Přejít na obsah


Fotka

Tip pro zrychlení GSAKu


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
9 odpovědí na toto téma

#1 marekl

marekl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 883 příspěvků(y)

Publikováno 01 říjen 2007 - 21:17

GSAK se mi poslední dobou začal trochu loudat - hlavně spouštění a ukládání. Zjistil jsem, že za to může množství logů, které se mi k jednotlivým keším uložily. Pomohlo jejich pročištění funkcí Database, Purge. Nechal jsem jen měsíc staré logy plus moje vlastní a všechno je teď mnohem rychlejší.
  • 0

#2 SHANTI Team

SHANTI Team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 115 příspěvků(y)

Publikováno 01 říjen 2007 - 22:08

JJ na to jsem uz take prisel, ale neprisel jsem na to jak u vlastnich kesi zachovat vsechny logy kvuli statistice:-( Samozrejme pres jedno makro je tam zase mohu doplnit, ale netusis jak to udelat jednoduseji?
  • 0
Shanti

#3 minarjo

minarjo

    minarjo

  • Members
  • PipPipPip
  • 758 příspěvků(y)

Publikováno 01 říjen 2007 - 22:35

No tak si vždy před funkcí purge nastav filtr vynechávající tvoje cache (nejlépe užitím filtru "owner name does not contain TvojeUsername" ) a až pak použij purge log na zbytek cachí. Také běžně purging používám, jinak databázový soubor s logy silně nabobtnává a logicky to načítání GSAK zpomaluje... Jinak to makro AddLogs pro doplnění logů kvůli statistice je super, ale furt nechápu, proč ho ještě neudělali funkční tak, že by stačilo ho pustit ho jednou a ono by se aplikovalo postupně na všechny/vybrané vlastní cache - nyní je třeba ho pouštět na každou zvlášť, ach jo... Ale občas ho je třeba použít i při pravidelné aktualizaci dat přes PQ, v PQ nemusí být vždy všechny nové logy od poslední aktualizace (max. 5 logů) - pak to zdržuje, když má někdo více vlastních cachí.
  • 0

Nevíte si s něčím v GC rady? Zkuste jít nejprve na Českou encyklopedii GC


#4 marekl

marekl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 883 příspěvků(y)

Publikováno 01 říjen 2007 - 23:09

Lze nějak z jednoho makra volat jiné makro? Potom by nemuselo být složité udělat smyčku, která by spustila AddLogs pro každou z keší ve výběru.
  • 0

#5 minarjo

minarjo

    minarjo

  • Members
  • PipPipPip
  • 758 příspěvků(y)

Publikováno 01 říjen 2007 - 23:37

No to by se muselo to AddLogs celý překopat, protože na začátku vždy ukazuje ten formulář jaký logy stahovat... a dle toho nastaví vnitřní proměnný, čili formulář by otravoval taky pořád a ničemu by se nepomohlo. Nevím proč ho hned neudělal autor (autoři) pro možnost použití na více cachí naráz...
  • 0

Nevíte si s něčím v GC rady? Zkuste jít nejprve na Českou encyklopedii GC


#6 XiXi_team

XiXi_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 656 příspěvků(y)
  • LocationKladno

Publikováno 01 říjen 2007 - 23:48

Nad tím taky koumám. Zatím jsem si pokusně zrušil úvodní formulář a konečné potvrzovací tlačítko. Ale i nad jednou keškou to trvá dlouho. Taky nevím, co by řekli v Groundspeaku, kdyby našli v logu webu, že se v rychlosti dotazuju na jejich stránky s logy ... ???
  • 0

Garmin Oregon 650 + Topo Czech 2013 Pro & GSAK v8 & Android Locus PRO
GSAK - Google mapy pro Colorado/Oregon, Export pro GeoKuk
Android - Šifrovací pomůcky, Keškoměrka


#7 minarjo

minarjo

    minarjo

  • Members
  • PipPipPip
  • 758 příspěvků(y)

Publikováno 02 říjen 2007 - 1:09

XiXi_team napsal/a:
Taky nevím, co by řekli v Groundspeaku, kdyby našli v logu webu, že se v rychlosti dotazuju na jejich stránky s logy ... ???

Tak to bych neřešil, to bys musel mít stovky založených cachí a to určitě nemáš ;). Při běžném počtu založených (max.desítky, rekord v ČR cca 50) to vůbec ani nepostřehnou, dotaz na míň jak 50 stránek listingu vygeneruješ i běžným procházením a zas tak rychle to není po sobě stahované, zpracování každého staženého listingu tím makrem (projití logů) chvíli trvá a generuje to tak podobnou pauzu, jakou užívá mezi stahováními jednotlivých listingů Skrýšotlač. A když dosud nestopli Skrýšotlač, který užívá mnoho lidí i pro dost cachí, tak pro stažení založených cachí tím makrem taky nechá GS v klidu.
  • 0

Nevíte si s něčím v GC rady? Zkuste jít nejprve na Českou encyklopedii GC


#8 Mion

Mion

    Mion

  • Members
  • PipPipPip
  • 945 příspěvků(y)

Publikováno 02 říjen 2007 - 5:47

SHANTI Team napsal/a:
... ale neprisel jsem na to jak u vlastnich kesi zachovat vsechny logy kvuli statistice:-(

Myslím že v každém dalším staženém GPX z PQ se znovu, kromě několika (5) posledních logů, stáhne i tvůj found log z libovolné doby existence listingu, pokud - máš danou cache nalezenu. Takže po prvním update všech kešek v databázi z PQ by měly být všechny tvé logy zase v databázi.
  • 0

#9 kapitola

kapitola

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 369 příspěvků(y)

Publikováno 02 říjen 2007 - 17:51

Myslim, ze rec je o vlastnich zalozenych kesich
  • 0

#10 Mion

Mion

    Mion

  • Members
  • PipPipPip
  • 945 příspěvků(y)

Publikováno 02 říjen 2007 - 20:10

kapitola napsal/a:
Myslim, ze rec je o vlastnich zalozenych kesich

Njn, zase blbě čtu...
ale stáhnout kompletní logy do vlastního GPX z listingu na GC.COM uměla nějaká aplikace, co jsem našel na fóru GSAK, z které jsem pak jednou zkusil udělat statistiky nálezů na vlastních keších - viz zde.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama