Přejít na obsah


Fotka

Už fakt nevím....


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
53 odpovědí na toto téma

#41 M@gic

M@gic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 127 příspěvků(y)

Publikováno 15 listopad 2007 - 20:43

HaLuMa napsal/a:
Ty zahranicni je mi zahada. GG tvuj nalez identifikuje podle jmena u logu, ktere se musi shodovat s tim co mas v konfiguraci GG. Nemenil jsi nekdy v historii tvuj nick na gc.com?


A zaselektoval si si v tom PQ vsetky staty, nezabudol si tam cisto len vyber v Ceskej Republike? (to sa podarilo mne)
Pripadne ak mas vybratu vzdialenost od domova, tak tam berie maximalne tusim 750km.
Treba proste dat "cache v krajinach" a tam zaselektovat vsetky.

Ak sa podari niekomu zistit ako tam dostat webcam, uvitam tiez :-)

M.
  • 0

#42 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 15 listopad 2007 - 21:58

opakuji znova... beta 35 oznacuje nalezy z PQ i u webcam i eventu. (drivejsi verze braly jen klasicke nalezy, toto se muselo oznacovat rucne.)
  • 0

#43 stanleypaulGC

stanleypaulGC

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 290 příspěvků(y)

Publikováno 16 listopad 2007 - 9:09

poslední beta 35 verzi nemám, ještě jsem se zcela nesžil s tou starou 34, tak mám trochu strach to zkoušet přeinstalovávat, i když doufám, že mé dosavadní úsilí, tj. databáze dosud importovaných dat zůstane zachována. Jinak bohužel nemám čas jen na geocaching a GG, takže se omlouvám za časové výpadky, ten opakovaný import PQ nalezených keší samozřejmě zkusím a uvidím. Zatím si hraji s exporty a offline pro PDA, je to na mne docela rychlý a hlavně vzhledem k tomu, že se tomu nemohu věnovat dlouhou dobu denně, tak to postupuje pomalu... :) Ještě jeden dotaz, trochu stupidní, ale přeci. Jedná se o pluginy. Já se přiznám, že už asi začínám stárnout a přestávám sledovat vše a tak jak bych potřeboval, spoustě věcí kolem počítačů už se svým krokem nestačím, takže k věci zvané plugins. Předpokládá se, že někde budou soustředěny pluginy s lidským popisem, co který umí a čeho jeho instalací a použitím dosáhnu? na debaty vedené ve fóru plugins už jaksi mozkově nemám, tak bych se přimlouval za jakési user-friendly řešení přístupné i nám ne zcela počítačovým odborníkům, časově zaneprázdněným či stárnoucím geokačerům ;) . díky.
  • 0

#44 stanleypaulGC

stanleypaulGC

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 290 příspěvků(y)

Publikováno 16 listopad 2007 - 9:13

M@gic napsal/a:
A zaselektoval si si v tom PQ vsetky staty, nezabudol si tam cisto len vyber v Ceskej Republike? (to sa podarilo mne)
Pripadne ak mas vybratu vzdialenost od domova, tak tam berie maximalne tusim 750km.
Treba proste dat "cache v krajinach" a tam zaselektovat vsetky.

Ak sa podari niekomu zistit ako tam dostat webcam, uvitam tiez :-)

M.


Já mluvím o PQ, ve kterém máš své nálezy, tedy ten jednou týdně stahnutelný z GS. Tam se pokud vím žádné omezení na jen ČR nebo jen do x km nenastavují. A normálně tam mám i nálezy z Gibraltaru a jiných, kde to pochopitelně více než 750 km bylo.
  • 0

#45 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 16 listopad 2007 - 9:23

stanleypaulGC napsal/a:
Ještě jeden dotaz, trochu stupidní, ale přeci. Jedná se o pluginy. Já se přiznám, že už asi začínám stárnout a přestávám sledovat vše a tak jak bych potřeboval, spoustě věcí kolem počítačů už se svým krokem nestačím, takže k věci zvané plugins. Předpokládá se, že někde budou soustředěny pluginy s lidským popisem, co který umí a čeho jeho instalací a použitím dosáhnu? na debaty vedené ve fóru plugins už jaksi mozkově nemám, tak bych se přimlouval za jakési user-friendly řešení přístupné i nám ne zcela počítačovým odborníkům, časově zaneprázdněným či stárnoucím geokačerům ;) . díky.


Je legracni cist toto od cloveka, ktery je temer mym vrstevnikem. :D

Logickym mistem pro sklad pluginu i s jejich popisy je pochopitelne GeoGeti web. Uz tam nejake pluginy jsou. Pochopitelne jejich okecani se da udelat vzdy, a az se jich tam sejde vic, nejak to vylepsim.

Takze kdokoliv kdo bude mit zajimavy plugin, o ktery se bude chtit podelit s ostatnimi, muze mi dat vedet, ja to tam rad vystavim!
  • 0

#46 stanleypaulGC

stanleypaulGC

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 290 příspěvků(y)

Publikováno 16 listopad 2007 - 12:13

Tady nejde o fyzické stáří ale tak celkově o to, čemu se člověk věnuje, kolik tomu je ochoten věnovat času a tak. Takže si vážím třeba všech, kteří tvoří cokoliv pro někoho jiného. I Tebe. Ale na druhou stranu jsem příliš konzumním uživatelem PC abych se v něm dloubal více než je zdrávo, je to samozřejmě i o čase a tak se raději prostě zeptám, když něco nevím i když na sebe mohu poštvat nějaký flame nebo dostanu razítko debila co se ptá zbytečně. Pro mne je lehčí přiznat si na co mám a na co ne nebo na co nechci mít. A na programování už dnes nemám a nechci mít. Já skončil někde u Basicu, fortranu, a lehce v dřevných dobách u Pascalu, ale tím končím. A vracet se to už je na mne moc dlouhá doba. A tak jako by housky měli péct pekaři a ne popeláři, tak programy by měli dělat programátoři, lidi, které to baví a kteří tomu rozumí. Já už i přes svůj mladý věk tomu prostě rozumnět někdy ani nechci. Je to pohodlnější a hlavně pokud se tomu nemohu nebo nechci věnovat naplno, tak je to čilý diletantismus a amatérismus se o to pokoušet. Takže si raději připlatím, koupím si hotový produkt, auto si nechám opravit v servise a hlavu si nechám opižlat od holiče a nedělám to všechno na koleně. Teda ráno se samozřejmě oholím sám, a olej si u auta taky umím vyměnit sám, ale dál už to skutečně nechávám raději na odbornících. A zbylý čas klidně věnuju dětem nebo tomu, že se jdu projít do přírody a ulovit si nějakou keš či hezký zážitek. Toť má fylosofie, myslím, že na ní není nic závadného, ani bych neřekl, že je to nějaké stýskání si na stáří. To vůbec ne. Je to o pohodlnosti, to jo, ale i o svobodě rozhodnout se, jestli se chci mořit s něčím u počítače nebo jestli chci jít raději ven a pak si stáhnout (legálně, je-li možno) výslednou verzi. ;)
  • 0

#47 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 16 listopad 2007 - 12:34

Ja tomu naprosto rozumim. I ja si radsi priplatim za praci odborniku, nez abych se s necim patlal nemerne dele sam a s nejistym vysledkem. A tim jsme se nenapadne dostali k zajimavemu tematu... Pokud se kdokoliv chce odvdecit za praci, kterou s GeoGetem pro vsechny odvadim, je tu sance poslat financni dar. Musim priznat, ze toto napadlo za celou tu dobu jen jednoho jedineho cloveka. :|
  • 0

#48 helixik

helixik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 49 příspěvků(y)

Publikováno 16 listopad 2007 - 12:42

A tim jsme se nenapadne dostali k zajimavemu tematu... Pokud se kdokoliv chce odvdecit za praci, kterou s GeoGetem pro vsechny odvadim, je tu sance poslat financni dar. Musim priznat, ze toto napadlo za celou tu dobu jen jednoho jedineho cloveka. :|


mno taky mne napadlo, neco ti poslat, ale tyhle platby pres PayPal a podobne nejak zatim moc nemusim, tak jsem to vzdal... (mozna by bylo reseni dat i klasicke cislo uctu....)....
  • 0
ahojky Helixik :-)

#49 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 16 listopad 2007 - 12:48

Staci se priste nevzdavat a kontaktovat mne soukromou zpravou. Prevod na ucet je totiz mozny, jen nejak nechci vyvesovat cislo meho uctu nekam na web, nedej boze aby pak nekoho napadlo mi tam posilat jednu korunu. ;)
  • 0

#50 stanleypaulGC

stanleypaulGC

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 290 příspěvků(y)

Publikováno 16 listopad 2007 - 12:52

HaLuMa napsal/a:
... Pokud se kdokoliv chce odvdecit za praci, kterou s GeoGetem pro vsechny odvadim, je tu sance poslat financni dar. Musim priznat, ze toto napadlo za celou tu dobu jen jednoho jedineho cloveka. :|

No, a já si celou dobu myslel že největší odměnou je třeba to, že jsem Ti nedávno ulovil Tvou keš u centrotexu.... :o :D Mno, budu se nad tím muset trochu zamyslet, ale ten PayPal ve mne taky žádnou důvěru ještě nevzbudil, klasický číslo účtu nabo pár piv v hospodě, to je už jistě zajímavější řešení, Helixik má pravdu :)
  • 0

#51 stanleypaulGC

stanleypaulGC

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 290 příspěvků(y)

Publikováno 16 listopad 2007 - 13:18

A já už jsem zase vedle. Znovu jsem naimportoval PQ se svými nálezy (už ve versi beta 35), takže nejprve mi to při vyfiltrování nalezených v GG neukázalo všechny nalezené (vizuálně kontrolováno na PDA v mém osobním seznamu, chybí tam občas nějaká nalezená keš, i v Praze). Pár jsem jich doplnil dŕučně, mezitím dorazil PQ s některými kešemi (všechny keše v ČR, ale chodí jich jen pár denně, limit 5 PQ). Pak jsem seznam otevřel znovu, pár keší přibylo, zejména zahraniční vč. webcamer a eventy. Ale jaké je moje překvapení, když kouknu na poslední řádek dole, kde je jsou čísílka pořadové čílso řádku vyfiltrovaného seznamu/počet vyfiltrovaných řádků celkem a tam vidím čísla, která jsou o cca 130 vyšší, než dle mého stavu statistik mají být. Setřídil jsem si ty vyfiltrované dle názvu, hledám duplicitní nebo neznámé (rozuměj neulovené) keše a nic? vše sedí, nic vizuelně nepřebývá. Tak co s tím? mám si koupit coin s 500-sty ulovenými kešemi a honosit se jím když mám fyzicky 390 nálezů nebo je chyba jinde? Zajímavé, ne? :D nebo si jen něco jinak špatně vysvětluji? Podotýkám, že ta čísla vlevém spodním rohu normálně ukazují, mění se při klepnutí na jiný řádek, tedy nejsou stará, zamrzlá a neaktuální.:o
  • 0

#52 stanleypaulGC

stanleypaulGC

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 290 příspěvků(y)

Publikováno 16 listopad 2007 - 13:23

Tak zpátky na stromy, už jsem tomu přišel na kloub. To je počet řádků, ale včetně dalších waypointů, tedy počet asi sedí, důkladnější kontrolou se zdá, že tam teď jsou asi už všechny nálezy.;)
  • 0

#53 stanleypaulGC

stanleypaulGC

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 290 příspěvků(y)

Publikováno 16 listopad 2007 - 13:31

Jo, zkontroloval jsem i statistiku, počet nalezených keší sedí, sice nevím, k čemu mi jsou některé položky statistik, ale to se vychytá (třeba kdy přes den jsem nejčastěji lovil, který den v týdnu (prý pondělí a středa ???, šéf by se asi divil, co dělám v pracovní době....:( ) a tak. Ale jak známo statistika je přesný součet nepřesných čísel, takže v pohodě.
  • 0

#54 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 16 listopad 2007 - 13:51

stanleypaulGC napsal/a:
Tak zpátky na stromy, už jsem tomu přišel na kloub. To je počet řádků, ale včetně dalších waypointů, tedy počet asi sedí, důkladnější kontrolou se zdá, že tam teď jsou asi už všechny nálezy.;)


Jojo, pokud chces jednoduse okontrologat pocet nalezu, tak si nastav filtr tak, aby musel byt bod nalezeny a zaroven nesmel byt waypoint (a ze je ti jedno, jestli je keska archivovana...). Pak ti vyleznou nalezene kesky bez waypointu a budou ti ty pocitadla dole sedet.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama