjen 2007 - 9:45

ad 1) chápu :) ad 2) přesně tak - tímto bych už z přehledu věděl, že tyto kešky jsou "za sebou" a můžu si tak naplánovat trasu
  • 0
Vložený obrázek Vložený obrázek

#35 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 17 říjen 2007 - 9:59

choze napsal/a:
ad 2) přesně tak - tímto bych už z přehledu věděl, že tyto kešky jsou "za sebou" a můžu si tak naplánovat trasu


ma to spousty zaludnosti... jednak je problem s pretekanim smeru, protoze smer je kruh. Takze to co je na severu kousek na vychod, bude uplne jinde nez to, co je na severu kousek na zapad.

Dalsi problem je, jak specifikovat uhel, pod kterym to bude brat jako stejny smer.

Treti problem je u kratkych vzdalenosti. Cim je vzdalenost kratsi, tim mene ti vadi odchylka od urceneho smeru, protoze si mene zajdes, ne?

Ctvrty problem je prakticky... jak casto planujes trasu tak, ze jdes od nejakeho mista jednim smerem pryc?

Ja osobne planuji trasu trasu tak, ze si v GeoGetu postim integrovanou cachemapu, nazoomuji si zhruba na oblast, ktera mne zajima, necham si tam zobrazit kesky , a pak nad tom hloubam. ;)
  • 0

#36 javla

javla

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 238 příspěvků(y)

Publikováno 17 říjen 2007 - 10:23

HaLuMa napsal/a:

ma to spousty zaludnosti... jednak je problem s pretekanim smeru, protoze smer je kruh. Takze to co je na severu kousek na vychod, bude uplne jinde nez to, co je na severu kousek na zapad.

Dalsi problem je, jak specifikovat uhel, pod kterym to bude brat jako stejny smer.


Tady by možná bylo řešení v podobě specifikace ve filtru, kde by se učilo v jaké výseči se mají nebo nemají kešky zobrazovat (od 70 do 110 stupňů), nebo taky od 300 do 60 stupňů. K tomu směrovou růžici na předdefinovanání 4 základních rozsahů po 90 stupních (S/J/V/Z) aby se to dalo zadat rychleji.

Tedy nic složitého a řeší to vše.
  • 0
Jana a Vlasta (JaVla) (PDA FS Loox N560)

#37 choze

choze

    Advanced Member

  • Administrators
  • 502 příspěvků(y)

Publikováno 17 říjen 2007 - 10:30

Hmm :) - nemuselo by se to brát až tak do detailu, myslím, že by stačilo pouze seskupit kešky se stejnými směry šipek. To, jestli je jedna keška víc na východ než jiná bych neřešil. Samozřejmě, že by plánování podle mapy zůstalo - nebo alespoň ověření. K problému praktickému - uplatnil jsem to zrovinka včera, kdy jsem se dovezl busem k jedné kešce, pak šel (s výchylkami) na sever a na výchozí místo jsem přijel šalinou :). Tahle, když už by se to nepoužilo na plánování (jakože myslím, že jo), tak by to alespoň posloužilo k přehledu: "Á, jak jsou na tom kešky tímto směrem?" :D Jo a aby ses "nenudil", tak nějaké detaily ;): - možnost nastavit kontrolu mailu s PQ automaticky při spuštění - aby si program zapamatoval poslední zobrazení: velikost a umístění okna - možnost nastavit zoom mapy zobrazované v listingu Díky :)
  • 0
Vložený obrázek Vložený obrázek

#38 choze

choze

    Advanced Member

  • Administrators
  • 502 příspěvků(y)

Publikováno 17 říjen 2007 - 10:31

javla napsal/a:
Tady by možná bylo řešení v podobě specifikace ve filtru, kde by se učilo v jaké výseči se mají nebo nemají kešky zobrazovat (od 70 do 110 stupňů), nebo taky od 300 do 60 stupňů. K tomu směrovou růžici na předdefinovanání 4 základních rozsahů po 90 stupních (S/J/V/Z) aby se to dalo zadat rychleji.

Tedy nic složitého a řeší to vše.


přesně tak
  • 0
Vložený obrázek Vložený obrázek

#39 GeoBenediktCZ

GeoBenediktCZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 166 příspěvků(y)

Publikováno 17 říjen 2007 - 10:59

V tom případném seřazení, či filtru, podle stejně orientované "šipky" (jak píšeChoze) bych viděl sílu ani ne tak při plánování, ale hlavně právě při neplánování trasy. Tím myslím, že např "zítra mám jet z Brna na otočku kamsi za Olomouc", nevím kolik budu mít času, ale třeba bych mohl cestou něco vyzvednout. Bez bližšího naplánování trasy by šlo snadno odfiltrovat pouze keše v zájmové výseči + do určité vzdálenosti a mít snadno s sebou vše v potenciálním území cesty. Jako klíčovou funkci to ale také nevidím. ...I když, s tím co teď GG umí (vivat haLUma), se nejvíce těším na rozšiřování právě funkce filtrů.
  • 0

#40 bodlak

bodlak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 905 příspěvků(y)

Publikováno 17 říjen 2007 - 13:25

Take bych pridal jeden namet a sice - atributy kesky
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama