Přejít na obsah


Fotka

Začátečníci


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
63 odpovědí na toto téma

#1 Sylvia999

Sylvia999

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 538 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2007 - 17:34

Možná by nebylo od věci změnit jméno odkazu na wiki ( v levém horním řádku Wikipedie) na Začátečníci. Nevím, jak je to možné, ale spoustu lidí nenapadne, že tam najdou ty pro ně důležité informace. Soudím podle stále se opakujících dotazů JAK.....Třeba by je to pak trklo
  • 0

#2 minarjo

minarjo

    minarjo

  • Members
  • PipPipPip
  • 758 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2007 - 18:14

No Sylvio, tos mohla klidně zmenít sama, k tomu moderátora netřeba :). Nicméně ANO, na tvůj požadavek text Průvodce začátečníka na titulní straně wiki trochu zvýrazním. Problém ale je, že ti, co zde dotazy pokládají, na wiki spíše nikdy nebyli... EDIT: aha, teď jsem teprve pochopil, že jsi nemyslela text na titulní straně wiki, ale na titulní straně těchto stránek :D. Je to tedy požadavek na místní adminy a ne na mě...
  • 0

Nevíte si s něčím v GC rady? Zkuste jít nejprve na Českou encyklopedii GC


#3 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2007 - 18:15

To nepomůže. Některý lidi raději položí dotaz, než by sami hledali. Je to pro ně pohodlnější a rychlejší. edit: už teď byla u odesílacího čudlu založení nového vlákna informace, že je ve wiki spousta věcí popsána... Zkusil jsem to přesunout nad čudl, třeba si toho všimne víc lidí.
  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#4 vladcevsech

vladcevsech

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 15 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2007 - 18:33

Jakožto nováček bych rád přidal i svoji zkušenost. Jsem ale z těch, co nejprve několikrát čtou a hledají než zbytečně zatěžují ostatní svými, někdy až skutečně přihlouplými, dotazy. Když jsem geocaching.cz navštívil poprvé, marně jsem hledal odkaz "kde začít" nebo něco podobnýho. Odkaz na wikipedii (ze který jsem se sem poprvé dostal) jsem bral jako odkaz na wiki obecně. Takže si myslím, že takhle reaguje většina :(
  • 0

#5 BBBubak

BBBubak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 324 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2007 - 19:04

Prvni vec na titulni strance rika Geocaching je... ... vice informaci se dozvite kliknutim na obrazek. I se sipkama. k tomu sugestivni obratek krabicky a otazka Nasli jste je? Nevite co s nimi? ... souhlasim s tim, ze odkaz Wikipedie v horni liste asi zacatecnikovi nic nerekne. Ale nemyslim, ze by pri prvnim pohledu na stranky gc.cz nemel dostatek moznosti, jak zjistit, ktera bije... chyba mozna je, ze ten obrazek je mensi, nez byval. chyba mozna je, ze vetsina lidi hned hleda, kde by na co klikala, ale moc nevnima to, co maji primo pred sebou. vetsina lidi ma averzi cist jakykoliv text delsi nez dva radky... ale vsechno se holt do vykriku a-la titulky bulvarniho tisku narvat neda...
  • 0

#6 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2007 - 20:06

Přiznám se, že mnohdy jsem přemýšlel o tom, k čemu je vlastně gc.cz dobrý. Ufff, nekamenujte mne hned na začátku... Vnímám ho jako komunitní server pro česky hovořící kačery, protože ti co trochu rozumí, najdou vše potřebné na gc.com. Geocaching má docela v současné době u nás boom, tudíž by náš server měl přispět právě nováčkům a prvním krokem je přehlednost webu. Pokud někdo přijde na web prvně a je nováčkem, měl by najít hned na začátku ten svůj odkaz. Na druhou stranu v řadě jiných fór existují v každé sekci uzamčená témata moderátorů, kteří zde shromažďují FAQ a udržují ho aktuální a samozřejmě dublované nesmyslné dotazy mažou.
  • 0

#7 Fénix-4018

Fénix-4018

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 558 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2007 - 20:20

Co dát wiki do sloupečku Projekty, nejlépe na první místo ?
  • 0

#8 Sylvia999

Sylvia999

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 538 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2007 - 20:29

Myslela jsem to tak, aby na stránce vedle Domů a Forum svítil nápis Začátečníci místo Wikipedie.. Wikipedie není zase až tak profláknutý pojem, asi to nováčky plete.
  • 0
Sylvia999

#9 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2007 - 20:29

Jenže jak by ten jejich odkaz měl vypadat, když většina lidí z celého webu nepřečte víc než odpověď na svojí otázku? U odesílacího tlačítka nového vlákna už je několik týdnů poznámka, ať se nejdřív zkusí podívat do wiki, jestli tam není odpověď na jejich otázku, včetně odkazu. K tomu tlačítku se dostane každý, kdo chce poslat už popadesátý ten samý dotaz, protože bez jeho stisknutí to neodešle. Kdyby na ten odkaz někdo klikl, tak tam najde plnou stránku odkazů jako "Průvodce začátečníka", "FAQ", "Manuály",..
  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#10 Sylvia999

Sylvia999

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 538 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2007 - 20:33

Asi máš pravdu, nechme to spát...
  • 0
Sylvia999

#11 marekl

marekl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 883 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2007 - 20:44

Dobře to podle mého názoru mají udělané ne www.ce4you.cz. Dokud se člověk nepřihlásí, jsou na začátku stránky rozsáhlé informace pro začátečníky. Po přihlášení zmizí, takže stálé návštěvníky to už neotravuje.
  • 0

#12 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2007 - 20:56

Dobrá připomínka. I když možná bych to udělal spíš vypínatelný někde v profilu. Nebo bude způsob vypnutí někde ve wiki, kdo si jí nepřečte a nenajde to tam, tak mu ty začátečnické info budou na stránkách furt strašit... a zároveň mu nepůjde vložit příspěvek do fóra, takže se ani nebude moct zeptat, jak tenhle režim deaktivovat :)
  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#13 vladcevsech

vladcevsech

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 15 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2007 - 21:23

pepa.z.pocernic napsal/a:
Dobrá připomínka. I když možná bych to udělal spíš vypínatelný někde v profilu. Nebo bude způsob vypnutí někde ve wiki, kdo si jí nepřečte a nenajde to tam, tak mu ty začátečnické info budou na stránkách furt strašit... a zároveň mu nepůjde vložit příspěvek do fóra, takže se ani nebude moct zeptat, jak tenhle režim deaktivovat :)


Tak to by byl úplně nejlepší způsob! Díky tomuhle opatření by se stalo i fórum přehlednější (bez zbytečných postů) a při zakládání keší by se předešlo chybkám, o kterých se ve fóru často dočítáme. B) Alespoň doufám :|

Už jsem se nakecal dost... nechám to na vás;)
  • 0

#14 Mafi5bj

Mafi5bj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 238 příspěvků(y)

Publikováno 01 listopad 2007 - 22:46

Sylvia999 napsal/a:
Myslela jsem to tak, aby na stránce vedle Domů a Forum svítil nápis Začátečníci místo Wikipedie.. Wikipedie není zase až tak profláknutý pojem, asi to nováčky plete.

Souhlasím se Sylvií999, že by se z nabídky mělo vymazat slovo Wikipedie. Většinu tady zajímá Geocaching a ne Wikipedie nebo PHP-Fusion, jestli mi rozumíte.
Problém je v tom, že je na hlavní stránce fórum na první pohled daleko dostupnější než návody jak začít. Navrhuji z úvodní stránky vypustit "Aktivní témata" a nahradit je přímými odkazy typu "Jak najít keš", "Jak založit keš", "Kde koupit, jak aktivovat minci" apod.
Forum upravit tak, jak to mají třeba na http://www.viry.cz/forum/. Prostě návody hned na začátku, nahoře. A ten link na /aktivni.php si pokročilí uživatelé vždycky dají do svých bookmarků.
  • 0

#15 Honzula

Honzula

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 121 příspěvků(y)

Publikováno 01 listopad 2007 - 22:53

A co tak místo Wikipedie tam dát nápis Nápověda.
  • 0

#16 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 02 listopad 2007 - 6:38

Na titulní stránce je velký obrázek, kde je upoutávka na encyklopedii geocachingu. Pokud někdo nechápe, že v encyklopedii jsou informace, je to jeho problém. Pokud je někdo líný informace číst, informace hledat, nebo se naučit informace hledat, je to jeho problém. Pokud se někdo ani hledat nepokusí a rovnou zakládá vlákno, tak tam je zvýrazněná instrukce o tom, kam by se měl nejdříve podívat. Pokud by dotyčný nebyl líný si instrukce přečíst a na odkaz kliknout, tak hned na další stránce objeví wiki s odkazy "Průvodce začátečníka", "založení cache", "FAQ aneb často kladené otázky",... Pokud ani to by méně chápavé osobě nestačilo, tak by jí nepomohlo ani to, kdyby byly přímé odkazy už z titulní stránky. A pokud je někdo lenoch, který ani nečte instrukce, tak si zaslouží, aby ho pak ostatní za opakované otázky ve fóru zbuzerovali. Nevidím důvod, proč se kvůli takovým jedincům stavět na hlavu. Většina základních informací je tady dostupná na 2 až 3 kliky myší. Stačí jen nebýt líný, zapnout mozek, číst a klikat. A ještě k tomu "Začátečníci". Živě si dovedu představit, jak po založení fóra, článku, odkazu, v jehož názvu budou slova "záčatečník", rozjíždějí někteří jedinci stupidní diskuze o tom, kdo je vlastně začátečník, kolik musí mít nalezeno, kolik musí mít založeno a podobný kraviny.
  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#17 Marwinus

Marwinus

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 18 příspěvků(y)

Publikováno 02 listopad 2007 - 8:05

Sam jsem zacatecnik a rekl bych ze nema cenu kazdeho vodit za rucicku. At se snazi. Koneckoncu "v terenu" na to bude taky sam. A z vlastni zkusenosti muzu rict, ze ty uplne zacatky byly v mnoha ohledech nejveselejsi. Pokud mne neco zajima, hledam o tom co nejvice obecnych informaci. Pokud mne to zajima dal, nebo jeste vic, zactu se do podrobnosti. Takhle jsem se k tomu dostal ja sam. Na interneru obecne, ne jen na tomto webu, je informaci vic nez dost. Chapu, ze se nekdo zepta na neco na prvni pohled jasneho, ale kazdy jsme nejaky a obcas nam neco holt nedocvakne. Od toho je tu forum. Ale davat na uvodni stranku obrovsky napis "ZDE ZACINAME - Prakticky pruvodce geocachingem pro zacatecnika" ;) ... to uz mi prijde moc.
  • 0

#18 Mafi5bj

Mafi5bj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 238 příspěvků(y)

Publikováno 02 listopad 2007 - 10:08

Sylvia999: To slovo "Začátečník" bych nepoužíval, má takový hanlivý nádech. Nikdo se tak rád neoznačuje. Třeba "Co a jak?", "Chci víc", "Tomu nerozumím" nebo "Jak se to dělá?" :D ;) pepa.z.pocernic: Souhlasím s tebou, ale vidíš, že to nestačí. Pokud je člověk zvyklý často studovat nové věci, dříve, nebo později se musí naučit v textu přeskakovat "vatu", jinak se daleko nedostane. No a slovo "encyklopedie" mi v uchu zní jako "hromada vaty". Řeknu si, teprve začínám, přece nebudu číst celou encyklopedii. Když si k pc koupíš novou tiskárnu, rozbalíš jí, najdeš veliký leták s několika obrázky, kam strčit kabel, kam cartridge, kam papír. To je to, co tady chybí. Kdyby na tom letáku byl jen velký nápis "Vše co potřebujete, najdete v knížce", každý radši začne metodou pokus-omyl. Poznámka u odesílacího tlačítka nového vlákna: Pár příspěvků jsem už odeslal, ale všiml jsem si toho až když jsem si přečetl tvůj příspěvek. Opticky jsem to přeskočil jako vatu, takových disclaimerů člověk vidí všude dost. Psychologicky to je taky neúčinné. Jseš nováček, dokončíš psaní dotazu, narazíš na tuhle poznámku a řekneš si: Tak, když už jsem to celý napsal, tak to už odešlu a hned se pak mrknu do tý encyklopedie. :(
  • 0

#19 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 02 listopad 2007 - 10:30

Pokud někdo jako vatu přeskakuje relevantní informaci, je to jeho problém a jeho chyba. Až dokážeš včechny začátečnické otázky shrnout do 5 obrázků, které se dají na homepage, tak bude mít smysl je tam dát. Přidávat nějaké odkazy mezi ostatní nemá smysl, protože budou přeskočeny jako ostatní "vata". Problém je v tom, že jsou lidi líný a chtěj mít všechno naservírovaný až pod nos. A nevidim důvod je v tom podporovat a utvrzovat je v představě, že jim každej všechno až pod nos nacpe. BTW. Každý metodou pokus-omyl nepostupuje. Já si minimálně prolistuju i ty tlusté manuály.
  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#20 les-coccinelles

les-coccinelles

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 309 příspěvků(y)

Publikováno 02 listopad 2007 - 14:52

Ja osobne si pod encyklopedii predstavim nejaky soubor informaci popisujicich jednotlive soucasti daneho tematu. Ve vztahu ke GC napr: cache, cacher, TB, GC, GPS. Nepredstavim si ale to, ze v tom jsou obsazene postupy "co delat kdyz..." (a la domaci lekar). Traba napis "Nevite si rady?" by napovedel vic. "Nasli jste je? Nejste si jisti, co s nimy?" vztahuju k obrazum cache, GC a TB. Ale vzdyt ja chci cache zakladat!? To se asi budu muset zeptat v tom jejich foru...
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama