Přejít na obsah


Fotka

Nástroj na tvorbu statistik pro GeoGet


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
303 odpovědí na toto téma

#61 Pitrus

Pitrus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 301 příspěvků(y)

Publikováno 15 říjen 2007 - 18:37

Jak prosté ;) - oboje funguje přesně tak jak uvádíš! Když už sem píšu - u statistik bych se přimlouval, aby tabulky "obtížnost" a "terén" měly stejný počet řádků (když např. nebude odlovená keš v terénu "5" tak by v řádku byla 0, ne aby byl vynechaný) - nabízí se možnost dát je vedle sebe. Ještě bych se zeptal, jestli by nebylo možné, aby k dispozici byl třeba graf typu "novácký koláč". Na některé statistiky by se určitě hodil :).
  • 0

#62 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 15 říjen 2007 - 19:29

Kolac je na tyto veci problematicky technicky. Zatimco sloupecky se daji tvarovat vlastne jako sikovne udelane HTML tabulky, kolac technicky udelas snad jen jako obrazek. To tedy znamena, vygenerovat unikatni obrazek prio kazdou statistiku, coz pak komplikuje vkladani do profilu na gc.com. U normalnich tabulek si totiz vystacis s obrazky, ktere maji vsichni uzivatele stejne. Tady bys najednou potreboval, aby kazdy uzivatel mel unikatni obrazek.
  • 0

#63 paja0512

paja0512

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 47 příspěvků(y)

Publikováno 15 říjen 2007 - 19:56

Teď jsem si všiml, že i když mám v GeoGetu u některých keší čas nálezu v osm nebo devět hodin ráno, tak ve statistice podle hodin jsou tyto sloupečky prázdné a všechny jsou až na desátou. Čím to může být?
  • 0

#64 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 15 říjen 2007 - 20:28

paja0512 napsal/a:
Teď jsem si všiml, že i když mám v GeoGetu u některých keší čas nálezu v osm nebo devět hodin ráno, tak ve statistice podle hodin jsou tyto sloupečky prázdné a všechny jsou až na desátou. Čím to může být?


To bude asi chybicka v tom modulu, patrne npocita s tim, ze hodina muze byt v databazi i jednociferna. (presne tuto chybu jsem mel v geogetu sveho casu take.)
  • 0

#65 Czecho Cowboy

Czecho Cowboy

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 372 příspěvků(y)

Publikováno 15 říjen 2007 - 20:54

HaLuMa napsal/a:
(presne tuto chybu jsem mel v geogetu sveho casu take.)

Podle včera generované statistiky tam evidentně pořád je ;)
  • 0

#66 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 15 říjen 2007 - 21:11

Czecho Cowboy napsal/a:

HaLuMa napsal/a:
(presne tuto chybu jsem mel v geogetu sveho casu take.)

Podle včera generované statistiky tam evidentně pořád je ;)


tak jsem to schvalne kvuli tobe zase zkusil, a chova se mi to normalne. B)
  • 0

#67 pynosol

pynosol

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 47 příspěvků(y)

Publikováno 16 říjen 2007 - 10:14

Tak bohužel, ani nejnovější verze na Win XP x64 nejede :-( Chyba stále stejná...


tak xjp, na stránkách nalezneš 64bit verzi ke stažení. Bohužel nemám možnost 64bit systému, tak z tebe udělám hlavního testera na této platformě ;) Jsou tam dvě instalace, vyzkoušej je prosím obě a napiš mi která ti z nich funguje, popřípadě že ti nefunguje žádná... Děkuji !!!

u statistik bych se přimlouval, aby tabulky "obtížnost" a "terén" měly stejný počet řádků (když např. nebude odlovená keš v terénu "5" tak by v řádku byla 0, ne aby byl vynechaný) - nabízí se možnost dát je vedle sebe.

Je pravda že nyní vynechávám řádky které nemají žádná data. Mohu to předělat.

No a ten novácký koláč, to bude problém jako u všech obrázků, map atd. Do budoucna mne napadá ještě webová část programu, jež by se starala právě o tyto obrázky, které jsou jedinečné pro kadou vygenerovanou statistiku.

Problém s hodinama ve statistice by být neměl. Přesně to jak písá HaLuMa (jednociferná hodina) mám ošetřeno.
  • 0

#68 Basin

Basin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 172 příspěvků(y)

Publikováno 16 říjen 2007 - 21:31

GeoBenediktCZ napsal/a:
Pro pynosol:
Teď jsem si všiml, že se mi ty "vodorovné sloupečky :) s procentním zastoupením" zarovnávají na střed, ale nějak by mi přišlo logičtější zarovnání vlevo - co bych mohl změnit v tom exportním html pro toto zarovnání? Ď.



Mam to stejné. Tajímavé je, že v aplikaci je to dobře zobrazené v preview, ale HTML kód je jinak. Zarovnává na střed.
  • 0

#69 GeoBenediktCZ

GeoBenediktCZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 166 příspěvků(y)

Publikováno 17 říjen 2007 - 1:15

A doplněk: Jediný graf podle vzdáleností mi ukazuje na desetiny procent, ostatní všechny jsou na celá procenta
  • 0

#70 xpj

xpj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 625 příspěvků(y)

Publikováno 17 říjen 2007 - 8:46

pynosol napsal/a:

Tak bohužel, ani nejnovější verze na Win XP x64 nejede :-( Chyba stále stejná...


tak xjp, na stránkách nalezneš 64bit verzi ke stažení. Bohužel nemám možnost 64bit systému, tak z tebe udělám hlavního testera na této platformě ;) Jsou tam dvě instalace, vyzkoušej je prosím obě a napiš mi která ti z nich funguje, popřípadě že ti nefunguje žádná... Děkuji !!!


Ale já jsem xpj, pane profesore ;-)

Jinak:

verze 1 : chyba stále stejná

verze 2 : funguje!

Ale občas vyhazuje tuto chybu:
See the end of this message for details on invoking 
just-in-time (JIT) debugging instead of this dialog box.

************** Exception Text **************
System.NullReferenceException: Object reference not set to an instance of an object.
   at GeoStatGen.GeoStatItem.LoadData()
   at GeoStatGen.GeoStatGenerator.GenerateOutput()
   at GeoStatGen.FormMain.toolStripButtonGenerateStat_Click(Object sender, EventArgs e)
   at System.Windows.Forms.ToolStripItem.RaiseEvent(Object key, EventArgs e)
   at System.Windows.Forms.ToolStripItem.HandleClick(EventArgs e)
   at System.Windows.Forms.ToolStripItem.HandleMouseUp(MouseEventArgs e)
   at System.Windows.Forms.ToolStrip.OnMouseUp(MouseEventArgs mea)
   at System.Windows.Forms.Control.WmMouseUp(Message& m, MouseButtons button, Int32 clicks)
   at System.Windows.Forms.Control.WndProc(Message& m)
   at System.Windows.Forms.ToolStrip.WndProc(Message& m)
   at System.Windows.Forms.Control.ControlNativeWindow.WndProc(Message& m)
   at System.Windows.Forms.NativeWindow.Callback(IntPtr hWnd, Int32 msg, IntPtr wparam, IntPtr lparam)

Při dalším spuštění to již nedělá, tak nevím.

Takže verzi 2 prohlašuji za funkční :-)
  • 0
Garmin GPSMAP 60CSx + Topo Czech 1.2
Sony Ericsson K750i + Opera Mini 4.1beta + Handy Geocaching 3.2.5
Apple iPod Nano + Pocket Queries as VCards (via GPSBabel :-)

#71 pynosol

pynosol

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 47 příspěvků(y)

Publikováno 17 říjen 2007 - 8:53

Jé, tak to se omlouvám za jméno :) Super ! Tak příště už vydám jen jednu instalaci. Chybu opravim. Diky popisu, ktery jsi prilozil, vim presne kde ! Dekuji moc za vyzkoušení! :)
  • 0

#72 pynosol

pynosol

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 47 příspěvků(y)

Publikováno 17 říjen 2007 - 16:56

Ahoj lidi, tak vychazi nova verze 1.0.1.2.
Hlavní novinkou jsou dva nové GeoStatItem~y a to : náleze podle dnů v týdnu a milníky.

Milníky jsou brány tak, že nejpreve setřídím nálezy podle data a pak podle času. Nemáte-li čas někde vyplněný, asi pravděpodobně to nebude vycházet správně. K této statistice se váže nové nastavovací okno kde si můžete zvolit po kolika nálezech se má brát milník. Rozmezí od 5 do 1000 vyhoví snad každému ;) (Tools/Settings/Milestones)

Přibylo tlačítko pro uložení statistiky do HTML souboru.

Jediný graf podle vzdáleností mi ukazuje na desetiny procent, ostatní všechny jsou na celá procenta


Předělám v další verzi. Chcete radši všude celá procenta nebo i desetinná čísla ?

Mam to stejné. Tajímavé je, že v aplikaci je to dobře zobrazené v preview, ale HTML kód je jinak. Zarovnává na střed.

Opraveno. Preview používá jádro IE. Zatímco v FF nebo Opeře se to chová jinak.. Tak proto..
  • 0

#73 paja0512

paja0512

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 47 příspěvků(y)

Publikováno 17 říjen 2007 - 17:54

pynosol napsal/a:
Ahoj lidi, tak vychazi nova verze 1.0.1.2.
Hlavní novinkou jsou dva nové GeoStatItem~y a to : náleze podle dnů v týdnu a milníky.

Milníky jsou brány tak, že nejpreve setřídím nálezy podle data a pak podle času. Nemáte-li čas někde vyplněný, asi pravděpodobně to nebude vycházet správně. K této statistice se váže nové nastavovací okno kde si můžete zvolit po kolika nálezech se má brát milník. Rozmezí od 5 do 1000 vyhoví snad každému ;) (Tools/Settings/Milestones)


Tak milníky mi hází chybu "An error occured while generating 'Milstone' statistic. Are you sure that have you correct informations in settings? (menu Tools/Settings/Milstones)" :(

Jinak mě napadlo, co udělat ještě jedny milníky podle typů keší... první tradiční, první multi, první mysterka atd.
  • 0

#74 Favet

Favet

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 130 příspěvků(y)

Publikováno 17 říjen 2007 - 19:51

paja0512 napsal/a:
Tak milníky mi hází také chybu :(
Jinak mě napadlo, co udělat ještě jedny milníky podle typů keší... první tradiční, první multi, první mysterka atd.


Chybu mi milníky hlásí také. Ale s typy keší bych to už nekomplikoval!
Tam by všem určitě chyběla statistická data pro: 1. nenalezená tradicionálka, 1. blbě spočtená stage multi.... atd. :D:D:D
  • 0
Favet (dříve FaVeTteam)

#75 GeoBenediktCZ

GeoBenediktCZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 166 příspěvků(y)

Publikováno 17 říjen 2007 - 22:22

Poznatky: Rozmezí do 1000 přeci jen asi nebude dostačovat úplně každému ..... :) , hlasoval byl za sjednocení v zobrazování na desetiny procent, stále mám nepoměr ve velikosti sloupečků mezi jednotlivými roky (viz dříve probíraný problém). A nevím co dělám špatně, ale milníky mi to nikde nezobrazuje. Starou verzi jsem odinstaloval, novou nainstaloval, zadal generování milníků po 1000 nálezech, ale nikde nic. Čím to? ...ani nevím co vlastně očekávat. Anti FaVeTteam: Já bych naopak byl pro mnoho komplikací - zrovna milníky skýtají tolik krásných možností na vyhodnocování statistik a to se mi zdá super. (zároveň souhlasím že ubírání se směrem 1.nenalezené tradiční a špatně spočtené stage je blbost)
  • 0

#76 pynosol

pynosol

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 47 příspěvků(y)

Publikováno 18 říjen 2007 - 8:06

Tak milníky mi hází chybu

Ou :( Tak to vypada ze nejak nechodi muj system na dynamickou aktualizaci konfiguracniho souboru. Zkontrolujte prosím v adresáři C:\Documents and settings\Vase jmeno\Data Aplikaci\GeoStatGen\ zda soubro AppSettings.xml obsahuje řádek <add key="MilestoneStep" value="25" /> . Pokud ne, doplnte jej(Stačí poznámkový blok).

první tradiční, první multi, první mysterka atd.

Je ve vývoji jedna statistika prozatím nazvaná GeoNumbers. Kde by jste měli najít data typu Moje první ... Vzdalenosti mezi keskama, max kesi za den apod...

A co takove ty rozvrhove tabulky? terrain vs diff apod? byl by zájem?
  • 0

#77 mmmgc

mmmgc

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 8 příspěvků(y)

Publikováno 18 říjen 2007 - 10:04

C:\Documents and settings\...\AppSettings.xml

Ten je v pořádku, i hodnoty se ukládají. Chyby mi to nehlásí jen pro některé hodnoty (zkoušel jsem 25,30,50) ale např. pro 10, 20 to chyby hlásí.

Problém s hodinama ve statistice by být neměl.

Porovnával jsem statistiku generovanou GG a GSG a u GSG chybí nálezy před 10. hodinou (viz. příloha).
  • 0

#78 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 18 říjen 2007 - 11:06

namet k tem hodinovym statistikam: Vsimni si, ze GG dela u teto statistiky dynamicke meritko. to proto, ze se nepredpoklada, ze bys v nejakou jednu honu mel vyrazny zubnahoru, statistika je spise rozplizla. Tak aby se nekrcilo dole par malickych sloupecku.
  • 0

#79 paja0512

paja0512

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 47 příspěvků(y)

Publikováno 18 říjen 2007 - 11:33

[quote]pynosol napsal/a:
[/quote]
Ou :( Tak to vypada ze nejak nechodi muj system na dynamickou aktualizaci konfiguracniho souboru. Zkontrolujte prosím v adresáři C:\Documents and settings\Vase jmeno\Data Aplikaci\GeoStatGen\ zda soubro AppSettings.xml obsahuje řádek <add key="MilestoneStep" value="25" /> . Pokud ne, doplnte jej(Stačí poznámkový blok).[/quote]

Pořád mi to nefunguje. Ten řádek jsem tam měl i předtím:(

[quote]A co takove ty rozvrhove tabulky? terrain vs diff apod? byl by zájem?[/quote]

Určitě je to moc dobrý nápad.
  • 0

#80 paja0512

paja0512

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 47 příspěvků(y)

Publikováno 18 říjen 2007 - 11:34

Porovnával jsem statistiku generovanou GG a GSG a u GSG chybí nálezy před 10. hodinou (viz. příloha).


Přesně tohle mi to dělá taky.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama