Přejít na obsah


Fotka

nová topo czech 2.0


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
227 odpovědí na toto téma

#41 maaaca

maaaca

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 707 příspěvků(y)

Publikováno 01 červenec 2008 - 10:48

Clanek k tematu: http://mobil.idnes.c...23_navigace_kor
  • 0

#42 CykloDav

CykloDav

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 367 příspěvků(y)

Publikováno 01 červenec 2008 - 15:19

Mám na 60CS Topo 50 a je neskutečně pomalá, půjde tohle vůbec na 60?
  • 0
Kolo jede

#43 bertlak

bertlak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 286 příspěvků(y)

Publikováno 01 červenec 2008 - 15:50

A co firmware? Nejnovejsi verze je 4.20, upadate by mohl GPS znacne zrychlit. Stejne jako Czech topo v 1.20, tak i verze 2.0 by mela podle mne byt kompatibilni s 60CS. Problem bude asi vnitrni mapova pamet 24MB. Odhadl bych, ze se do GPS vejde tak jeden vybrany kraj. Vyjimatelna datova karta bude hodne chybet.;)
  • 0

#44 CykloDav

CykloDav

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 367 příspěvků(y)

Publikováno 01 červenec 2008 - 19:06

bertlak napsal/a:
A co firmware? Nejnovejsi verze je 4.20, upadate by mohl GPS znacen zrychlit. Stejne jako Czech topo v 1.20, tak i verze 2.0 by mela podle mne byt kompatibilni s 60CS. Problem bude asi vnitrni mapova pamet 24MB. Odhadl bych, ze se do GPS vejde tak jeden vybrany kraj. Vyjimatelna datova karta bude hodne chybet.;)

Mám tam komplet Moravu a Čechy po Kolín.
  • 0
Kolo jede

#45 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 337 příspěvků(y)

Publikováno 01 červenec 2008 - 19:20

Teďka možná ano, ale nová mapa bude mít, podle vyjádření výrobce, skoro 10x vyšší datovou náročnost...
  • 0

#46 Eyesight

Eyesight

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 39 příspěvků(y)

Publikováno 03 červenec 2008 - 9:41

Jarous1 napsal/a:
Teďka možná ano, ale nová mapa bude mít, podle vyjádření výrobce, skoro 10x vyšší datovou náročnost...


Taky jen zkompilovat data do installeru jim již trvá skoro měsíc...

Ohledně upgrade zdarma - informace, kterou mám já přímo z Picodasu - uživatelům s Topo 1.2 s aktivací (minimálně) od 1.2.2008 bude nabídnut upgrade zdarma. Je to ale info více jak 2 měsíce staré (v dubě, kdy se uvažovalo s releasem někdy v dubnu), tak nevím...
  • 0

#47 drobik

drobik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 286 příspěvků(y)

Publikováno 03 červenec 2008 - 9:48

Eyesight napsal/a:
Taky jen zkompilovat data do installeru jim již trvá skoro měsíc...

Aspon bude mat moja priatelka o starost menej, ked bude pred vianocami zhanat darceky a zrovna bude release Topo :)
... a mozno cestou narazim na ropu a mozno ju predam sejkovi a mozno nebudem ziadne topo uz nikdy potrebovat :)
  • 0

#48 BAFteam

BAFteam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 251 příspěvků(y)

Publikováno 05 červenec 2008 - 9:05

Právě jsem na článek o zdokonalení TOPO narazila v "24hodin"-prazskych novinach :o A hned hledam tady nejakou diskuzi... To vypada urcite suprove - viz. clanek od Marekla v predch.odkazech. Mozna to povede i k tomu, ze 60-kari prejdou na Colorado (prece jen vetsi display, vetsi pamet), co? :D. Na tech obrazcich to vypada na velky rozdil v rozliseni...
  • 0

#49 bertlak

bertlak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 286 příspěvků(y)

Publikováno 05 červenec 2008 - 9:21

BAFteam napsal/a:
Mozna to povede i k tomu, ze 60-kari prejdou na Colorado (prece jen vetsi display, vetsi pamet), co? :D. Na tech obrazcich to vypada na velky rozdil v rozliseni...

Na Topo 2.0 se moc tesim, ale i kdyby snad na 60 tce nefungovala, jako ze je to nepravdepodobne, tak Colorado nikdy :@. To at zustane radeji daleko v Coloradu:D. Viz tema: Colorado 2.54 Beta. Radeji budu pouzivat starou Topo 1.20 nebo sahnu po Magellanu MM6. ;)
  • 0

#50 Petr1868

Petr1868

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 283 příspěvků(y)

Publikováno 07 červenec 2008 - 8:12

podle sdělení na http://www.horydoly....at.php?id=11423 by měla cena samotné verze PRO být 3990 Kč a cena upgrade z Topo 1,2 by měla být 1990 Kč. Prodej by měl být zahájem po 15. 7. 08
  • 0

#51 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 07 červenec 2008 - 8:45

No, me spis zajima ta obycejna 'nePRO' verze... o ni se nejak prestalo mluvit? :o
  • 0

#52 les-coccinelles

les-coccinelles

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 309 příspěvků(y)

Publikováno 07 červenec 2008 - 10:04

HaLuMa napsal/a:
No, me spis zajima ta obycejna 'nePRO' verze... o ni se nejak prestalo mluvit? :o


nePRO suxxx ;)

Taky by mě to zajímalo, cena PRO je (bez upgrade) docela vesela...
  • 0

#53 Mion

Mion

    Mion

  • Members
  • PipPipPip
  • 945 příspěvků(y)

Publikováno 07 červenec 2008 - 10:27

No, mně naopak přijde cena PRO verze jako docela přiměřená. Čekal jsem to podstatně horší (vzhledem k x-násobnému množství dat proti "normální" verzi). I vzhledem k jedinečnosti takové mapy v rámci celé Evropy (a možná i většího kusu světa).

les-coccinelles napsal/a:
... cena PRO je (bez upgrade) docela vesela...


  • 0

#54 allfa

allfa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 121 příspěvků(y)

Publikováno 07 červenec 2008 - 12:48

Hlavně aby to x-násobné množství dat alespoň 1-násobně odpovídalo skutečnosti. Viz. např "vylepšené" vodstvo v Topo 1.2.
  • 0

#55 Leroj

Leroj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 681 příspěvků(y)

Publikováno 07 červenec 2008 - 12:59

No i ty 4000 mi přijdou dost - hlavně pokud tam bude to jejich debilní omezení na jednu GPS bez možnosti přenosu - to je věc, která mi opravdu pije krev :@ Nejdůležitější ovšem bude, aby tam bylo to co tam má být a aby to bylo na svých místech a ne jako v 1.2
  • 0

#56 zde

zde

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 255 příspěvků(y)

Publikováno 08 červenec 2008 - 14:28

To je prdel, podle screenshotů tam furt není ani ta blbá česká diakritika. Přitom technicky by to neměl být problém, IMG formát podporuje 6, 8, i 10 bit labels. Opravdu to chtějí PRODÁVAT?!? :D:D:D
  • 0

#57 abakus

abakus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 159 příspěvků(y)

Publikováno 08 červenec 2008 - 14:31

No a jak bys v tom chtěl vyhledávat, když nejdou český znaky zadávat v textovém vstupu? Aspoň teda u CSx.
  • 0

#58 zde

zde

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 255 příspěvků(y)

Publikováno 08 červenec 2008 - 15:55

Podle specky lze label rozdělit znakem 0x1d na formální název, a zkrácenou nebo zjednodušenou verzi, a vyhledávání pak funguje podle obou. Případně mohli mít názvy uloženy jen s diakritikou, ale indexovat a vyhledávat podle ořezané verze podobně jako to dělá třeba TomTom.
  • 0

#59 abakus

abakus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 159 příspěvků(y)

Publikováno 08 červenec 2008 - 16:37

No čistě teoreticky to jde, to je jasný, ale čistě prakticky - je tady někdo, kdo si myslí, že na tohle Garmin pamatoval při vytváření firmwaru, případně, že by to byl schopen dodělat? Já teda ne B)
  • 0

#60 rob

rob

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 129 příspěvků(y)

Publikováno 08 červenec 2008 - 21:53

bertlak napsal/a:

BAFteam napsal/a:
Mozna to povede i k tomu, ze 60-kari prejdou na Colorado (prece jen vetsi display, vetsi pamet), co? :D. Na tech obrazcich to vypada na velky rozdil v rozliseni...

Na Topo 2.0 se moc tesim, ale i kdyby snad na 60 tce nefungovala, jako ze je to nepravdepodobne, tak Colorado nikdy :@. To at zustane radeji daleko v Coloradu:D. Viz tema: Colorado 2.54 Beta. Radeji budu pouzivat starou Topo 1.20 nebo sahnu po Magellanu MM6. ;)

Mam Colorado a problem s 2.54 mi nastal, ale během pár dnů byl prodejcem úspěšně vyřešen a s 2.51 funguje bez problémů. Už abyTOPO 2.0 byla na světě.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama