Přejít na obsah


Fotka

GPS BC-307 CompactFlash


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
12 odpovědí na toto téma

#1 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 30 červen 2004 - 17:50

Nevím něco o GPS a nebojím se zeptat, takže doufám, že vy to víte a nebojíte se odpovědět :-)

Začala jsem uvažovat, že rozšířím svůj iPAQ o GPS a zjímalo by mě, jestli s tím máte někdo nějakou zkušenost?
Zdá se mi to jako docela rozumný nápad do auta (po lese běháme s Legendem :-)). GPS BC-307 CompactFlash má externí anténu a redukci na PCMCIA, takže není problém ho napojit i na notebook.
Máte někdo nějakou zkušenost? Mám v plánu si ji nejprve v obchodě ozkoušet, ale myslím, že jsou věci, které se objeví až při dlouhodobějším používání. A vzhledem k mojí horší znalosti angličtiny si těžko něco načtu v zahraniční diskusi :-(

Díky - Ivet

  • 0

#2 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 30 červen 2004 - 23:56

Trochu s tím mám zkušenost - mám IPAQ a nedávno jsem nám k němu pořídíl GPS. Dokud jsem neměl IPAQ a používal jsem Psion, navigoval jsem v autě připojeným Etrexem ( spousta kabelů ... ). S IPAQem by to byla ještě větší spousta (jako datový kabel mám jenom kolíbku, ale už se dá za rozumný peníz koupit i normální COM nebo USB), takže jsem koupil Hicom. Je to jenom antena na drátě, s napáječem pro GPS i IPAQ ze zapalovače. Takže PRO: mám malou antenku na palubní desce, takže je lepší signál, mám nabíječku pro IPAQ do auta. PROTI: je to pořád hodně kabelů a hlavně se to nedá používat mimo auto - napájení jenom ze zapalovače. Ty chceš ale kartovou GPS přímo do slotu, že?
  • 0

#3 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 01 červenec 2004 - 9:18

Já jsem taky původně přemýšlela pouze o té antence na kabelu, ale vadilo mi, že musí být externě napájená, což u GPS do CF není potřeba. BC 307 prý v AUSUSu vydrží asi 3 hodiny, což mi přijde docela pěkné a je možné ji na kratší chvíli používat jako normální GPS. V současné době používáme v autě Legenda napojeného na notebook, ten je napájený z cigareťáku přes takovou šikovnou krabičku, která dělá 220V, takže co se týká kabelů, budeme na tom stejně :-)
  • 0

#4 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2004 - 9:12

nedavno jsem se na Pandore docetl, ze lze koupit modrozub adapter pro rodinu Etrex, takze vlaste clovek nepotrebuje zvlastni GPS k PDA (pokud tedy ma PDA s BT). Osobne nad tim dost uvazuju - byla tam cena kolem 80 USD, coz je zhruba cena "ojete" GPS pro PDA ... . Vecer kdyztak prihodim link z te konference, pokud to nekdo nesleduje.
  • 0

#5 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 23 červenec 2004 - 8:19

BT asi nebude nic pro me. iPaq ho sice ma, ale notebook ne :-(. Na pouziti v aute by se sice BT dal pouzit (kdyby mel notebook BT), ale ja o CF uvazuju proto, abych mela pro "pripad nouze" svoji GPS :-). Clovek si chce zalozit vlastni cache a pak porad musi skemrat a skemrat a skemrat... :-)
  • 0

#6 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 23 červenec 2004 - 12:11

..."pripad nouze" ...

Tak si Ivet představuje to, když vyjedu do hor, kde GPSku potřebuju k přežití a ona zůstane v základnim táboře v ghettu a meje podlahu :-)
Pak roupama neví co a ukládá, popřípadě hledá CACHE :-)
Ale že jí to, mršce, jde :-)))

  • 0

#7 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 27 červenec 2004 - 12:38

K notebooku se da dokoupit modrozub adapter, pripojitelny pres USB. Nojo, zase prachy. Nebyl by lepsi bazarovy rucni pristroj? Starsi nemapove modely jsou mozna levnejsi a urcite praktictejsi.
  • 0

#8 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 26 červenec 2004 - 14:25

Mohl by někdo Groulovi vysvětlit, že v horách, kde není ani jedna cache, GPS nepotřebuje :-)
  • 0

#9 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 30 červenec 2004 - 8:58

K notebooku se da dokoupit modrozub adapter, pripojitelny pres USB. Nojo, zase prachy. Nebyl by lepsi bazarovy rucni pristroj? Starsi nemapove modely jsou mozna levnejsi a urcite praktictejsi.


Kdybyste chtel nekdo vyzkouset BT s notebookem, muzu pujcit USB BT adapter+SW. Lezi mi doma a je mi na nic. Pouzival jsem ho pro pripojeni GPRS s N6310i. Telefon uz nemam, takze je volnej.
  • 0

#10 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 26 červenec 2004 - 19:23

Mohl by někdo Groulovi vysvětlit, že v horách, kde není ani jedna cache, GPS nepotřebuje :-)


Groula v horach, kde neni zadna cache opavdu GPS k hledani cache nepotrebuje. Mozna s ni ma nejake jine umysly :-). Slysel jsem, ze se podle ni da i orientovat v terenu. No ale mozna jsou to jen takove reci. Docela jsem zvedav. jak to vyresite :-) .
  • 0

#11 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 27 červenec 2004 - 12:09

Groula v horach, kde neni zadna cache opavdu GPS k hledani cache nepotrebuje. Mozna s ni ma nejake jine umysly :-). Slysel jsem, ze se podle ni da i orientovat v terenu. No ale mozna jsou to jen takove reci. Docela jsem zvedav. jak to vyresite :-) .

Pro tuto veselou diskusi je to v podstate OT a uz jsme se o tom jednou bavili, ale stejne: mate/znate nekdo SW pro PPC, ktery emuluje obrazovku GPS? ... abych videl route track, nedej priroda ze bych snad mohl pracovat s WPT ... . Protoze pokud nic takoveho neni, tak se asi tezko da cachovat s PDA a GPS bez displeje - ja osobne hodne zameruju podle prosle trasy. Tim se okruhem vracime k puvodnimu tematu - volba GPS pro PDA, ma-li slouzit i pro GC.
  • 0

#12 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 27 červenec 2004 - 12:26

Dole je odkaz na ruskej soft, kterej ma umet s mapama od garminu, ktere se do pda maji dat prenest. A snad i umi spolupracovat s gps. Jsou tam i vzorove mapy Moskvy, zkousel jsem to, ale tak jsem to zase nezkoumal, GPS bez displeje nemaje. Ze by to umelo trackovat atd, to bych teda cumel.
Pre majitelov pocketpc PDA jedna squela sprava na adrese http://www.gisrussa.ru/index.php
  • 0

#13 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 27 červenec 2004 - 17:28

Pro tuto veselou diskusi je to v podstate OT a uz jsme se o tom jednou bavili, ale stejne: mate/znate nekdo SW pro PPC, ktery emuluje obrazovku GPS? ... abych videl route track, nedej priroda ze bych snad mohl pracovat s WPT ... . Protoze pokud nic takoveho neni, tak se asi tezko da cachovat s PDA a GPS bez displeje - ja osobne hodne zameruju podle prosle trasy. Tim se okruhem vracime k puvodnimu tematu - volba GPS pro PDA, ma-li slouzit i pro GC.


co treba http://www.gpstuner.com/ ??
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama