Přejít na obsah


Fotka

Export v gpx


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
55 odpovědí na toto téma

#41 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 19 březen 2008 - 14:19

cunakus napsal/a:
Jasne, pokusim se to vytipovat a dam vedet. Jen mne to bude chvili trvat. Dik za reakci. Jinak se mi GG dost libi :) a pokud by sel primy import do Colorada, bude mi k naproste spokojenosti stacit "vyrobni linka": GC - Skrysotlac - GG - Colorado.


Jako prvni vyzkousej, jestli se to treba jen nechyta na neco v hlavicce GPX souboru, mam na mysli takove ty:

<name>D15</name>
  <desc>Geocache file generated by Groundspeak</desc>
  <author>Groundspeak</author>
  <email>contact@groundspeak.com</email>

Kdyz to nepomuze, tak se to asi chyta na nejakou informaci v GPX u jednotlivych keskach, kterou Geoget nezpracovava, tudiz ani neexportuje. (A nebo neco exportuji spatne...) Protoze chci ted rozsirovat databazi, bylo by dobre na tu chybejici informaci prijit. ;)
  • 0

#42 cunakus

cunakus

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 26 příspěvků(y)

Publikováno 21 březen 2008 - 21:30

HaLuMa napsal/a:

cunakus napsal/a:
Mam v podstate identickou zkusenost jako StefaCzech. Ma nekdo vyresen plnohodnotny export z GG do Colorada? Tj. nikoliv jen do trasovych bodu ale primo do schranek s poklady ... Za jakoukoliv radu ci nakopnuti predem dik.


Zjevne v exportu chybi neco, podle ceho Colorado usoudi, ze je to GPX s geocache. Chtelo by to prijit na to, podle ceho Colorado konkretne poznava PQ GPX. Kdyz se na tohle prijde, pak uz se to nejak nasvindluje...

Ale nemaje Colorado, do techto experimentu se pustit nemohu.

---------------------------------------------------------------------------------

Tak jsem zjistil, ze ve vystupu z GG chybi atribut id (i kdyz ve zdroji id bylo), napriklad pro cache "Kaplicka nad Rokytnici" chybi nasledujici id:
<groundspeak:cache id="542813" available="True" archived="False" ...
Pokud je id doplneno, pak se do Colorada nakopirovany GPX soubor objevi v Schrankach s poklady.

Dale jsem zjistil, ze Coloradu zcela nesmyslne vadi, kdyz je obtiznost a teren s nulou za desetinnou carkou (petka za desetinnou carkou ale nevadi) - obtiznost nebo teren zobrazuje jako 5. Tj. vadi mu:
<groundspeak:\difficulty>2.0</groundspeak:\difficulty>
tj. v poradku je:
<groundspeak:\difficulty>2</groundspeak:\difficulty>
tak to je zatim vse z meho vyzkumu Colorada :)
  • 0
Cunakus [Garmin Colorado 300] - hlavni GPS [Nokia E71 + Handy geocaching] - zalozni GPSka [palmOne Tungsten E2 + Nokia LD-3W] - jiz nevyuzivana GPSka [Garmin eTrex Legend] - prejeta geoautem/znicena

#43 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 21 březen 2008 - 21:51

Skvele! ID je jedna z veci, ktere Geoget nezpracovava, proto ani neexportuje. I kdyz do verze 2 s tim pocitam! Vyzkousej co se stane, kdyz tam das dve kesky se stejnym ID. kdyby to proslo, dalo by se falesne ID pridat do exportniho makra. Ono i kdyby muselo byt unikatni, ale smyslene, tak by to vlastne slo take obejit v makru. Ma to hacek v tom, ze ID zjistis pocketquery, ale ne kdyz importujes z webu. Jinak ty obtiznosti s nulou jsou, pokud se nepletu, dilem importu ze skrysotlace. Asi budu msuet s timto pocitat a tu nulu orezavat.
  • 0

#44 cunakus

cunakus

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 26 příspěvků(y)

Publikováno 21 březen 2008 - 22:31

HaLuMa napsal/a:
Skvele!

ID je jedna z veci, ktere Geoget nezpracovava, proto ani neexportuje. I kdyz do verze 2 s tim pocitam! Vyzkousej co se stane, kdyz tam das dve kesky se stejnym ID. kdyby to proslo, dalo by se falesne ID pridat do exportniho makra. Ono i kdyby muselo byt unikatni, ale smyslene, tak by to vlastne slo take obejit v makru.

Ma to hacek v tom, ze ID zjistis pocketquery, ale ne kdyz importujes z webu.

Jinak ty obtiznosti s nulou jsou, pokud se nepletu, dilem importu ze skrysotlace. Asi budu msuet s timto pocitat a tu nulu orezavat.


1. Je-li ID stejne, ale smyslene, pro dve ruzne cache, pak zobrazi jen tu prvni. Je-li ruzne, ale smyslene, zobrazi obe. Takze pro zacatek by to bohate stacilo. Predpokladam, ze je ID pouzito pro zpetny import udaju z Colorada do GC (v Coloradu mam moznost cache oznacit jako Found it, DNF apod. ).
2. Nuly za teckou jsou skutecne ze skrysotlace.
Diky za reakci.
  • 0
Cunakus [Garmin Colorado 300] - hlavni GPS [Nokia E71 + Handy geocaching] - zalozni GPSka [palmOne Tungsten E2 + Nokia LD-3W] - jiz nevyuzivana GPSka [Garmin eTrex Legend] - prejeta geoautem/znicena

#45 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 21 březen 2008 - 22:38

Pokud cpes veci z colorada zpet pres 'field notes', tak tam se, pokud jsem si zde vsimnul spravne, ID neobjevuje, jen kod waypointu. Takze tady by problem nebyl. Nebo to zpetne komunikuje jeste i jinak? Takze pro zacatek staci do externiho makra pridat citac zvysovany o jednicku a cpat jeho hodnotu jako ID a bude vymalovano. ;) Po velikonocich to tam pridam.
  • 0

#46 cunakus

cunakus

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 26 příspěvků(y)

Publikováno 21 březen 2008 - 22:51

HaLuMa napsal/a:
Pokud cpes veci z colorada zpet pres 'field notes', tak tam se, pokud jsem si zde vsimnul spravne, ID neobjevuje, jen kod waypointu. Takze tady by problem nebyl. Nebo to zpetne komunikuje jeste i jinak?

Takze pro zacatek staci do externiho makra pridat citac zvysovany o jednicku a cpat jeho hodnotu jako ID a bude vymalovano. ;) Po velikonocich to tam pridam.


Super. Budu se tesit na poVelikonocni verzi.
P.S. Bude mozne nejak zajistit, ze ve dvou ruznych exportech z GG budou ruzna ID cisla (tj. nebude se fiktivne cislovat treba od 1)?
GG zdar.
  • 0
Cunakus [Garmin Colorado 300] - hlavni GPS [Nokia E71 + Handy geocaching] - zalozni GPSka [palmOne Tungsten E2 + Nokia LD-3W] - jiz nevyuzivana GPSka [Garmin eTrex Legend] - prejeta geoautem/znicena

#47 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 21 březen 2008 - 22:59

to by nemel byt problem.
  • 0

#48 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 25 březen 2008 - 15:19

Prosim, zkus otestovat nasledujici:

v gpxpq.gge.pas najdi radek, kde je:
s := s + ' archived="False"';

A hned za nej pridej tento radek:
s := 'id="' + formatdatetime('hhnnss', now) + IntToStr(GC_Key) +'" ' + s;

Uvidime, co na to Colorado rekne. ;)
  • 0

#49 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 25 březen 2008 - 19:08

Kdyz nad tim premyslim, tak by melo byt lepsi pouzit spise jen:
s := 'id="' + IntToStr(GC_Key) +'" ' + s;

Stejna keska exportovana z GG tak bude mit vzdy stejne ID.
  • 0

#50 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 26 březen 2008 - 15:38

S tou posledni upravou je spokojeno i Beeline... uz to nekdo s Coloradem zkusil?
  • 0

#51 StefaCzech

StefaCzech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 145 příspěvků(y)

Publikováno 27 březen 2008 - 13:41

Na Coloradu to facha naprosto excelentne. Diky moc za rychlou reakci :)
  • 0

#52 cunakus

cunakus

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 26 příspěvků(y)

Publikováno 27 březen 2008 - 21:19

HaLuMa napsal/a:
S tou posledni upravou je spokojeno i Beeline... uz to nekdo s Coloradem zkusil?

Tak jsem to uz zkusil na Coloradu take (omlouvam se ze, jsem se k tomu nedostal drive). Funguje to vyborne.
Take je ted dobre obtiznost a teren!!!
Budu to ted zkouset dale ...
Diky moc za perfektni a rychlou opravu.

P.S. Cisluje Id od jedne?
  • 0
Cunakus [Garmin Colorado 300] - hlavni GPS [Nokia E71 + Handy geocaching] - zalozni GPSka [palmOne Tungsten E2 + Nokia LD-3W] - jiz nevyuzivana GPSka [Garmin eTrex Legend] - prejeta geoautem/znicena

#53 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 27 březen 2008 - 21:27

S obtiznosti a terenem jsem jeste nic nedelal, takze zalezi na datech, ktera jsi importoval, jestli to tam bylo spravne ci nikoliv. Jako ID tam davam klic zaznamu v databazi geogetu. Tedy jedna a tataz keska jej bude mit porad stejny, dokud zaznam z databaze nevymazes. Cisluje se to od jedne a porad se to zvysuje. Hodnoty po smazanych zaznamech se jiz znova nebudou obsazovat.
  • 0

#54 cunakus

cunakus

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 26 příspěvků(y)

Publikováno 27 březen 2008 - 21:39

HaLuMa napsal/a:
S obtiznosti a terenem jsem jeste nic nedelal, takze zalezi na datech, ktera jsi importoval, jestli to tam bylo spravne ci nikoliv.

Jako ID tam davam klic zaznamu v databazi geogetu. Tedy jedna a tataz keska jej bude mit porad stejny, dokud zaznam z databaze nevymazes. Cisluje se to od jedne a porad se to zvysuje. Hodnoty po smazanych zaznamech se jiz znova nebudou obsazovat.


Dik za vysvetleni cislovani.
Ad obtiznost a teren - je v tomto pripade porad spatne, ja lama to zkontroloval na jinak ziskanych datech. Omlouvam se.
Diky a geogetu zdar.
  • 0
Cunakus [Garmin Colorado 300] - hlavni GPS [Nokia E71 + Handy geocaching] - zalozni GPSka [palmOne Tungsten E2 + Nokia LD-3W] - jiz nevyuzivana GPSka [Garmin eTrex Legend] - prejeta geoautem/znicena

#55 cunakus

cunakus

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 26 příspěvků(y)

Publikováno 27 březen 2008 - 21:53

Jeste mne napada, ze by se hodilo, kdyby bylo mozne odstranovat češtinu (hacky a carky) z nazvu kesi, listingu atd ... P.S. Vsiml jsem si, ze do geogetu je zapojen libiconv (coz mne unixovemu ceckari rika, ze konverze tam jsou ;)), takze jsem si myslel, ze to bude nekde v nastaveni mozne prepnout, ale nic jsem nenasel ...
  • 0
Cunakus [Garmin Colorado 300] - hlavni GPS [Nokia E71 + Handy geocaching] - zalozni GPSka [palmOne Tungsten E2 + Nokia LD-3W] - jiz nevyuzivana GPSka [Garmin eTrex Legend] - prejeta geoautem/znicena

#56 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 27 březen 2008 - 22:34

konverze tamjsou a provadi se tam, kde je to nutne. I makra maji nejake konverzni funkce k dispozici (viz. dokumentace), takze neni problem si exportni makro upravit k obrazu svemu. napriklad makro pro export do MP formatu prevadi napriklad nazev kesky do ASCII, atd.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama