Přejít na obsah


Fotka

Archivované kešky


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
98 odpovědí na toto téma

#21 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 25 říjen 2007 - 20:00

Jasně pro zajímavost je to hodně dobrý... aspoň mně to teda zajímá určitě. A ani si nemyslim, že by v tomhle případě byl nějakej realitou opodstatněnej problém se zveřejňovánim (teda nebráno striktně podle pravidel), takže díky za seznam.
  • 0

#22 minarjo

minarjo

    minarjo

  • Members
  • PipPipPip
  • 758 příspěvků(y)

Publikováno 25 říjen 2007 - 21:56

Myslím, že dobrý význam může mít hlavně seznam již problěhlých (a tedy i archivovaných) eventů, který existuje na wiki a jistě je i dost starších eventů (hlavně před r.2006), které tam chybí. Čili kdo nějaký zná, nechť jej doplní. Právě u eventů bývá tato nostalgie dobrá-zajímavé logy, fotky, vzpomínky...
  • 0

Nevíte si s něčím v GC rady? Zkuste jít nejprve na Českou encyklopedii GC


#23 Czecho Cowboy

Czecho Cowboy

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 372 příspěvků(y)

Publikováno 26 říjen 2007 - 10:28

No jestli to nebude tady panu Wiki Big Boss vadit, tak tam přidám i článek na téma "Archivované kešky"...
  • 0
Proud user of GeoGet 2

#24 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 26 říjen 2007 - 11:05

Pokud to budou odkazy na gc.com, tak to tezko muze nekomu vadit, ne?
  • 0

#25 minarjo

minarjo

    minarjo

  • Members
  • PipPipPip
  • 758 příspěvků(y)

Publikováno 26 říjen 2007 - 11:20

Czecho Cowboy napsal/a:
No jestli to nebude tady panu Wiki Big Boss vadit...

Zajímavý titul :). No klidně přidej, ale seznam bude zjevně dost dlouhý...
  • 0

Nevíte si s něčím v GC rady? Zkuste jít nejprve na Českou encyklopedii GC


#26 Milancer

Milancer

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 233 příspěvků(y)

Publikováno 26 říjen 2007 - 11:37

Opravdu zajimave tema. Jen doufam ze to trochu ozivi mizernou navstevnost na zapisniku kesera:) Jinak taky mam nejaky seznam archivovanych kesi ale asi uz bude dost stary.
  • 0

#27 seedcorp

seedcorp

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 660 příspěvků(y)

Publikováno 26 říjen 2007 - 16:09

Bohuzel i s touto pomuckou netusim, ajke informace mam z tech zminovanych cachi vytahnout... kdyz uz se mi tedy podari nejakou cache identifikovat.... Zatim jsem si jisty jen u te prvni v cechach....:(
  • 0

#28 Czecho Cowboy

Czecho Cowboy

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 372 příspěvků(y)

Publikováno 26 říjen 2007 - 20:18

seedcorp napsal/a:
Zatim jsem si jisty jen u te prvni v cechach....:(

Ta je velice snadno nalezitelná pomocí seznamu nejnovějších kešek.

minarjo napsal/a:
ale seznam bude zjevně dost dlouhý...

Dám tam odkaz na to gpx
  • 0
Proud user of GeoGet 2

#29 minarjo

minarjo

    minarjo

  • Members
  • PipPipPip
  • 758 příspěvků(y)

Publikováno 26 říjen 2007 - 23:26

Výborně, článek wiki jsem jen přejmenoval na Archivované cache v ČR a mírně upravil, aby lépe zapadl do struktury wiki a do abecedního seznamu článků. Každopádně dík za něj, jistě se může mnohým hodit.
  • 0

Nevíte si s něčím v GC rady? Zkuste jít nejprve na Českou encyklopedii GC


#30 Czecho Cowboy

Czecho Cowboy

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 372 příspěvků(y)

Publikováno 27 říjen 2007 - 9:17

minarjo napsal/a:
Výborně, článek wiki jsem mírně upravil...

Neumíš tam nastavit, aby to tu adresu dtb vnímalo jako soubor? Takhle to otevře gpx jako souvislý text s informacemi o jednotlivých keškách, což je v našem případě nežádoucí...
  • 0
Proud user of GeoGet 2

#31 Czecho Cowboy

Czecho Cowboy

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 372 příspěvků(y)

Publikováno 28 říjen 2007 - 19:12

Tak už mám dalších pár do dtb, do zítra tam bude updatovaná verze
  • 0
Proud user of GeoGet 2

#32 LaLu Team

LaLu Team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 364 příspěvků(y)

Publikováno 28 říjen 2007 - 20:13

Milancer napsal/a:
Opravdu zajimave tema. Jen doufam ze to trochu ozivi mizernou navstevnost na zapisniku kesera:)


Dneska tam budou minimálně tři nové kousky, ale dalo to zabrat :D
  • 0

#33 maaaca

maaaca

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 707 příspěvků(y)

Publikováno 28 říjen 2007 - 20:21

LaLu Team napsal/a:

Milancer napsal/a:
Opravdu zajimave tema. Jen doufam ze to trochu ozivi mizernou navstevnost na zapisniku kesera:)


Dneska tam budou minimálně tři nové kousky, ale dalo to zabrat :D


Taky na nem pracuji...
  • 0

#34 minarjo

minarjo

    minarjo

  • Members
  • PipPipPip
  • 758 příspěvků(y)

Publikováno 29 říjen 2007 - 0:59

Czecho Cowboy napsal/a:
Neumíš tam nastavit, aby to tu adresu dtb vnímalo jako soubor? Takhle to otevře gpx jako souvislý text s informacemi o jednotlivých keškách...

Ale to je vlastnost web.prohlížeče, ne wiki. Stejně by se tento přímý odkaz na soubor GPX choval ve stejném prohlížeči i na jiné webstránce. On je to v podstatě XML text a browsery ho tedy jako text otvírají. Ale není nic jednoduššího než použít pravé tlačítko myši a Uložit odkaz jako..., že :)
  • 0

Nevíte si s něčím v GC rady? Zkuste jít nejprve na Českou encyklopedii GC


#35 Jitka_F

Jitka_F

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 309 příspěvků(y)

Publikováno 11 listopad 2007 - 11:50

Tak by mě zajímalo, jestli je možné kešku nějak z archivace vytáhnout zase do běžného provozu? Tadyhle u téhle archivované nanutandovky GCT485 se stalo, že se asi zase objevila na svém místě a někdo ji našel.
  • 0

#36 Czecho Cowboy

Czecho Cowboy

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 372 příspěvků(y)

Publikováno 11 listopad 2007 - 11:56

Reviewer ji může odarchivovat, stačí mu napsat mail, nebo do listingu reviewer note (od majitele kešky).
  • 0
Proud user of GeoGet 2

#37 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 11 listopad 2007 - 19:45

Vancosi napsal/a:
Nějak mě uniká k čemu ten seznam archivovaných krabic bude.

Nevím, ale mně se docela hodí např. do GSAKu abych si vyčistil databázi o archivované kešky...
  • 0

#38 TrainTour Reviewer

TrainTour Reviewer

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 365 příspěvků(y)

Publikováno 11 listopad 2007 - 23:47

Czecho Cowboy napsal/a:
Reviewer ji může odarchivovat, stačí mu napsat mail, nebo do listingu reviewer note (od majitele kešky).

POZOR! Část týkající se reviewer note je velký omyl, bohužel zažitý mnoha poté zklamanými ownery, kteří se diví, že jim reviewer neodpovídá. Tedy: Reviewer note se v žádné fázi "života" cache reviewerům mailem ani jinak NEPOSÍLAJÍ. Jde vlastně o běžný note označený jako komunikace mezi ownerem a reviewerem. Nejčastěji se používají před schválením cache na dodatečné info a zádosti o doplnění mezi ownerem a reviewerem, kdy reviewer pak sám kontroluje, zda už owner provedl požadovanou úpravu a odpověděl na dotaz rev.note poznámkou. Po schválení ale už o dalších těchto poznámkách reviewer vědět nebude a ty dosavadní se archivují.
Čili žádosti o odarchivaci, větší posun souřadnice, změnu typu cache po publikaci, .... vždy jedině kontaktním mailem některému z reviewerů.
Jinak na tu Nanutandovku se rád podívám, pokud je OK, byla by ji škoda-jeho cache mám moc rád. Podobné dotazy jako tu měla Jitka_F příště směrujte reději do Reviewer fóra, kam logicky více patří a snáze tam na ně je možné odpovědět.
  • 0

#39 minarjo

minarjo

    minarjo

  • Members
  • PipPipPip
  • 758 příspěvků(y)

Publikováno 11 listopad 2007 - 23:58

sobikovi napsal/a:

Vancosi napsal/a:
Nějak mě uniká k čemu ten seznam archivovaných krabic bude.

Nevím, ale mně se docela hodí např. do GSAKu abych si vyčistil databázi o archivované kešky...

Ale to je zbytečné, na to stačí natáhnout do GSAK nejnovější PQ a pak nastavit filtr takto: Dates-Last update GPX-not during the last 7 days a je to-ve filtru budou všechny cache, které nebyly 7 a více dní aktualizovány z PQ dat a jsou tedy archivované (kromě nalezených, ty jsou v My finds PQ). Místo 7 dní lze použít samosebou jinou hodnotu-záleží na tom, kdy byby všechny cache z PQ aktualizovány. Umí to i makro Review for archive (v GSAK Macro Library), ale ručně to jde takto pěkně.
  • 0

Nevíte si s něčím v GC rady? Zkuste jít nejprve na Českou encyklopedii GC


#40 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 12 listopad 2007 - 13:05

minarjo napsal/a:

sobikovi napsal/a:

Vancosi napsal/a:
Nějak mě uniká k čemu ten seznam archivovaných krabic bude.

Nevím, ale mně se docela hodí např. do GSAKu abych si vyčistil databázi o archivované kešky...

Ale to je zbytečné, na to stačí natáhnout do GSAK nejnovější PQ a pak nastavit filtr takto: Dates-Last update GPX-not during the last 7 days a je to-ve filtru budou všechny cache, které nebyly 7 a více dní aktualizovány z PQ dat a jsou tedy archivované (kromě nalezených, ty jsou v My finds PQ). Místo 7 dní lze použít samosebou jinou hodnotu-záleží na tom, kdy byby všechny cache z PQ aktualizovány. Umí to i makro Review for archive (v GSAK Macro Library), ale ručně to jde takto pěkně.

Dík za tip :-)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama