Přejít na obsah


Fotka

Odstranění kešek z mapy


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
48 odpovědí na toto téma

#1 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 29 říjen 2007 - 11:23

Vzhledem k tomu, že slibovaná data jsme kromě testovacích dat nikdy nedostali a testovací data už ztratila aktuálnost, byla z mapy odstraněna vrstva kešek. Keše se do mapy vrátí až ta data budeme dostávat. Podle současného vývoje spolupráce s firmou Groundspeak to nejspíš nebude nikdy.
  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#2 3-monkies

3-monkies

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 86 příspěvků(y)

Publikováno 29 říjen 2007 - 12:10

A co se na celej groundspeak vyprdnout a začít si plnit databázi sami? Asi by tu nebyly úplně všechny, ale aspoň něco. Když si lidi importujou svý nálezy, tak proč by nemohli nacpat do databáze i svý kešky? Je jasný, že by se to asi dalo zneužívat, ale nějakej systém validity dat by se určitě vynašel.
  • 0

#3 marekl

marekl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 883 příspěvků(y)

Publikováno 29 říjen 2007 - 12:26

Nová mapa na GC.com je ale celkem dobrá, jsou tam odlišené nalezené kešky, dají se dokonce úplně odfiltrovat. Myslím, že pro přehled stačí.
  • 0

#4 Mion

Mion

    Mion

  • Members
  • PipPipPip
  • 945 příspěvků(y)

Publikováno 29 říjen 2007 - 12:38

3-monkies napsal/a:
A co se na celej groundspeak vyprdnout a začít si plnit databázi sami?

O kešky mně nejde. GC.COM, popř. GSAK bohatě dostačuje. Ale chybí mi odkazy na všechny typy logů ostatních z předešlých dnů. (Kdo si pamatuje původní gc.cz před "odříznutím", tak ví, co mám na mysli.) Bylo to nejlepší, co bylo pro sledování dění v geocachingu v Česku. Fóra jsou již příliš subjektivní ;)
Nebylo by špatné vytvořit systém byť pro ruční, dobrovolné ukládání odkazů na vlastní logy. Já bych sem klidně odkazy na své logy uploadoval.
  • 0

#5 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 29 říjen 2007 - 12:59

3-monkies napsal/a:
A co se na celej groundspeak vyprdnout a začít si plnit databázi sami? Asi by tu nebyly úplně všechny, ale aspoň něco. Když si lidi importujou svý nálezy, tak proč by nemohli nacpat do databáze i svý kešky?
Je jasný, že by se to asi dalo zneužívat, ale nějakej systém validity dat by se určitě vynašel.

Mion napsal/a:
Nebylo by špatné vytvořit systém byť pro ruční, dobrovolné ukládání odkazů na vlastní logy. Já bych sem klidně odkazy na své logy uploadoval.

Cokoliv co vyžaduje pro smysluplný provoz spolupráci nezanedbatelné části uživatelů (navíc když to ti uživatelé dělají spíš pro ostatní než pro sebe) tady nebude fungovat a imho by s tím byla jen zbytečná práce.
  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#6 tomasgn

tomasgn

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 47 příspěvků(y)

Publikováno 29 říjen 2007 - 13:49

nejak se me vybavuje jedno stare prislovi (viz %subj%). v nedavne dobe se nekdo postaral o odstreleni zajimavych a myslim i prinosnych projektu. nekdo jiny snil ze snad gc.com bude diky tomu vstricnejsi v poskytnuti dat, a ono houby. zbyva nam jen cim dal pomalejsi mapa z gc.com. plnit opencaching.cz jsou lidi lini. nebo se me to jen zda?
  • 0

#7 Saman

Saman

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 941 příspěvků(y)

Publikováno 29 říjen 2007 - 14:05

toz pride mi, ze mapa na gc.com je pre moje ucely uplne dostacujuca - kazdopadne napisem Bryanovi z Groundspeaku, co sa deje.
  • 0
Vložený obrázek

Chceš-li jít rychle, jdi sám.
Chceš-li dojít daleko, jdi s přáteli.

#8 polerok

polerok

    Polerok

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 002 příspěvků(y)

Publikováno 29 říjen 2007 - 14:28

Tak nevím ,ale já mám s mapou na GC.com jenom problémy. Typ cache si vybrat nemůžeš, seká se to jako prase (hlavně večer), občas to ani oddálit nejde a o té záplavě blbých tvářiček ani nemluvím, člověk v tom přehlídne cache úplně snadno :( Zlatá mapa zde, škoda, že není aktualizovaná.... Klidně bych do ní ty data vražel povečerech ručně, jen aby fungovala. Je přehledná, jednoduchá... Prstě jedna báseň :)
  • 0

#9 marekl

marekl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 883 příspěvků(y)

Publikováno 29 říjen 2007 - 14:31

Polerok: Nedíváš se na jinou mapu? Na té, o které píšeme, lze filtrovat typy keší, dát pryč vlastní i nalezené, z výsledku se dá také rovnou vygenerovat PQ.
  • 0

#10 polerok

polerok

    Polerok

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 002 příspěvků(y)

Publikováno 29 říjen 2007 - 14:32

marekl napsal/a:
Polerok: Nedíváš se na jinou mapu? Na té, o které píšeme, lze filtrovat typy keší, dát pryč vlastní i nalezené, z výsledku se dá také rovnou vygenerovat PQ.

Hoď odkaz a já Ti řeknu, jestli se díváme na stejnou :o
  • 0

#11 StefaCzech

StefaCzech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 145 příspěvků(y)

Publikováno 29 říjen 2007 - 14:55

Ja bych rekl, ze se divas na stejnou mapu jako Marekl - problem bude investicniho charakteru :P
  • 0

#12 marekl

marekl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 883 příspěvků(y)

Publikováno 29 říjen 2007 - 15:05

http://www.geocachin...92&lng=16.54657

Ty lepší funkce jsou opravdu jen pro PM?
  • 0

#13 StefaCzech

StefaCzech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 145 příspěvků(y)

Publikováno 29 říjen 2007 - 15:21

jj - jedine zaskrtavatko, ktere funguje je "Show Numbers on Map". Ostatni bohuzel kuzel.
  • 0

#14 Leroj

Leroj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 681 příspěvků(y)

Publikováno 29 říjen 2007 - 15:35

jj je to tak, zadarmo si tam za chvíli ani neškrtnem. Je to neuvěřitelný, ale já snad budu muset začít platit :o a přitom po nich nic jinýho nechci, žádný PQ ani hromadný downloady mě nezajímaj...jen ta mapa...
Tak mě v této situaci s tím čekáním na data napadá jedno staré přísloví :
S poctivostí nejdál dojdeš.
No tak jsme teda asi došli. Jediné co nás teď může těšit, je dobrý pocit :P
  • 0

#15 LaLu Team

LaLu Team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 364 příspěvků(y)

Publikováno 29 říjen 2007 - 15:35

Přesně tak. Pokročilé funkce fungovali pouze prvních pár dní od nasazení nové mapy (takže jsme se jako BM namlsali) a teď už jdou jen ty čísla.
  • 0

#16 mitak

mitak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 277 příspěvků(y)

Publikováno 29 říjen 2007 - 15:43

Já bych to neviděl jako problém investičního charakteru ale spíš problém almužnového charakteru :) vždyť se na ty nebožáky za Arlantikem podívejte, dolar bude brzo za deset korun, tak jim něco pošlete a budete spokojení. Jsem rád, že je mapa na GC.com konečně použitelná.
  • 0

#17 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 29 říjen 2007 - 16:15

Saman napsal/a:
toz pride mi, ze mapa na gc.com je pre moje ucely uplne dostacujuca.

no jo samane, ale ty mas zpomaleny reakce, takze u tebe je to pouzitelny v pohode. ;) :D ale jinak je ta mapa desne pppooommaaallllaaaaa. :(
  • 0

#18 minarjo

minarjo

    minarjo

  • Members
  • PipPipPip
  • 758 příspěvků(y)

Publikováno 29 říjen 2007 - 16:21

Pomalá je jak kdy, to záleží, kolik uživatelů vytěžuje server-chce to časově experimentovat :). Jinak nechápu rozhořčení nad tím, že pokročilé filtry jsou jen pro PM. Původní mapa žádné filtry neměla a nikomu to nevadilo, teď tato filtrová nadstavba je holt jen pro PM, no-co na tom? V použití mapy oproti původní verzi to nijak BM neomezuje...
  • 0

Nevíte si s něčím v GC rady? Zkuste jít nejprve na Českou encyklopedii GC


#19 tomish

tomish

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 28 příspěvků(y)

Publikováno 29 říjen 2007 - 16:34

Ja vam nevim, ale ta mapa na gc.com se chova divne... zkuste schvalne vyhledat Olomouc... vyhodi to nejake Knezpole nekde v Jesenikach :D
  • 0
Uvidime se na lovu ;)

#20 minarjo

minarjo

    minarjo

  • Members
  • PipPipPip
  • 758 příspěvků(y)

Publikováno 29 říjen 2007 - 16:36

To je ale vlastnost Google maps, ne GC - to hledání využívá služeb Google, no holt je to primárně funkční pro USA. A pokud existuje více sídel stejného jména (třeba i nějaká malá Olomouc s pár obyvateli, která ani na mapě není vidět, ale v seznamu sídel pro hledání je), pak nemáš jistotu, kterou to vyhodí...
  • 0

Nevíte si s něčím v GC rady? Zkuste jít nejprve na Českou encyklopedii GC





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama