Přejít na obsah


Fotka

GSAK a práce s ním


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
342 odpovědí na toto téma

#81 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2009 - 14:38

Sodobar napsal/a:
Zdravím, u jednoho kešera jsem ve statistice v profilu, kterou vytvořil GeoGet, všiml zajímavé části (viz obrázek). Snad se Haluma nebude zlobit, ale nešlo by to nějak "opajcnout" do Gsaku? :-)

Edit: Ještě ten obrázek :-)


Tohle je udelane makrem, ktere si vytvoril Zlicinak (takhle sproste to na nej prasknu). Urcite by slo konvertovat na GSAK. (Tady to neni videt, ale kdyz v profilu prejede mysi kurzor pres kesku, jeste to zobrazi o jakou kesku se jedna :), takze ma clovek docela dobry prehled v jakem poradi co odlovil.)
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#82 dejf75

dejf75

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2009 - 18:32

gord napsal/a:

Sodobar napsal/a:
Zdravím, u jednoho kešera jsem ve statistice v profilu, kterou vytvořil GeoGet, všiml zajímavé části (viz obrázek). Snad se Haluma nebude zlobit, ale nešlo by to nějak "opajcnout" do Gsaku? :-)

Edit: Ještě ten obrázek :-)


Tohle je udelane makrem, ktere si vytvoril Zlicinak (takhle sproste to na nej prasknu). Urcite by slo konvertovat na GSAK. (Tady to neni videt, ale kdyz v profilu prejede mysi kurzor pres kesku, jeste to zobrazi o jakou kesku se jedna :), takze ma clovek docela dobry prehled v jakem poradi co odlovil.)


Dá se to makro někde sehnat?
  • 0

#83 Sodobar

Sodobar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 455 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2009 - 19:00

Jé, Gorde díky. Vůbec jsem nezaznamenal tvoji odpověď :-) Nicméně jsem absolutní uživatel, který do výroby maker nevidí ani zbla. Ale kdyby se to nějakému odborníkovi líbilo a chtěl by to také mít ve svém profilu, tak ať se mi ozve a já se pokusím makro od Zličíňáka vyžebrat (ať mám také nějakou zásluhu :-))
  • 0

#84 hczech

hczech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 215 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2009 - 21:47

Co jsem mu asi provedl?? :-) Makro GCProfileUpdate mi, zdá se, minimálně dočasně domakrovalo a hází mi "Správná inicializace aplikace(0xc0000135) se nezdařila. Klepnutím..." Tuší někdo, co s tím? Sypou se mi už tolik WXP, nebo jen makro nemakří? Zkusil jsem od- a nainstalovat ho, ale bez úspěchu. Tuším, že na otázky tohoto typu bych se pro rychlé vyřízení a co nejmenší míru osobní degradace mé osoby měl vydávat za čerstvě patnáctiletou blondýnku bujných tvarů, ale já vůl si dal do profilu fotku... ;-) I tak prosím o nějaké "nakopnutí", ať na téhle "mysterce" nestrávím čas, který bych měl věnovat něčemu užitečnějšímu - např. hledání čerstvě patnáct... ;-)
  • 0
Hczech

#85 michal_smsmsm

michal_smsmsm

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 119 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2009 - 17:48

Mel bych jeden jednoduchy dotaz, delam si z gsaku export ktery obsahuje jak krabky ktere uz mam found it tak nove krabky. zaroven chci dat tento export pritelkyni, ktera ma jine krabky found it a jine nenalezene, ale at s tim delam co s tim delam, tak porad ma ve svem oregonu jako found it oznacene stejne krabky jako ja ( logicky kdyz je to stejny export) da se nekde nastavit aby gsak nepouzil pri exportu moje found it a vzal napriklad vsechny krabicky jak onenalezene? s tim ze az v garminovi by se podle cache.visits.tx nebo jak se ten soubor jmenuje oznacilo to co uz on ma skutecne nalezene? snad je pochopitelne na co se ptam ;) diky za odpoved
  • 0

#86 petegeo

petegeo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 005 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2009 - 6:21

michal_smsmsm napsal/a:
da se nekde nastavit aby gsak nepouzil pri exportu moje found it a vzal napriklad vsechny krabicky jak onenalezene?

S jejima nalezenyma nevim... podle mne se to podle geocache_visits.txt nenastavuje... ale zrusit ty tvoje v GPX...
Zkus menu... DATBAZE, GLOBAL REPLACE... a tam dat Replace FOUND with NOFOUND... A pak teprve export.
Jo a nezapomen si predtim udelat zalohu databaze a pak to z ni zase obnovit...
Druha cesta je ve vyexportovanem GPX v nejakem editoru vymenit retezec
|Found</type>
za
</type>

cely retezec pro info je... pozor jsou tam rozdilne ty typy cache...
<type>Geocache|Unknown Cache|Found</type>
a
<type>Geocache|Unknown Cache</type>
  • 0

#87 michal_smsmsm

michal_smsmsm

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 119 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2009 - 10:02

aha, to je skoda, to ze kdyz si udelam export pro sebe tak tam budu mit i krabky co mam odlovene, jako neodlovene... nebo bych musel pro ni mit mozna samostatnou databazi? ale to zase bude silene pracny udrzovat dve db aktualni...
  • 0

#88 Brunoos

Brunoos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 305 příspěvků(y)

Publikováno 11 říjen 2009 - 12:15

Nasledující dotaz možna bude znít možna dost blbě ale no což. první dotaz takový obecný: - Jakym zpusobem davate vědět Gsak-ovi které keše jste nalezli druhý dotaz k mému problemu: - nejdřiv si odpovin na prvni dotaz: Jelikož loguji z ruznych PC tak loguji přímo na GC.com a stahuji si PQ pouze mych nalezených - nyni mi ale nastal problém: mam již přes 500 nalezených a jedno PQ mi tedy nestačí - Chci se proto zeptat jak nastavit PQ aby mi stahnul pouze mé nalezené např za poslední měsíc - prostě jsem na to nepřišel dík za info
  • 0

#89 rsc_cz

rsc_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 876 příspěvků(y)

Publikováno 11 říjen 2009 - 12:22

Dole pod (modrou) tabulkou s „normálními” PQ je (zelená) My Finds, přes kterou se stáhnou všechny tvoje nálezy. Může jich být neomezené množství, ale jde to spustit jen jednou za týden Moje nálezy GSAK poznává podle nicku (v nastavení programu je několik možností, jak je má poznávat) a vždycky po zalogování si stáhnu GPX soubor příslušné cachešky a naimportuji ho
  • 0

#90 michal_smsmsm

michal_smsmsm

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 119 příspěvků(y)

Publikováno 01 březen 2010 - 13:15

tak k tomu global replace, proste mi to nefunguje :( ve sve DB mi to oznaci jako not found jen par nalezu z celkoveho poctu found, ted jsem si pro pokus udelal dalsi DB kde to zkousim a tam uz mi to neoznaci jako not found nic. kdyz dam oznacit vse jako nalezene, tak to se oznaci vsecno sravne, ale oznacit vse jako nenalazene je koukam pro aplikaci problem :-(
  • 0

#91 hplus

hplus

    H+

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 483 příspěvků(y)

Publikováno 01 březen 2010 - 14:37

Zkus nejdriv Purge logs - smazat vsechny logy u tech kesi - teda hlavne svoje (samozrejme si udelej backup databaze - nebo to udelej ve zkopirovane databazi). Nemam ted GSAK u sebe, ale neco takovyho jsem kdysi resil.
  • 0
Davejte si pozor na ty, kteri maji zde na foru vic prispevku nez nalezenych kesi - jsou to geocacheri teoretici! :D

Delal jsem to pro prachy a pro body - ted uz mam obojiho dost! ;)
(Ale toho mrtvyho kotatka za kazdych 1000 bodu mi je lito a ne ze ne!)

#92 michal_smsmsm

michal_smsmsm

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 119 příspěvků(y)

Publikováno 01 březen 2010 - 15:14

HA - tak chvilku mi trvalo co mam jak nastavit, přeci jen poslední logy se u krabiček v přístroji hodí mít, ale hle, vypadá to že se mi podařilo smazat jen mé a světe div se, mohu už označit vše jako nenalezené... hplus: děkuji strašně moc ;). Proč tomu teda vadí mé logy to nechápu :-D asi si to nedovede připustit když tam mam log, že to chci označit jako nenalezené, ale holt když chci mít export pro více lidí tak mi nic jiného nezbývá ;) takže ještě jednou, díky moc
  • 0

#93 hplus

hplus

    H+

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 483 příspěvků(y)

Publikováno 01 březen 2010 - 16:04

Kdyz nacitas do GSAK databaze PQcka, ktera nejsou Tvoje (nebo naopak svoje PQ nacitas do databaze pro nekoho jinyho), tak postupuj takhle (je to copy+paste ze staryho navodu, co jsem vyhrabal v mailu):

Je třeba si při importu odškrtnout Found Status Update options NEVER, jinak dojde k načtení found logů, je jedno čí je log, protože při Always se found načítá podle Found Symbol.

Takže NEVER je ta správná volba.... (Pokud někdo zapomene a neodškrtne si to, tak se nehroutí svět, lze to přepsat zpátky, ale je to práce navíc) :)

Pozor - před generováním statistik (do profilu apod.) bude zřejmě potřeba si stáhnout i vlastní MyFinds PQčko, které obsahuje všechny.

  • 0
Davejte si pozor na ty, kteri maji zde na foru vic prispevku nez nalezenych kesi - jsou to geocacheri teoretici! :D

Delal jsem to pro prachy a pro body - ted uz mam obojiho dost! ;)
(Ale toho mrtvyho kotatka za kazdych 1000 bodu mi je lito a ne ze ne!)

#94 michal_smsmsm

michal_smsmsm

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 119 příspěvků(y)

Publikováno 01 březen 2010 - 18:00

jj tohle mi je jasné, ale u sebe mam jen svoje pq ;) mam jednu db se svýma pq, kde jsou zároveň moje nalezené. ale když jdu někam s přítelkyní tak potřebuju mít pokud možno všecho jako nenalezené, hlavně kvuli ní, aby neměla v oregonu keše co ona nemá, označeny jako nalezené z mojí db ;) ale když teď už vím jak to všehno odznačit tak je to vyřešené. mě nevadí když budu mít v coloradu krabičku jako nenalezenou, ještě si snad pamatuju co mam nalezeno a co né ;) případně při logování to zjistím a když se zlaoguji někde dvakrát found it tak to pak uvidím v gsaku ;) takže pohoda. nevím jestli to je nejjednoduší řešení, ale zatím mi to tak vyhovuje ;) díky moc ;)
  • 0

#95 suplere

suplere

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 408 příspěvků(y)

Publikováno 01 březen 2010 - 20:39

michal_smsmsm napsal/a:
Mel bych jeden jednoduchy dotaz, delam si z gsaku export ktery obsahuje jak krabky ktere uz mam found it tak nove krabky. zaroven chci dat tento export pritelkyni, ktera ma jine krabky found it a jine nenalezene, ale at s tim delam co s tim delam, tak porad ma ve svem oregonu jako found it oznacene stejne krabky jako ja ( logicky kdyz je to stejny export) da se nekde nastavit aby gsak nepouzil pri exportu moje found it a vzal napriklad vsechny krabicky jak onenalezene? s tim ze az v garminovi by se podle cache.visits.tx nebo jak se ten soubor jmenuje oznacilo to co uz on ma skutecne nalezene? snad je pochopitelne na co se ptam ;) diky za odpoved


V novych Oregonech se ridi urceni seznamu kde se kes zobrazi (Found, NotFoud) podle Geocache symbol. Pokud ma kes v GPX v Symbol name "Geocache" je kes zarazena do NotFound listu a pokud ma kes v GPX v Symbol name "Geocache Found" bude ve Found listu.

Toto je samozrejme popis problemu v samotne GPSce, problem s logy jak popisuje hplus souvisi s oznacovanim cizich nalezu jako Found v GSAKu.
  • 0

#96 LooperCZ

LooperCZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 291 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2010 - 14:29

Otázka pro znalce: Pokud vyexportuju z GSAKu do Oregonu balík keší (Geocaches.gpx) přes menu GPS-Send waypoints,následně něco z keší odlovím a standartně zaloguju v GPS, v souboru geocache_visits.txt je u nálezu korektně zapsán KÓD keší a čas nálezu. Pokud vyexportuju přes menu File-Export-GPX/Loc file ... (protože např chci u přídavných waypointů mít popisek s názvem waypointu ve formátu, jak chci já), zase s názvem Geocaches.gpx , pak v GPS korektně zaloguju, v geocache_visits.txt není KÓD keše, ale jen prefix GC. Ostatní informace se zapíšou korektně. Any idea ? Díky za věcné odpovědi.
  • 0

#97 dema

dema

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 128 příspěvků(y)

Publikováno 17 červenec 2010 - 9:37

ahojte, snad spravne vlakno... skusali ste niekto instalovat posledne verzie GSAKu? co vas zarazilo? mate niekto na to medicinu ;) diky
  • 0

#98 polerok

polerok

    Polerok

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 002 příspěvků(y)

Publikováno 17 červenec 2010 - 11:42

Neudelas s tim nic, posledni upgrade jednak zavedl novy serial a jednal call-home system, kdy clyde bude odrezavat Ty kody, ktere budou pouzivane na vice jak 10(muze byt casem i mene) strojich a nepodaji duveryhodne vysvetleni.
  • 0

To, ze pisu bez diakritiky je zpusobeno anglickou klavesnici...

-----------------------------------------------------------------------

Podpis? A jak se mám jako podepsat, když tu nemám pero....


#99 dema

dema

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 128 příspěvků(y)

Publikováno 17 červenec 2010 - 12:12

nuz co, tak asi najdem zo dvoch kacerov z okolia a kupime to na trojo :)
  • 0

#100 polerok

polerok

    Polerok

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 002 příspěvků(y)

Publikováno 17 červenec 2010 - 12:47

dema sk napsal/a:
nuz co, tak asi najdem zo dvoch kacerov z okolia a kupime to na trojo :)


Je to jedna z moznosti, preci jen 25 dolaru na x let neni tak strasne a kdyz se to jeste rozdeli treba do 2 nebo tri je to uplne v pohode :o)
  • 0

To, ze pisu bez diakritiky je zpusobeno anglickou klavesnici...

-----------------------------------------------------------------------

Podpis? A jak se mám jako podepsat, když tu nemám pero....





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama