Přejít na obsah


Fotka

Odstranění projektu GeoGet z gc.cz


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
237 odpovědí na toto téma

#41 StefaCzech

StefaCzech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 145 příspěvků(y)

Publikováno 04 říjen 2007 - 10:03

Roman_Jaromer napsal/a:
Ještě k tomu když ty novinky budu hledat přímo na jejich webu, tak než to tam najdu, tak určitě stáhnu více dat, než když si GeoGet pod mým jménem načte 10 určitých stránek.


Tady asi nebude problem v objemu dat ale v NEzobrazeni reklamy.
  • 0

#42 PaBa

PaBa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 347 příspěvků(y)

Publikováno 04 říjen 2007 - 10:08

Crocky napsal/a:
Basin: dík, tak tam o robotech a stahování není ani slovo. Musí to být ještě někde jinde.

Je to na Terms of use, bod 5:
Much of the information on the Site is updated on a real time basis and is proprietary or is licensed to Groundspeak by our users or third parties. You agree that you will not use any robot, spider, scraper or other automated means to access the Site for any purpose without our express written permission. Additionally, you agree that you will not: ( a) take any action that imposes, or may impose in our sole discretion an unreasonable or disproportionately large load on our infrastructure; or ( B) interfere or attempt to interfere with the proper working of the Site or any activities conducted on the Site or other measures we may use to prevent or restrict access to the Site.

Jinak si myslim, ze by nekteri diskutujici mohli trochu tlumit sve emoce - a to jak ve vztahu ke GC.COM, tak ve vztahu ke GC.CZ a i nakonec i ke GSAku. Jiste je to neprijemna situace, ale da se resit. Pokud GG umoznuje masivni automaticke stahovani stranek a nekdo tuto vlastnost pouzije, pak je to poruseni terms of use, se kterym uzivatel pri registraci souhlasil. Uplne nejlepsi by bylo, kdyby se HaLuMa s GC.COM dohodl na pravidlech, za kterych je GG mozno porovozovat a ve svem projektu pokracoval. Takhle to udelal i Clyde (mimochodem - narazky na zle americke autory GSAKu jsou fakt smesne - je to one man show, clovek, ktery se tomu venuje naplno, ktery reaguje velmi rychle a napriklad oprava chyb je okamzita - jednou jsem prisel na problem zpomaleni a memory leaku a za dve hodiny to bylo opravene).

Jinak fakt nechapu, proc vsichni maji potrebu mit stazenou celou CR. Myslite si, ze to delaji i Americani? Mit vsechny kese v USA? Nebo jen ve "svem" state? Zkuste se podivat na kesky v nekterem vetsim americkem meste. Proste takhle se to delat neda. Pokud by se takto chovala vetsina uzivatelu, tak to server ani databaze stihat jednoduse nebude, v tom ma marekl naprostou pravdu. Tech kesi je u nas uz tolik, ze driv nebo pozdeji k podobne situaci dojde i u nas.

A vztah GC.cz a GC.com? Nejde jen o chachemapu a dostavani dat - jde o to, aby GC.cz bylo "oficialnim" partnerem GS u nas...
  • 0
PaBa

--
I always use ROT13 twice for extra security

#43 Crocky

Crocky

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 477 příspěvků(y)

Publikováno 04 říjen 2007 - 10:15

Jasně, to je ono, je to zcela jasné. Souhlasím s Tebou (i když jako BM nerad :( ). Navíc druhá a další stránka výpisu keší je možná jenom přes hack kódu v javascriptu (evidentní ochrana proti robotům). Možná ale, že by byla možná dohoda o nějakém rozložení tahání dat v čase, například. Primárně jde o to, zda jim vadí zátěž serveru (to se řešit dá) nebo BM (to se taky řešit dá za USD 3,- :D :D).
  • 0

#44 Basin

Basin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 172 příspěvků(y)

Publikováno 04 říjen 2007 - 10:20

Podle Terms of use (tušil jsem, že to někde mají ukrytý) bych mohl požádat o souhlas s používáním GG. Je to tak? a pokud dostanu "express written permission" tak je to ok.
  • 0

#45 abakus

abakus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 159 příspěvků(y)

Publikováno 04 říjen 2007 - 10:22

Primární zdroj dat byl, je a bude gc.com kontrolovaný Groundspeakem. To, co se děje na gc.cz je jen jakási nadstavba. Stejně jako platím za PM, tak si kupuju věci, které finančně podporují gc.cz (mince, kalendáře, trička), protože ani gc.cz neůže běžet úplně zadarmo. Myslím, že si hodně lidí neuvědomuje, že princip je stejný, akorát gc.cz zvolil jinou formu financování. Rozdíl je taky v tom, že za financování gc.com mám něco navíc, zatímco za financování gc.cz nemám nic. Přeberte si to jak chcete, na nikoho neútočím a nic by nedokázalo změnit můj postoj (= příspěvky), protože mně jak gc.com tak i gc.cz poskytují služby, kterých si vážím a nechci, aby skončily z nějakého "malicherného" finančního důvodu. Do dalšího informačního systému (oc.cz, gc.cz, ...) nic poskytovat nebudu, i tak je se zakládáním a správou keší dost práce. Mimochodem, co takhle disablování a enablování keší? Změna souřadnic? Taky by se to muselo dělat v obou systémech. Jak u blbejch. Tento přístup není obecně průchozí. Myslím si, že menší problém než přidělávat ownerům další práci, je smířit se s tím, že mapa keší nebude úplně přesná. Geocaching je primárně zábava pro majitele GPS, kteří se bez přesné mapy obejdou a ti kteří GPS nepoužívají, holt musí víc klikat. To je vše.
  • 0

#46 XiXi_team

XiXi_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 656 příspěvků(y)
  • LocationKladno

Publikováno 04 říjen 2007 - 10:22

A není Clyde od GSAKu náhodou Australan?
http://gsak.net/boar....php?showuser=1
  • 0

Garmin Oregon 650 + Topo Czech 2013 Pro & GSAK v8 & Android Locus PRO
GSAK - Google mapy pro Colorado/Oregon, Export pro GeoKuk
Android - Šifrovací pomůcky, Keškoměrka


#47 ebik

ebik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 338 příspěvků(y)

Publikováno 04 říjen 2007 - 10:34

Roman_Jaromer napsal/a:
Vždy jsem si myslel, že GS vznikl z iniciativy pár nadšenců, kteří mají rádi Geocaching. Jak tak vidím, tak dnes už to je jen o obchodu... Bohužel :-(


Pokud jsem četl dobře názor druhé strany http://geocaching.gp...es.org/history/, tak Groundspeak (počin Jeremyho Irishe) je o profitování na zábavě ostatních už od začátku.
  • 0

#48 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 04 říjen 2007 - 10:39

abakus napsal/a:
zatímco za financování gc.cz nemám nic.

Na gc.cz jsou taky všichni uživatelé "PM" a dostávají maximum toho co je možné
  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#49 ebik

ebik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 338 příspěvků(y)

Publikováno 04 říjen 2007 - 10:42

ebik napsal/a:

Roman_Jaromer napsal/a:
Vždy jsem si myslel, že GS vznikl z iniciativy pár nadšenců, kteří mají rádi Geocaching. Jak tak vidím, tak dnes už to je jen o obchodu... Bohužel :-(


Pokud jsem četl dobře názor druhé strany http://geocaching.gp...es.org/history/, tak Groundspeak (počin Jeremyho Irishe) je o profitování na zábavě ostatních už od začátku.


A projekty typu GeoGet, oc.cz, atd. mají smysl protože Groundspeak se málo stará o české uživatele. Prostě je postaven jako firma, takže do jeho projektů (aby se nevyzradilo "obchodní tajemství" ) nemůžou přispívat lidé vlastními moduly a vlastním software. U open* (opensoftware, opencaching, ...) je tomu naopak: Lidé můžou podporovat vývoj vlastními schopnostmi. Bohužel u open* věcí zase chybí reklama, takže mají méně uživatelů.
  • 0

#50 abakus

abakus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 159 příspěvků(y)

Publikováno 04 říjen 2007 - 10:49

pepa.z.pocernic napsal/a:

abakus napsal/a:
zatímco za financování gc.cz nemám nic.

Na gc.cz jsou taky všichni uživatelé "PM" a dostávají maximum toho co je možné

Já to myslel tak, že nedostávám nic navíc oproti těm, co ničím nepřispívají.
A dřív, než tady zase začne někdo prskat, dodávám, že mi to NEVADÍ.
  • 0

#51 Sutech

Sutech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 197 příspěvků(y)

Publikováno 04 říjen 2007 - 11:01

Já bych se tu teď vůbec nezabýval otázkou, jestli GeoGet ze stránek stáhnout či ne a nechal ho tu do doby, než to začne vadit samotném Groudspeaku. Pokud se o české cachery příliš nezajímá (tím myslím konktrétně stále chybějící mapu), tak dobře, čeští cacheři se postarají sami. Až tehdy, kdy Groundspeak napíše administrátorovi tohoto fóra, že si nepřeje, aby se tu odkazovalo na program, který grabuje jeho data, pak ho tedy odsud odstraníme...
  • 0

#52 vrabcak

vrabcak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 70 příspěvků(y)

Publikováno 04 říjen 2007 - 11:01

Stalo se přesně to, co jsem předpovídal v diskuzi o poi.cz - lidi začali hromadně stahovat kešky z GC.com. Já vám to říkal :-) Geoget je perfektí program - psal jsem i HaLuMovi a děkuji mu za něj ještě jednou veřejně. Nabízel jsem i drobný finanční příspěvek, pokud by program vydal pod svobodnou licencí (protože jsem očekával podobný vývoj situace ;-)), ale bohužel autor to zatím neplánuje. Možná bychom ho mohli přesvědčit, kdyby se sešlo víc nabídek. Já jsem nabízel 300 Kč. Samozřejmě pokud se HaLuMa rozhodne GeoGetu úplně opustit, moje nabídka platí i pro kohokoli jiného, kdo by podobný program vyvíjel. Pokud by byl byl multiplatformní (např. v Qt), nabízím 500 Kč.
  • 0

#53 Dorcadion

Dorcadion

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 315 příspěvků(y)

Publikováno 04 říjen 2007 - 11:07

Tak jsem si přečetl celou diskuzi a je mi tak trochu blivno... Opět a pokolikaté zde mnoho přispěvovatelů napadá Groundspeak z nekalé činnosti, zaklíná se svobodou, opencachingem etc... Vážení, pokud opravdu potřebujete mít data o všech keších k dispozici stále, zaplaťte si PM, těch 30USD je 600 korun za rok, což jsou dnes dvě návštěvy v hospodě nebo 10 krabicček cigár. A nepruďte pořád s nesmyslým obviňováním gc.com ze všech možných špatností... Pokud vás opravdu geocaching baví a NUTNĚ chcete všechna data, tak těch pár korun ročně vás asi nezabije. Jistě jste si všimli, že se geocacheři pro které je geocaching skutečným koníčkem a mají s ním delší zkušenosti do těchto diskuzí nezapojují (také se mi moc nechtělo..., díky PaBovi a Abakusovi že se zapojili do diskuse s rozumnými příspěvky) nebo mají podstatně méně "anarcho-open-free-bolševické" názory než většina zde v tomto vláknu diskutujících... Proč asi??? PS: Jsme opravdu zvláštní národ, takové vychcánkovství se jen tak nevidí...
  • 0

#54 Vitek team CZ

Vitek team CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 99 příspěvků(y)

Publikováno 04 říjen 2007 - 11:34

a opět ošklivý imperialisté utlačující náš malý český geonárod..... B) Ne už se do toho nebudu zapojovat, jen jsem chtěl vyjádřit potěšení že sem napsali svůj názor i někteří vedoucí činitelé ;) českého kačerstva. V debatě o POI.cz mi trochu chyběli i když chápu že ne každý má hobby stále dokola debatovat na této úrovni.
  • 0

#55 Basin

Basin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 172 příspěvků(y)

Publikováno 04 říjen 2007 - 11:34

Dorcadion napsal/a:
...... mají podstatně méně "anarcho-open-free-bolševické" názory než většina zde v tomto vláknu diskutujících... Proč asi???...



Díky za vysvětlení, jaké my ostatní máme názory.
  • 0

#56 marekl

marekl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 883 příspěvků(y)

Publikováno 04 říjen 2007 - 12:04

A nemáte snad takové názory? Však si přečti celou diskuzi znovu. To nechápete, že všechno něco stojí, nic není zadarmo ani pro provozovatele, ani pro uživatele? Troufám si tvrdit, že málokdo ze zdejších připsěvatelů tuší, jaké jsou náklady s provozem serverů u webu s takovou návštěvností, jakou lze předpokládat u GC.com. Já jsem naopak hrozně rád, že to stojí jen ty tři dolary a že skoro všechny funkce jsou dostupné zdarma. On se opravdu najde geocacher, který loví po celé ČR nebo po celém kraji, který potřebuje mít všechny keše online pohromadě a který nemůže dát ročně 600 Kč na PM členství?
  • 0

#57 Trauma_Zero

Trauma_Zero

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 507 příspěvků(y)

Publikováno 04 říjen 2007 - 12:19

marekl napsal/a:
On se opravdu najde geocacher, který loví po celé ČR nebo po celém kraji, který potřebuje mít všechny keše online pohromadě a který nemůže dát ročně 600 Kč na PM členství?


Na druhou stranu proč by měl mít ? Pokud by byli alespoň revieweři kteří odvádějí beztak pro GS tu nejčernější práci byli z těchto příspěvků nějak finančně podporováni ? Stránky Groundspeaku jsou zaplácané reklamou, kterou musím vstřbávat a ignorovat. Co budu mít z kupování GSAKu když jeden český a jeden slovenský programátor (GeoGet, Skrýšotlač) dokážou to stejné, stejně rychle reagují na podněty od uživatelů a programují ještě složitější cestou protože nemají výsady připojit se do databází GS.
  • 0

#58 vrabcak

vrabcak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 70 příspěvků(y)

Publikováno 04 říjen 2007 - 12:29

marekl napsal/a:
A nemáte snad takové názory? Však si přečti celou diskuzi znovu. To nechápete, že všechno něco stojí, nic není zadarmo ani pro provozovatele, ani pro uživatele?

Troufám si tvrdit, že málokdo ze zdejších připsěvatelů tuší, jaké jsou náklady s provozem serverů u webu s takovou návštěvností, jakou lze předpokládat u GC.com. Já jsem naopak hrozně rád, že to stojí jen ty tři dolary a že skoro všechny funkce jsou dostupné zdarma.

On se opravdu najde geocacher, který loví po celé ČR nebo po celém kraji, který potřebuje mít všechny keše online pohromadě a který nemůže dát ročně 600 Kč na PM členství?


Ale problém přece není v placení, ale v tom, že GC.com určité funkce prostě vůbec nenabízí. Proč by tu byla jinak sekce projekty a proč by tu byl vůbec GC.cz, pokud by se takové funkce daly realizovat přímo na platformě GC.com?
  • 0

#59 marekl

marekl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 883 příspěvků(y)

Publikováno 04 říjen 2007 - 12:35

Trauma Zero: Proč bych si měl kupovat Microsoft Office, když si je díky šikovnému crackerovi mohu stáhnout z torrentu? Některé věci prostě nejsou zadarmo. Stěžuje si tady jinak někdo z reviewerů, že jeho funkce není placená? Tobě vadí, když to dělají zadarmo? Vrabcak: Pokud GC.com některé funkce nenabízí, tak je zkus přesvědčit, aby je nabízel. Napiš jim přímo, do fóra, zkus to. Cesta, kdy se obejdou licenční podmínky, není správná.
  • 0

#60 mitah

mitah

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 119 příspěvků(y)

Publikováno 04 říjen 2007 - 12:41

A už to sklouzává téměř k politické diskuzi (včetně úrovně některých příspěvků), ale abych se vrátil k tématu:
1) vadí mi způsob, jakým byl z minuty na minutu GG vymazán. Pokud to bylo nutné, šlo to udělat jistě více "s citem", tím myslím napřed vysvětlovat a pak mazat.
2) jsem PM, zaplatil jsem si za to. Ale pokud nechci používat GSAK (což nechci), nemám moc alternativ ke GG. Vždyť GG toho umí daleko víc, než jen stahovat data z webu Groundspeaku (ta data si umím jakožto PM sosnout i ručně). Ušetří mi spoustu papíru, bordelu a ztracených listingů s poznámkami. A taky spoustu času. To na něm oceňuji. A nemusím kvůli tomu snad být nazýván bolševikem, nebo anarchistou.
3) a protože všechno něco stojí a nic není zadarmo, znechutíme jednoho z mála ochotných vývojářů, který zdarma vyvíjí užitečný program
4) marekl: a nedá mi to: proč bych měl kupovat Microsoft Office, když mohu používat (a používám) Open Office, který je zdarma
  • 0
-- Mitah Team --




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama