Přejít na obsah


Fotka

Nástroj na tvorbu statistik pro GeoGet


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
303 odpovědí na toto téma

#221 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2008 - 10:21

V tom pripade tam kus vypoctu chybi... ty erlove funkce jsem fakt nestudoval, ale kdekoliv jinde jsemnarazil na vypocet vzdalenosti, tak vychazela v metrech...
  • 0

#222 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2008 - 10:36

HaLuMa napsal/a:

kolombo napsal/a:
A ty hezké grafy a statistiky od Pynosola jsou stále mezi podporovanými produkty?


Ja bych byl rad, ale GeoStatGen ma par dost neprijemnych much a Pynosol se tomu nejak prestal venovat... nebo ne?


Přímý dotaz na Pynosola vedl k odpovědi, že má teď moc práce, ale že se s prací na statistikách rozhodně neskončil !!!

Já si asi počkám, pokud jsou k GeoStatGenu výhrady, tak k téhle verzi statistik já mám taky pár drobností ...
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#223 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 864 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2008 - 10:59

@MaFa pozri sa do SZ,PM
  • 0

#224 MaFa

MaFa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 383 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2008 - 12:09

Vypadá to, že to všichni počítají přes polární průměr, tak to udělám taky tak.
  • 0
MaFa

#225 MaFa

MaFa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 383 příspěvků(y)

Publikováno 10 září 2008 - 22:36

Tak, nová verze 1.0.5 je na světě, moc viditelných změn tam není, ale konfigurační soubor už se blíží. * Přidáno pár čísel * Nastaveno maximum pro Finds by directions * Změněné barevné schéma - raději se podívejte na náš profil, než si naistalujete * Změněn algoritmus na výpočet vzdálenosti - Thaddeus Vincenty Formula - přesnější asi neexistuje * Velké, zatím neviditelné změny kódu uvnitř - příprava na konfigurační soubor http://geoget.ararat...doc:user:ggstat
  • 0
MaFa

#226 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2008 - 7:07

Rekl bych, ze je zamenenou nestarsi a nejmladsi kes - tedy alespon podle toho, co je v tvem profilu, prebyva u nich 'km' a naopak nejsou 'km' u vzdalenosti. Jinak se mi puvodni barvicky libily vice, ale kdyz to bude v konfiguraci ...
  • 0

#227 Wachtici

Wachtici

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 51 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2008 - 7:42

A to se mne spíš líbí ty nové :-)
  • 0

#228 MaFa

MaFa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 383 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2008 - 8:00

Nojo, ty nejmladsi nejstarsi jsou fakt prohozeny. Ty km vznikly tak, ze jsem jednoduse zkopiroval vzdalenosti a smazal km na spatnym miste. Opravim v dalsi verzi. Jelikoz je velky zajem o zmenu barev, tak nejdriv udelam konfigurak jenom na barvy, pocet autoru, milestone step a intervaly vzdalenosti, aby si mohli vsichni prizpusobit alespon zaklad. To by nemelo trvat dlouho. Prizpusobeni jednotlivych statistik pak bude az v dalsi verzi.
  • 0
MaFa

#229 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 397 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2008 - 8:09

A uvazujes tedy i o moznosti strcit si tam nekam doprostred vlastni kus HTML? Ten dotaz byl nejak zamluven.. :)
  • 0

#230 mikrom

mikrom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 965 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2008 - 14:50

hlasim, ze mi nova verze ggsatu nefunguje :/
C:\Documents and Settings\mikrom>"C:\DOCUME~1\mikrom\DATAAP~1\geoget\GgStat.exe"
 -d "C:\DOCUME~1\mikrom\DATAAP~1\geoget\geoget.db3" -o "C:\DOCUME~1\mikrom\DATAA
P~1\geoget\stats.htm" -c mikrom -x 50.55865 -y 15.91356
Unrecognized character \xEF in column 1 at script/GgStat.pl line 1.

pritom kdyz tam hodim ten exe soubor z verze 1.0.4 tak to projede ok
  • 0

#231 MaFa

MaFa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 383 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2008 - 15:38

To medwyn: dotaz nebyl zamluven, pocitam s vlozenim HTML a s INCLUDE souborama, nejdriv ovsem musim vyresit ruzne kodove stranky - coz se zatim projevuje tou hlaskou Unrecognized charakter \xEF. Budu si muset taky hodit soubory do nejakeho zakodovaneho adresare abych to vyzkousel.
  • 0
MaFa

#232 MaFa

MaFa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 383 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2008 - 22:49

Tak a je to opravené, nějaký přiblblý Windows editor mi nacpal na začátek toho perl skriptu BOM. Teď už je pryč, a doufám že už se nikdy nevrátí. Zlatý vi. Konečně si můžete nastavit vlastní barvičky, milníky, intervaly vzdáleností, počet top autorů. Takže stahujte na http://geoget.ararat...oc:user:ggstat.
  • 0
MaFa

#233 mitah

mitah

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 119 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2008 - 23:05

Moc hezké, díky. Jen drobná připomínka, u "Finds by Authors" by se nemusela rozlišovat velikost písmen. Máme u nás jednoho pilného zakladače keší, který je jednou s malým g a jednou s velkým ;).
  • 0
-- Mitah Team --

#234 mitah

mitah

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 119 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2008 - 23:17

A ještě jedna prosbička k milestounům: Protože web GC.com ukládá keše v obráceném pořadí, než je zapisuješ, je u někoho (např. u mě) pořadí nalezení keší (v rámci jednoho dne(!)) obráceně, než je to prezentováno na GC.com. Nešlo by přidat do nastavení (a samozřejmě i do programu ;) ) i přepínač pro tohle? Pak by to bylo už téměř bez chyby. Díky. :) Uff, doufám, že jsem to napsal pochopitelně.
  • 0
-- Mitah Team --

#235 mikrom

mikrom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 965 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2008 - 0:18

mitah napsal/a:
Protože web GC.com ukládá keše v obráceném pořadí, než je zapisuješ...

tohle nechapui a desne me to irituje, clovek si setri nakou kes na jubileum, a pak to zapisuje v poradi jak to nalez, s tim ze vi ze ta kes byla sta, a ono to pak vypise naopak a keska je v tu ranu devadesata, chjo.. ale prepinatko se tam dat muze..
ja se spis tesim na trochu detailnejsi deleni milniku, precijen u necelych 150 kesi je to po padesati trochu nahrubo :D
  • 0

#236 MaFa

MaFa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 383 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2008 - 7:34

To mitah: To je zajimavy s tema autorama, muzes mi napsat jeho jmeno? podivam se na gc.com jestli je tam jenom jednou, nebo dvakrat. Co se tyce milniku, tak ty se berou podle casu nalezu, GgStatu je uplne jedno jak je to na gc.com. Tam kde potrebujes poradi si jednoduse dopln cas nalezu v GeoGetu. To mikrokom: chovani gc.com asi nezmenim, jak jsem psal vyse neni to prepinatkem ale casem nalezu. Podivej se na parametr MILESTONESTEP v soubory Template.en - to je presne ten krok ktery chces nastavit. Muzes tam nastavit i intervaly vzdalenosti.
  • 0
MaFa

#237 mitah

mitah

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 119 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2008 - 8:28

MaFa napsal/a:
To je zajimavy s tema autorama, muzes mi napsat jeho jmeno?
podivam se na gc.com jestli je tam jenom jednou, nebo dvakrat.

Jde o nick Galdra. Na GC je jen jednou, s malým g, ale jako autora cache můžeš ručně napsat co chceš (aby se tam mohli např. zapsat dva i více autorů). Takže on se napíše někdy s velkým G a někdy s malý. A proto mi ve statistice figuruje 2x. Ignorování velikosti písmen by to spravilo.
Navíc je to komplikovanější, že občas spolupracuje i s někým jiným, takže ho mám ve statistice ve skutečnosti 4x, ale s tím se nic jednoduchého udělat nedá. A tak mě to ani netrápí. :)
  • 0
-- Mitah Team --

#238 mitah

mitah

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 119 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2008 - 8:35

Přeci jen bych si dovolil ještě trochu přesvědčování ;)

MaFa napsal/a:
Co se tyce milniku, tak ty se berou podle casu nalezu, GgStatu je uplne jedno jak je to na gc.com. Tam kde potrebujes poradi si jednoduse dopln cas nalezu v GeoGetu.

Rozumím. To je sice pravda, ale mě se nechce si vymýšlet fiktivní časy kvůli pořadí u cca. 250 keší (většinou najdu za geoden víc než jeden kousek :)). Já tam ty časy vyplňuju málokdy, protože si to prostě nepamatuju.
Na druhou stranu, dodržuju při logování na GC pořadí nálezů během geodne. Takže první loguju první nalezenou cache atd.
Jenže GC.com mi zobrazuje pořadí obráceně. S tím (jak správně říkáš) nic neuděláme. Ale při vytváření milestounů by se to asi nechalo vzít v rámci dne odzadu, nebo ne?

Reálný příklad pro vysvětlení toho, co bych chtěl:
--V jeden den jsem našel keš A a keš B. Řekněme, že je to moje první a druhá keš vůbec.
--Na GC.com zaloguju keš A a jako druhou keš B.
--Ve výpisu na GC.com mám pořadí obráceně (nejprve B a pak A), s tím nic neuděláme. Předpokládám, že se to táhne přes všechny GPX až do GG.
--Z toho důvodu se při vytváření milníků se jako první keš ukáže B, což je špatně. Řešilo by to obrácené pořadí keší v rámci jednoho dne.

Takhle to u prvního geodne opravdu mám. Samozřejmě jiní kačeři to mohou mít jinak. Proto jsem to chtěl jako volitelné.
  • 0
-- Mitah Team --

#239 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2008 - 8:45

Nikdo te nenuti, abys vyplnoval cas u vsech svych kesi... staci kdyz si jej vyplnis jen u tech kesi, ktere jsi nasel ten samy den, kdy jsi prekonal nejaky ten milnik, na kterem ti zalezi. Osobne ti hodne doporucuji, aby sis zvyknul psat cas nalezu na zacatek kazdeho logu. Nejde totiz jen o poradi tvych vlastnich nalezu, ale take o jasne poradi nalezcu. To je totiz bez udani casu nezrekonstruovatelne. Ty si sice hlidas, ze logujes ve spravnem poradi, ale uz tezko ohlidas, aby se pred tebou zalogovali i vsichni ti, co ten den kesku nasli pred tebou. Navic, kdyz data nalejes do databaze, nikde nemas zaruceno, ze ti budou vracena ve stejknem poradi, v jakem byly ve zdrojovem GPXku. Proto je tvuj pozadavek z principu nesmyslny. i kdyz by to treba ted fungovalo, kdykoliv by to mohlo prestat fungovat. neni to zkratka nicim zaruceno. Proto je jedine spravne reseni mit dalsi udaj, ktery jasne urci poradi - a tim je cas.
  • 0

#240 MaFa

MaFa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 383 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2008 - 8:48

No mozna s tim pujde neco delat, podivam se do databaze geogetu, myslim ze tam bylo id ownera, ktery by melo byt jasny a jednoznacny, at je tam jmeno jakykoliv. Horsi je pak priradit k tomu id spravny jmeno, vezmu holt prvni jmeno na ktery narazim.
  • 0
MaFa




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama