Přejít na obsah


Fotka

Vznik vašich přezdívek a avatarů


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
300 odpovědí na toto téma

#41 kareha

kareha

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 47 příspěvků(y)

Publikováno 17 říjen 2007 - 17:43

Můj bratr se kdysi dávno, když se ještě na školách vyučovala ruština, v hodinách nudil, takže vymýšlel blbosti. Oblíbená zábava byla napsat nějaké jméno azbukou a pak ho přečíst jakoby to byla latinka. No a z mého jména vznikla Kareha. V té době jsem ji nesnášela a hrozně proti ní portestovala, a proto se tak dobře ujala :). Teď už to dávno neřeším, na netu používám Karehu všude a děti z tábora mě ani pod jiným jménem neznaj. A avatar je jasnej, to jsem já se svou kobylou, s kterou už se mi podařilo odlovit jednu keš, ale moc ji to bohužel nezaujalo (kolem keše nebylo nic k snědku).
  • 0

#42 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 141 příspěvků(y)

Publikováno 17 říjen 2007 - 18:25

honza => honya (tehdy sem nepoužíval qwerty a ta hra (myslím TT deluxe) ho měla defaultně) => hony => honny. s onanií to nemá nic společnýho... :) avatar je logo, made by Majda ( http://www.humanart....ortfolio&id=510 ) jako kus designu pro bejvalej osobní web. A líbilo se mi to, mám to aji na razítku. Mě prostě poznáte.
  • 0

Lovím zážitky a zakládám body. | https://openstreetmap.cz/

 

#43 znackarml

znackarml

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 47 příspěvků(y)

Publikováno 17 říjen 2007 - 18:38

Nick znackarml je odvozený z toho, že se celá naše rodina zabývá značením pěších turistických tras. Je bezva být celý den v přírodě, takže po našem "objevu" geocachingu se vlastně skoro nic nezměnilo, akorát si kromě barev a štětců k malování značek přibalíme do kapsy GPSku a vracíme se o 3 hodiny později :) A proč znackar ml? Protože otec je vlastně znackar st :) Původně jsem chtěl zaregistrovat jenom "znackar", ale bylo obsazeno.
  • 0

#44 paja0512

paja0512

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 47 příspěvků(y)

Publikováno 17 říjen 2007 - 19:11

Můj nick je složený ze zdrobněliny mého jména a z data narozenin. Kdyby to šlo, tak si ho změním. Je docela dlouhý a při logování to v terénu občas zdržuje. Avatar je moje karikatura, kterou mi udělala karikaturistka na jednom vánočním večírku.:)
  • 0

#45 vandrak

vandrak

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)

Publikováno 17 říjen 2007 - 20:29

Já se taky pochlubím :-) Začalo to tak, že jsme někdy v prváku měli vyrobit pro získání zápočtu webové stránky na libovolné téma. Tak jsem začala dělat web o tom, co mě baví, tedy cestování. Jenže všechny free-domény typu "cesty", "cestovani", "tulak" apod. už byly obsazené, nakonec mi táta poradil "vandr" a to kupodivu prošlo. No a jelikož jsem se na webu nechtěla nazývat "webmaster", tak jsem se - jakožto tvůrce "vandr" webu - podepsala jako "vandrák". Tak vznikl jeden z mých 3 používaných nicků a přišlo mi, že na gc.com se hodí nejlépe, protože i za keškami nejraději chodím na vandr do přírody. Navíc je ten nick na první pohled docela příjemně anonymní, i když se před nikým netajím, že jsem ve skutečnosti Zuzka ;-)
  • 0

#46 minarjo

minarjo

    minarjo

  • Members
  • PipPipPip
  • 758 příspěvků(y)

Publikováno 17 říjen 2007 - 20:51

Menší off-topic, ale přeci jen se vlákna týká: Už minimálně ve dvou příspěvcích výše se tu objevil postesk, že nick nejde změnit. Ale to je omyl, už mnoho měsíců opět změnit LZE! Groundspeak toto povolil poté, co si na tento nedostatek dost cacherů stěžovalo, čili jde to, ale ne přímo na webu. Je třeba napsat anglicky (stručnou, maj tam denně mnoho mailů) žádost o změnu nicku na contact@groundspeak.com z toho mailu, který je na GC.com registrován. Předtím je třeba na www.geocaching.com/email ověřit, zda je požadovaný nový nick volný (není-li zaregistrován, pak po jeho zadání a potvrzení nevyjede žádná odpověď). Jinak toto, co zde píšu, se dá najít i na GC.com tuším někde ve FAQ. Ale se změnami opatrně-přeci jen pod současným nickem vás třeba už hodně cacherů zná atd. Nicméně drobné změny jako vynechání/zkrácení čísla za nickem, to proč ne...
  • 0

Nevíte si s něčím v GC rady? Zkuste jít nejprve na Českou encyklopedii GC


#47 junet

junet

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 272 příspěvků(y)

Publikováno 17 říjen 2007 - 22:25

Kdysi když jsem začínal s internetem a zakládal si na seznamu další emailovou adresu jsem nechtěl použít celé jméno a příjmení pro svou delku tak jsem si vymyslel tuto zkratku ju = Jura (Jiří) net = Netolička. Když jsem loni začínal s GC tak jsem toto automaticky přenesl i sem. Atavar - dlouho jsem přemýšlel co použít pro logovací razítko, jestli nezkopírovat znak místního hokejového klubu (oceláři Třinec), nebo něco co by symbolizovalo město, v kterém žiju (např. obrys železáren, vysokou pec, vrch Javorový nad Třincem se siluetou vysílače), ale vzhledem k tomu že si s grafikou moc nerozumím použil jsem nejjednoduchší věc, která mě napadla a měl jsem po ruce - obkreslil jsem otvírák na pivo, doplnil v malování text a atavar byl na světě.
  • 0

#48 iki

iki

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 65 příspěvků(y)

Publikováno 17 říjen 2007 - 22:32

Ja jsem pres hudbu. Jizersky drak by se urcite chytil na jmeno skupiny Paradise Lost, ktera patri k mym nejoblibenejsim (na stole hned vedle notebooku mi uz asi dva roky lezi palicka podana primo bubenikem :). No a tato skupina natocila ted uz legendarni album Icon. Chvilku jsem se po netu promenadoval jako ikona, jenze az moc lidi si myslelo, ze jsem holka a behem casu mi par kamaradu proste zacalo rikat zkraceneji iki... A avatar? James Bond, muj soucasny hrdina a vyplachovac mozku no.1 :))
  • 0

#49 RaRoch

RaRoch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 156 příspěvků(y)

Publikováno 17 říjen 2007 - 23:22

Díky za poklidné a příjemné vlákno. U nás to bylo docela jednoduchý. Ra=Radim (jinak RaRoch 1) Ro=Roman (jinak RaRoch 2) ch= to už přesně nevím, ale asi něco jako "echm..., co jsme to vymysleli?" Náš atavar byla upravená silueta sedícího zeleného raroha, protože ale byla dost nezřetelná a úprava nám trvá již neúnosně dlouho ;), tak používáme obrázek ledoborce Krasin, který má vazbu na 2. Geoapríl / Zde Orel..., při kterém účastníci zachraňovali ztroskotance ze vzducholodi Italia :).
  • 0

#50 Honzik&Pavlinka

Honzik&Pavlinka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 270 příspěvků(y)

Publikováno 18 říjen 2007 - 8:13

Náš nick je zcela fádní - odráží naše jména. A avatar odráží naši profesi. Oba jsme geologové. Původně jsme chtěli do loga zkřížená hornická kladívka. Vzniknuvší obrázek ale byl přespříliš podobný zkříženému kladivu se srpem, tak jsme hledali dále. Trilobit byl dobrou volbou. Je originální, nikdo jiný ho ve znaku nemá. Vyjadřuje spojitost s geologií. Jinak běží po cestičce ve tvaru G a na konci je poklad. Toť vše o našem avataru. Jinak zde ve foru najdete pouze maly avatar. Velky znak najdete v profilu na GC.COM
  • 0
GPS: Garmin Oregon 550, Garmin-Asus M10, SW: GSAK 7.x.x, OziExplorer 3.95n, SmartMaps 3.x, OziExplorer CE 2.3x, BeelineGPS 1.9x

#51 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 18 říjen 2007 - 8:53

Někdo se s tím pracně vymýšlí a někdo se tak prostě narodil .-)
  • 1

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#52 Sylvia999

Sylvia999

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 538 příspěvků(y)

Publikováno 18 říjen 2007 - 9:14

Jo aha - avatar jsem si našla na webu. Jsem totiž milovnice obecně ještěří specificky dračí zvířeny. Dračí měsíc - autor obrázku: Jessica Galberth. Sama to totiž namalovat neumím.
  • 0
Sylvia999

#53 Mion

Mion

    Mion

  • Members
  • PipPipPip
  • 945 příspěvků(y)

Publikováno 18 říjen 2007 - 10:05

Mion – těžký elektron, hmotnost má 207 me. Střední doba života je přibližně 0,000002 sec. :o Mion se vyskytuje v sekundárních sprškách z kosmického záření. Mion byl objeven C. Andersonem v kosmickém záření za pomoci mlžné komory v roce 1936

Tak tohle prosím já nejsem, to je podobnost čistě náhodná.:)
Vznik je prostší - je to spojení dvou prvních písmen jména a příjmení a tento nick už používám od 13 let.
Podpisový avatar - kresba - je modifikovaná postavička ptáčka z komiksu "Peanuts". Má přidáno banjo a brýle. Když jsem tento avatar uvedl do života (rok 1995), zrovna jsem se učil hrát nadšeně na banjo (Teď, paradoxně díky geocachingu jsem jej znovu po pěti letech vytáhl a snažím se v hraní pokračovat).
Loni vznikl můj sekundární avatar - fotka - pro fóra ve formě fotografie. Odráží mou druhou velkou zálibu...
  • 0

#54 I+B+M+H

I+B+M+H

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 366 příspěvků(y)

Publikováno 18 říjen 2007 - 12:31

U nás je nick jasný: Ivo+Blanka+Marťa+Hanka.

Avatar, to už byla těžká bitva. Všechny mé skvělé návrhy byly počtem hlasů 3:1 smeteny ze stolu :(:@ a tak přišlo na řadu dlouhé politické vyjednávání ;), z něhož vzešel alespoň základní výstup - jsme čtyři, tak tam bude čtyřlístek :). Protože mám sice dobrou grafickou představivost, ale prachbídné výtvarné vlohy, předal jsem instrukce a neumělý náčrtek kamarádovi, který se grafikou jako koníčkem zabývá. Druhý den mi poslal šest barevných variant a mě spadla brada...:o Výběr vhodné barevné kombinace byl pak už jen otázkou chvilky. Kámoš mi pak ještě udělal zjednodušenou verzi pro razítko a bylo hotovo...

  • 0

#55 LaLu Team

LaLu Team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 364 příspěvků(y)

Publikováno 18 říjen 2007 - 14:40

Tak se teda taky odhalíme :) Nick jsme měli chvilinku jinej a to CZ_Rexx. To sice moc nesouvisí, jen to Rexx používám všude na netu a jelikož jsem geocaching "jen zkoušel" tak jsem ho použil. Když nás to chytlo (mám pocit, že po první kešce :)) změnili jsme se na LaLu Team. Já Lu, přítelkyně La, takže je to jasné i když to se jmény nesouvisí. Sám si už nepamatuju z čeho to vzniklo (La by určitě vědela, moje malá mozková kapacita to nezvládne), ale prostě si tak už pár let řikáme a tak byl nick jasný. Samotný avatar (a současně samolepka do logů) byl také celkem jasnou volbou. Souvislost s geocachingem a kačerama je jasná a navíc jestli mě někdo přistihne u kešky při logování pozná mě i na/z avataru :D
  • 0

#56 PlachtaS Team

PlachtaS Team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 117 příspěvků(y)

Publikováno 18 říjen 2007 - 15:19

Nick je jednoduchej - kdysi v dřevních dobách internetu u nás (v roce 1996) jsem si zřídil svoji první EML adresu přes jakýsi server v Americe a při zřizování schránky mi krom jineho nabídl "plachtas" (@usa.net) jako jednu z možných kombinací mého jména (Stanislav) a příjmení (Plachta) To se mi zalíbilo a zůstalo dodnes (@centrum.cz, @atlas.cz...). A když jsem se dostal k volbě nicku na GC.COM tak volba byla jednoduchá. Přidal jsem jen "team" (protože sám v podstatě geocaching neprovozuju), graficky upravil celej text na "PlachtaS Team" a bylo to! No a avatar... Ten byl původně určen pro naši první sérii CWG, viz http://www.volny.cz/jpa/katalog.html a protože se líbil (nejen nám) používám jej jak na GC.COM, tak i zde. Navíc máme udělané i stejné razítko (taky zelené), které můžete viděl v zápisech námi nalezených "pokladů". Ideový námět je popsán třeba tady http://www.geocachin...f3-7d3fa2585587
  • 0
Bješ, bješ, bješ - najdeš další keš!"

#57 bdek

bdek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 155 příspěvků(y)

Publikováno 18 říjen 2007 - 19:55

Nevím čím to je, ale nikdy v životě jsem žádnou přezdívku nedostal, vše to bylo vždy pouze v nějaké podobě jméno nebo příjmení. Když jsem kdysi před mnoha lety nastoupil do nového zaměstnání, dostal jsme jako první úkol vymeslet si tří písmennou zkratku z příjmení a jména. Protože obvyklý postup nevedl k jednoznačnému výsledku (rozuměj už bylo obsazeno), nezbylo mi nic jiného než tam dát pouze začátek příjmení (dek=Dekanovský). Na to už jsme léta zvyklý a tak ho jako první všude zkouším, Tady už bylo obsazeno, jakož i dalších asi 20 variant, které jsem vyzkoušel a tak jsem ze zoufalství dal před to ještě první písmeno jména(b=Boris) a bylo z toho bdek. Má to jen jednu malou chybičku, nedá se to pořádně vyslovit. Ale měnit to jsme línej a tak to už asi zůstane. Někteří jedinci si to malinko "počeštili" a říjakí mi bděk, což není tak úplně od věci, neb ještě dědeček tam to ě měl, ale jelikož někdy kolem první světové války odešel s rodinou na Slovensko a tam už zůstal, tak jsme za Slovenského státu o původní podobu přišli. A ten avatar je z loga firmy ve které pracuji (kiwi), ten blesk pod křídlem pak značí, no jasně, elektrikář;).
  • 0
Boris

#58 DJ-team

DJ-team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 31 příspěvků(y)

Publikováno 18 říjen 2007 - 19:59

To je ale příjemné téma! U nás se nick měnil, kdysi jsem začínal pod djr88, ale posléze jsem se vrátil k přezdívce z gymplnázia (de-facto iniciály) a protože jsme byli nadšení oba (i žena), založili jsme DJ-team. Logo máme asi třetí nebo čtvrté, původně to bylo dvojkolo, náš oblíbený dopravní prostředek, ale s rozšiřováním týmu bychom to težko měnili, tak došlo k radikální změně na libovolne rozšiřitelné. Dneska máme už dvě dcerky a vzhledem k tomu, že druhá je Terezka, tak de-facto je nick složeninou i našich jmen DJ-TeAM. Náhoda, ale jsme na to hrdi :).
  • 0

#59 ivans

ivans

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 110 příspěvků(y)

Publikováno 18 říjen 2007 - 20:25

Náš nick name je vytvořen z křestního jména a prvního písmene příjmení a současně se nám to hodí také jako Ivan's (team).
  • 0
ivans

#60 Bohmovi

Bohmovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 35 příspěvků(y)

Publikováno 18 říjen 2007 - 20:59

U nas je to taky jednoduche. Původne jsem myslel ze budeme maka cela rodina, ale obcas se ke mne prida jen nekdo. Takze vetsinu jsem odlovili jako Bohmovi. Od jmena je jednoducha cesta k avataru - ve svete existuje jedna zebra co se jmenuje shodou okolnosti jako ja - no a bylo to na svete :)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama