Přejít na obsah


Fotka

Nahrání mapy do GPS?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
5 odpovědí na toto téma

#1 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 27 listopad 2004 - 23:27

Ahoj pánové a dámy, potřebuju od vás jednu radu. Mám doma Legenda asi tři dny a pokouším se spustit program GPSmapper, abych do něho nahrál free mapu. Podotýkám, že nejsem honěný v Angličtině a možná v tom je problém, ale ani po registraci na ikobo.com mně to nefunguje. Pokaždé při spuštění programu na mě jukne okno, abych zadal už zadané heslo na zmíněný server. V zoufalství jsem stáhnul program Sendmap, který se mi ovšem také nespustí. O Oziexploreru už ani nemluvím, buď najdu verzi bez cracku, nebo naopak crack bez verze. Pomozte mi někdo, než s tím praštím o zem. Dodnes jsem si připadal jako vcelku normální jedinec, ale po dnešku se nad sebou zamýšlím. Jinak mě geocaching dost chytil, první úlovek mám za sebou a zítra jdeme na další. Konečně má můj syn důvod se trmácet po kopcích.
  • 0

#2 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 28 listopad 2004 - 11:25

[...] V zoufalství jsem stáhnul program Sendmap, který se mi ovšem také nespustí.

Se sendmapem jsem nikdy nemel problemy, at uz linuxovym nebo windowsovskym, podle navodu napr. zde. Hlasi nejake chyby?
  • 0

#3 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 28 listopad 2004 - 12:17

Mel jsem podobnej problem, resili jsme to a vyresili jseme to tady:
http://www.geocaching.cz/Vlakno.aspx?id=24,2
  • 0

#4 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 28 listopad 2004 - 22:59

Tak jsem to konečně rozchodil. Sendmap i G7towin. Už se mi nějaký mapy přenesly, ale ...... To ale. Přenesl jsem pro začátek TOPO 50 západních Čech. Oproti té vestavěné mapě se mi v okolí Plzně rozvinula Berounka, ale vrstevnice nikde. V podstatě jsem žádnou velkou změnu nepozoroval. Přitom v nastavení mapy je uvedeno, že používám TOPO50. Pak jsem zkusil nahrát TOPO20 a zmizela i Berounka. Musím tu mapu ještě nějak aktivovat? Může to způsobit třeba to, že GPS nemá patřičný výhled? Sedím doma u stroje. Jinak jsem dneska navštívil Týřovskou cache. Pěkné, oceňuju.
  • 0

#5 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 29 listopad 2004 - 0:57

Tak jsem to konečně rozchodil. Sendmap i G7towin. Už se mi nějaký mapy přenesly, ale ...... To ale. Přenesl jsem pro začátek TOPO 50 západních Čech. Oproti té vestavěné mapě se mi v okolí Plzně rozvinula Berounka, ale vrstevnice nikde. V podstatě jsem žádnou velkou změnu nepozoroval. Přitom v nastavení mapy je uvedeno, že používám TOPO50. Pak jsem zkusil nahrát TOPO20 a zmizela i Berounka. Musím tu mapu ještě nějak aktivovat? Může to způsobit třeba to, že GPS nemá patřičný výhled? Sedím doma u stroje. Jinak jsem dneska navštívil Týřovskou cache. Pěkné, oceňuju.



Otázky jedna po druhé:
- TOPO50 je vlastně turistická mapa, takže by se mělo objevit víc než jen řeka. Nicméně řeka se nedá vyjmout a zobrazit samostatně, takže jsi na dobré cestě - data jsou přenesena. Při větším zoomu by se Ti mělo zobrazovat víc detailů, takže v malém zoomu může být vidět "jen" řeka. Vrstevnice v druhé verzi mapy (v prodeji / ke stažení od srpna) jsou odděleny od místopisu, takže abys viděl i cesty i vrstevnice jedné oblasti, musíš zvolit dva soubory. V MAPSOURCE na PC to vypadá tak, že zvolíš šišoid oblasti (okres nebo jiný celek) - to jsou data místopisu, a k tomu dalším kliknutím rovnoběžník (občas obdélník, většinou čtverec) - ten obsahuje vrstevnice.

- TOPO20 (tedy jen vrstevnice) lze přihrát dohromady s TOPO50 místopisem a vidíš tak místopis s vrstevnicemi a 20 výškových metrů. Měj však na paměti že každé nahrání znamená smazání paměti a začít znovu, takže vlastně nejde mapu přihrát, musíš tedy zvolit všechny mapy, které chceš v GPS mít NAJEDNOU. U Visty je to nahrání plné paměti práce na hodinu.

- Ani jednu z map už není třeba aktivovat, TOPO50 je vázané na SN GPS, ale když už vidíš řeku ... . Spíš bych si hrál se zoomem ... .

- Zobrazení dat nezávisí na místě pobytu nebo přítomnosti signálu. GPS ukazuje kurzor tam, kde naposledy "viděla" signál. V případě ztráty signálu je kurzor propsaný otazníkem. Kdykoliv je možné procházet mapu pomocí režimu procházení (v angl. Pan map). Nejlepší je si najet v malém rozlišení na oblast kterou chceš vidět a prozoomovat se k detailům.

Hodně štěstí a zábavy.
  • 0

#6 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 29 listopad 2004 - 12:08

Tak už se mi to konečně vše podařilo. Mapy mám nahrané, už jen to vyzkoušet v terénu. Díky vám všem za pomoc, začátečníka je nutno vždy nakopnout. Teď už mi chybí jen držák na kolo(o který jsem při brouzdání internetem poměrně často zakopával) a mám vše potřebné na své aktivity. Hurá do lesa.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka