Přejít na obsah


Fotka

Nástroj na tvorbu statistik pro GeoGet


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
303 odpovědí na toto téma

#201 MaFa

MaFa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 383 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2008 - 14:45

Už jsem na to přišel, musím tam přidat měřítko - chds=1,max , bohužel to vypadá na default 100, takže mých 138 keší v jednom směru vypdalo správně. Opravím v další verzi. Zatím si můžeš přidat na konec &chds=1,18 hned za &chxr=0,0.0,360.0
  • 0
MaFa

#202 Wachtici

Wachtici

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 51 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2008 - 14:47

Ty si rychlý. Ani jsem ti ten (obrázek) link nestihl poslat ;)
  • 0

#203 zlicinaci

zlicinaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 875 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2008 - 19:06

funguje, dík ;)
  • 0

Samsung Galaxy S5  (aDrake / WhereYouGo)
zpracováno programem GeoGet.
Systémy a programy se nechovají náhodně, chovají se zcela chaoticky. (Medvídek, 2006)
Pište prosím do svých logů čas, zajímá mě, s kým jsem se minul. Dík.


#204 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2008 - 22:13

Kde a jak se konfiguruje, co má být ve výstupním souboru Stats.htm ??? Zatím se mi nepodařilo vygenerovat nic jiného, než prázdný soubor :-(
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#205 mikrom

mikrom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 966 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2008 - 22:42

pokud to nezenes pres perl, ale pres ten exe, tak si imho nenastavis nic.
pouze si zedituj GgStat.ggp.pas
v defaultu mi to taky nejelo, tak jsem odkomentoval moznost s cestou k databazi a vida.
const
// Pokud je v cestě diakritika, tak je nutné dát krátký název DOS adresáře. dir /x
  GgStat     = 'C:\DOCUME~1\mikrom\DATAAP~1\geoget\GgStat.exe';
  Statistics = 'C:\DOCUME~1\mikrom\Plocha\Stats.htm';
  Database   = 'C:\DOCUME~1\mikrom\DATAAP~1\geoget\geoget.db3';
  Cacher     = 'mikrom';
  HomeLat    = '50.55865';
  HomeLon    = '15.91356';

function PluginCaption: string;
begin
  Result := 'GgStat exe';
end;

function PluginHint: string;
begin
  Result := 'GgStat exe';
end;

function PluginIcon: string;
begin
  Result := DecodeBase64('Qk32AAAAAAAAAHYAAAAoAAAAEAAAABAAAAABAAQAAAAAAIAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAgAAAgAAAAICAAIAAAACAAIAAgIAAAICAgADAwMAAAAD/AAD/AAAA//8A/wAAAP8A/wD//wAA////AIAAAAAAAACIB////////wgIAA8ABwAAcAcMwAuwCZEABwzEC7MJkQgHDMQLswmRCAcMxAuzCZEIBwzEC7MJkQgIDMQLswmRCAeAAAuzCZEICHCIC7MJkQgHgIgLswCRCA9wiAuzCAAIgPCIC7gIiIiIAIiAAAiIiIiAiIiIiIiI');
end;

function PluginFlags: string;
begin
  Result := 'toolbar';
end;

procedure PluginStart;
begin
  RunExec('"' + GgStat + '" -d "' + Database + '" -o "' + Statistics + '" -c ' + Cacher + ' -x ' + HomeLat + ' -y ' + HomeLon);
  RunShell(Statistics);
end;

  • 0

#206 mikrom

mikrom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 966 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2008 - 22:44

jinak ot, na gc.com asi nepojede v profilu neco jako php include, ze? :) ze by se ten stat upravou makra uploadnul pres ftp na web, a pri prohlidnuti profilu se tahal odtama? :)
  • 0

#207 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 397 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2008 - 22:55

O necem takovem jsem taky premyslel a moc by se mi to libilo :-) .. ale php include na asp strankach nevim nevim..

nicmene na profilu jednoho nejmenovaneho teamu jsem nasel toto:

<object data="http://www.hradnik.cz/geocaching/index.html"
type="text/html" width="98%"
height="700">http://www.hradnik.cz/geocaching/index.html</object>

  • 0

#208 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2008 - 23:12

mikrom napsal/a:
pokud to nezenes pres perl, ale pres ten exe, tak si imho nenastavis nic.
pouze si zedituj GgStat.ggp.pas
v defaultu mi to taky nejelo, tak jsem odkomentoval moznost s cestou k databazi a vida.


Problém asi je v cestách, ale nějak to nechápu.

Voláním ručně z příkazového řádku to funguje.

Vůbec by mi nevadilo, kdyby ta chybová hláška, co jí to z GG vypíše, počkala na stisknutí "any key" a nezmizela ....
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#209 mikrom

mikrom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 966 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2008 - 0:19

medwyn_cz napsal/a:
nicmene na profilu jednoho nejmenovaneho teamu jsem nasel toto:

no byl to boj ale vyresil jem to tedy takhle:

1, do profilu na gc.com jsem dal
<object data="http://gc.mikrom.cz/stats.htm" type="text/html" width="790px" height="3260px">http://gc.mikrom.cz/stats.htm</object

2. lehce jsem upravil makro aby soubor stats.htm ulozilo do datovyho adresare geogetu a na konci aby zavolalo
RunExec('upload.stats.bat');

3. v datovym adresari geogetu je batak, kterej uloaduje statistiku pres ftp na web
:: piseme bataky
:: http://hps.mallat.cz/view.php?cisloclanku=2003070903

@echo off
setlocal

::Variables
set file=stats.htm
set f=log.txt

::Compose ftp commands file
echo open ftp.mikrom.cz > %f%
echo user mikrom_cz mojetajneheslo >> %f%
echo binary >> %f%

::Change to correct directory
echo cd gc >> %f%

::Upload to this directory
echo put %file% >> %f%
echo bye >> %f%

::Execute ftp command
::Use "-d" key for verbose output
ftp -n -d -s:%f%

::Cleanup
del /f /q %f%
endlocal

exit

4. jeste upravim v makru, aby nevolalo soubor se statistikou do prohliozece, ale rovnou stranku s profilem at je videt, zda se to zdarilo :)
  • 0

#210 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2008 - 7:31

Statistika se pekne vypracovava, diky. Presto bych mel par pripominek: Tabulka obtiznost/teren by v pravem spodnim rohu mohla obsahovat celkovy soucet vsech kesi. Takto je tam nehezky (pro me) vykousnuty kus tabulky. Podobne je to to na zacatku posledniho radku a sloupce, tam vych dal asi prazdne policko tabulky v barve jejiho zahlavi. Mapky: - Je dobre, ze mapicky nemaji vybarvene staty, z kterych mam naloveno nejake kesky nebo mam nekde neco ja chybne? - V tabulce mi chybi vlajecka u Svycarska. Some Numbers: - Proc nevzdalenejsi kes ma u sebe vzdalenost a ostatni kese v teto casti (nejblizsi, nejjiznejsi, ...) ne? - Mohl bys doplnit nejmladsi a nejstarsi kes (podle data zalozeni)? Osobne mi pripadaji sloupcove grafy (vodorovne nebo svisle, to je jedno) prehlednejsi nez kolacove.
  • 0

#211 MaFa

MaFa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 383 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2008 - 7:50

Tabulku obtiznost/teren vybarvim, stejne ted kompletne predelavam nastaveni barev. Mapky - zkontroluj si v GG, jestli mas u vsech nalezenych kesi vyplneny stat. Ty vzdalenosti tam muzu klidne doplnit, ale pak se z nich daji docela snadno a presne vypocitat tvoje domaci koordinaty, proto tam taky neni vzdalenost nejblizsi, u nejsmerovejsi ani nevidim smysl - FindStatGen tam dava cast koordinatu, takze vlastne vymezuje oblast lovu. Neni problem, az dobastlim konfiguracni soubor, tak tam budou obe moznosti, tam kde to bude mozne. Nejmladsi/nejstarsi je v planu, ale az po pridani konfiguraku.
  • 0
MaFa

#212 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2008 - 8:13

MaFa napsal/a:
Mapky - zkontroluj si v GG, jestli mas u vsech nalezenych kesi vyplneny stat.


Mam. V tabulce vedle mapy mi to ty staty vyjmenuje, ale mapka je cela sediva, bez barevneho oznaceni statu, v kterych ty kesky jsou nalezene.

Ty vzdalenosti tam muzu klidne doplnit, ale pak se z nich daji docela snadno a presne vypocitat tvoje domaci koordinaty, proto tam taky neni vzdalenost nejblizsi, u nejsmerovejsi ani nevidim smysl.


Ja spis myslel u te nejblizsi nez u tech smerovych. Nevim, jak moc presny vypocet domacich koordinatu to bude pri nejblizsi 1.5 km a nejvzdalenejsi treba 800 km. Navic jednotlive programy pro statistiku udavaji ruzne vzdalenosti teze kesky od stejnych stejnych domacich souradnic. Napriklad u me se GgStat a GeosatGen lisi na GC1D49B (Gornergrat) o asi 7 km. Takze asi mas pravdu, ze nejblizsi keska da presnejsi polohu domacich souradnic, kdyz se to upresni smerem k nejvzdalenejsi. Mne osobne to nevadi, ale rozumim tomu, ze nekomu treba ano. No, nechavam to na tobe, treba najdes nejake salamunske reseni :).

A diky za planovane moznosti.
  • 0

#213 Caster

Caster

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 271 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2008 - 8:37

Rozchodil ggstats nekdo v GG ve wine? Nejak se mi to nedari nakonfigurovat, ani perl (kterou bych radsi protoze perl samozrejme mam) ani exe verzi... Urcite jen nepisu cesty ve spravnem formatu nebo neco... diky predem.
  • 0
Garmin Oregon 300 + Topo CZ 3 Pro; Nokia 5800, SmartcomGPS, SmartGPX, Nokia Maps, Google Maps; Gentoo Linux + Wine + GeoGet

#214 MaFa

MaFa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 383 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2008 - 8:45

Nejlepsi bude, kdyz mi posles pres soukrome zpravy HTML kod ktery ti to generuje (pro ty staty). Co se tyce vzdalenosti, tak kdyz mi sezenes presne cislo na prevod ze stupnu na km, tak to bude ukazovat uplne presne, zatim mam dve ruzna cisla a nevim ktere je spravne.
  • 0
MaFa

#215 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2008 - 8:47

gord napsal/a:
Ja spis myslel u te nejblizsi nez u tech smerovych. Nevim, jak moc presny vypocet domacich koordinatu to bude pri nejblizsi 1.5 km a nejvzdalenejsi treba 800 km. Navic jednotlive programy pro statistiku udavaji ruzne vzdalenosti teze kesky od stejnych stejnych domacich souradnic. Napriklad


Ono u tech vypoctu vzdalenosti hodne zalezi na tom, jakym zpusobem se to pocita.

Pro nejpresnejsi vypocet se pouziva vzdalenost po povrchu elipsoidu (tedy splacnute koule...;)). Tuto metodu pouziva napriklad GG pro vypocet vzdalenosti bodu.

V nekterych situacich je to ale zbytecne slozite. Takze kdyz nepotrebujes velkou presnost a zaroven nepotrebujes pocitat velke vzdalenosti, tak si muzes pomoci tim, ze vzdalenosti pocitas v jedne rovine. Cim je ale vzdalenost vetsi, tim vice bude vypoctena vzdalenost nepresna. Tuto metodu pouziva treba GG pri vypoctu vzdalenosti od trasy, to kvuli urychleni, protoze se da predpokladat, ze pozadovana vzdalenost od trasy nebude velka a zaroven tam nesejde na presnosti.

Jakou metodou pocita GgStat, to ale nevim.
  • 0

#216 MaFa

MaFa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 383 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2008 - 8:50

To Caster: No pani, proc to spoustet ve Wine, kdyz mas k dispozici UNIX. Pust to rovnou v UNIXU, neco jako: perl GgStat.pl -d /home/GeoGet/geoget.db3 -o /home/GeoGet/stats.htm -c Cacher -x 49.00000 -y 12.000000
  • 0
MaFa

#217 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2008 - 8:53

MaFa napsal/a:
Nejlepsi bude, kdyz mi posles pres soukrome zpravy HTML kod ktery ti to generuje (pro ty staty). Co se tyce vzdalenosti, tak kdyz mi sezenes presne cislo na prevod ze stupnu na km, tak to bude ukazovat uplne presne, zatim mam dve ruzna cisla a nevim ktere je spravne.


No, on bude problem v tom, ze prepocet stupnu na vzdalenost neni v obou osach stejny. V jedne ose je to konstantni, v druhe je promenna. Logiocky, kdyz se podivas na globus, jak tam mas nalajnovane ty rovnobezky a poledniky, tak rovnik je nejvetsi, a smerem k polum se nam mrska zmensuje.

Navic i kdyz spravne prepoctes ty vzdalenosti, tak vypocet vzdalenost v rovine bude mensi nez ve skutecnosti. Opet, zeme je sisata, a tak pouhy rozdl souradnic vlastne pocita s primou vzdalenosti, tedy skrz zemi. Spravny vypocet musi probihat po povrchu zeme, tedy po obloucku nad tou primou vzdalenosti.

Ale nezoufej, poslu ti nejake ty vypocty. neni to zase az tak slozite, jak to vypada.
  • 0

#218 Caster

Caster

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 271 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2008 - 8:56

MaFa napsal/a:
To Caster: No pani, proc to spoustet ve Wine, kdyz mas k dispozici UNIX. Pust to rovnou v UNIXU, neco jako:

perl GgStat.pl -d /home/GeoGet/geoget.db3 -o /home/GeoGet/stats.htm -c Cacher -x 49.00000 -y 12.000000


Nj to mne pak taky napadlo ze se staci vykaslat na to pluginove tlacitko :) Uz instaluju dependence...
  • 0
Garmin Oregon 300 + Topo CZ 3 Pro; Nokia 5800, SmartcomGPS, SmartGPX, Nokia Maps, Google Maps; Gentoo Linux + Wine + GeoGet

#219 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2008 - 9:05

MaFa napsal/a:
Co se tyce vzdalenosti, tak kdyz mi sezenes presne cislo na prevod ze stupnu na km, tak to bude ukazovat uplne presne, zatim mam dve ruzna cisla a nevim ktere je spravne.


Nevim, jestli jsem to pochopil spravne, ale mozna na vypocet vzdalenosti dvou geobodu uz neco v perlu je... viz. nasledujici stranka a hledej tam "great circle distance":

http://perl.active-v.../Math/Trig.html

Kdyby ne, tak to dej do Googlu, urcite neco najdes.
  • 0

#220 MaFa

MaFa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 383 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2008 - 10:12

Ale ja nemam problem s vypoctem vzdalenosti. Ja mam jenom problem s presnym prevodem na km nebo mile. Vsechny vypocty udavaji jako vysledek stupne a ty se musi prepocitat na kilometry. I v tom perl modulu:

The great circle distance is the shortest distance between two points on a sphere. The distance is in $rho units. The $rho is optional, it defaults to 1 (the unit sphere), therefore the distance defaults to radians.

Sisatost je pocitana pomoci WGS84 sferoidu a prevede se na kouli. Jediny problem je urcit ten spravny prumer zemekoule pro vypocet. Takze ze stredniho prumeru zemekoule 12 745,591 km (udavaneho na ceske wiki) vychazi 111.22626403127829553336200372816 /stupen , ja pouzival 111.32, protoze to bylo u toho algoritmu - to je odvozene z rovniku. Takze co je spravne? Je tu nejaky expert na geodezii?
  • 0
MaFa




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama