Přejít na obsah


Fotka

GSAK a oprava PQ


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
10 odpovědí na toto téma

#1 XiXi_team

XiXi_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 656 příspěvků(y)
  • LocationKladno

Publikováno 15 říjen 2007 - 9:37

Tak jsem si přes víkend otestoval makro na stažení PQ, případnou opravu logů z HandyGeo a import do databáze. Pro funkčnost je třeba mít uloženo nastavení v GSAKu "File - Get data via email" a pojmenované "mail". Viz obrázek. Důležité je, aby nebylo zaškrtnuto okamžité zpracování stažených souborů. Ve formuláři pojmenované "Load folder of saved attachments into current database when download finishes?".
  • 0

Garmin Oregon 650 + Topo Czech 2013 Pro & GSAK v8 & Android Locus PRO
GSAK - Google mapy pro Colorado/Oregon, Export pro GeoKuk
Android - Šifrovací pomůcky, Keškoměrka


#2 XiXi_team

XiXi_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 656 příspěvků(y)
  • LocationKladno

Publikováno 15 říjen 2007 - 9:38

Přiložené makro.
  • 0

Garmin Oregon 650 + Topo Czech 2013 Pro & GSAK v8 & Android Locus PRO
GSAK - Google mapy pro Colorado/Oregon, Export pro GeoKuk
Android - Šifrovací pomůcky, Keškoměrka


#3 kapitola

kapitola

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 369 příspěvků(y)

Publikováno 15 říjen 2007 - 15:05

Makro po me chce nejakou novejsi verzi GSAKu a tu nejak nevidim ani na gsak.net? ??? Opravil jsem verzi v makru na nizsi, ale nevim jestli to neco neocekava. Momentalne nemam zadna PQ
  • 0

#4 kapitola

kapitola

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 369 příspěvků(y)

Publikováno 15 říjen 2007 - 16:15

tak se mu bud pro stahovani nebo makru nelibi cesta C:\Program Files\gsak\mail asi je nekde problem s tou mezerou ale na prvni pohled to v tom nikde nevidim cesty tam jou nadefinovany jako rozsireni instalacni cesty a to sedi. nicmene prilohu to stahne, ale asi neulozi na sve misto EDIT: GSAK ho standardne stahne a ulozi na spravne misto, ale makro to uz nejak neosefuje a rekl bych, ze pri cisteni od pozustatku HG ho smaze
  • 0

#5 marekl

marekl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 883 příspěvků(y)

Publikováno 15 říjen 2007 - 22:07

Takže: - Odstranil jsem kontrolu verzí. - do /mail jsem nakopíroval zip i rozbalené GPX soubory (jen se zipem nebo jen s GPX to nefungovalo) - import proběhl. Není to teda ale úplně lidský postup. Byl bych radši, kdyby se podařilo odstranit příčinu.
  • 0

#6 kapitola

kapitola

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 369 příspěvků(y)

Publikováno 15 říjen 2007 - 22:19

Jo taky jsem pro odstraneni priciny. Mam i pocit, ze od toho zatim posledniho "zaskodnika" se nove "vadne" logy neobjevuji potom co jsem mu psal. Jinak tomu makru vadi ten adresar s mezerou asi pri otvirani toho zipu mi vytvorilo v rootu C soubor Program. Bude to neco s interpretaci prikazu s uvozovkama a bez nich, ale na prvni pohled to tam nevidim.
  • 0

#7 minarjo

minarjo

    minarjo

  • Members
  • PipPipPip
  • 758 příspěvků(y)

Publikováno 15 říjen 2007 - 22:26

Pricina je jasna - dosove prikazy ve forme, v jake jsou pouzity (DIR s presmerovanim vystupu bez uvozovkovani retezcu), NESMI obsahovat mezeru v ceste k souboru, jinak by musely byt uvozovkovany. Prelozeno do cestiny: mate-li GSAK ve slozce c:\Program Files\GSAK\ cili v ceste obsahujici mezeru (mezi slovy Program a Files), pak to hazi tyto chyby, protoze DOS mezeru bere jako oddelovac parametru a volany prikaz DIR pak v umisteni C:\Program (1."parametr", pak je mezera) nic nenajde a nezapise nic do souboru se seznamem ZIP (po rozbaleni GPX) souboru. Cili udelejte si napr.slozku C:\Geocaching\ ci jinou bez mezery v ceste a pak zmente na zacatku makra cesty takto: $sMailFolder = "C:\Geocaching\" $sTempFolder = $_Install + "\temp" $sBatFile = "C:\Geocaching\babel.bat" $sGpxFile = "C:\Geocaching\gpx.txt" u TempFolder pritomnost mezery v ceste k GSAK ($_Install) nevadi, tam neni pouzivan DOSovy prikaz DIR a presmerovani vystupu z nej, proto je mozne ponechat nastaveni na temp podslozku v GSAK slozce... Pak to funguje pohodove. Slozka se muze jmenovat jinak, ale mezera v ceste proste vadi. Aby to fungovalo v ceste s mezerou, musel by se na nekolika mistech zdrojaku uvozovkovat DOS prikaz-a jelikoz se uvozovkuji i GSAK makroprikazy, nevim, jak by to dvojite uvozovkovani sneslo. Anebo lze preinstalovat GSAK do slozky bez mezery (napr. C:\GSAK), ale to je zdlouhave a nevhodne jen kvuli tomuto... Sam mam odzkouseno, jelikoz vsechny veci na GC mam ve slozce G:\Geocaching\ , PQ se mi pak stahuji do G:\Geocaching\PQ , coz je vse krasne bez mezer :) S verzemi GSAK, ktere makro na zacatku testuje, neni treba laborovat, makrojazyk GSAK za toto opravdu nemuze, to proste jen autor na tuto vlastnost DOSu (kterou ma ale napr. i shell v Linuxu atd.) zapomnel. Doporucuji kontrolu verze ponechat, protoze ve starsich verzich GSAK napr. mohou chybet nektere funkce makrojazyka - tato kontrola zajisti, ze pro tyto starsi GSAK verze by makro neslo spustit (misto toho, aby hlasilo error az v prubehu na funkci, kterou nezna).
  • 0

Nevíte si s něčím v GC rady? Zkuste jít nejprve na Českou encyklopedii GC


#8 XiXi_team

XiXi_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 656 příspěvků(y)
  • LocationKladno

Publikováno 15 říjen 2007 - 22:40

Nejnovější verze jsou na GSAKu ve foru jako Patche, momentálně poslední build 26.

Jinak je problém s tou mezerou. GSAK se mi sám nainstaloval do c:\gsak, takže mi to projelo debugerem ... mám to opravené a až mi zítra odpoledne přijdou PQ, tak to otestuji i s tou mezerou ;)

Díky za upozornění
Hezký večer
  • 0

Garmin Oregon 650 + Topo Czech 2013 Pro & GSAK v8 & Android Locus PRO
GSAK - Google mapy pro Colorado/Oregon, Export pro GeoKuk
Android - Šifrovací pomůcky, Keškoměrka


#9 kapitola

kapitola

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 369 příspěvků(y)

Publikováno 16 říjen 2007 - 13:58

O mezerach a DOSu jsem vedel, jen jsem netusil jak je to s interpretaci uvozovek GSAKem a popravde se mi nechtelo to zkouset.
  • 0

#10 XiXi_team

XiXi_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 656 příspěvků(y)
  • LocationKladno

Publikováno 16 říjen 2007 - 15:35

Dávám verzi 1.1.
GSAK jsem nepřeinstaloval do Program files, ale zkusil jsem tahat PQ do 'c:\gsak\mail for pq'. To proběhlo bez problémů.

Tak zkuste.
Hezký den
  • 0

Garmin Oregon 650 + Topo Czech 2013 Pro & GSAK v8 & Android Locus PRO
GSAK - Google mapy pro Colorado/Oregon, Export pro GeoKuk
Android - Šifrovací pomůcky, Keškoměrka


#11 kapitola

kapitola

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 369 příspěvků(y)

Publikováno 16 říjen 2007 - 17:40

Nádhera. Diky
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama