Přejít na obsah


Fotka

Reviewer: Cache v rezervaci?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
35 odpovědí na toto téma

#1 dandra

dandra

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 587 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2007 - 22:23

Ahoj,
při hledání místa pro krabičky jsem zaměřil pár krásných zákoutí, ale jak tak ex-post koukám, trefoval jsem se výhradně do geoproblematických míst. Nevím, zda jsem v balastu na fórech něco nepřehlédnul, ale dosud jsem nenašel jasnou a přehlednou klasifikaci zakázaných oblastí pro fyzické cache. Použil jsem záložku "příroda" v mapě na http://mapy.crr.cz a rád bych, stejně jako ostatní, měl jasno, zda fyzická cache může být umístěna v níže uvedených lokalitách. Prosím stručnou odpověď, nejlépe typu "ano / ne / u veřejné cesty". Případně, prosím, doplňte typ chráněných území, které jsem opomněl.

1) přírodní rezervace: ?
2) národní přírodní park: ?
3) přírodní park: ?
4) přírodní památka: ?
5) chráněná krajinná oblast: ano

Diky [;)]
  • 0

#2 BBBubak

BBBubak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 324 příspěvků(y)

Publikováno 10 říjen 2007 - 17:27

Nejsem reviewer, ale mam mnoho caches umistenych v Narodnim Parku, tak se k tomu snad muzu vyjadrit dle svych postrehu. Neni to problem automaticky, musi se jen dodrzet pravidla pro pohyb a chovani v danem typu chraneneho uzemi - alespon zatim to tak revieweri brali, aspon v pripade mych caches. Takze v NP neni problem umistit cache, pokud pri jejim hledani nemusis porusit pravidla NP - napr. to, ze nesmis chodit mimo znacene turisticke trasy. Takze cache tri metry od znacene cesty by nemela byt problem. K tomu je vhodne reviewera presvedcit o tom (samozrejme podle pravdy), ze ani ty tri metry mimo cestu nejsou problem (napr. ze to neni v miste, kde je kolem cesty 14 vzacnych kvetin na metr ctverecni, kde je erozi ohrozeny svah atd atd), a ze skrys neni takoveho charakteru, aby mohly vzniknout problemy - ze treba nehrozi rozvrtavani hliny, protoze cache neni na zemi, ale v dutine stromu, a v listingu je to vyslovne uvedeno... Abych byl uplne presny, tri metry je hodne idealisticka predstava... takze napr. nektere ty moje cache jsou umistene dvacet, tricet metru od cesty. Vetsinou k danemu mistu ale uz (pred zalozenim cache) vede nejaka neoficialni pesinka. Ptal jsem se na to i predstavitelu parku, a dostalo se mi ujisteni, ze rozhodne nikoho automaticky nezastreli ani nepokutuji, pokud bude v podobne vzdalenosti od cesty (protoze sel treba na zachod, jsme jen lidi..- :) ) ... presna hranice samozrejme neexistuje... ale porad jde o ten zdravy rozum. V dubovem lese temer bez podrostu je situace jina nez na vresovisti, v raselinisti, na louce plne vzacnych a krehkych kytek atd. Zkratka s rozumem. :) Idealni by samozrejme bylo mit vyslovne svoleni spravy NP, daneho mistniho uradu apod. (Priznavam, ze to vetsinou nemam). Sazka na jistotu pak muze byt treba tak udelana cache, aby pres chranene uzemi cacher jen prosel (multi, off-set atd.) a vlastni krabici pak hledal uz mimo nej... Vim, ptal ses revieweru a vyslovne na fyzicke cache... no ale snad neurazim. PRIDANO 09/2009 - nahodou jsem se vratil k prastaremu prispevku... rad bych jen podotknul, ze v soucasnosti je naprosta vetsina mych kesek (krome jedne posledni) v NP umistena primo na znacene ceste - starsi byly upraveny, premisteny... protoze casy se meni. Jina situace byla v dobach, kdy GC byl zabavou hrstky lidi, prevazne slusnych... a jina je dnes. I na tu archivaci mysli brzy zacne dochazet.
  • 0

#3 haggaeus

haggaeus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 752 příspěvků(y)

Publikováno 10 říjen 2007 - 22:47

Zatim (kupodivu) platna legislativa neresi geocaching, takze se nezbyva nez ridit jednoduchym pravidlem "kam se smi chodit, tam se smi dat cache". Omezeni z toho plynouci jsou v narodnich prirodnich rezervacich a vybranych zonach narodnich parku.
Zdroje, ktere pouzivaji revieweri:
Chranena uzemi jsou videt i na turistickych mapach na www.mapy.cz, trochu presneji na mapy.crr.cz. Na geoportal.cenia.cz se z mapovych vrstev da vybrat zonace NP.
Na drusop.nature.cz je "Ustredni seznam ochrany prirody", kde se da dohledat vyhlasovaci dokumentace k jednotlivym chranenym uzemim. Dane misto muze byt treba prirodni pamatka, kde podle samotneho zakona o ochrane prirody neplati zadna omezeni vstupu, ale ve vyhlasce muze byt napriklad zakaz vstupu na steny lomu, omezeni v urcitou rocni dobu kvuli hnizdeni, atd.
BBBubak: tu odpoved z NP Podyji si vybavuju, forwardoval jsi mi ji, jen pro upresneni bys mel dodat, ze ses neptal primo na umisteni cache: kdyz se jde nekdo vycurat 20m od cesty, tak je to neco jineho, nez kdyz desitky cacheru postupne vyslapavaji pesinku k cache. V mistech, kde neni povolen vstup mimo cesty, by mela byt cache vyzvednutelna bez opusteni cesty (vzorovy priklad treba Toniczechova Thunder Mountain na Milesovce).
  • 0

#4 dandra

dandra

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 587 příspěvků(y)

Publikováno 11 říjen 2007 - 0:20

Podle zákona 114/1992 jsou oblasti dle míry ochrany (povolených činností) definovány jako:

1) 1. zóna NP, NPR (nesmí se nic, chodit jen po cestách)
2) NP (povolen vstup mimo cesty, vše ostatní zakázáno)
3) NPP, PR, PP (selektivní omezení činností dané příslušným předpisem)
4) CHKO (povoleno horolezectví, neorganizovaná cyklistika mimo silnice)

Organizování hromadných sportovních a turistických akcí (outdoorové eventy typu Czech GeoCheck) je
1) v 1. zóně NP, NP a NPR zakázáno zcela (ehm...no comment)
2) v CHKO, NPP, PR a PP možné jen na zvláštní povolení orgánu ochrany přírody, přičemž v CHKO se nesmí pořádat hromadné cykloakce.

Dle stejného zdroje v chráněných oblastech tedy lze cache mimo cesty volně pokládat pouze v CHKO a v NP. V NPP, PR a PP je nejprve nutno zjistit místní úpravu o pohybu osob mimo cesty. V NPR a v 1. zóně NP lze zakládat jen na cestách.

Je to tak? Čtu to dobře? Lze to vytesat do wikipedie? Nemůžeme mít ještě problém s některým z paragrafů zakazujícím pohazování plastového/kovového "smetí", tj. cachí?
  • 0

#5 petegeo

petegeo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 005 příspěvků(y)

Publikováno 11 říjen 2007 - 5:41

Vytesat do "kamene" wikipedie by se hlavně mělo, že neexistuje jedinné obecné pravidlo, které cache POVOLUJE. Vždy je to záležitost jedinečné konkrétní místní úpravy. příklad: PP Děvín, Ostrý, Schachstein. Vyhlášena jako PP s jednoznačnou formulací pohybu osob znějící: (3) Jen se souhlasem OU Česká Lípa je možné a) Vstupovat a pohybovat se mimo jedinou turisticky značenou stezku na zříceninu hradu Děvín s vyjímkou vlastníků a nájemců pozemku. A protože turisticá cesta vede POUZE na Děvín, tak se jednoznačně NESMÍ na sousední kopce HAMERSKÝ ŠPIČÁK a SCHACHSTEIN ani lesem, ani po lesních cestách. Přičemž právě na SCHACHSTEINU je unikátní pozůstatek vytěžené polzenitové žíly, která procházela skrz kopec. Během 17.–18. století byla vytěžena a zbyla po ní „průrva“ která rozděluje kopec na dvě poloviny (cca 17 m hluboká a 70 m dlouhá, pokrytá tmavě rezavě zbarvenou limonitovou výstélkou, s krátkou štolou v nejhlubším místě). Úplně ideální místo pro cache..... jenže ZÁKAZ....
  • 0

#6 AgentJ

AgentJ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 284 příspěvků(y)

Publikováno 11 říjen 2007 - 7:17

dandra napsal/a:
Podle §43 zákona 114/1992 jsou oblasti dle míry ochrany (povolených činností) definovány jako:

1) 1. zóna NP, NPR (nesmí se nic, chodit jen po cestách)
2) NP (povolen vstup mimo cesty, vše ostatní zakázáno)



ad1,2) a definuje citovany zakon, co presne znamena pojem "cesta" ?
snazil jsem se tomuto tematu trochu venovat v kesi Karlovske buciny http://www.geocachin...&log=y&decrypt=, kde trasa vede jenom po cestach, ale neznacenych. presto se ozvaly hlasy, ze by to po neznacenych cestach vest nemelo.

to reviewers: ohledne znaceni NP a NPR neverte vzdy mapam.
napr. podle crr.cz http://mapy.crr.cz/t...map&m_zoombar=1 je NPR Karlovske buciny ze zapadu ohranicena Dulnim potokem. ve skutecnosti (=podle cervenych pruhu) vsak hranice tento potok v nekolika mistech prekracuje a to i o vice nez 100m !
  • 0

#7 psmolda

psmolda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 68 příspěvků(y)

Publikováno 11 říjen 2007 - 8:17

Ahoj. Může mi Reviewer sdělit na konkrétním případě cache GC12RC1 (Černé jezero) zda se jedná o správné či nesprávné uložení cache dle geoportal.cenia.cz? Zonou NP je zde dle mapy celé jezero a přilehlé blízké okolí, podél jezera vede cesta přístupná pro turisty, ale cache je mimo tuto cestu, sice mimo NP ale vstup k ní je ale z této oblasti..... Díky!
  • 0

#8 czcharlie

czcharlie

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 292 příspěvků(y)

Publikováno 11 říjen 2007 - 9:20

dandra napsal/a:
Ahoj,
při hledání místa pro krabičky jsem zaměřil pár krásných zákoutí, ale jak tak ex-post koukám, trefoval jsem se výhradně do geoproblematických míst. Nevím, zda jsem v balastu na fórech něco nepřehlédnul, ale dosud jsem nenašel jasnou a přehlednou klasifikaci zakázaných oblastí pro fyzické cache. Použil jsem záložku "příroda" v mapě na http://mapy.crr.cz a rád bych, stejně jako ostatní, měl jasno, zda fyzická cache může být umístěna v níže uvedených lokalitách. Prosím stručnou odpověď, nejlépe typu "ano / ne / u veřejné cesty". Případně, prosím, doplňte typ chráněných území, které jsem opomněl.

1) přírodní rezervace: ?
2) národní přírodní park: ?
3) přírodní park: ?
4) přírodní památka: ?
5) chráněná krajinná oblast: ano

Diky [;)]

Takze aby bylo jasne, jak se veci maji (to nemam ze sve hlavy, je to stanovisko kompetentnich):

1) Narodni parky - vstup vyhradne po turisticky znacenych cestach. Jakakoli jina cinnost nez chuze po techto cestach neni povolena (presne zneni by bylo asi trochu jine, ale dusledek je tento). Takze cache v NP opravdu NE

2) CHKO to je bez problemu, pokud nebudou porusena mistni omezeni, takze zde je potreba se predem seznamit s rezimem CHKO

3) Rezervace (narodni rezervace atd.) je totez jako NP, ale mensi rozlohou. Opet je mozny vstup vyhradne po turisticky znacenych cestach a jakakoli jina cinnost nez pohyb po techto cestach neni mozna

4) Prirodni pamatka je obdobou rezervace, ale zrizuje se k ochrane napr. jednoho druhu apod. Rezim stejny jako v rezervaci.

Nespravny je nazor, ze do rezervace se muze po verejnych cestach. Tyto cesty jsou v rezervacich vybudovany pro "obsluhu" a ke vstupu na ne je treba povoleni.
  • 0

#9 czcharlie

czcharlie

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 292 příspěvků(y)

Publikováno 11 říjen 2007 - 9:29

Z titulu sveho zamestnani mam moznost konzultovat takoveto zalezistosti primo s kompetentnimi v oblasti ochrany priprody (ale i archeologie a geologie), takze nabizim svoji pomoc pokud by kdokoli takovou pomoc potreboval.
  • 0

#10 pason

pason

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 11 říjen 2007 - 10:39

Už mnohokrát jsem se setkal s tím, že cache byla umístěna v rozporu s pravidly. Naposledy např. Perla na Špici na Pálavě v místě, kde je pohyb mimo značené cesty zakázaný. Každý by to měl respektovat. Pokud ne, je tento necitlivý vztah k přírodě nutno považovat jako formu vandalizmu. Je třeba si uvědomit, že někteří to berou ke keši rovnou za nosem a zamýšlenou pěšinku navíc v místě s nepovoleným vstupem ani nepoužijí. Některé cache jsou frekventované a mohou způsobit značné škody. Stejné to je, pokud je skrýš v opěrných zdech, kde hrozí při hledání jejich rozebírání. Geocaching se mi líbí, setkal jsem se se spoustou dobrých lidí, ale bohužel i s těmi, kteří loví za každou cenu a respekt k přírodě moc nevyznávají.
  • 0

#11 haggaeus

haggaeus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 752 příspěvků(y)

Publikováno 11 říjen 2007 - 10:52

czcharlie napsal/a:
Takze aby bylo jasne, jak se veci maji (to nemam ze sve hlavy, je to stanovisko kompetentnich):
....

Radeji sem dam link na Zakon o ochrane prirody a krajiny, ten stanovi omezeni vstupu trochu jinak, nez zmineni kompetentni. Viz "zakladni podminky ochrany" pro jednotlive kategorie chranenych uzemi.
Ve svete (zvlast v anglosaskych zemich, kde se land management bere vazneji) je celkem bezne, ze sprava parku stanovi vlastni pravidla pro umistovani cachi na uzemi, ktere spravuje, treba ze umisteni cache je treba probrat s rangery a ziskat "cache placement permit". Pokud by prisel takovyhle oficialni pozadavek od ceskych organu ochrany prirody, tak se o tom da bavit a respektovat podobny rezim, zatim se tak nestalo.
  • 0

#12 czcharlie

czcharlie

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 292 příspěvků(y)

Publikováno 11 říjen 2007 - 11:26

haggaeus napsal/a:

Radeji sem dam link na Zakon o ochrane prirody a krajiny, ten stanovi omezeni vstupu trochu jinak, nez zmineni kompetentni. Viz "zakladni podminky ochrany" pro jednotlive kategorie chranenych uzemi.

To co jsem tu citoval je odpoved jednak od ochrancu prirody (RNDr. Lemberk) a jednak odboru zivotniho prostredi Pardubickeho kraje. Nicmene v Ceske republice je umisteni cache v 1. zone NP (ktere mimochodem nejsou v terenu vyznaceny a nejsou ani v beznych mapach co z je rozhodne chyba na kterou upozornuji i ochranci prirody), v prirodnich rezervacich a chranenych prirodnich pamatkovych zonach v rozporu se zakonem. Vsichni s kym jsem mluvil jsou do geocachingu zasveceni takze vedi o cem je rec. Jednotny nazor asi nebude v pripade umicteni cache v NP mimo 1. zonu, tam to bude asi na domluve s prislusnou spravou i kdyz zakon takovou aktivitu mimo 1. zonu vyslovne nezakazuje.
  • 0

#13 BBBubak

BBBubak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 324 příspěvků(y)

Publikováno 12 říjen 2007 - 18:46

Co se tyce prvni zony: nevim jak kde, ale v NP Podyji JE vyznacena v terenu tabulkami v miste pruseciku cesty a hranice zony. Stejne tak se vyznaceni prvni zony objevuje i na vsech mapach Podyji, ktere jsem zatim videl. Co se tyce umistovani caches v 1. zone NP, je to dost obtizne tema. Prave v pripade Podyji je drtiva vetsina turistickych cilu z tohoto pohledu automaticky vyloucena, coz je samozrejme skoda. Pritom jde o mista, kam se diky turistickym znackam vydavaji mraky mudloturistu, zatimco cacheru prichazi (aspon v pripade mych caches) relativne malo: napr. Hardegg Vista - 70 navstev za rok a ctvrt, Blizko, ale daleko - cca 40 navstev za dva roky, Kraluv stolec - cca 40 navstev za 2 1/2 roku... u multicaches je to samozrejme vetsinou jeste mene, napriklad Vyhlidka na more asi 30 navstev za dva roky... / Ve srovnani s mudly je to provoz zanedbatelny, takovy (nebo jeste vetsi) pocet mudlonavstevniku na dana mista prijde behem jednoho letniho vikendu... I proto jsem argumentoval zdravym rozumem, a nepovazoval jsem za nutne zduraznovat, ze sprava NP se v pripade meho dotazu vyjadrovala k opusteni cesty v ramci odskoceni na zachod. Skutecnych odskoceni na zachod je v danych mistech mozna vic, nez navstev cache. :) Mista, kde jsou ulozeny me cache, prubezne sleduji, a jakmile bych mel pocit, ze vznikl chodnicek, nebo se vyrazne rozsiril stavajici, cache bez milosti a s klidnym srdcem zrusim... Tak. Vsechno si to pekne omluvim, co? Ale stejne mam od zacatku u techto caches porad jaksi spatne svedomi, i kdyz reviewery jsem presvedcil, ze je to v pohode. A taky tomu verim. Ale... vzdycky nekdo muze rict, ze zdravy rozum a posouzeni dopadu umisteni cache v konkretnim pripade je hezka vec, ale pravidla jsou pravidla... ze aaano. Takze nekdy si rikam, ze svym keskam postupne venuji k jejich "narozeninam" (druhym nebo tretim) archivaci, a budu mit svaty klid...
  • 0

#14 OSRST

OSRST

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)

Publikováno 15 říjen 2007 - 9:51

Dobrý den, vyznat se ve spleti českých zákonů není snadné a tak se nedivím, že tento dotaz vznikl, ani že na něj chodí odlišné odpovědi. Nejsem sice reviewer, ale snad moje reakce pomůže. Jsem zaměstnanec AOPK ČR, tedy organizace, která zahrnuje mj. 24 správ CHKO v naší republice. V této organizaci jsem kromě své hlavní náplně (přírodní rezervace a památky) také tajemníkem odborné skupiny pro rekreaci, sport a turistiku, která se zabývá mj. také geocachingem. Tolik na úvod. Padla tu řada přesných informací, ale i řada méně přesných či nepřesných. Děkuji za odkaz na zákon č. 114/1992 Sb., to je skutečně základ, ze kterého je nutné vyjít. Ale obecně ještě upřesním, že co není zákonem zakázáno, je povoleno. Proto se nikde v zákonech nesnažte najít formulaci "geocaching je povolen". kromě zmíněného zákona existují také vyhlášky a další tzv. obecně závazné právní předpisy, jimž zákon ukládá upřesnění některých detailů. To je v případě geocachingu důležité. Dál už to vezmu po kategoriích chráněných území: Přírodní park - je kategorie tzv. obecné ochrany území, žádné omezení pro geocaching. Následují kategorie tzv. zvláště chráněných území přírody (ZCHÚ): Národní park - u nás nejvyšší kategorie pro rozlehlá (tzv. velkološná) chráněná území přírody. Důležitá je zonace - I. až III. zóna, v každé platí jiné zákazy. I. zóna je nejpřísnější, je zde zákaz vstupu mimo cesty vyznačené se souhlasem správy NP (za takovou cestu lze podle výkladů právníků považovat v české praxi cestu s pruhovým značením KČT). Každý, kdo vstoupí mimo takovou cestu, porušuje zákon. Každý, kdo jiného navádí k porušování zákona, porušuje zákon také. Jak již někdo napsal, některé přestupky jsou tolerovány. Ale když půjde do tuhého, zákon je zákon. Např. někdy nejde tolerovat věc, která za to sice stojí, ale na níž upozorní někdo jiný, že je v rozporu se zákonem. Orgán státní správy těžko může napsat "je to porušení kákona, ale my to tolerujeme". Za povšimnutí stojí ovšem i další zákazy v NP, např. táboření a rozdělávání ohňů mimo místa vyhrazená správou - tj. keš si dejte ve II. zóně kamkoli, ale opovažte se aktivovat ikonku "campfires". Ještě bych upozornil na § 15 odst. 2 uvedeného zákona, který lze zobecnit pro všechna zvláště chráněná území do lidsky srozumitelné věty, že je zakázáno poškodit přírodu. Umísťujte tedy keše tak, aby vás nikdo nemohl nařknout z poškození přírody nebo navádění k tomu. Národní parky mají zvláštní vlastnost, a sice návštěvní řády. Zde může správa upřesnit podmínky chování návštěvníků nad rámec zákazů vyjmenovaných v zákoně. Návštěvní řády najdete na webových stránkách správ parků. Chráněná krajinná oblast - velkoploška, kde se kromě přírody chrání i ostatní krajina propojující přírodně cenné plochy. Je zakázáno táboření a ohně mimo místa vyhrazená, zákaz vstupu zde neplatí ani v I. zóně (CHKO mají zóny 3 nebo 4). Ovšem pozor - omezení se může objevit ve vyhlašovacím předpisu konkrétní CHKO. Např. pro Český ráj platí, že jen se souhlasem správy lze umísťovat informační zařízení mimo zastavěné území obcí. Je otázkou, jestli keš je takovým zařízením... Národní přírodní rezervace - maloploška, nejcennější co v přírodě máme, srovnatelné s I. zónou národních parků jak po stránce kvality, tak po stránce ochranných podmínek, tedy zákaz vstupu mimo značené cesty. To jsou např. ty Karlovské bučiny, doporučuji shlédnout alespoň v internetové podobě. Příklad toho, kde je tolerováno chození po lesní cestě, která nemá turistické značení. Osobně bych sem aspoň netahal cyklisty. Autor nechť doufá, že pojem "cesta vyznačená se souhlasem orgánu ochrany přírody" nebude v tomto případě muset řešit soud. Já také doufám, bylo by to nepříjemné. Obecně platí, že při umísťování keší v NPR si dávejte hodně pozor, stejně jako I. zóně národního parku. Ale keš pod lavičkou na vyhlídce určitě nikomu vadit nebude. Doporučuji pro jistotu do popisů takových keší dávat upozornění na nutnost pohybu po značených cestách. Přírodní rezervace, národní přírodní památka, přírodní památka - ostatní maloplošky, v zásadě bez omezení pro geocaching, ale před založením keše se určitě přesvědčte, zda není nějaký zákaz (přesněji řečeno "činnost vázaná na souhlas orgánu ochrany přírody") ve vyhlašovacím předpisu. Doporučuji již uvedený odkaz drusop.nature.cz. Nebudete-li si jisti nebo když prostě jen budete chtít mít čisté svědomí, obraťte se na orgán ochrany přírody příslušný pro dané území. Mimo ZCHÚ bych to vůbec neřešil (resp. domluva s vlastníkem pozemku). NP a CHKO mají své správy. NPR a NPP ležící mimo NP a CHKO spravuje Ministerstvo životního prostředí. V tomto případě ovšem doporučuji kontaktovat příslušnou správu CHKO, protože ty jsou ministerstvem pověřeny péčí o tato území. Kontaktujte nejbližší správu CHKO, pokud bude území náhodou spadat pod jinou, řeknou vám to. PR a PP ležící mimo CHKO a NP řeší krajské úřady, odbory životního prostředí. Snad je to trochu jasnější, případné další nejasnosti v této záležitosti vyjasníme s kolegy po mailu, telefonu nebo osobně. Třeba se sejdeme na nějakém eventu, není problém to tam rozebrat podrobně pro všechny účastníky, pokud by je to ovšem zajímalo... Ondra Vítek, AOPK ČR, ondrej.vitek@nature.cz, tel. 241082310.
  • 0

#15 OSRST

OSRST

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)

Publikováno 15 říjen 2007 - 9:57

Ještě doplním k mapy.crr.cz - přiznávám, že design je přívětivější než na drusop.nature.cz, ale nevím, kde berou zákresy hranic ZCHÚ. Na první pohled tam chybí CHKO Český les, takže moc aktuální to asi nebude. DRÚSOP je aktuální, jeho provoz je dán vyhláškami a dalšími předpisy. Pokusíme se dohodnout, aby se aktuální zákresy ZCHÚ objevovaly i na mapách na groundspeak, ale to zatím nemohu zaručit. Ondra Vítek
  • 0

#16 PLAJ family

PLAJ family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 104 příspěvků(y)

Publikováno 15 říjen 2007 - 11:21

To by chtělo dát na wiki.
  • 0

#17 wmh

wmh

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 667 příspěvků(y)

Publikováno 15 říjen 2007 - 14:22

to Ondra. Díky (+5 palců nahoru) :)
  • 0

#18 minarjo

minarjo

    minarjo

  • Members
  • PipPipPip
  • 758 příspěvků(y)

Publikováno 15 říjen 2007 - 15:43

PLAJ family napsal/a:
To by chtělo dát na wiki.

Plně souhlasím-zahrnu do struktuty wiki s provázáním na Založení cache atd. dnes večer. Jde o odpověď kvalifikované osoby, čili to lze brát pravdivě a vážně, ne jako dohady.

EDIT: integrace do wiki provedena (článek Pravidla pro cache v chráněných územích) i s odkazy z článků Nalezení cache a Založení cache
  • 0

Nevíte si s něčím v GC rady? Zkuste jít nejprve na Českou encyklopedii GC


#19 OSRST

OSRST

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)

Publikováno 15 říjen 2007 - 17:32

wmh: Děkuji :o) minarjo: Též děkuji. Jen mě napadlo upřesnění, že text neřeší území chráněná z jiného titulu než ochrana přírody - např. archeologické památky, ochranná pásma vodních zdrojů apod. K tomu ovšem nic konkrétního napsat neumím... A k odkazu z nalezení cache bych si dovolil podotknout, že uvedené podmínky musí dodržet hlavně zakladatel. Pokud existuje možnost, že hledač poruší ochranné podmínky při hledání, měl by na to upozornit v popisu cache. U keší v NPR a I. zónách NP by vždy mělo být uvedeno "při hledání není nutné opouštět značenou cestu" nebo něco v tom smyslu. Díky.
  • 0

#20 minarjo

minarjo

    minarjo

  • Members
  • PipPipPip
  • 758 příspěvků(y)

Publikováno 15 říjen 2007 - 17:38

Obě připomínky zapracovány do textů. Díky.
  • 0

Nevíte si s něčím v GC rady? Zkuste jít nejprve na Českou encyklopedii GC





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama