Přejít na obsah


Fotka

GSAK a práce s ním


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
342 odpovědí na toto téma

#101 dema

dema

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 128 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2010 - 21:23

chalani existuje pre gsak makro, ktore mi doplni chybajuce owner id (zakladatela kesky) do kazdej kesky v databaze?
  • 0

#102 pprosoft

pprosoft

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 20 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2010 - 21:26

Jakym zpusobem prenactu svuj vlastni log u kese v databazi, aniz bych musel tuto kes smazat z databaze (bud ze souboru nebo onlline) Dekuji za informaci
  • 0

#103 rsc_cz

rsc_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 876 příspěvků(y)

Publikováno 25 září 2010 - 21:34

pprosoft: stačí naimportovat GPX soubor ve kterém ten log bude (nahoře v listingu cache je tlačítko GPX, kterým stáhneš listing a pár posledních logů + tvoje logy na této cachešce bez ohledu na jejich stáří). Nebo načtením MFPQ. Každý log má svoje jedinečné ID, takže GSAK pozná, že došlo ke změně a má zaktualizovat (pokud si tedy nezamkneš aktualizaci logů při importu)
  • 0

#104 plesoun-8564

plesoun-8564

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 29 září 2010 - 17:41

Rád bych se s vámi podělil o novou zkušenost s programem GSAK vs. Oregon 550.Kamarád mi poslal před společným odlovem soubor kešek po cestě, kudy jsme měli jet, samozřejmě gpx.Tento soubor úspěšně zablokoval celou GPS.Ještě musím poznamenat, že název souboru byl malými písmeny.Výsledek, měsíc trvající reklamace s vyjádřením servisu: Takže tam je nový přístroj, ten původní měl v sobě data z nějakého třetího programu, možná nějaký free mapy.(zpráva pro obchod) Zpráva pro mne-"Výměna přístroje. Registrované české mapy byly přeregistrovány na nový přístroj. Používáním SW programů, které nebyly schváleny firmou Garmin, porušujete záruční podmínky. Každá další podobná reklamace, bude neuznána a brána jako pozáruční!"
  • 0
Plešoun,HTC Wildfire,GPS TUNER,Oregon 550 PRO

#105 plesoun-8564

plesoun-8564

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 10 říjen 2010 - 11:29

Tak konečně mám Oregona doma.Pro jistotu už nebudu nahrávat gpx soubory,které si nevytvořím sám.;)
  • 0
Plešoun,HTC Wildfire,GPS TUNER,Oregon 550 PRO

#106 petegeo

petegeo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 005 příspěvků(y)

Publikováno 10 říjen 2010 - 12:56

plesoun napsal/a:
Tak konečně mám Oregona doma.Pro jistotu už nebudu nahrávat gpx soubory,které si nevytvořím sám.;)

Coz nevylucuje, ze se ti to stane zase. ;)
Nedal by jsi nekam ten GPX soubor co to zablokoval? Aby slo zkouknout, zda byl poskozeny ci jaka v nem byla chyba?
  • 0

#107 plesoun-8564

plesoun-8564

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 10 říjen 2010 - 18:09

Bohužel jsem ho vymazal.Jediné co k tomu mohu říct, že to bylo GPX pojmenované malými písmeny.Narazil jsem na tenhle problém ve fóru Garmina, že to prý dělá jen řada Oregon 550.Poslal mi ho kamarád cacher,který je IT, takže pravděpodobnost špatného souboru téměř 0.
  • 0
Plešoun,HTC Wildfire,GPS TUNER,Oregon 550 PRO

#108 Orxion

Orxion

    Orxion

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 061 příspěvků(y)

Publikováno 28 listopad 2010 - 10:13

prosba o radu, kdyz upravuju finale pro kesky (corrected coordinates) tak se me ukazuje takova tahnuska ikonka s truhlickou, rad bych to zmenil, nasel jsem i tenhle link http://www.gsak.net/help/hs6300.htm ale nejak se k tomu menu nedokazu proklikat v GSAKu a za druhe, kdyz to upravim, tak se to chova jako waypoint .. ne jako keska .. muze to byt spatnym exportem? predem dik
  • 0
vdp_icon_small.jpg
Vodopády list
potapěčské keše


Pozvánka na plánované eventy
.. něco bude :)

#109 Numira

Numira

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 585 příspěvků(y)

Publikováno 28 listopad 2010 - 10:58

orxion: pravdepodobne to bude spatnym exportem. Pokud upravis mysterce (cemukoli) souradnice pomoci Corrected coordinates, tak uz se ti pak pouzivaji tyto nove souradnice. Zkontroluj si, jestli pri vytvareni .gpx (pri exportu) souboru mas spravne zaskrtnute (resp. nezaskrtnute) zaskrtavatko u "export original coordinates, not corrected" - to je jedina volba, ktera ti z vylustene mysterky udela zpatky nevylustenou. Nevim, co mas za pristroj, ale ja do oregona pouzivam makro ColoradoExportbeta, krere k vylustenym mysterkam umi udelat graficke odliseni kese se zmenenymi souradnicemi od kese s puvodnimi pomoci vicevrstvych POI...
  • 0

#110 Orxion

Orxion

    Orxion

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 061 příspěvků(y)

Publikováno 30 listopad 2010 - 0:33

nepomohlo .. davam export jako LOC/GPX .. je to spravne? stale se to chovajako waypointy :( EDIT .. tak uz hotovo
  • 0
vdp_icon_small.jpg
Vodopády list
potapěčské keše


Pozvánka na plánované eventy
.. něco bude :)

#111 Orxion

Orxion

    Orxion

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 061 příspěvků(y)

Publikováno 05 prosinec 2010 - 7:19

jeste par dotazu - jak si nastavim abych mel i mapu CR kde by kazdou kesku reprezentoval bod .. cili nevybarvene okresy / kraje, ale ciste co keska to barevny bodik - jak nastavit update vlastnich kesi? u geogetu to bylo soucast makra, ale v GSAKu me to prijde ze jediny zpusob jak udrzovat aktualni cislo je ty kesky stahovat rucne :( dikes
  • 0
vdp_icon_small.jpg
Vodopády list
potapěčské keše


Pozvánka na plánované eventy
.. něco bude :)

#112 Orxion

Orxion

    Orxion

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 061 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2011 - 0:29

z nejakeho duvodu me pri generovani statistik ingoruje komplet plzensky kraj .. presto ze primo v plzni sem neco malo odlovil .. a mapa je prazdna ve statistice vim .. je to prkotina .. ale i tak .. nevite nekdo co s tim? :)
  • 0
vdp_icon_small.jpg
Vodopády list
potapěčské keše


Pozvánka na plánované eventy
.. něco bude :)

#113 dema

dema

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 128 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2011 - 0:52

ja som mal nieco podobne, kukni ci nemas diakritiku v gsaku na krajoch pisanu, alebo ci sa nejak inak nelisi. ale nemas chybu na plzenskom ale na BUDEJOVICKOM kraji :) kukni ci medzi keskami v budejovickom kraji nie je nejaka chyba v pravopise alebo ta diakritika
  • 0

#114 MarHan

MarHan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 371 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2011 - 8:22

Orxion napsal/a:
jeste par dotazu
- jak si nastavim abych mel i mapu CR kde by kazdou kesku reprezentoval bod .. cili nevybarvene okresy / kraje, ale ciste co keska to barevny bodik
- jak nastavit update vlastnich kesi? u geogetu to bylo soucast makra, ale v GSAKu me to prijde ze jediny zpusob jak udrzovat aktualni cislo je ty kesky stahovat rucne :(

dikes

1) Jde o Mapu nalezu - www.geocaching.cz/nalezy.php odkaz primo tady v navigacni liste (sekce Návod). Idealni je exportovat nalezy z GSAKu pomoci makra rovnou sem. Makro je tady - http://archaikum.cz/gc/gc_prg_gsak.php
2) Na to slouzi makro AddLogs - http://goo.gl/hg5x7
  • 0
Garmin Oregon 650, Samsung Galaxy S + Locus + GSAK

#115 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2011 - 8:35

MarHan napsal/a:

1) Jde o Mapu nalezu - www.geocaching.cz/nalezy.php odkaz primo tady v navigacni liste. Idealni je exportovat nalezy z GSAKu pomoci makra rovnou sem. Makro je tady - http://archaikum.cz/gc/gc_prg_gsak.php


ja teda neexportuju, rovnou uploaduju zip MyFinds PQ
  • 0

#116 MarHan

MarHan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 371 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2011 - 8:40

Jasny, nicmene kde chce byt aktualni tak nemuze cekat 3dny:-) Ja uz ani PQ my finds moc nepouzivam, proste naimportuju nalezy z masinky, zamknu a hotovo:-)
  • 0
Garmin Oregon 650, Samsung Galaxy S + Locus + GSAK

#117 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2011 - 8:47

jasne, no na moji pohodlnost to bohate staci :) ted jsem to zaktualizoval po mesici :)
  • 0

#118 QuoX

QuoX

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 298 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2011 - 9:19

MarHan napsal/a:
..... proste naimportuju nalezy z masinky, zamknu a hotovo:-)


hmmm to bych se mohl rovnou zeptat, na co to zamykani v GSAKu je ;-) jaky to ma smysl... ;-) to jakoze mi to neprepisuje zmeny ownera???

Jinak, pouziva nekdo makro Fieldnotesimportandlog ???? :-D nejako mi blbne a nevim proc... :-D
  • 0

Nedělám to pro body, ale proto abych poznal zajímavá místa!!! Čím více takovýchto míst poznám tím lépe!

Garmin GPSMap 64sx  +  GSAK v 9.x.x.xx


#119 marram

marram

    marram.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 682 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2011 - 10:00

QuoX napsal/a:
Jinak, pouziva nekdo makro Fieldnotesimportandlog ???? :-D nejako mi blbne a nevim proc... :-D


pouzivam FieldNotesImportAndLogBeta
  • 0

#120 QuoX

QuoX

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 298 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2011 - 10:18

marram napsal/a:

QuoX napsal/a:
Jinak, pouziva nekdo makro Fieldnotesimportandlog ???? :-D nejako mi blbne a nevim proc... :-D


pouzivam FieldNotesImportAndLogBeta


Vyborne, potreboval bych poradit, mam s timto makrem drobne problemy a neni mi jasne proc, nebo spis co delam spatne... Postupuji jednoduse:
1 ) pripojim navigaci
2) zapnu makro, nastavim si text do FN - importuji nalezy
3) kliknu na to druhe tlacitko rpo vytvoreni noveho FN a chci dopisovat texty
Problem je ten ze mi tam zacnou padat stare nalezy klidne i mesic stare, a absolutne netusim jak se toho zbavit, jednou se mi stalo ze to fungovalo jak melo, ale dalsi vytvareni FN bylo opet proklikavani se pres 30jiz vytvorenych a upravenych a hlavne neaktualnich logu nez jsem se dostal k aktualnim ktere jsem chtel upravovat... ;-)

Nevis nahodou co si tam mam nastavit?? Diiky moc
  • 0

Nedělám to pro body, ale proto abych poznal zajímavá místa!!! Čím více takovýchto míst poznám tím lépe!

Garmin GPSMap 64sx  +  GSAK v 9.x.x.xx





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama