Přejít na obsah


Fotka

zapojeni do projektu


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
15 odpovědí na toto téma

#1 RudaRaptor

RudaRaptor

    RudaRaptor

  • Members
  • PipPipPip
  • 264 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2007 - 17:31

Lze se nejak aktivne zapojit do projektu. Ziskat kod a klofat vlastni funkce. Pripadne alespon nejaky zpusob pluginovani?
  • 0

#2 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2007 - 19:17

RaptorTeam napsal/a:
Lze se nejak aktivne zapojit do projektu. Ziskat kod a klofat vlastni funkce. Pripadne alespon nejaky zpusob pluginovani?


Zatim neplanuji nijak otevirat kod, a koordinace vice lidi by mi zabralo vice casu nez kolik by mi usetrilo.

Nejlepsi pomoc by byla vyrabet treba exportni makra, pripadne dalsi veci, ke kterym v budoucnu pribude makro-interface.
  • 0

#3 pynosol

pynosol

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 47 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2007 - 7:30

Ahoj, jeste ze jsem si precet toto vlakno. Uz jsem chtel poslat taky dotaz. Ale jako vyvojar taky znam problemy pri spolupraci vice lidi ;) Nicmene jak se zminujete o pozdejsi tvorbe maker, to uz je zajimave. Mel bych napad, jestli to ovsem tak jiz nemate. Co takhle na vsechny textove,html vystupy pouzit XSL trasformace a XSL sablony. Sablony by mohly byt volne dostupne a kazdy by si vybral tu co mu sedne. Ono se to da vyborne prizbusobit i pro export do csv,xml apod. ;)
  • 0

#4 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2007 - 7:46

Exporty jsou uz poresene pres exportni makra. Oproti sablonam to ma tu vyhodu, ze lze volat ruzne konverzni funkce, ci provadet vetveni algoritmu na zaklade ruznych podminek. Krom toho lze pomoci exportniho makra na konci treba i zavolat nejaky dalsi program. Sablona by byla zajimava napriklad pro generovani listingu. Ale z vyse uvedenych duvodu by mozna byl opet lepsi system pres makro.
  • 0

#5 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2007 - 21:19

Napad, jak se kdokoliv muze zapojit do projektu: Napadlo mne, ze proghram na generovani ruznych statistik nemusi byt vubec soucasti samotneho GeoGetu. Vsechna data jsou v jednoduche databazi SQLite3, ktera ma podporu napric snad vsemi programovacimi jazyky. Takze pokud by nekdo mel chut napsat ve svem oblibenem programovacim jazyce program na generovani rozlicnych statistik, branit mu rozhodne nebudu, a strukturu databaze rad vysvetlim! ;)
  • 0

#6 Lubosse

Lubosse

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 01 říjen 2007 - 13:32

Zdravím,
podařilo se mi vytvořit jednoduché exportní makro do OV2 (formát POI pro TomTom navigátor. Doufám, že to někomu bude užitečné (a snad jsem to někde nepřehlédl ve fórech, že mě už někdo předběhl).

Nedaří se mi vložit přílohu, tak si soubor můžete stáhnout z http://pascom.cz/gc/ov2.gge.pas
  • 0

#7 zlicinaci

zlicinaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 875 příspěvků(y)

Publikováno 02 říjen 2007 - 9:13

Lubosse, dík, představ si, že to k mé spokojenosti funguje :D
  • 0

#8 GeoBenediktCZ

GeoBenediktCZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 166 příspěvků(y)

Publikováno 02 říjen 2007 - 20:46

ov2 jsem také testnul a šlape - vivat takováto zapojení do projektu. :) Dva dotazy laika k exportu - sem protože asi taky k zapojení do projektu: 1) Na PDA používám GPXview na čtení PQ, ale vyexportovaná GPX-PQ z Geogetu mi to nebere - jen je načte jako celek ale jednotlivé keše neotevře - neví někdo kde je zakopaný pes? 2) Export do WPT pro Ozi - uměl by někdo nastavit ten exportní pas tak, aby to do toho exportniho souboru přiřazovalo barvu bodu podle typu kese, tj. tradicional zeleně, multi žlutě, mysterky modře apod.? Do toho, abych si změnil jak má body pojmenovávat bych si ještě troufl, ale ty barevné selekce už dohromady nedám.:( 3) To pynosol: GG je zpět tak nic nebrání tvé prezentaci modulu na statistiku, kterou jsi nakousl ve vlákně o stažení. Kde kdo se na něj těší, sem s ním. :)
  • 0

#9 GeoBenediktCZ

GeoBenediktCZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 166 příspěvků(y)

Publikováno 06 říjen 2007 - 10:48

Tak jsem se do toho nakonec zkusil pustit sám, ale narazil jsem. Jsem přeci jen programovací laik a potřebuju poradit programovací část, Ozi část dořeším. Bohužel neznám jednotlivé databázové proměnné GG, ale když jsem ve výstupu pro Oziho zkusmo změnil GC_ID za GC_TYPE, tak to krásně vyexportovalo a wpt v ozim měli v názvu typ keše. Z toho jsem chtěl jít dál - a sice v tomto laickém duchu, ale nevím jak to správně napsat: IF GC_TYPE = Traditional THEN s:= blablabla ELSE IF GC_TYPE = Multi THEN s:=blebleble ELSE s:= blublublu , ale nevím jak správně použít tu syntaxi IF THEN ELSE. Please, mohl byste mi někdo z programátorů v tomto poradit? Co tam nasázet pak za bla ble blu už dořeším.
  • 0

#10 pynosol

pynosol

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 47 příspěvků(y)

Publikováno 06 říjen 2007 - 11:06

Promene pouzivane v geogetu jsou vypsany zde na foru pod tematem Exportni Skripty.

ja bych to napsal asi takto..
...
var result : string;
...
if GC_Type = 'Traditional' THEN result:= '1';
else if GC_Type = 'Multi' THEN result:= '2';
...

zkratka text musis uzavrit do apostrofu

jinak vsechny tvurce odkazu na tyto stranky : http://pascal.webz.cz/kurs/index.html
  • 0

#11 GeoBenediktCZ

GeoBenediktCZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 166 příspěvků(y)

Publikováno 06 říjen 2007 - 12:28

Někde je renonc - když si udělám koii toho exportního .pas a změním v něm pouze GC_ID za GC_TYPE, tak ho GG při exportu vidí a použije. Když ale udělám další změnu, tak ten exportní .pas přestane GG vidět. Kde je sekera?
http://home.tiscali....e - wpt.gge.pas

  • 0

#12 Lubosse

Lubosse

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 06 říjen 2007 - 12:58

GeoBenediktCZ napsal/a:
...tak ten exportní .pas přestane GG vidět. Kde je sekera?


Před žádným ELSE nesmí být středník.
Syntaxe je IF podmínka THEN prikaz1 ELSE prikaz2;
  • 0

#13 GeoBenediktCZ

GeoBenediktCZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 166 příspěvků(y)

Publikováno 06 říjen 2007 - 14:13

No jistěééééé!!! :D:D:D:D:D , středníky jsem odstřednil a dal to celé na jeden řádek a jede!!! Díky, borci. Ještě do doladím na všechna ELSE a nabídnu výsledek Ozinadšencům. Ještě jednou dík. ;)
  • 0

#14 GeoBenediktCZ

GeoBenediktCZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 166 příspěvků(y)

Publikováno 06 říjen 2007 - 15:36

Tak jsem sbastlil výsledek - export pro OziExplorer - color. Tvoří to WPT file s těmito parametry bodů:
1) Body se nahrají do Oziho barevně podle typu (TR-zelené, MULTI-žluté, Unknown-modré, Virtual-šedé, Earth-hnědé, Webcam-fialkové a cokoliv ostatní-zelenomodré)
2) název mají jednoduchý např. TM13 - tj. tradiční mikro obtížnost1 terén3
3) v poznámce v Ozim je GCkód - název cache - hint(když existuje), stačí v ozim najet kurzorem, nebo kliknout pravým a vlastnosti.

Tady je exportní .pas - vložit do adresáře GG k ostatním: http://home.tiscali....wpt_col.gge.pas

Třeba to bude někomu taky vyhovovat. ;)
  • 0

#15 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 06 říjen 2007 - 18:42

GeoBenediktCZ napsal/a:
No jistěééééé!!! :D:D:D:D:D , středníky jsem odstřednil a dal to celé na jeden řádek a jede!!! Díky, borci. Ještě do doladím na všechna ELSE a nabídnu výsledek Ozinadšencům. Ještě jednou dík. ;)


Pascalu jsou radky ukradene, takze to klidne muzes rozsekat na jednotlive radky klidne i po jednotlivych slovech.

Takze bych doporucoval ten dlouhatananansky IF rozsekat do vice radku tak, aby to bylo cele trosku prehlednejsi.

ja sam preferuji format:

if podminka then
    prikaz
else
    prikaz;

  • 0

#16 GeoBenediktCZ

GeoBenediktCZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 166 příspěvků(y)

Publikováno 08 říjen 2007 - 8:52

HaLuMa: ......ja sam preferuji format.....


Díky za tip. Rozsekal jsem to, je to mnohem přehlednější a šlape to. ;)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama