Přejít na obsah


Fotka

Upraveny skript pro WPT - barvicky, hint


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
18 odpovědí na toto téma

#1 pmoravec

pmoravec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 41 příspěvků(y)

Publikováno 22 říjen 2007 - 19:35

Zdravim,
pred casem jsem si upravil vystupni skript, generujici WPT soubor, aby v poznamce obsahoval hint (pro pripad, ze potrebuji na miste po neuspesnem hledani nakopnout). Kdyz se pak v jine diskuzi objevila poznamka, ze nekdo PERLEM generuje WPT s barvickami, chytil jsem se toho a zmodifikoval puvodni WPT skript.

Vysledek sve prace prikladam, jedna se o 3 varianty skriptu, wpt-color (barvicky), wpt-hint (napoveda) a wpt-hint-color (napoveda+barvicky).

Snazil jsem se vychazet z barev, nalezenych v puvodnich ikonach, tam kde nic neexistovalo jsem zneuzil barvy z vypisu cache v GG (nalezene, vlastni, ...), nebo si neco vymyslel.

Kody barev jsou psany jako retezce, aby se usetril cas na konverze z celych cisel. Pokud si je chce nekdo zmenit, upozornuji predem, ze se jedna o dekadicky zapis po prevedeni z sestnactkoveho BGR (tedy ne RGB).

Pokud najdete nejakou chybu, dejte mi vedet (nalezena Earthcache ma nevyraznou kombinaci barev popredi/pozadi, ale na PDA to bylo bez problemu citelne, jinak jsem se snazil problemum s kombinaci barev pozadi a popredi vyvarovat, ale mohlo mi neco uniknout).

Jeste pro jistotu: pro funkcnost barevneho vystupu je treba verze beta 33, nebo je u starsi verze treba zakomentovat kus kodu, ktery nastavuje barvy pro vlastni cache (Is_Owner).
  • 0

#2 Czecho Cowboy

Czecho Cowboy

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 372 příspěvků(y)

Publikováno 22 říjen 2007 - 19:59

Nechceš se ještě zkusit nějak pokusit o makro pro GCSYM?
:D
  • 0

#3 pmoravec

pmoravec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 41 příspěvků(y)

Publikováno 23 říjen 2007 - 8:50

Czecho Cowboy napsal/a:
Nechceš se ještě zkusit nějak pokusit o makro pro GCSYM?
:D


Ted na to par tydnu stejne kvuli praci nebudu mit cas, ale pak bych se na to podivat mohl, ale jelikoz nemam Garmina, tak by to bylo dost hadani v nekterych vecech a nemuselo by to fungovat, zrejme by to nekdo jiny musel otestovat.
  • 0

#4 pmoravec

pmoravec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 41 příspěvků(y)

Publikováno 02 listopad 2007 - 22:18

Úprava skriptů pro verzi beta34.
  • 0

#5 ebik

ebik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 338 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2008 - 12:54

Prikladam modifikaci (pro OziexplorerCE) k otvirani listingu jako attachment waypointu.
Predpoklada to ze si v Oziexploreru (Umim to jen v CE verzi, desktop nepouzivam) nastavite cestu k datovym souborum tam kde mate ulozeny adresar "offline" z offline exportu geogetu.
Priklad: datovy adresar mam "\SD-MMC card\Data\Geo"
a na karte mam ulozenou kes GCABCD z offline exportu:
\SD-MMC card\Data\Geo\offline\cache\D\GCABCD.htm
Kdyz si otevru menu waypointu GCABCD v exploreru tak je tam otevrit prilohu. Pokud jsou cesty spravne, tak to otevre ten listing.

Radky oznacene teckou jsou puvodni radky skriptu,
Radky oznacene plusem jsou nove vlozene radky.
(Bohuzel zdejsi server nezachovava pocet mezer, proto ty tecky, aby se v tom dalo aspon trochu vyznat)

--- wpt-hint-color.gge.pas	2007-11-02 21:59:10.000000000 +0100
+++ wpt-hint-color-attach.gge.pas	2008-01-31 12:04:02.000000000 +0100
@@ -36,6 +36,7 @@
.  color: string;
.  bgcolor: string;
.  hint : string;
+  attachment : string;
.begin
.  s := IntToStr(Counter) + ',';
.  Counter := Counter + 1;
@@ -108,8 +109,12 @@
.  else
.     hint := ReplaceString(ReplaceString(ReplaceString(UtfToAscii(GC_Hint), Chr($0A), ''), ',', ' '), '<br>', ' ');
.
+  {Expecting copy of 'offline' folder in OziExplorer's data directory}
+  attachment := 'offline/cache/' + GC_ID[length(GC_ID)] + '/' + GC_ID + '.htm';
+
.  s := s + + GC_TAG + ' ' + ReplaceString(UtfToAscii(GC_FullName), ',', ' ') + ',';
.  s := s + GC_Lat + ',' + GC_Lon + ',';
.  s := s + '25569.00000,0,1,3,' + color + ',' + bgcolor + ',' + hint + ',0,0,0,-777,6,0,17';
+  s := s + ',,,,' + attachment + ',,';
.  Result := s + CRLF;
.end;
(celkem pridano 5 radek)
  • 0

#6 bellows

bellows

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 87 příspěvků(y)

Publikováno 19 únor 2008 - 10:35

Po precteni vedlejsiho vlakna jsem si vpomel, ze podobny skript jako pro GSAK existuje tady pro GG. Ja to zkousel (tecky jsem nahradil mezerama) a nefungovalo mi to. Nepovedl se mi vytvorit ani vystup. Neslo by tady umistit hotovy skript v zipu? Podobne jako Export z GG do OV2 pres GPSBabel http://www.geocachin...&thread_id=6660
  • 0

#7 ebik

ebik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 338 příspěvků(y)

Publikováno 19 únor 2008 - 17:58

Pozor tohle je diff!

Spravne se aplikuje tak, ze obsah (s tema teckama nahrazenyma za mezery) ulozis do souboru
pridani_attachmentu.patch
a pak provedes:

patch wpt-hint-color.gge.pas < pridani_attachmentu.patch

(Pozor 'patch' je unixovy prikaz. Bezne se na windows nevyskystuje)

Vysledek by mel obsahovat takoveto radky:

1,Jmeno waypointu,50.12345,14.12345,25569.00000,0,1,3,16777215,3901272,Poznamka k waypointu,0,0,0,-777,6,0,17,,,,offline/cache/P/GCZZGP.htm,,

Jak je videt, tak ve jmene waypointu, v popisu waypointu ani v ceste se nesmi vyskytovat carka.
Jo a pozor, cesta s doprednyma lomitkama '/' funguje pro OziexplorerCE. Desktopovy Oziexplorer pry vyzaduje zpetna '\' lomitka. A nevim jestli absolutni nebo relativni cestu.
  • 0

#8 Basin

Basin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 172 příspěvků(y)

Publikováno 19 únor 2008 - 22:00


Ted na to par tydnu stejne kvuli praci nebudu mit cas, ale pak bych se na to podivat mohl, ale jelikoz nemam Garmina, tak by to bylo dost hadani v nekterych vecech a nemuselo by to fungovat, zrejme by to nekdo jiny musel otestovat.


Mám Garmina Legend HCX. Klidně otestuju co je potřeba. Hodil by se mi export, který by do popisu dal hint. Akorát nevím jak na to, protože v databázi to není. Zatím mi chodí jednoduchý export, který do popisu dá autora cache a obtížnost.
  • 0

#9 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 19 únor 2008 - 22:04

Hint bude v databazi v okamziku, kdy budes mit naimportovany i listing. Pote mas hint v prislusne promenne a neni problem jej zaclenit do libovolneho exportu. ostatne, priklad je muj export do MP formatu, ktery je standardni soucasti geogetu.
  • 0

#10 Basin

Basin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 172 příspěvků(y)

Publikováno 19 únor 2008 - 22:23

Vubec jsem nevedel, že tam taková proměnná je. Ale aby to mělo smysl musel bych mít hinty všech keší. A do toho se mi zatím moc nechce. Přesto díky. Kouknu někam do dokumentace jaxe ta proměnná jmenuje a vyzkouším to.
  • 0

#11 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 19 únor 2008 - 22:37

V tech promennych mas uplne vsechno informace, co pripadaji v uvahu. ;) Dokumentace je v tomto smeru docela obsahla. Jinak nejjednodusi jak zajistit, abys mel vzdy vsechny listingy, tudiz i hinty, je importovat PQ. protoze tahat skoro sedum tisic listingu po jednom z webu, to je vskutku nepohodlne. Napriklad u mne bylo prave toto argument pro zaplaceni PM.
  • 0

#12 Basin

Basin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 172 příspěvků(y)

Publikováno 19 únor 2008 - 22:48

Hmm, dik. Jo a mimochodem nechodi mi cachemapa. Nevis co s tim muze byt?? Pusti se nejaky skript, vypada to ze se generuji souradnice pro mapu. pak se zobrazi okno s mapou ale bez mapy a bez kesi. Na zadne nastaveni mapy to pak uz nereaguje.
  • 0

#13 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 19 únor 2008 - 23:24

Co myslis, ze z takovehoto popisu problemu jsem schopen poznat? :o
  • 0

#14 Basin

Basin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 172 příspěvků(y)

Publikováno 21 únor 2008 - 20:55

HaLuMa napsal/a:
V tech promennych mas uplne vsechno informace, co pripadaji v uvahu. ;) Dokumentace je v tomto smeru docela obsahla.

Jinak nejjednodusi jak zajistit, abys mel vzdy vsechny listingy, tudiz i hinty, je importovat PQ. protoze tahat skoro sedum tisic listingu po jednom z webu, to je vskutku nepohodlne.

Napriklad u mne bylo prave toto argument pro zaplaceni PM.


No konečně mám nějaký rozumný argument pro PM. Do teď mně to nic moc neříkalo.
  • 0

#15 pmoravec

pmoravec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 41 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2008 - 12:02

Vzhledem k rozšířeným schopnostem GG2 jsem doplnil následující funkce * Skript je nyní jen jeden, po spuštění zobrazí okno s parametry, nastavení lze uložit do INI souboru (proto bude fungovat až ve verzi 2.0.14) * Přidal jsem odkaz na stránku offline, což se ukázalo být problematickým vzhledem k nekompatibilitě mezi OZI CE 2.x a 1.x (u 1.x je nutno použít relativní cestu vůči datovému adresáři a /, u desktopové verze a OZI CE 2.x absolutní cestu a \, skript se to snaží kontrolovat a lomítka opravovat při generování) * Skript upozorňuje, pokud je pro OZI CE 1.0 exportováno více než 1000 WP, což je jeho maximum * Přidal jsem barvičku pro WhereIGO a final, drobně doladil další barvy Známé chyby a problémy: - Při exportu velkého počtu bodů (>2000) s offline odkazy jsem po importu do OZI CE 2.19 narazil na bod, který měl špatně nastavené vše kromě souřadnic (a byl tudíž černý), v souboru a při menším rozsahu exportu je v pořádku, chyba je zřejmě v OZI CE 2.19. - Je třeba zadat správně cestu pro offline data, u OZI CE 2.x, typicky \Storage Card\offline resp. \SD Card\offline (je-li offline adresář přímo v kořenovém adresáři na paměťové kartě) - Je předpokládán adresář s offline soubory. V tuto chvíli nevím, zda se lze snadno odkázat na soubor uvnitř CHM, které přináší verze 2.0.15.
  • 0

#16 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2008 - 12:07

Basin napsal/a:
Hmm, dik. Jo a mimochodem nechodi mi cachemapa. Nevis co s tim muze byt??

Pusti se nejaky skript, vypada to ze se generuji souradnice pro mapu. pak se zobrazi okno s mapou ale bez mapy a bez kesi. Na zadne nastaveni mapy to pak uz nereaguje.


A na to tlacitko pro aktualizaci stavu mapy podle nastavenych hlikatek?
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#17 _Tom

_Tom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 659 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2008 - 16:00

pmoravec napsal/a:
Vzhledem k rozšířeným schopnostem GG2 jsem doplnil následující funkce
....


To co je na stránce http://geoget.ararat...ku.php/download je tedy už ta aktualizovaná verze, nebo je to ke stažení jinde? Údaj o verzi na té stránce není.
  • 0

#18 pmoravec

pmoravec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 41 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2008 - 21:32

To je ta původní verze pro GG1, nová je na stránce s uživatelskými skripty - http://geoget.ararat...p/doc:user:file. Odkaz pro stažení této verze je
http://geoget.ararat...ile&cache=cache
  • 0

#19 pmoravec

pmoravec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 41 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2008 - 21:58

Jak je vidět, tak člověk se musí prokousat fórem, ex post jsem zjistil, že někdo už WPT export předělal do GG2 a i to, že některým dělá problém velká délka hintu. Takže je tady nová verze, která doplňuje následující (první dvě věci zde lidé na fóru řešili):
* Možnost zapsat hint pozpátku
* Ořezat hint a popisy WP na definovaný počet znaků
* Definovat okolí WP, kdy by měl OziCE signalizovat jeho přítomnost (zvukem) - Waypoint proximity

Tento skript zachovává podobu názvů cache a hintu tak, jak byla u mého skriptu v GG1, odlišuje se tudíž od odvozených skriptů.

Asi by to chtělo jednotný způsob formátování názvu a popisu, něco jako řetězec, obsahující formátovací značky %D %C %N %T %A %H %W %O (datum založení, kód, název, typ, autora, hint, waypoint description, nOte), ale asi se k tomu v dohledné době nedostanu.

Přímý odkaz:
http://geoget.ararat...ile&cache=cache
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama