Přejít na obsah


Fotka

Export v gpx


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
55 odpovědí na toto téma

#21 Bass

Bass

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 37 příspěvků(y)

Publikováno 24 říjen 2007 - 9:21

LiborH napsal/a:
Tak jsem zkusil podle rady použít CDATA a teď už mi to POIloader teda sežere, ale GPS mi nezobrazí text v poli DESC


Zkoušel jsem to pouze v MapSource a pomohla malá úprava v textovém editoru:
<name><![CDATA[TR-Fimfarum]]></name>
<desc><![CDATA[GC11111 by Pumpa & Zumpa - Traditional Cache - Small - T3/D2 - [CZ] Pod velkym kamenem<br>[EN] Under big rock]]></desc>
</wpt>
Skutečně stačilo v poli <name> dát vše za CDATA a v poli <desc> odstranit konce řádků. Tuto strukturu běžně používám pro POILoader a 60CSx a dokonce uvnitř funkce CDATA mám i konce řádků, takže se mi na displeji zobrazuje popis víceřádkový. Výpis generuji z Accesu, takže nemohu sloužit nějakým makrem pro GeoGet
  • 0

#22 FHonza

FHonza

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 321 příspěvků(y)

Publikováno 24 říjen 2007 - 9:47

Máš tam pořád chybu v <name>

mělo by to být takhle:
<name><![CDATA[TR-Fimfarum]]></name>
  • 0

#23 Basin

Basin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 172 příspěvků(y)

Publikováno 24 říjen 2007 - 10:04

Tohle mně docela zajímá. Máte někdo hotový funkční export do gpx tak, aby byl víceřádkový popis, který schroupne POI Loader a bude chodit na nových Garminech Hcx? a můžete jej poskytnout? Dík.
  • 0

#24 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 24 říjen 2007 - 12:08

K viceradkovemu popisu... zkusili jste si udelat u bodu viceradkovy popis v MapSource a pak to vyexportovat jako GPX? Sezral to POIloader a GPSka? Jestlize ano, tak se podivejte do toho GPXka jak je ten viceradkovy popis udelany a podle toho si upravte ten export, ne?
  • 0

#25 FHonza

FHonza

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 321 příspěvků(y)

Publikováno 24 říjen 2007 - 12:13

Víceřádkový popis se dělá jednoduše, stačí vložit znaky ASCII 0x0D a 0x0A (CR LF), POI loader to pak požere dobře a GPSka taky (odzkoušeno na 60CSx)
  • 0

#26 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 24 říjen 2007 - 12:17

No vida, v exportnich makrech je na to preddefinovana konstanta s prihodnym nazvem CRLF. ;)
  • 0

#27 Basin

Basin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 172 příspěvků(y)

Publikováno 24 říjen 2007 - 21:31

Nějak mi to pořád nejde. Standardní export do gpx vygeneruje soubor se spoustou dat, které ale pomocí POILoaderu do garmina nedostanu. Mám tam jenom souřadnice a ID keše. nic víc. Ani název, ani popis, typ keše ... No a exportní makra se mi upravit nepodařilo. Poraďte mi jak na to. Díky Už jsem to rozchodil. Výsledek je takový, že garmin mi ukazuje cache ID spolu s názvem v 1 řádku na mapě. Teprve když najedu na text kursorem zobrazí se mi opět cacheID a název ale Tentokrát správně ve 2 řádcích. Dá se to nějak upravit nebo je to už konečný stav? Nevím, jak rozdělit zobrazování názvu POI od popisu po najetí na POI kursorem.
  • 0

#28 FHonza

FHonza

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 321 příspěvků(y)

Publikováno 25 říjen 2007 - 8:48

gpx pro POI loader by měl vypadat nějak takhle:

<wpt lat="50.00000" lon="016.00000">
  <time>2006-12-26T00:00:00.000</time>
  <name>GC10034-TS</name>
  <desc>1.5/1.5-.povidani o kesi 
druhy radek</desc>
    <link href="file://D:/Dokumenty/My%20Garmin/Custom%20Waypoint%20Symbols/000.bmp"/>
    <sym>Custom 0</sym>
  </wpt>

tag <link> je nepovinný, v tomto případě je v něm odkaz na bitmapu, která se pak v GPSce zobrazí jako symbol.
tag <sym> POI loader nepoužívá, je pro MapSource
tag <name> obsah se zobrazuje po najetí kurzorem v mapě
tag <desc> je podrobnější popis a zobrazí ve zvláštní stránce jako detail uživatelského bodu. Může být víceřádkový.

Abych nezapoměl, takhle to mám vyzkoušené v 60Cx
  • 0

#29 Basin

Basin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 172 příspěvků(y)

Publikováno 25 říjen 2007 - 12:01

Děkuji za radu a večer se na to doma podívám. Mám na Garminu (Legend Hcx) v popisu bodu (ID-typ keše-název) - to jsem chtěl, ale v 1 řádku - to jsem nechtěl. Po najetí kurzorem na bod se mi zobrazí popis (ID-typ keše) v 1. řádku a pod tím (Název keše). Můj cílový stav by měl vypadat tak, že na mapě vidím ID a po najetí kurzorem pak ostatní informace ve 2 řádcích. Možná to dělám nějak složitě, ale je to způsobeno tím, že neumím do garmina dostat ten popis detailu uživatelského bodu (do té zvláštní stránky).Pak bych omezil informace na mapě a přesunul je do popisu. Zatím mám v popisu jen informaci o upozorňovýní na bod zájmu ve vzdálenosti xx metrů a nic víc. Tak zatím díky az pomoc, jestli Tě něco napadne budu rád. Jinak budu pokračovat dál ve zkoumání. PS: POI loader mám přímo ze stránek Garminu.
  • 0

#30 FHonza

FHonza

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 321 příspěvků(y)

Publikováno 25 říjen 2007 - 12:25

tak todle alespoň moje 60Cx neumí. To co je v tagu <name> se zobrazí po najetí kurzorem (včetně případného víceřádkového dělení) Zároveň je to nad bodem na mapě jako popis (když je zapnutý), ale vše v jednom řádku. To co je v <desc> se zobrazí pouze jako detail bodu v extra obrazovce. Z tagu <name> zobrazí GPSka 50 znaků, včetně případných CRLF. Jenže 50 znaků na mapě není najednou vidět (leze to na obou stranách mimo). Z tagu <desc> se bere prvních 73 znaků (opět včetně CRLF).
  • 0

#31 Basin

Basin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 172 příspěvků(y)

Publikováno 25 říjen 2007 - 21:38

Můj export je : <wpt lat="50.000000" lon="14.000000"> <time>2006-12-26T00:00:00.000</time> <name><![CDATA[GCxxxxx-T jmeno keše]]></name> <desc><![CDATA[jmeno kešky by autor keše (2/2)]]></desc> <url><![CDATA[http://www.geocachin...282358]]></url> <urlname><![CDATA[jmeno keše by autor keše]]></urlname> <sym>Geocache</sym> <type>Geocache|Traditional Cache</type> </wpt> Trochu se to liší viď?
  • 0

#32 Basin

Basin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 172 příspěvků(y)

Publikováno 25 říjen 2007 - 21:49

Nemáte někdo funkční export tak, aby to fungovalo v nových garminech? Ať tady nemusíme experimentovat s tím co kam dát a v jakém formátu? Docela by to bodlo. Jak na to koukám každý má ten export jinej.
  • 0

#33 Basin

Basin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 172 příspěvků(y)

Publikováno 05 prosinec 2007 - 23:36

Už to mám. Pokud nastavím v POI Loaderu zvukové upozorňování na POI (např. podle vzdálenosti), tak se tato informace zapíše do místa pro poznámku a poznámka (desc) tam není. Když se to vypne poznámka se regulérně zapíše.
  • 0

#34 Hobako

Hobako

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 164 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2008 - 17:20

Může mi někdo, prosím poradit? Donedávna jsem exportoval data v GPX z GG a importoval do BeeLine v PDA. Teď se mi to seklo a na jakýkoliv import takového souboru mi to sdělí, že XML Parse Error: no element found at line 1. PQ v GPX z GC.COM to bere jako dřív bez mrknutí.
  • 0

#35 Hobako

Hobako

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 164 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2008 - 22:06

Hobako napsal/a:
Může mi někdo, prosím poradit? Donedávna jsem exportoval data v GPX z GG a importoval do BeeLine v PDA. Teď se mi to seklo a na jakýkoliv import takového souboru mi to sdělí, že XML Parse Error: no element found at line 1. PQ v GPX z GC.COM to bere jako dřív bez mrknutí.


Už jsem na to došel. Pro ty, kteří by na to narazili. BeeLine nesnese diakritiku v názvu souboru a pochopitelně ani v názvu adresáře. A tam se mi omylem diakritika dostala.:D
  • 0

#36 StefaCzech

StefaCzech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 145 příspěvků(y)

Publikováno 17 březen 2008 - 15:51

Mam Garmin Colorado a placene clenstvi. Nahraju PQ do GG a nasledne vyexportuji GPX (PocketQuery GPX) a nahraju do dzipyny. Zatimco pri tom samem postupu v GSAK se mi v GPSce zobrazi cache pod slozkou "Schranky s poklady", tak po exportu v GG se mi to ukaze cache jen jako Trasove body, bez moznosti zobrazeni listingu, hintu, logu atd. Mate to nekdo vyresene?
  • 0

#37 klorina

klorina

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 17 březen 2008 - 18:14

Tak se mi nedaří získat ve výstupním souboru GPX následující: u cache název > Typ cache (pouze prvni znak) - Název komentář > Velikost (pouze první znak) - ID - Autor u waypointů název > ID - poznámka ( text u wpt ) komentář > Název cache ke které wpt patří Můžete mi s tím někdo pomoct??? Dále už soubor GPX upravuji v MapSource. Předem děkuji za gge.pas Snad už to pak z textu pochopím B)
  • 0

#38 cunakus

cunakus

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 26 příspěvků(y)

Publikováno 18 březen 2008 - 22:57

StefaCzech napsal/a:
Mam Garmin Colorado a placene clenstvi. Nahraju PQ do GG a nasledne vyexportuji GPX (PocketQuery GPX) a nahraju do dzipyny. Zatimco pri tom samem postupu v GSAK se mi v GPSce zobrazi cache pod slozkou "Schranky s poklady", tak po exportu v GG se mi to ukaze cache jen jako Trasove body, bez moznosti zobrazeni listingu, hintu, logu atd.
Mate to nekdo vyresene?

Mam v podstate identickou zkusenost jako StefaCzech. Ma nekdo vyresen plnohodnotny export z GG do Colorada? Tj. nikoliv jen do trasovych bodu ale primo do schranek s poklady ... Za jakoukoliv radu ci nakopnuti predem dik.
  • 0
Cunakus [Garmin Colorado 300] - hlavni GPS [Nokia E71 + Handy geocaching] - zalozni GPSka [palmOne Tungsten E2 + Nokia LD-3W] - jiz nevyuzivana GPSka [Garmin eTrex Legend] - prejeta geoautem/znicena

#39 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 18 březen 2008 - 23:19

cunakus napsal/a:
Mam v podstate identickou zkusenost jako StefaCzech. Ma nekdo vyresen plnohodnotny export z GG do Colorada? Tj. nikoliv jen do trasovych bodu ale primo do schranek s poklady ... Za jakoukoliv radu ci nakopnuti predem dik.


Zjevne v exportu chybi neco, podle ceho Colorado usoudi, ze je to GPX s geocache. Chtelo by to prijit na to, podle ceho Colorado konkretne poznava PQ GPX. Kdyz se na tohle prijde, pak uz se to nejak nasvindluje...

Ale nemaje Colorado, do techto experimentu se pustit nemohu.
  • 0

#40 cunakus

cunakus

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 26 příspěvků(y)

Publikováno 19 březen 2008 - 12:52

HaLuMa napsal/a:

cunakus napsal/a:
Mam v podstate identickou zkusenost jako StefaCzech. Ma nekdo vyresen plnohodnotny export z GG do Colorada? Tj. nikoliv jen do trasovych bodu ale primo do schranek s poklady ... Za jakoukoliv radu ci nakopnuti predem dik.


Zjevne v exportu chybi neco, podle ceho Colorado usoudi, ze je to GPX s geocache. Chtelo by to prijit na to, podle ceho Colorado konkretne poznava PQ GPX. Kdyz se na tohle prijde, pak uz se to nejak nasvindluje...

Ale nemaje Colorado, do techto experimentu se pustit nemohu.


Jasne, pokusim se to vytipovat a dam vedet. Jen mne to bude chvili trvat. Dik za reakci. Jinak se mi GG dost libi :) a pokud by sel primy import do Colorada, bude mi k naproste spokojenosti stacit "vyrobni linka": GC - Skrysotlac - GG - Colorado.
  • 0
Cunakus [Garmin Colorado 300] - hlavni GPS [Nokia E71 + Handy geocaching] - zalozni GPSka [palmOne Tungsten E2 + Nokia LD-3W] - jiz nevyuzivana GPSka [Garmin eTrex Legend] - prejeta geoautem/znicena




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama