Přejít na obsah


Fotka

Dva nápady na vylepšení


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
91 odpovědí na toto téma

#81 kires

kires

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 52 příspěvků(y)

Publikováno 30 listopad 2007 - 19:39

Zdravim, marně zkouším v geogetu filtrovat podle velikosti cache, neumim to najít, nebo to zatim nejde??
  • 0

#82 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 07 prosinec 2007 - 10:11

hledas marne, protoze podle velikosti to filtrovat neumi. Moznosti filtrovani hodlam posilit az ve verzi 2.0.
  • 0

#83 ProKesTom

ProKesTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 092 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2008 - 21:34

Když jsem začínal používat GG, říkal jsem si: "Proboha, jak do toho dostávají data? Vždyť to vůbec nefunguje!". Po čase se mi podařilo GG naplnit daty (proč to před tím nefungovalo? Verze GG byla stejná...) a začal jsem zkoušet GSAK: "Proboha, jak se s tím dá pracovat? To je hrůza, zlatý GG!" No, uvidím, třeba se mi nakonec zalíbí. Pár tipů na vylepšení do GG verze 2: 1) Při exportu (do gpx, do GPS) multi- a mystery- keší startovací bod exportovat (volitelně) jako waypoint, teprve cíl je keší - jinak po nalezení finálky GPSka (obvykle) nabídne hledání počátečních souřadnic. 2) Po exportu (do .gpx,..) tento soubor automaticky otevírat v přiřazeném programu (Mapsource, ...) - usnadní posílání do GPS, když už to nejde poslat přímo. 3) Podpora připravovaných keší - Jako jiný typ kešky, pro možnost evidence potenciálních lokalit, skrýší, waypointů. 4) Podpora rozpracovaných, luštěných keší - možnost filtrovat "rozluštěné", "vyluštěné", "nalezené" kešky. Případně kategorizace (ohodnocení, jak se mi líbila, něco jako trvale uložený User Flag) 5) Něco jako User Flag u GSAK 6) Umožnit víc finálek (po přemístění) a očekávaných finálek (např u mysterek když si některou informací nejsem jist a je víc potenciálních finálních souřadnic).
  • 0

#84 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2008 - 22:21

1) to by mohlo jit zbastlit v exportnim makru uz dnes. (lze testovat, jestli keska ma finalni waypoint, nebo jestli je finalnim waypointem, a podle toho exportovat.

2) to jde uz dnes zcela urcite. Staci do toho GPX exportniho makra pridat funkci:
function ExportAfter(value: string): string;
begin
  RunExec('c:\garmin\mapsource.exe "' + value + '"');
end;
Pokud mas mapSource nainstalovane jinde, pak jen zmen cestu. (pisu to z hlavy, snad jsem tam neudelal botu...)

3) to je dobry napad, budu na to myslet!

4) filtr na nalezene a vylustene jde uz dnes (ale v nekterych situacich tam hapruji waypointy, ja vim!) kazdpadne ve verzi 2 pribude system na flagy, a toto budou rpave ruzne priznaky. takze prace s tim bude mnohem jednodusi. A pochopitelne tam budou i uzivatelem definovane priznaky.

5) co to?

6) vic finalek muzes mit uz dnes. jako 'finalni' bod je dnes bran ten, jehoz jmeno zacina na 'final'. takze si klidne muzes udela body 'final 2', final 3', 'final - mozna', atd. vsechny budou systemem brany jako finalni.

  • 0

#85 Crocky

Crocky

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 477 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2008 - 9:26

Ahoj, taky bych měl jednu prosbu. Nešlo by v exportu u waypointů (tedy GC_IsWaypoint = true) plnit pseudoproměnné GC_Difficulty, GC_Terrain, GC_Size, ... z kešky? Já si to píšu do poznámky bodu do POI do Garmina a musím si to krkolomně zapamatovat do globální proměnné při exportu keše a u waypoinu z ní vytáhnout. To je dost nešikovné. Dík.
  • 0

#86 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2008 - 14:01

Nektere vlastnosti ma waypoint podedeny po rodicovske kesi, ale ne zrovna tyto. Prikladem je treba datum a cas nalezu. Dedeni nekterych vlastnosti je problematicke z duvodu, ze napriklad GC_Type bude v budoucnu u waypointu obsahovat druh waypointu, takze nejde pouzit pro dedeni druhu kese. Proto chci tento problem resit vice systemove, a to snadnym pristupem ke vsem informacim o rodicovske kesi. To si ale vyzada ponekud vetsi predelavky v makroengine, takze to nebude hned.
  • 0

#87 Crocky

Crocky

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 477 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2008 - 15:07

Nebylo by ale lepší typ cache a typ waypointu dávat každý do jiné proměnné? Mně se vždycky vymstilo, když jsem do jedné proměnné dával informace více typů a dnes to při návrhu aplikace beru již jako dogma. Prostě něco jsko GC_Type a GC_WaypointType. To jenom na okraj.
  • 0

#88 ProKesTom

ProKesTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 092 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2008 - 17:25

1-2) funguje, dík za nakopnutí 4) aha, vlastně to jde :) 5) v podstatě checkbox pro jednoduchý ruční výběr 6) problém byl v Crockyho exportním makru (název musel být přesně "final" ), takže už i to funguje.
  • 0

#89 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2008 - 17:26

Jenze tady je jedna polozka a jedna informace - druh bodu. Neni zadny rozumny duvod to rozdvojovat, snad jen kdybys touzil mit databazi o tretinu vetsi. Souhlasim s tim, ze informace dvou typu nemaji byt v jedne polozce... ale to ma k tomuto pripadu opravdu hodne daleko.
  • 0

#90 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2008 - 17:30

ProKesTom napsal/a:
5) v podstatě checkbox pro jednoduchý ruční výběr
6) problém byl v Crockyho exportním makru (název musel být přesně "final" ), takže už i to funguje.


ad. 5) Na webu geogetu se jiz objevuji informace o verzi 1.2, ktera umi multiselect, tedy ze si muzes ve vypisu oznacit libovolnou mnozinu radek, a s nima pak provest nejakou operaci, treba je ze seznamu vyhodit, zavolat na mnozinu makro, atd. Neni to to co postradas?

ad 6) situace bude prehlednejsi, az zavedu ve verzi 2 priznaky. Pak se finalni bod bude moci jmenovat naprosto jakkoliv, jen mu das priznak, ze je finalni.
  • 0

#91 ProKesTom

ProKesTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 092 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2008 - 17:43

HaLuMa napsal/a:
ad. 5) ...verze 1.2, umi multiselect .. Neni to to co postradas?


Přesně.

HaLuMa napsal/a:
ad 6) situace bude prehlednejsi, az zavedu ve verzi 2 priznaky. Pak se finalni bod bude moci jmenovat naprosto jakkoliv, jen mu das priznak, ze je finalni.

Paráda.
  • 0

#92 Crocky

Crocky

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 477 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2008 - 20:37

Ahoj, to o těch finálních bodech jsem nevěděl, přikládám opravené makro (teď finálky píše fkomentář:název_keše).
Do komentáře k finálovým bodům navíc připisuje Diff/Ter a Size, protože jsem jinak musel hledat tyto údaje u hlavního bodu, a ten je občas úplně jinde ;). Ta konstrukce s lastID a lastDifTer v makru je důvod mého příspěvku výše.

Edit: já pako, ono to na upload žere jenom některé typy souborů :o
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama