Přejít na obsah


Fotka

Chcete fórum pro vedení flame?


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
25 odpovědí na toto téma

#1 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 08 říjen 2007 - 6:23

Fórum by bylo pro ty, co chtějí vyvolat diskuzi vyvolávající už od začátku vášně a principielně není možné dojít ke shodě a nějakému výsledku (Proč nás groundspeak vysává, Která keš je nejlepší,..). Fórum by nebylo v aktivních a kdo chce by si ho vyhodil s RSS. Do fóra by patřili diskuze, které jsou kontroverzní už od začátku. Pokud bude někdo vyvolávat flame v jiné diskuzi než tady, tak bude po zvážení závažnosti prohřešku postižen. Seriózní diskuze by se po rozpoutání flame nepřesouvala a diskutující by byli vyzváni (pokud to sami neučíní), aby své vášně přenesli sem. edit: očekávám o tomto tématu seriozní diskuzi :)
  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#2 cyne

cyne

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 200 příspěvků(y)

Publikováno 08 říjen 2007 - 7:13

ja to rozhodne podporuju, i kdyz bych byl radsi kdyz by byla moznost spis ty diskutujici presunout, protoze lidi budou reagovat prave na aktivni tema a budou reagovat na to co je uz napsane, nebo aspon presunout ty prispevky, ktere jsou vyslovene flame, i kdyz nevim kdo by to posuzoval.
  • 0

#3 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 08 říjen 2007 - 7:30

Chtěl bych jen podotknout, že hádky tady asi budou pořád a smyslem fóra je mít je na jednom snadno ignorovatelném místě (edit:) a ti co se rádi hádají budou mít prostor a nemudou mít třeba snahu se realizovat jinde. Asi by to pak chtělo nějakou míru pochopení uživatelů pro následné restrikce, pokud někdo nebude respektovat pokyn pro přesun flamu tam kam patří. Posuzovat to bude asi moderátor.
  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#4 Harwey

Harwey

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 208 příspěvků(y)

Publikováno 08 říjen 2007 - 8:43

No a co takhle pro ty lidi udělat nějakej Event? Můžou si tam místo hádání dát pěkně do držky a bude klid. :D:D Jinak s návrhem souhlasím.
  • 0

#5 maros251

maros251

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 109 příspěvků(y)

Publikováno 08 říjen 2007 - 8:53

Jsem pro bude bžunda :D
  • 0

#6 vancosi

vancosi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 290 příspěvků(y)

Publikováno 08 říjen 2007 - 8:56

Harwey napsal/a:
No a co takhle pro ty lidi udělat nějakej Event?
Můžou si tam místo hádání dát pěkně do držky a bude klid. :D:D

Jinak s návrhem souhlasím.


Skvělej nápad. Ale asi se nezůčastním :-) :-)
  • 0

#7 abakus

abakus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 159 příspěvků(y)

Publikováno 08 říjen 2007 - 9:35

Myslím, že to je dobrý nápad, ale nějak si nedokážu představit, jak to bude fungovat. Kdo bude rozhodovat o tom, co je flame? Budeme hlasovat? Některá témata jsou jasný flame už od začátku, jenže zakladatelé-nováčci si toho nemusí být vědomi - tzn. někdo bude muset vlákno přesunout do flamů. Už vidím zase výkřiky o diktátorských adminech... držím palce :)
  • 0

#8 chipoliny

chipoliny

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 326 příspěvků(y)

Publikováno 08 říjen 2007 - 10:43

Myslím si že je to ptákovina, páč jak říká Abakus, měřítko bude velmi těžké. Některá témata zas propuknou ve flame až posléze. A to, že nějká diskuze nevede evidentně už od počátku k závěru, to přece není vůbec na škodu (Sokrates by mě hnal :D).
  • 0
www.chipoliny.blogspot.com
podívejte se na geoprojekt K pramenům
http://chipoliny.blo.../k-pramenm.html

#9 RaRoch

RaRoch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 156 příspěvků(y)

Publikováno 08 říjen 2007 - 12:51

Taky se mi to zdálo trochu mimo...
Teď by se mi ale něco podobného docela hodilo - viz Mionovo off topic postěžování na naši keš Hlína ve vlákně Uznávat hromadné odlovy?, na které se mi tam nechce odpovídat B).
  • 0

#10 dandra

dandra

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 587 příspěvků(y)

Publikováno 08 říjen 2007 - 13:24

pepa.z.pocernic napsal/a:
edit: očekávám o tomto tématu seriozní diskuzi :)


Pravidla nálevny určuje vždy hospodský. Zkuste tedy, pane výčepní, otevřít dveře na virtuální dvorek a zanedlouho jistě přibydou první za flígr vyhození... :P

... jen abychom se zanedlouho nedivili, že na dvorku bude více živo než v samotném politicky korektním klubu noblesních dam a uhlazených gentlemanů ;)
  • 0

#11 Copak

Copak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 46 příspěvků(y)

Publikováno 08 říjen 2007 - 13:32

Už jsme zase u toho. Podle mého názoru je principem internetu volnost. Uznávám, že správci a autoři odvádějí spoustu práce a mají právo si web řídit podle svého. Ale tady se dostaneme do oblasti cenzury, omezování volnosti názorů atp. Z principu se mi tohle hodně příčí. Rád bych ještě poznamenal jednu obecnější věc, kterou jsem tady už párkrát utrousil. Komunita okolo GC mi přijde fakt divná. Nikde jinde jsem nenašel tolik osobních útoků, zákazů, omezení a pokusů vnucovat někomu svojí vůli. Příklad- - třeba RC Mánie. Modelářský web, kde každý bez omezení říká co chce a komu chce. Chceš lítat na elektriku? Tak si lítej. Chceš lítat pozadu? Tvoje věc. A tady? Chceš hledat kešky? Musíš.... blá, blá, blá... Nechápu to...
  • 0

#12 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 08 říjen 2007 - 13:40

Asi jsem mimo, ale v čem vidíš cenzuru a omezování volnosti názorů? Příště bych prosil napsat v čem vidíš ten problém. edit: imho takhle zrovna flame často začíná. Obviňující příspěvek bez jakéhokoliv argumentu který nereaguje na nic konkrétního co v diskuzi padlo.
  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#13 marekl

marekl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 883 příspěvků(y)

Publikováno 08 říjen 2007 - 14:08

Copak: Jenže geocaching funguje jen díky tomu, že se pravidla, z nichž mnohá jsou nepsaná, dodržují. Jejich nedodržování na jedné straně mívá důsledek i na straně druhé. Když třeba někdo ignoruje mudly a schránku vyloví před jejich očima, je mnohem větší riziko ztráty keše, a tedy i vzniku problémů pro další hledače. Když nedodržuje pravidla RC modelář, nanejvýš přijde o své letadélko při tvrdém přistání. Když chceš hledat kešky, je zkrátka potřeba dodržovat některá pravidla. Jiná je vhodné dodržovat, další jsou na zvážení. Osobních útoků je na fóru v poslední době opravdu hodně. Čím to je? Dřív tady nebývaly. Může za to rostoucí množství geocacherů a tedy i zvyšující se počet provokatérů, kteří na internetu prostě jsou a budou? I počet příspěvků ve fóru je už pomalu nesledovatelný. K věci: Pokud pod fórem chápeme místo pro výměnu užitečných informací, jsou nejlepší fóra taková, kde je tvrdý režim. Kde zasahují moderátoři, zamykají diskuze, přesouvají je. Takže pokud by tady byla nová sekce s neřízenou diskuzí, přimlouvám se za moderování ostatních sekcí.
  • 0

#14 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 08 říjen 2007 - 14:36

Copak napsal/a:
Rád bych ještě poznamenal jednu obecnější věc, kterou jsem tady už párkrát utrousil. Komunita okolo GC mi přijde fakt divná. Nikde jinde jsem nenašel tolik osobních útoků, zákazů, omezení a pokusů vnucovat někomu svojí vůli. Příklad- - třeba RC Mánie. Modelářský web, kde každý bez omezení říká co chce a komu chce. Chceš lítat na elektriku? Tak si lítej. Chceš lítat pozadu? Tvoje věc. A tady? Chceš hledat kešky? Musíš.... blá, blá, blá... Nechápu to...


jakakoliv komunita je vzdycky divna :)

ale tohle tvoje neustale srovnavani modelariny a gc je mimo misu. v modelarine nepouzivam ani nejsem vazany na vytvor nekoho jineho. pokud si nekdo lita pozpatku a ono mu to zbuchne a rozflaka se - jeho vec - jeho skoda. pokud nekdo zverejni treba kes, ktera tam jeste neni umistena, vyrazi tam zbytecne nekdo jiny. pokud treba humpolacky schovas kes, nekdo ji uvidi, znici, zase je tve chovani ke skode jinemu atd..... no a z toho to plyne. proto ty neustale rady a poucovani co a jak.

a prosim neber to, ze ti vnucuju svoji vuli. kdyz uz tady ctu rc versus gc asi popate, uz mi to nedalo a musel jsem napsat, co jsem vnimal uz po prvnim prirovnani. ;) uzivej si kese a neres fora - to ti za chvili jebne. pokud chces poznat komunitu, vyraz na event :) tam jsou vsichni normalni. (teda ti, co tam chodi :))
  • 0

#15 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 08 říjen 2007 - 14:39

echm nez to sesumiruju, tak marek to popisel mene slovy mnohem inteligentneji. :) asi holt ta praxe :)
  • 0

#16 WAV

WAV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 434 příspěvků(y)

Publikováno 08 říjen 2007 - 14:48

Geocaching je především hra a to z poměrně volnými pravidly. Asi tak jako jsme kdysi chodili s klukama hrát hokej s tenisákem na plácek za baráky. Základ byl dán pravidly ledního hokeje a ostatní niance jsme si postupně doladili pro místní specifika. Kdo přišel a chtěl hrát, tak se holt musel přizpůsobit. Když přišel s novým nápadem a ostatním se líbil, tak se to zkusilo a pak se to ujalo nebo ne. Kdo přišel a jen pyskoval "flame", tak si prostě nezahrál. Tenhle klukovský systém byl prostý, ale naprosto funkční. :)B) Takže podporuji Mareklův názor tj. striktně moderované diskuze. Včetně banování (třeba na den či týden do vychladnutí) PS: Proč používáme flame, když je na to hezké české slovo hádka?
  • 0
Můj GCX profil: █ ZDE █

#17 marekl

marekl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 883 příspěvků(y)

Publikováno 08 říjen 2007 - 14:52

WAV: Flame je pro označení tohoto fenoménu přesnější. Hádka stále může být konstruktivní, flejm nikdy. http://cs.wikipedia.org/wiki/Flame_war
  • 0

#18 Copak

Copak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 46 příspěvků(y)

Publikováno 08 říjen 2007 - 15:22

Já bych když dovolíte reagoval na vaše příspěvky ke mě: - modelařina je velmi svázaná předpisy. Mimo jiné např. Telekomunikačním zákonem, nebo letovými předpisy. Když se nechováš na letišti podle předpisů, snadno někomu shodíš letadlo např. rušením od svého vysílače... - nikdy jsem neřekl, že se nechci podřídit pravidlům GC. Baví mě to, chci to dělat a proto je respektuju - nikdy se na fórech s nikým nehádám. Respektuju jeho názor a snažím se mu vysvětliti ten svůj - nařčení z nedostatku argumentů neberu. Mé argumenty spočívají v několika posledních případech které jsem zažil (omezení ze strany Groundspeaku, snaha odstraňovat z fóra některá témata, vztahy s POI, premium membership...) - je to můj názor a klidně do mě pojďte ;) - dál budu hledat krabice. Moc mě to baví a je to fakt super zábava!!!
  • 0

#19 supermudla

supermudla

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 122 příspěvků(y)

Publikováno 08 říjen 2007 - 15:23

marekl napsal/a:
Když třeba někdo ignoruje mudly a schránku vyloví před jejich očima, je mnohem větší riziko ztráty keše, a tedy i vzniku problémů pro další hledače.


Jo, todle je fakt móc nebezpečný, protože mudla = zloděj, kdežto kačer = matka tereza :D Jen mi není jasné kdo teda krade ty geocoiny na geoeventech.. asi UFOuni.
  • 0
SUP DAWG, I HERD U LIEK FTFS SO WE STOLE ALL YOUR CACHES SO YOU CAN FTF WHILE YOU RESTORE EM!

#20 Leroj

Leroj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 681 příspěvků(y)

Publikováno 08 říjen 2007 - 15:44

tak ty coiny kradou asi ti cacheři, kteří nepatří mezi zasloužené a obdivované - viz. nové "vtipné" vlákno :D ad flamefórum: jsem rozhodně pro, flame není nikdy dost B) -navíc tady v poslední době stejně nic jiného není...
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama