Přejít na obsah


Fotka

Odfiltrujte GeoGet


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
61 odpovědí na toto téma

#41 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 04 říjen 2007 - 6:47

Jak to tak sleduji, tak jsem tím čím dál více znechucen... Takže jediný program, co bude mít podporu bude GSAK, který si holt musíme zaplatit... Skoro mi to připomíná skrytou reklamu... Ostatní se prostě dostanou na černou listinu... A je opravdu divné, že se okamžitě stáhlo vše co s GeoGetem souvisí!!! A hlavně, ten kdo používá výmluvu, že je to kvůli množství článků ve fóru, zkusili jste se podívat, kolik je různých vláken ohledně GSAKu? Proč nezrušíme ta vlákna, když jich je ve fóru tolik??? Nejsem pro jakoukoliv cenzuru, ani GSAKu, ale tím pádem ještě méně ne cenzuru GeoGetu. Zavání to tím, že dříve byla cenzura kvůli tomu co si nepřáli rusové, dnes kvůli tomu, co si nepřejí Američané... A to mě upřimně řečeno štve!!! Nemám totiž rád jakékoliv monopoly a tady to monopolem amerického GSAKu slušně zavání!!! Možná tím někoho naštvu, ale prostě tohle mi vytanulo na mysli, když jsem si přečetl poslední příspěvky! I když to třeba není z části pravda, ale takhle to vypadá pro laika!
  • 0

#42 abakus

abakus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 159 příspěvků(y)

Publikováno 04 říjen 2007 - 7:46

Myslím, že se tady pletou do sebe dvě věci. 1) Odfiltrování threadů o GeoGetu 2) Funkčnost GeoGetu jako takového ad 1) GSAK má spoustu vláken, ale nejsou aktivní v takové míře, aby mezi posledními 10 aktivními diskuzemi bylo 7 o GSAKu. Tady je na místě analogie ne s GSAKem, ale s gratulacemi, které zamořovaly přehledy aktivních diskuzí, až si uživatelé vydupali možnost odfiltrovaní gratulací. Snaha byla o stejný přístup i ke GeoGetu - tedy o možnost filtrace, ne zrušení diskuzí. Nevím sice proč se tak stalo, ale pravděpodobně to souvisí s bodem 2) ad 2) Mezo GSAKem a GeoGetem je jeden obrovský rozdíl. GSAK je nástroj na práci s legálně nabytými daty ve formě PQ, zatímco do GeoGetu se data dostávají způsobem přinejmenším diskutabilním. Jestli je to legální nebo ne, to je záležitost názoru GS, s tím my nic nenaděláme. Jestli existují do GSAKu makra, která tahají kompletní data o keškách z gc.com, to nevím, neprohlížel jsem je všechny, ale docela bych se tomu divil. Používám několik maker, některá jsou vlastní, některá jsou stažená a jediné, co si něco tahá z gc.com je AddLogs, které přidává do databáze kompletní logy kvůli statistice mnou založených keší. Aby to bylo GS-košer, nelze toto makro aplikovat hromadně, člověk musí klikat na jednu kešku po druhé a pro každou zvášť toto makro spustit. Jelikož se gc.cz dlouhodobě snaží o legální získání dat o keškách, která bude smět ve vhodné formě poskytnout uživatelům gc.cz, je toto asi důvod, proč musel dle názoru GS "nelegální" GeoGet oficiálně zmizet z gc.cz. Je to tak? Mapa je užitečná pro prohlížení kešek v celé ČR, ne pro lokalizování konkrétní kešky. Podobnou funkcionalitu mapy na gc.com nenabízí, tam najednou člověk může vidět max. 20 keší a ještě k tomu nelze odfiltrovat ty, které mě nezajímají. Kešmapa na gc.cz má také jistá omezení z technických důvodů, ale jsou řádově úplně jinde. Na gc.cz nemohou být přesné souřadnice, protože to by bylo jejich vyzrazení, z podobného důvodu .kml pro Google Earth také není přesný. Přesné zobrazení v mapě lze získat po přihlášení se na gc.com a kliknutí na odkaz na mapy.cz, což už je v pořádku, protože se k souřadnicím nedostane mudla. Je sice velmi snadné stát se uživatelem gc.com, ale při zakládání účtu uživatel musí souhlasit s licenčními podmínkami a pravidly, což je to, oč GS jde v první řadě. Doufám že můj text aspoň trošku pomůže nespokojencům pochopit, co je za problém s GeoGetem a přestanou tu hysterické výpady proti GSAKu, gc.cz, GS a kdoví čemu ještě.
  • 0

#43 XiXi_team

XiXi_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 656 příspěvků(y)
  • LocationKladno

Publikováno 04 říjen 2007 - 7:48

Makra v GSAKu tahají data, ale v makrech je třeba napsat svůj nick a heslo, takže to jde nějak přes GS, který asi ověřuje PM ...
  • 0

Garmin Oregon 650 + Topo Czech 2013 Pro & GSAK v8 & Android Locus PRO
GSAK - Google mapy pro Colorado/Oregon, Export pro GeoKuk
Android - Šifrovací pomůcky, Keškoměrka


#44 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 04 říjen 2007 - 8:12

A v GeoGetu se nejde přes uživatelský účet? Že jsem si nevšiml, proč tedy je nutné zadat své jméno a heslo? Takže když HaMuLa předělá GeoGet tak, aby nešly automaticky nahrávat data z GS, tak vrátíte tento program? A co to vrácení vláken o GeoGetu? Proč musí okamžitě zmizet úplně??? Nedivte se, že pak se ozveme, když se nám to nelíbí! Ono vadí, když je něco aktuální, že se o tom více mluví? Ono vadí, že lidé mají zájem o něco, tak že je o tom více slyšet? Když bude něco jiného zajímat hodně lidí, tak se to taky zruší??? Podle mě je tohle fakt divné. Spousta lidí tady nadává na nováčky, že se na něco zeptají, je to ale důvod pro vymazání těchto vláken? Řekl bych že ne! Taky nechci, aby zrušili všechna vlákna, která mě tu nezajímají... Pokud to takhle půjde dál, za chvíli to tu může být diskuze o ničem :-(
  • 0

#45 Basin

Basin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 172 příspěvků(y)

Publikováno 04 říjen 2007 - 8:25

Sorry, ale co má gc.cz z toho že jde na ruku groundspeaku? Nepřesnou mapu, která je sice pěkná co do funkčnosti, ale nakonec stejně musím pro souřadnice na gc.com. GC.CZ má nějakou smlouvu s Grounspeakem ? Vždyť kdyby se dohodli kačeři z ČR a poskytli někomu data svých keší tak vznikne na 99% přesná mapa celé republiky. Co byste pak dělali?
  • 0

#46 Mimon_team

Mimon_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 417 příspěvků(y)

Publikováno 04 říjen 2007 - 8:28

Roman_Jaromer napsal/a:
Nemám totiž rád jakékoliv monopoly a tady to monopolem amerického GSAKu slušně zavání!!!

Tak to máš štěstí. Můžeš vyzkoušet opencaching.cz. Je pravda, že tam moc kešek nenajdeš, ale jsou free! :-)

BTW: fakt nechápu, v čem jsou BM tak omezovaní. Když někam jedu, opravdu nemám potřebu stahovat 500 keší v okolí. Raději si na mapě najdu ty potenciálně zajímavé, prohlídnu si listingy, a jdu na ně. A to se dá dělat i bez PM.

Jinak, PM jsem, protože jsem lenoch. Prostě mi přijde pohodlnější zaplatit pár korun za pravidelný přísun dat, která si pak můžu dát do své mapy, můžu si je snadno zkonvertovat do mobilu, atd.
  • 0

#47 Mimon_team

Mimon_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 417 příspěvků(y)

Publikováno 04 říjen 2007 - 8:30

Basin napsal/a:
Sorry, ale co má gc.cz z toho že jde na ruku groundspeaku? Nepřesnou mapu, která je sice pěkná co do funkčnosti, ale nakonec stejně musím pro souřadnice na gc.com. GC.CZ má nějakou smlouvu s Grounspeakem ? Vždyť kdyby se dohodli kačeři z ČR a poskytli někomu data svých keší tak vznikne na 99% přesná mapa celé republiky. Co byste pak dělali?

V tom nikdo nikomu nebrání. Akorát bude trochu problém přesvědčit ty tisíce zakladatelů keší, ať dají jejich souřadnice a listingy na opencaching.cz. Ale když se ti to povede, je to košer. Proti individuálnímu uploadu údajů o svých keších na konkurenční server nemůže nikdo nic mít.
  • 0

#48 Basin

Basin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 172 příspěvků(y)

Publikováno 04 říjen 2007 - 8:34

Opencaching zkoušet nemám v úmyslu. Myslel jsem to tak, že když by pepa.z.počernic dostal data od vlastníků keší tak vznikne přesná mapa. Takhle po roce snažení (jak jsem někde v diskusi vyčetl) je mapa nepřesná. Protože netuším, jestli mít nepřesnou mapu na gc.cz je záměr a cílový stav, nebo jenom výsledek toho, že gc.com prostě nikdy přesná data nedá. Mimochodem, pokud si někdo chce ochránit servery proti hromadnému stahování dat může to udělat technicky sám.
  • 0

#49 XiXi_team

XiXi_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 656 příspěvků(y)
  • LocationKladno

Publikováno 04 říjen 2007 - 8:35

Ještě dotaz. Kontaktoval GS autora programu nebo jen GC.cz? Proč nechtějí blokovat Skryšotlač? Ten taky stahuje data, ne?
  • 0

Garmin Oregon 650 + Topo Czech 2013 Pro & GSAK v8 & Android Locus PRO
GSAK - Google mapy pro Colorado/Oregon, Export pro GeoKuk
Android - Šifrovací pomůcky, Keškoměrka


#50 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 04 říjen 2007 - 8:41

Basin napsal/a:
Sorry, ale co má gc.cz z toho že jde na ruku groundspeaku? Nepřesnou mapu, která je sice pěkná co do funkčnosti, ale nakonec stejně musím pro souřadnice na gc.com. GC.CZ má nějakou smlouvu s Grounspeakem ? Vždyť kdyby se dohodli kačeři z ČR a poskytli někomu data svých keší tak vznikne na 99% přesná mapa celé republiky. Co byste pak dělali?

Pokud budou dávat kačeři data jen o svých keškách, tak ta mapa bude přesná ne na 99%, ale řádově méně (rozsah bude asi jako má teď opencaching.cz). Pokud se zde objeví data keší, která nám neposkytli jejich vlastnící, tak se na gc.cz sesypou stejné útoky jako na poi.cz. A myslíš, že máme chuť s někým válčit? Proto ta snaha získávat data od groundspeaku i s jejich podmínkami.
  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#51 Basin

Basin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 172 příspěvků(y)

Publikováno 04 říjen 2007 - 8:54

Ok, takže prosím ještě jednou. Nepřesná mapa je cílový stav, podmíněný dohodou s Groundspeakem? Mně se ta mapa líbí, jenom jsem nepochopil, proč nemá přesná data. Možná jsem jenom nepochopil jak to máte vymyšlený.
  • 0

#52 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 04 říjen 2007 - 9:06

Už jsem to jednou myslím psal. Nesmíme poskytovat souřadnice keší. Nevím o spolehlivém způsobu, jak přenášet přesné souřadnice do mapy tak aby je nebylo možné nasosnout nějakým robotem. Na straně klienta je obyčejný browser s javascriptem, takže snažit se data přenášet šifrovaná nemá smysl. A pro orientaci v mapě znepřesnění nevadí. Kdyby to tam nebylo napsané, tak si toho všimne jen pár lidí a spíš jen ti co hledají podle mapy.
  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#53 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 10 říjen 2007 - 11:40

Koukám, že se tahle debata hnula někam jinam od původního mého tématu, tj. odfiltrovat diskusní vlákna projektu geoget z hlavní nabídky, tj. seznamu aktivních témat. Hodně se tady debatuje o tom, k čemu je vlastně server gc.cz dobrý... nemyslím si, že by měl být diskusním serverem pro jeden z mnoha programů. Je zvykem, že příslušné programy jako např. HG apod. mají svůj vlastní web a svoje vlastní diskusní forum. Pokud jde odfiltrovat gratulace, tak proč nejde odfiltrovat geoget. Kdo ho používá a chce s ním pracovat, at jde na jeho stránky a na diskusní forum tohoto programu. Zapnu si diskusi a co na mne vybafne je každé třetí téma - geoget. Proti všem flame chci jen podotknout, že ten program se mi líbí a nechci aby byl vyštípán ze stránek gc.cz, ale aby byl vyčleněn z aktivních témat diskuse. Díky.
  • 0

#54 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 10 říjen 2007 - 11:54

Nerozumim ti. Na jednu stranu rikas, ze GG nechces odsud vystipat, ale tesne pred tim rikas, ze GG nema pouzivat zdejsi diskuzni fora. Podpora GG na zdejsich strankach preci neni o tom, ze je na nich uvedeny nejaky odkaz. O ten tu prece nejde. Podporuje se GG prave tim, ze mu poskytuje ta diskuzni fora. Je to podpora nejen pro GG, ale i pro vsechny, kteri GG pouzivaji, protoze si kvuli nejakemu jinemu diskuznimu foru na jinem serveru nemusi nekde zakladat dalsi uzivatelsky ucet. Ber to tak, ze proste nekoho GG zajima, jine ne. Tebe nezajima, budiz. Me zase nezajima 90% ostatnich diskuzi v 'aktivnich', ale nejak nemam potrebu kricet, ze tady na serveru nemaji co delat, ani ze by se mely filtrovat. Zase tak mi to nevadi, ja si mezi diskuzemi dokazu vybrat ty zajimave vlastni hlavou, me to server nemusi predzvejkavat. Chci tim rict, ze na obsah aktivnich bude mit spousta lidi jiny nazor, a tak jedine spravne reseni je personalizovane ignorovani nekterych diskuzi. A k tomu se uz Pepa jasne vyjadril.
  • 0

#55 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 10 říjen 2007 - 11:57

Přečtě si co jsem napsal 01.10.2007 12:36. Nic se na tom nemění.
  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#56 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 10 říjen 2007 - 15:03

HaLuMa napsal/a:
Nerozumim ti. Na jednu stranu rikas, ze GG nechces odsud vystipat, ale tesne pred tim rikas, ze GG nema pouzivat zdejsi diskuzni fora.

Myslím, že jsi zcela nepochopil, co jsem chtěl svým příspěvkem napsat.. Rozhodně nechci GG odsud vyštípat, jen spíš "dostat do rozumných mantinelů". Toto je server o geocachingu a ne o software. Nevšiml jsem si, že by na gc.com v diskusním fóru bylo 20% a víc příspěvků na téma GSAK a jiný software pro GC a přece jen se tam o tom píše. Jen odkazují na domácí stránky těchto programů (projektů) a na těchto domácích stránkách probíhá diskuse přímo a jen věnovaná programu (projektu) a zbytečně "nespamuje" celé fórum. Myslím, že valná většina lidí tady používá GSAK a nemám dojem, že by se tady o něm psalo v 20% debaty...
  • 0

#57 XiXi_team

XiXi_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 656 příspěvků(y)
  • LocationKladno

Publikováno 10 říjen 2007 - 15:12

Roman_Jaromer> podle autora GSAK vypadá spíše na australský projekt. Je pravda, GSAK tu nemá moc vláken a GC.cz podporovaný HG taky ne. O Skrýšotlači nemluvě ... :) GG tu ale řeší své interní chyby, potřeby a nikoliv spojitost s českým geocachingem. Proto těch vláken ...
  • 0

Garmin Oregon 650 + Topo Czech 2013 Pro & GSAK v8 & Android Locus PRO
GSAK - Google mapy pro Colorado/Oregon, Export pro GeoKuk
Android - Šifrovací pomůcky, Keškoměrka


#58 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 10 říjen 2007 - 15:15

XiXi_team napsal/a:
Roman_Jaromer> podle autora GSAK vypadá spíše na australský projekt.

Je pravda, GSAK tu nemá moc vláken a GC.cz podporovaný HG taky ne. O Skrýšotlači nemluvě ... :) GG tu ale řeší své interní chyby, potřeby a nikoliv spojitost s českým geocachingem. Proto těch vláken ...

A to je právě to, proč si myslím, že by měl být uveden do odpovídajících "kapacit". I výše uvedené programy mají své problémy a řeší je, ale na správném místě..
  • 0

#59 Pitrus

Pitrus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 301 příspěvků(y)

Publikováno 10 říjen 2007 - 15:27

sobikovi napsal/a:
Myslím, že valná většina lidí tady používá GSAK ...

Proč si to myslíš?
Já jsem naopak rád, že když tady není pořádná mapa keší jako tu kdysi byla, vzniká program, který dobrou mapu má. Navíc přes fórum je možné "podílet se" tak trochu na úpravách a případných vylepšeních programu.
Nevím jak hodně tě zatěžuje fóra o geogetu neodebírat nebo je nečíst. Já zas nepoužívám GSAK ale vůbec mi nevadí když se tu rozebírají různé jeho pluginy a možnosti. Buď tolerantní - to ke geocachingu taky patří.
  • 0

#60 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 10 říjen 2007 - 15:43

Pitrus napsal/a:
Proč si to myslíš?
Já jsem naopak rád, že když tady není pořádná mapa keší jako tu kdysi byla, vzniká program, který dobrou mapu má. Navíc přes fórum je možné "podílet se" tak trochu na úpravách a případných vylepšeních programu.
Nevím jak hodně tě zatěžuje fóra o geogetu neodebírat nebo je nečíst. Já zas nepoužívám GSAK ale vůbec mi nevadí když se tu rozebírají různé jeho pluginy a možnosti. Buď tolerantní - to ke geocachingu taky patří.

To o tom valném používání je jen úvaha, ale dřív než tady byl viditelný více projekt GG, tak v podstatě každý tady psal o tom, že používá GSAK, ale to není podstatné. Opět opakuji, GG ano, ale debatu o jeho fíčurách, chybách, opravách a požadavcích realizujte na samostatném fóru. Není to o tom, zda mne něco zatěžuje či ne, ale je tady znovu situace podobná gratulacím. Po jejich odfiltrování se myslím dle jejich reakcí hodně ulevilo.
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama