Přejít na obsah


Fotka

Ozi Explorer


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
56 odpovědí na toto téma

#21 ebik

ebik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 338 příspěvků(y)

Publikováno 12 listopad 2007 - 23:55

alkes napsal/a:
Nene "Pulkovo 1942 (1)" je v ČR vedle jak ta jedle, ale pořád ještě pod rozlišením běžné turistické mapy 1:50 000 (přibližně 13m v Praze). Předdefinované "S42" v Ozim je oproti tomu, které je uvedeno třeba na mapách SHOCart hozené "jen" o pár metrů. (ve verzi 3.95.4i) Je to tedy celkem jedno, ale jestli chcete mít jistotu, musí být v instalačním adresáři Oziho soubor s názvem datums.dat a v něm řádek, který vypadá např. takhle "S-42_2,15,23,-124,-84" (bez těch úvozovek)
Chyba něco přes sto metrů je častým jevem, když si člověk splete S-42 a WGS84.


Bohužel v OziExplorer CE (nejnovší verze - 1.12.3e, bohužel už je celkem dost stará) nemá pro 'S42' nastavené hodnoty DX,DY,DZ nebo mu vůbec nerozumí - ověřeno experimentálně. Bohužel se mi nepodařilo zjistit zda lze někde tyto hodnoty vidět, aby člověk věděl co tam zadává. Zato Pulkovo umí, a 13m je celkem v pořádku i pro plán Prahy na kterém jsem to zkoušel.
  • 0

#22 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2007 - 0:21

Jojo, já vždycky zapomenu, že existuje ještě CE verze, která to má všechno jinak a zatím jsem se s ní moc nepotýkal. :D Tak dík za osvětlení.
  • 0

#23 Trauma_Zero

Trauma_Zero

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 507 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2008 - 21:11

prosím zdejší kačerstvo o technickou pomoc: získal jsem nějaké mapy pro ČR 1:25000 ale jsou rozřezány na jednotlivé díly/části, které se mi nedaří v programu MapMerge 1.05 spojit. Ukazují se jako "prázdné". Tyto části map jsou ve formátu *.ozfx3. Načíst do PC verze OZI jdou bez problému ale spojit ne. Díky za pomoc.
  • 0

#24 Trauma_Zero

Trauma_Zero

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 507 příspěvků(y)

Publikováno 24 červen 2008 - 17:40

jenom posun...nikdo neporadí ? :(
  • 0

#25 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 865 příspěvků(y)

Publikováno 24 červen 2008 - 17:57

Ak je to len problem v ozfx3, tak ich vyexportuj v OZI do bmp a ten potom zmen na jpg /mozno ani nie je treba/. V map subore jednoducho len zmen nazvy suborov na 2,3 riadku na bmp/jpg/ a tieto skus spojit caz mapmerge... Teoretizujem , ale uz som dost davno cosi podobne s vojenskymi mapami robil...
  • 0

#26 Trauma_Zero

Trauma_Zero

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 507 příspěvků(y)

Publikováno 24 červen 2008 - 18:22

možná bych to ani nemusel spojovat do jedné velké mapy, kdybych veděl jak v PC verzi OZIho zapnout zobrazení více mapových listů (tedy i souborů) najednou ? Procházím help a nenacházím
  • 0

#27 czcharlie

czcharlie

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 292 příspěvků(y)

Publikováno 24 červen 2008 - 20:59

Trauma_Zero napsal/a:
možná bych to ani nemusel spojovat do jedné velké mapy, kdybych veděl jak v PC verzi OZIho zapnout zobrazení více mapových listů (tedy i souborů) najednou ? Procházím help a nenacházím

Zobrazovat mapy tak, aby se tvarily jako bezesva mapa Ozi neumi. Ale umi snadno prechazet na sousedni mapy (ctverice zelenych sipek). Pokud bys Oziho pro PC pouzival (napr. v notebooku ve spojeni s GPS prijimacem) pro navigaci, pak je prechod mezi mapami automaticky, to Ozimu nemusis nijak vysvetlovat.
  • 0

#28 I & T

I & T

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 32 příspěvků(y)

Publikováno 25 červen 2008 - 5:40

Ahoj,dá se v ozim v pc naplanovat nějaká cesta a pak tu cestu nahrát do PDA?zkoušel jsem to ale nějak mi nešlo vytvařet cestu a ani otevřít cestu z PDA
  • 0

#29 MedoMys

MedoMys

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 720 příspěvků(y)

Publikováno 25 červen 2008 - 6:43

I & T napsal/a:
Ahoj,dá se v ozim v pc naplanovat nějaká cesta a pak tu cestu nahrát do PDA?zkoušel jsem to ale nějak mi nešlo vytvařet cestu a ani otevřít cestu z PDA

Samozřejmě, k tomu je určen. Jestli ti to nejde intuitivně, zkus si přečíst help ...
  • 0

#30 czcharlie

czcharlie

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 292 příspěvků(y)

Publikováno 25 červen 2008 - 7:28

Samozřejmě, k tomu je určen. Jestli ti to nejde intuitivně, zkus si přečíst help ...

A abych predesel dotazum - http://www.aboutme.i...s/Ozi_manSK.rar
  • 0

#31 Trauma_Zero

Trauma_Zero

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 507 příspěvků(y)

Publikováno 25 červen 2008 - 17:20

Herdek proč když do OZIho naimportuju prošlý tracklog s GPS nebo ze souboru *.gpx ho OZI zobrazí cca 500 metrů jinak posunutý ? Přitom manuální zadávání waypointů je v pořádku a skutečné wpts jsou vizuálně tak kde mají být, což by vylučovalo špatně kalibrované mapy....
  • 0

#32 czcharlie

czcharlie

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 292 příspěvků(y)

Publikováno 25 červen 2008 - 20:15

Trauma_Zero napsal/a:
Herdek proč když do OZIho naimportuju prošlý tracklog s GPS nebo ze souboru *.gpx ho OZI zobrazí cca 500 metrů jinak posunutý ? Přitom manuální zadávání waypointů je v pořádku a skutečné wpts jsou vizuálně tak kde mají být, což by vylučovalo špatně kalibrované mapy....

crack by TSRh?
  • 0

#33 Trauma_Zero

Trauma_Zero

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 507 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2008 - 13:39

czcharlie napsal/a:

Trauma_Zero napsal/a:
Herdek proč když do OZIho naimportuju prošlý tracklog s GPS nebo ze souboru *.gpx ho OZI zobrazí cca 500 metrů jinak posunutý ? Přitom manuální zadávání waypointů je v pořádku a skutečné wpts jsou vizuálně tak kde mají být, což by vylučovalo špatně kalibrované mapy....

crack by TSRh?



Tuším že ano, je v něm problém ?

Při užívání podobných programů razím heslo "try before pay"
  • 0

#34 czcharlie

czcharlie

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 292 příspěvků(y)

Publikováno 27 červen 2008 - 7:25


Tuším že ano, je v něm problém ?

Při užívání podobných programů razím heslo "try before pay"

Ano, v tom cracku je problem (a nejen eticky). Chova se dost nevyzpytatelne, nekdy posune polohu bodu oproti mape (nebo mozna spis posune rastr mapy oproti souradnicovemu systemu), nekdy posune tracky a mozna dela i dalsi skopiciny, o kterych nevim. Na vyzkouseni je trial verze, ktera neni casove omezena, ma omezene jen nektere funkce, ale ta omezeni rozhodne nejsou fatalni.
  • 0

#35 Trauma_Zero

Trauma_Zero

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 507 příspěvků(y)

Publikováno 27 červen 2008 - 8:02

mno v trial verzi si pokud vím nic neuložíš, nenahraješ, do GPS neodešleš ani nepřijmeš. Což mi připadá dost omezené, prostě trial no. Ok aspoň vím v čem to je....
  • 0

#36 Honzula

Honzula

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 121 příspěvků(y)

Publikováno 27 červen 2008 - 21:21

Plnou verzi OZIho mám delší dobu než GPS, tak nevím jestli trial umí nebo neumí vyexportovat trasu do gpsky, ale ve spolupráci s mým oblíbeným programem www.cyklotrasy.info jde z OZIho vyexportovaat .plt nebo .txt soubor, z něj se pak jednoduše vytvoří cesta v cyklotrasách a ta už pak jde vyexportovat do gps uplně jednoduše.
  • 0

#37 Trauma_Zero

Trauma_Zero

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 507 příspěvků(y)

Publikováno 28 červen 2008 - 14:41

OziExplorer umí konečně ve verzi 3.95.4Q přímý export/import do formátu GPX, odpadají tímto další nutné konverze
  • 0

#38 rodinka veverek

rodinka veverek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 532 příspěvků(y)

Publikováno 01 červenec 2008 - 5:59

Trial oziho používám a umí úplně vše s těmito výjimkami:
- mapy musí být ve formátu BMP, takže žerou místo na disku
- kalibrovat mapu lze jen na dva body
  • 0

#39 czcharlie

czcharlie

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 292 příspěvků(y)

Publikováno 01 červenec 2008 - 6:51

rodinka Veverek napsal/a:
Trial oziho používám a umí úplně vše s těmito výjimkami:
- mapy musí být ve formátu BMP, takže žerou místo na disku
- kalibrovat mapu lze jen na dva body

Mas naprostou pravdu - je totiz potreba rozlisovat trial a demo verzi. Kazda z nich ma omezeni nekde jinde.
  • 0

#40 dusivka

dusivka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 107 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2008 - 23:12

Chtel bych se zeptat zda by nekdo nevedel jak v ozi nebo nekde jinde udelat pruniky - projekci okolo bodu? (potrebuji promitnout ruzne vzdalenosti okolo trech bodu a najit souradnice pruseciku. Diky T
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama