Přejít na obsah


Fotka

Začátečníci


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
63 odpovědí na toto téma

#21 LaLu Team

LaLu Team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 364 příspěvků(y)

Publikováno 02 listopad 2007 - 14:58

I když to bude přes půl obrazovky, bude to blikat a já nevím co, stejně se ve fóru jednou za čas na fóru některý nováček na (pro většinu) hloupý dotaz. Jak už někdo v jiné diskuzi na toto téma psal. Diskuze je od toho, aby se diskutovalo. Je přístupná všem. Na žádný dotaz odpovídat nemusím a snad se najde někdo, kdo nováčka nasměruje a pomůže mu (alespoň odkazem na odkaz :)). = Osobně bych nechal současný stav.
  • 0

#22 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 02 listopad 2007 - 15:02

les-coccinelles napsal/a:
To se asi budu muset zeptat v tom jejich foru...

A pokud budeš chtít vytvořit ve fóru nové vlákno, tak se ti objeví text:
"Před položením otázky zkuste nejprve vyhledat odpověď ve fóru nebo se podívejte do wikipedie, kde je většina základních pojmů a postupů vysvětlena."

Je na tom něco nejasného? Kdo ignoruje tohle, bude ignorovat i nápis "Nevite si rady?" Pořád je to o hádání se o slovíčka, ale prostě je to tak, kdo chce informace hledat, tak si je najde, kdo je hledat nechce, tak je hledat nebude a můžeme se snažit sebevíc.
  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#23 PLAJ family

PLAJ family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 104 příspěvků(y)

Publikováno 02 listopad 2007 - 17:02

pepa.z.pocernic napsal/a:

les-coccinelles napsal/a:
To se asi budu muset zeptat v tom jejich foru...

A pokud budeš chtít vytvořit ve fóru nové vlákno, tak se ti objeví text:
"Před položením otázky zkuste nejprve vyhledat odpověď ve fóru nebo se podívejte do wikipedie, kde je většina základních pojmů a postupů vysvětlena."

Je na tom něco nejasného? Kdo ignoruje tohle, bude ignorovat i nápis "Nevite si rady?" Pořád je to o hádání se o slovíčka, ale prostě je to tak, kdo chce informace hledat, tak si je najde, kdo je hledat nechce, tak je hledat nebude a můžeme se snažit sebevíc.


Já bych to neviděl, jako hádání o slovíčka. Jde hlavně o to, udělat odkaz na postupy, tak aby ten nováček, kterého tu kvůli blbému dotazu spražíme, nemohl říkat: "A kde to mám teda najít? Když jste tak chytrý."
A abych tady jen tak nefilozofoval, tak by třeba na úvodní stránce naproti
obrázku ještě jeden s textem: Chceš založit keš? apod. s odkazem přímo na postupy na wiki.
  • 0

#24 les-coccinelles

les-coccinelles

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 309 příspěvků(y)

Publikováno 02 listopad 2007 - 19:13

2 pepa: pro tebe, jako administratora a kazdodeniho uzivatele (insidera) je to jasne. Vis co kde je. Pro ostatni asi tak uplne ne. Cekaji asi neco jineho. "Optimalizaci" by mohlo dojit k eliminovani hloupych dotazu, ale i nemuselo. Za zkousku myslim v tomto pripade nic nedas. Vsechny ty pomyslne sluzby (informace) tu jsou, jen k nim usnadnit cestu. Klidne se nejakych zmen toho obrazku ujmu.
  • 0

#25 ebik

ebik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 338 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2007 - 3:20

pepa.z.pocernic napsal/a:
Na titulní stránce je velký obrázek, kde je upoutávka na encyklopedii geocachingu. Pokud někdo nechápe, že v encyklopedii jsou informace, je to jeho problém.
....


No, tohle mi prijde trochu jako problem, uz od stareho gc.cz. Ja ten obrazek hodne dlouho ignoroval prave proto ze to BYL OBRAZEK. Proste cokoliv neni text, apriori povazuju za reklamu nebo prinejlepsim dekoraci. Teprve az kdyz se divam pozorneji (coz kdyz hledam "rychle" informaci "pro zacatecniky" tak nedelam) tak prohlizim i obrazky. Je fakt, ze zpusob jakym je to udelane ted, mi prijde vyrazne citelnejsi. Zacatecnik si precijen ten prvni odstavec vcetne 'kliknete na obrazek' precte.

Mozna by mohlo pomoct jak treba ja hledam informace: prvni co ctu jsou LINKY (klikatelny "modry" text co se podtrhne kdyz na nej najedu, kdyz to vypada jinak tak to ctu az v druhem kole), ty by mely byt vystizne. (T.j. protrely z internetu klikam na 'wiki', ale jako zacatecnik bych hledal 'vse o geocachingu'). Potom text okolo linku (nejdriv nadpisy, pak odstavce) a az nakonec se divam na obrazky (ty ale casto vynecham).

Dalsi vec, ktera mne osobne odradi cist text jako treba 'Pred odeslanim ctete', je ten, ze na odesilaci strance jsou levy a pravy sloupec. Proste je na ni spousta rozptylujicich informaci. Tak je ignoruji, a bohuzel pak ignoruji i texty, ktere bych ignorovat nemel.
  • 0

#26 stanleypaulGC

stanleypaulGC

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 290 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2007 - 22:08

Dovolím si přidat taky svou trošku do mlýna. I já byl začátečníkem (v mnohém třeba ještě dlouho nebo věčně budu a zůstanu). Ale i já jsem hledal informace. Nicméně i sledovat záplavu nových informací a aktivních témat tady na foru je časový problém, takže spousta i dobrých vláken a rad rychle zanikne. proto se přikláním k tomu, aby se vypracovala jakási samostatná sekce, část nebo FAQ oblast, kde by začátečníci našli pohromadě to co hledají. stručně, jasně. Vyhledávat ve starých vláknech sice taky jde, ale je to zdlouhavé. Je pravda, že spoustu informací je ve wiki. Ale i mně dost dlouho trvalo to pochopit. Wiki mi dlouhopřišlo jako všeobecná encyklopedie, tedy ne jen pro a o geocachingu, takže z toho mi jasně vyšla rovnice hledáš-li něco ke gecachingu, hledej ve forech a ne v nějaké wiki. proto myslím, že mnoho lidí wiki přehlíží.Takže doporučení - udělat nějakou sekci výrazně označenou pro začátečníky, ale název wikipedie mi přijde matoucí. Najít si cestu do wikipedie chvilku trvá. No a na druhou stranu je to i o lenosti. Než prohrabávat stohy příspěvků a dat tak já se taky raději nejdříve jen nezávazně zeptám.... (sorry)
  • 0

#27 Sumak.cz

Sumak.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 147 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2007 - 22:28

JA zacatecnik , obcas na neco narazim a chtel bych mit treba take vlastni mapku nalezu i z popiskem . Nebo treba svoji vlastni placku ze dreva nebo razitko a ja nevim co jeste vsechno. A hledat to ve forech je mnohdy tezke pokud ani nevim jak se to jmenuje , a kdyz to najdu musim procist mnohd y 5 a vice stran prispevku kde se nekolikrat zmeni postup. Proto bych se primlouval aby tu vznikla sekce navodu a postupu s poslednim znamim resenim. Pokud uz neco takoveho je v zaplave informaci jsem jeste nenasel.
  • 0

#28 zlicinaci

zlicinaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 875 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2007 - 22:43

Já osobně souhlasím s názorem LaLu Team. Úvodní stránka, řekl bych, poskytuje dost zásadních informací, kterými cestami se vydat. Stačí číst. Pokud první cesta návštěvníka vede do fóra, kde založí vlákno "jak najdu casch" - je to marný, je to marný, je to marný :(;)
  • 0

Samsung Galaxy S5  (aDrake / WhereYouGo)
zpracováno programem GeoGet.
Systémy a programy se nechovají náhodně, chovají se zcela chaoticky. (Medvídek, 2006)
Pište prosím do svých logů čas, zajímá mě, s kým jsem se minul. Dík.


#29 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2007 - 22:51

Sumak napsal/a:
chtel bych mit treba take vlastni mapku nalezu

viz například vlevo odkaz Návod a tam mapka nálezů.

Sumak napsal/a:
Proto bych se primlouval aby tu vznikla sekce navodu a postupu s poslednim znamim resenim.


Ono by to bylo hezké, kdyby někdo dělal to co ty chceš. Jenže aby tys nemusel prolítnout pár stránek diskuzí nebo použít hledání, tak by někdo musel sednout a strávit hodiny svého volného času psaním srozumitelného a čtivého textu, který nebude přehlížen jako vata. Samo se to neudělá. Takže se můžeš přimlouvat za co chceš, ale nejsou lidi. Zatim se nauč hledat a pracovat s informacemi, bude se ti to hodit i jinde než na gc.cz
  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#30 Sumak.cz

Sumak.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 147 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2007 - 23:14

pepa.z.pocernic napsal/a:

Sumak napsal/a:
chtel bych mit treba take vlastni mapku nalezu

viz například vlevo odkaz Návod a tam mapka nálezů.

Sumak napsal/a:
Proto bych se primlouval aby tu vznikla sekce navodu a postupu s poslednim znamim resenim.


Ono by to bylo hezké, kdyby někdo dělal to co ty chceš. Jenže aby tys nemusel prolítnout pár stránek diskuzí nebo použít hledání, tak by někdo musel sednout a strávit hodiny svého volného času psaním srozumitelného a čtivého textu, který nebude přehlížen jako vata. Samo se to neudělá.

Coz taky delam a vse co jsem potreboval jsem si nasel:) To ctive a srozumitelne by psal asi ten gdo to ostatne pise i ve foru (autor daneho postupu) , stejne pokud je treba xpj neco zmeni da to do vlakna , takze by jiste pro nej nebyl problem to hodit treba do sekce postupy. Ale pokud se te to nejak dotklo a myslel jsi ze bys to mel delat ty tak se omlouvam , Osobne si myslim ze delas pro geochacing a nas ostatni dos a dost. Jen nechapu tu ironickou poznamku :

Zatim se nauč hledat a pracovat s informacemi, bude se ti to hodit i jinde než na gc.cz


  • 0

#31 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2007 - 23:38

Mezi odpovědí ve fóru a pořádným návodem může být někdy sakra rozdíl. Navíc představa, že ti někdo odpoví ve fóru a navíc ještě sepíše návod mi přijde naivní. Až tohle fórum bude fungovat jako placená hotline, tak možná, ale dokud ti lidi odpovídají z dobré vůle, tak po nich nemůžeš chtít nic navíc. Ta poznámka nebyla ironická. A nemířila jen na tebe.
  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#32 Sumak.cz

Sumak.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 147 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2007 - 23:47

Ono kdyz takova sekce existovazt nebude tak to bude porad jenom ve forech :) a treba ten gdo by chtel dobrovolne to tam dat nema v podstate kam. A jestli se tu nesmi prichazet z nametama nebo jen novacci a jsou prikre odmitani toz pardon uz mlcim. jen ze by to sposte lidem ulehcilo , ale od toho tu prece tyto stranky nejsou:))))Uz fakt mlcim
  • 0

#33 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 06 listopad 2007 - 5:14

edit: smazáno
  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#34 ebik

ebik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 338 příspěvků(y)

Publikováno 06 listopad 2007 - 20:06

pepa.z.pocernic napsal/a:
edit: smazáno

A hele, autocenzura :).

No myslím že by stálo za to na hlavní stranu umístit http://wiki.geocachi...k_v_geocachingu s textem "Co a jak v geocachingu", eventuelně s textem "návody". To jsou totiž návody po kterých mnoho začátečníků prahne, a zrovna tuto stránku umím nalézt asi na tři kliky ze základní stránky. Ono se řekne tři kliknutí, ale na každý připadá spousta možností jak "sejít z cesty" a věnovat dlouhou dobu hledání jinde. A pak už znavený poutník do cíle ani nedojde a žádá o pomoc na fóru.

P.S. Ještě do wiki chybí vložit text z http://www.geocachin...&thread_id=6191.
  • 0

#35 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 06 listopad 2007 - 20:46

ebik napsal/a:

pepa.z.pocernic napsal/a:
edit: smazáno

A hele, autocenzura :).

nemělo to cenu, raději jsem to vzdal

ebik napsal/a:

No myslím že by stálo za to na hlavní stranu umístit http://wiki.geocachi...k_v_geocachingu s textem "Co a jak v geocachingu", eventuelně s textem "návody". To jsou totiž návody po kterých mnoho začátečníků prahne, a zrovna tuto stránku umím nalézt asi na tři kliky ze základní stránky.

žádný rozmazlování a vodění za ručičku, ale připrava na googlekešky a jiné mysterky:)

ebik napsal/a:
Ono se řekne tři kliknutí, ale na každý připadá spousta možností jak "sejít z cesty" a věnovat dlouhou dobu hledání jinde. A pak už znavený poutník do cíle ani nedojde a žádá o pomoc na fóru.

imho většina těch co se ptá neudělá ani první klik z těch tří. Už po tom prvním kliku na homepage wiki je to imho dost návodný, kam by měl začátečník dál klikat. Takže to o dlouhém únavném hledání nebude.

ebik napsal/a:
P.S. Ještě do wiki chybí vložit text z http://www.geocachin...&thread_id=6191.

tak ho vlož. samo se to neudělá:)
  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#36 dandra

dandra

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 587 příspěvků(y)

Publikováno 06 listopad 2007 - 22:15

pepa.z.pocernic napsal/a:

ebik napsal/a:
No myslím že by stálo za to na hlavní stranu umístit http://wiki.geocachi...k_v_geocachingu s textem "Co a jak v geocachingu", eventuelně s textem "návody". To jsou totiž návody po kterých mnoho začátečníků prahne, a zrovna tuto stránku umím nalézt asi na tři kliky ze základní stránky.

žádný rozmazlování a vodění za ručičku, ale připrava na googlekešky a jiné mysterky :)

Pepo, ja bych se ale taky přimlouval, aby link do wikipedie s informacemi pro začátečníky byly:
1) na home page při nepřihlášení na gc.cz
2) v liště / hlavním menu
Z pojmu "wikipedie" není úplně zřejmé, že se jedná o wikipedistické články pro začátečníky. Nezkoušel bych začínající cachery hned tak trénovat. A opravdu si myslím, že by to byla nejen pomoc nováčkům, ale i všem chudákům FTF-beta-testerům, kteří marně hledají ještě nepoložené nebo špatně zaměřené skrýše od nováčků. Pokud jsem Tě nepřesvědčil, zkus dát hlasovat ;)
  • 0

#37 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 06 listopad 2007 - 22:54

Ještě si můžete odhlasovat kdo z vás to udělá:) něco jsem dal na titulní stranu a bude to tam pořád. To že se někdo dokáže zalogovat z něj ještě nedělá experta na vyhledávání a nepřestane být nováčkem. Ale přidávat ještě další odkazy do menu... ať se na mně nikdo nezlobí, jeden odkaz na každé stránce na wiki a podrobnější vysvětlení na homepage musí stačit. A když se někdo dostane na vytvoření nového tématu, tak na té stránce jsou tři odkazy do wiki z toho dva s vysvětlením, že tam jsou ty základní informace a postupy, přímo u pole kam píše text a u odesílacího čudliku. Jestli někdo nepochopí tohle nebo to nečte, tak je to prostě beznadějný a takoví jedinci by potřebovali gc.cz kde bude jediná stránka s právě a jedině s tou informací, co zrovna hledají. edit: víc už s tím dělat nebudu, nemám na to čas.
  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#38 Mafi5bj

Mafi5bj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 238 příspěvků(y)

Publikováno 06 listopad 2007 - 23:06

Já bych byl pro krátké úderné titulky, jako z Blesku, nebo ze Žena a život :D, např:
Jak najít keš? * Jak založit keš? * Bez GPSky? * Jakou koupit? * V ní všechny keše! * Našel jsem minci nebo štítek s číslem! * Chci taky svou minci! * Už mi ji ukradli! * Nevím jak ...?
  • 0

#39 ebik

ebik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 338 příspěvků(y)

Publikováno 06 listopad 2007 - 23:12

Akorát by ještě měli zabírat většinu stránky, a jenom malinkatý rámeček by měl zbýt na vlastní fóra, mapu a vůbec co tyhle stránky nabízí. :-P Já si myslím, že tak jak to je teď (odkaz z hlavní stránky) je to dobře.
  • 0

#40 minarjo

minarjo

    minarjo

  • Members
  • PipPipPip
  • 758 příspěvků(y)

Publikováno 07 listopad 2007 - 0:20

ebik napsal/a:
Ještě do wiki chybí vložit text z http://www.geocachin...&thread_id=6191.

Provedeno, viz můj příspěvek pod tím zde odkazovaným Sally vláknem :)
  • 0

Nevíte si s něčím v GC rady? Zkuste jít nejprve na Českou encyklopedii GC





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama