Přejít na obsah


Fotka

Odstranění kešek z mapy


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
48 odpovědí na toto téma

#21 tomish

tomish

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 28 příspěvků(y)

Publikováno 29 říjen 2007 - 16:46

minarjo napsal/a:
To je ale vlastnost Google maps, ne GC - to hledání využívá služeb Google, no holt je to primárně funkční pro USA. A pokud existuje více sídel stejného jména (třeba i nějaká malá Olomouc s pár obyvateli, která ani na mapě není vidět, ale v seznamu sídel pro hledání je), pak nemáš jistotu, kterou to vyhodí...

Ano, rozumim tomu, Ze GC.com vyuziva Google maps API, takze to neni jejich problem.
Skoda je jen toho zde vytvorene mapky. Ikdyz data s cache nejsou aktualizovana, mapove podklady z Amapy jsou oproti tem od Googlu o nekolik radu lepsi a podrobnejsi. Doufam, ze administratori nechaji mapu bezet alespon tak a nezrusi ji uplne. Chtelo by to na amiky zatlacit, ale asi to nebude tak jednoduche, jak si predstavuji
  • 0
Uvidime se na lovu ;)

#22 1xyz2

1xyz2

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 423 příspěvků(y)

Publikováno 29 říjen 2007 - 17:07

To je tedy hodně mrzuté, už jsem si na mapu zde zvyknul a těžko se mi bude přecházet zpět na tu jejich. I když jsem si v poslední době všimnul že skrývání nalezených umožňují jen pro PM a napadlo mě že se jim asi nebude líbit že tady tuto možnost mají všichni, ale že to vezme takový konec ... :(
  • 0

#23 Mates168

Mates168

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 115 příspěvků(y)

Publikováno 29 říjen 2007 - 17:20

Škoda... sice jsem si mapu zde nezvykl používat, ale vždy když byla mapa na gc.com přetížená vzpomněl jsem si na ní.
  • 0

#24 zlicinaci

zlicinaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 875 příspěvků(y)

Publikováno 29 říjen 2007 - 17:34

A co kdyby si každý pro sebe uploadoval do místní mapy, podobně jako nalezené kešky, jakékoli jiné kešky? Nevím, jak je to technicky možné, tak to berme jako nápad.
  • 0

Samsung Galaxy S5  (aDrake / WhereYouGo)
zpracováno programem GeoGet.
Systémy a programy se nechovají náhodně, chovají se zcela chaoticky. (Medvídek, 2006)
Pište prosím do svých logů čas, zajímá mě, s kým jsem se minul. Dík.


#25 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 29 říjen 2007 - 18:05

Mapa na gc.com je fakt děsně pomalá a proto jsem raděj používal zdejší i za cenu neaktuálních dat. Hlavně má možnost nastavit si počet cachí, který ještě počítač zvládá. Na americké mapě sice zrušily limit 15 mílí, ale 500 cachí je zdá se moc, takže zase nepoužitelné :( I z dalších hledisek se mi Pepova mapa tady líbí víc a tak stále doufám ve světlé zítřky. ;)
  • 0

#26 StefaCzech

StefaCzech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 145 příspěvků(y)

Publikováno 29 říjen 2007 - 19:42

minarjo napsal/a:

Jinak nechápu rozhořčení nad tím, že pokročilé filtry jsou jen pro PM. Původní mapa žádné filtry neměla a nikomu to nevadilo, teď tato filtrová nadstavba je holt jen pro PM, no-co na tom? V použití mapy oproti původní verzi to nijak BM neomezuje...


Ja jsem ale v teto diskuzi zadne rozhorceni nezaznamenal, ty ano? ;)
  • 0

#27 Basin

Basin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 172 příspěvků(y)

Publikováno 29 říjen 2007 - 20:27

Má to nějaký vliv na generování obrázku republiky s nálezy, tzv. bitmapu? Protože do mapky s keškama se načítaly soubory s nálezy. To se mi docela líbilo. Díky
  • 0

#28 polerok

polerok

    Polerok

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 002 příspěvků(y)

Publikováno 29 říjen 2007 - 21:28

A fakt by to nešlo, že by to tam prostě jeden člověk datloval ručne, cache po cachi? Ono než by se ta databáze obnovila, tak by to byla práce tak na měsíc a byla by to tvrdá dřina, ale pak už by to bylo jenom o doplňování a obnovování.......
  • 0

#29 mzteam

mzteam

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 29 říjen 2007 - 21:41

Proc proste treba jednou za tyden nevytahnout z gc.com celou republiku v loc formatu a nenalit to sem?
  • 0

#30 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 29 říjen 2007 - 22:06

Protože to tu už bylo (je teda pravda, že jednou denně a nezůstávalo zřejmě jen u loc souborů) a s rostoucím počtem cachí v ČR to vedlo k odstřižení od dat, nehledě na to, že podle pravidel Groundspeaku to bez dohody s nimi legálně nejde. Zkrátka je to tak, že pokud se tahají malé objemy, tak si toho nikdo nevšímá (stav tady před rokem nebo teď např. na Slovensku) a když už je traffic moc velký, tak to zřejmě omezují. Blbý je, že ze strany Groundspeaku totálně vázne domluva. :(
  • 0

#31 polerok

polerok

    Polerok

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 002 příspěvků(y)

Publikováno 29 říjen 2007 - 23:04

Chtělo by to se důrazně zajímat, jak je to tou domluvou. Jednou, dvakrá, třikrát..... A pořád dokola, dokud ji nezačnou buď plnit nebo nás pošlou někam (což více méně dělají teď).
  • 0

#32 Sumak.cz

Sumak.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 147 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2007 - 0:25

Mapa byla sice meaktualni , ale porad v ni bylo vic kesek nez tech novejch, Takze pro mne zacinajiciho to bylo dostacujici protoze zbytek se dal dohledat treba pres handy geochaching . Ale prvotni planovani bylo a snad bude lepsi tady na nasem peknem GC.CZ Skoda mel jsem docela radost z noveho , ale posledni dobou koukam ze jsou to spise dohady o tom aby vse bylo co mozna nejvice centralizovane . Obdivuju vsechny ty co to neunavuje prosit o data kesek kterych jsme vice ci mene autory my cesi a chtely bysme je mit na sve ceske mape:(
  • 0

#33 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2007 - 6:18

Sumak napsal/a:
Mapa byla sice meaktualni , ale porad v ni bylo vic kesek nez tech novejch,

Jenže nejde jen o nové kešek, ale i staré, u kterých se mění stav (aktivní, neaktivní, archovované). A nehodlám pak řešit připomínky typu "proč tam nejsou kesky za poslední dva měsíce?", "a proč je ta keška aktivní, když je přitom disablovaná?",...

polerok napsal/a:
A fakt by to nešlo, že by to tam prostě jeden člověk datloval ručne, ...

Je to nereálné.

Basin napsal/a:
Má to nějaký vliv na generování obrázku republiky s nálezy, tzv. bitmapu?

Nemá. Zdrojem dat pro vaší mapu nálezů jsou soubory, které si sem nahrajete.

zlicinaci napsal/a:
A co kdyby si každý pro sebe uploadoval do místní mapy, podobně jako nalezené kešky, jakékoli jiné kešky? Nevím, jak je to technicky možné, tak to berme jako nápad.

V tabulce keší se ukládá víc informací než je u seznamu nálezů. Takže by sem mohlo z kapacitních důvodů nahrát data jen pár lidí. Navíc nevím, jestlil by to mělo smysl a kdo by to používal. Pro mě by měla mapa smysl protože byla online a nemusel jsem se o ní starat.
  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#34 Saman

Saman

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 941 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2007 - 9:30

Mili kolegovia a kolegyne, mam potesujucu spravu, veci sa pomaly menia a Groundspeak sa dostava pomaly aj k nasej zalezitosti. Pre uplnost prikladam cely dnesny email (nemam momentalne cas to prekladat do cestiny (resp. slovenciny), kto sa nudi, moze to podstatne prelozit. Hi Saman, Thank you for contacting me about this. I hope you understand that we are working very hard on the geocaching.com web site and it has prevented us from making as much progress on other projects recently. However, I finally have some very good news regarding the data feed for geocaching.cz. The development team 'today' provided me with a tool that allows me to create the updated GPX file to send to the geocaching.cz development team on an ongoing basis. I just sent the first file to Jan earlier today. When they are ready for the update, they only need to ask me and I can personally develop the file without having to bother the developers or take their time from other projects (like making the geocaching.com web site run properly). I hope that this makes the Czech Geocachers very happy. We really do want them to be happy with us and to enjoy geocaching and geocaching.com. If there is anything else that I can do to assist, please do not hesitate to contact me. Best regards, Bryan
  • 0
Vložený obrázek

Chceš-li jít rychle, jdi sám.
Chceš-li dojít daleko, jdi s přáteli.

#35 marekl

marekl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 883 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2007 - 10:05

Není to úplně ideální, pořád to bude vyžadovat osobní otravování někoho na straně GC.com, ale určitě to je lepší než nic.
  • 0

#36 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2007 - 10:28

První várku dat už mám k dispozici. Bohužel webhosting mezitim trochu skrouhnul paměť pro běh skriptu, takže vzhledem k velikosti datového souboru přestalo fungovat pohodlné parsování do struktury v paměti. Takže buď budu muset parsování přepsat, nebo provozovatel hostingu vyhoví naší žádosti o navýšení paměti. Obojí znamená, že to nebude hned.
  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#37 1xyz2

1xyz2

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 423 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2007 - 11:56

Saman napsal/a:
kto sa nudi, moze to podstatne prelozit.


Přeloženo pomocí překladače a trošku upraveno.

Ahoj Saman,

Děkuji za kontaktování. Já doufám, že pochopíte naši tvrdou práci na geocaching.com a to nám zabraňuje se příliš věnovat jiným projektům.
Nicméně, konečně mám dobrou zprávu ohledně dat pro geocaching.cz.
Vývojový tým mi dnes poskytnul nástroj který mi umožní vytvářet aktualizovaný GPX soubor a přeposílat na geocaching.cz
První soubor jsem poslal Pepovi již dnes. Vždy když budete požadovat aktualizaci, požádejte mě a já soubor vytvořím bez obtěžování vývojářů.
Já doufám, že toto dělá Čechovi Geocachers velmi šťastný. My opravdu přece chceme, aby oni byl šťastný z nás a užít si geocaching.
Jestli můžu s něčím pomoci, tak neváhejte a obraťte se na mě.

Bryan
  • 0

#38 Sumak.cz

Sumak.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 147 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2007 - 12:13

To je dobre ze to pujde skousel jsem mapu na gc.com a asi nebudete veritale je to strasne pomale , a dost se to zaskavalo. Treba mam pomale pripojeni nebo horsi pocitac a to mam , ale mapa od Pepy sla mnohem lip. Timto bych mu chtel take za to podekovat a ma u mne pivo :)
  • 0

#39 3-monkies

3-monkies

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 86 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2007 - 12:21

Tak to jsem zvědavej, jak se k tomu Bryan postaví, až po něm budeme chtít posílat X desítek (Pepa by mohl doplnit) megabajtovej soubor každej den.... No sice lepší než to nic co bylo dosud. Ale třeba by to hoši z groundspeaku nějak zautomatizovali.
  • 0

#40 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2007 - 12:30

3-monkies napsal/a:
... chtít posílat X desítek (Pepa by mohl doplnit) megabajtovej soubor ..

Tak strašný to neni. +-13MB zip obsahující +-45MB gpx.
  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama