Přejít na obsah


Fotka

GSAK vs GEODET


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
30 odpovědí na toto téma

#1 vancosi

vancosi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 290 příspěvků(y)

Publikováno 06 listopad 2007 - 14:33

Mohl by prosím někdo kdo zná oba prográmky, nezaujatě oba porovnat.
  • 0

#2 vancosi

vancosi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 290 příspěvků(y)

Publikováno 06 listopad 2007 - 14:39

Používám GSAK a musím říc že je to užasnej prográmek. Mínusy: je placený a zřejmě nepoužitelný pro non members. Kromě běžné práce s databázi a filtrama využívám export pro googlegeomapu keší (i s názvama) , export všech bodů (všetně aditionals) do Garmina nebo TomToma a export do html.
  • 0

#3 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 06 listopad 2007 - 14:42

Jsem zaujaty, proto jen drobnost: Kdyz sem vtrhnul Geoget, vedla se podobna debata. Jako nejvetsi vyhoda GSAKu byla uvadena moznost uzivatelskych maker, kterymi lze velmi rozsirovat moznosti programu. To tenkrat Geoget skutecne neumel, ale dneska to uz umi taky.
  • 0

#4 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 06 listopad 2007 - 14:50

Používám GSAK a při prvním pohledu nevidím důvod přecházet na GG. Možná by to chtělo nějaký srovnávací test obou programů...
  • 0

#5 Pitrus

Pitrus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 301 příspěvků(y)

Publikováno 06 listopad 2007 - 14:58

Používám GeoGet a při prvním pohledu nevidím důvod přecházet na GSAK... :D
  • 0

#6 XiXi_team

XiXi_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 656 příspěvků(y)
  • LocationKladno

Publikováno 06 listopad 2007 - 15:00

Tak tohle je pro flame jak dělaný :D:D Až se postřílíte, běžte lovit ... :) Ke GSAKu snad jen, že má asi podporu ze strany GC.com. Má obrovské množství exportů, silné filtrování a možnost komunikace s GPS stroji.
  • 0

Garmin Oregon 650 + Topo Czech 2013 Pro & GSAK v8 & Android Locus PRO
GSAK - Google mapy pro Colorado/Oregon, Export pro GeoKuk
Android - Šifrovací pomůcky, Keškoměrka


#7 solsais

solsais

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 325 příspěvků(y)

Publikováno 06 listopad 2007 - 15:25

Geoget může být super program pro člověka, který na něj narazí před GSAKem a začne ho používat. Kdo si ale vyzkouší GSAK a nedej bože získá ostrou verzi, nikdy již nemá potřebu přecházet na cokoliv jiného. Ani nic jiného zkoušet. To je můj případ :D
  • 0

#8 vancosi

vancosi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 290 příspěvků(y)

Publikováno 06 listopad 2007 - 15:27

XiXi_team napsal/a:
Tak tohle je pro flame jak dělaný :D:D Až se postřílíte, běžte lovit ... :)
Ke GSAKu snad jen, že má asi podporu ze strany GC.com.
Má obrovské množství exportů, silné filtrování a možnost komunikace s GPS stroji.

Jde mě opravdu jen o porovnání obou. Rozhodně jsem rád že GSAK dostal konkurenci, konkurence vžy jen prospívá uživatelům.
GSAK už jsem koupil a vyhovuje mě, kdyby v tu dobu existoval GEODET, zřejmě bych ho ted používal.

Proč flame? Zítra za úsvitu na 50°06.964 14°28.156
Kordy nebo pistole? Sekundanty sebou.
(tak mě tak napadá námět na keš :-) (event pro dva účastníky))
  • 0

#9 Pitrus

Pitrus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 301 příspěvků(y)

Publikováno 06 listopad 2007 - 15:36

XiXi_team napsal/a:
Tak tohle je pro flame jak dělaný :D:D Až se postřílíte, běžte lovit ... :)

Máš pravdu :). Ale neboj, střílet se tu nebude, moje poznámka byla napsána lehce s nadhledem. Nelze zatím porovnat program, který je pár měsíců na světě a program, který je komerční (shareware) a už se několik let prodává. Kdo má GSAK nemá samozřejmě důvod přecházet, kdo nemá GSAK nemá třeba zase důvod, aby ho kupoval.
U GeoGetu se mi líbí, že je možnost určité věci s HaLUmou konzultovat a třeba i přispět nějakým nápadem. Věřím tomu, že na běžné kešování a na záznamy odlovených pokladů bude GeoGet suprový program.
  • 0

#10 vancosi

vancosi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 290 příspěvků(y)

Publikováno 06 listopad 2007 - 15:38

sobikovi napsal/a:
Používám GSAK a při prvním pohledu nevidím důvod přecházet na GG. Možná by to chtělo nějaký srovnávací test obou programů...


Přesně to jsem měl na mysli. Srovnávací test, pokud možno naprosto nezávyslý.
Já osobně nehodlám přecházet z gsaku, ale jsou lidi, které jsem nakazil virem "geocaching" a ted se cítím povinnen jim poradit co nejvhodněší nástroje (aby pořád neotravovali :)
(Dzino promiň, samozdřejmě že tě vždy rád pomůžu).

PS: Vzdávám hold HaLUmovi za GEODET, Destilovi na HANDYGEOCACHING a všem co jsou schopni stvořit něco takového.
  • 0

#11 Krkovicka

Krkovicka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 274 příspěvků(y)

Publikováno 06 listopad 2007 - 15:41

Pouzivam GSAK, pouzivam ostrou verzi (za tenhle software mi kupodivu nebylo lito zaplatit), casto cestuji a priprava na lov je v GSAK velmi rychla, to je duvod proc jej pouzivam - jinak mi staci gc.com. No a taky ty makra na statistiky. Geoget se podle vseho GSAK hodne podoba (co taky jineho se da vymyslet nez jiz vymyslene). Jediny rozdil vidim v tom, ze je Geoget zdarma (jak dlouho?) ze je cesky (jsme dobri!) a ze je kolem nej ceska diskuse. Prijde mi to jako diskuse Wokna/Linux, IE/Fierfox/Opera a spousty dalsich. Vyzkousej si oba a vyber si sam, jsme svobodni lide, kazdy s vlastnim nazorem! (GSAK je take zdarma v trial verzi).
  • 0

#12 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 06 listopad 2007 - 15:53

Ono to objektivne porovnat neni snadne. Nektere veci jsou proste v kazdem z tech programu pojaty trosku jinym zpusobem, a tezko rict, co je objektivne lepsi. Kazdemu vyhovuje neco jineho. Prikladem je treba prace s vylustenou mysterkou. Pokud se nepletu, tak v GSAK se to resi tak, ze se prepisi vychozi souradnice novymi vylustenymi souradnicemi. Zatimco v Geogetu se na puvodni souradnice nijak nesaha, ale pridava se tam waypoint. Atd. Mozna kdyby se nekdo pokusil vypichnout seznam nejakych zasadnich funkci GSAKu, tak se pak muzeme pokusit k tomuto priradit obdobne funkce GeoGetu. Mohlo by se to pak prezentovat v nejake prehledne tabulce. Ale aby nebyla ta tabulka kilometr dlouha, chtelo by to vypichnout ty opravdu zasadni funkce. Otazka je, jestli by se pak neukazalo, ze v tech opravdu zasadnich funkcich to je prast jako uhod. ;)
  • 0

#13 abakus

abakus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 159 příspěvků(y)

Publikováno 06 listopad 2007 - 16:33

HaLuMa napsal/a:
Prikladem je treba prace s vylustenou mysterkou. Pokud se nepletu, tak v GSAK se to resi tak, ze se prepisi vychozi souradnice novymi vylustenymi souradnicemi.


V GSAKu se nastaví parametr "Corrected Coordinates" a od té chvíle se u waypointu počítá s tímto údajem. Původní souřadnice zůstávají, v přehledu uvádí i vzdálenost CC od původních.
Výhodu to má v tom, že si můžu nechat vyluštěnou mysterku exportovat do GPX včetně listingu a ostatních záležitostí a neotravují mě tam výchozí souřadnice, které jsou v 99,9% případů stejně k ničemu.
  • 0

#14 XiXi_team

XiXi_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 656 příspěvků(y)
  • LocationKladno

Publikováno 06 listopad 2007 - 16:37

Přesně tak. Upravené souřadnice se tváří, jako správné. Což u mysterek a multin je v pořádku. Při exportu do navigace sem pak "šipkován" do správného místa. A při exportu nehlídám, jestli má waypoint nějaké děti ... :)
  • 0

Garmin Oregon 650 + Topo Czech 2013 Pro & GSAK v8 & Android Locus PRO
GSAK - Google mapy pro Colorado/Oregon, Export pro GeoKuk
Android - Šifrovací pomůcky, Keškoměrka


#15 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 06 listopad 2007 - 16:50

Ono je to o filozofii pojeti. prepisovani vychozich souradnic neresi navigaci na bod. To je preci o tom, na jaky z tech bodu se nechas navigovat. Nebo si snad myslis, ze ja, jako uzivatel Geogetu se nechavam navigovat na vychozi souradnice, kdyz chci lovit finalku? Problem s prepisovanim souradnic narazi u multin s vice body. Nebo narazi v situaci, kdy si nejsem jisty souradnicema a mam nekolik ruznych variant... neni lepsi mit v tu chvili nekolik pridanych bodu a ja si proste v GPS vyberu, ktery zrovna chci? Myslim si, ze pridavani waypopintu je jednodusi a prehlednejsi nez prepisovani souradnic. Vse co vyresis prepisovanim souradnic dokazes vyresit i pridanym waypointem. Naopak to ale neplati. Ono to prepisovgani v GSAK je takovy pohrobek, nebot to neni tak davno, kdy GSAK neumel pridavat uzivatelske waypointy (to IMHO umi az od verze 7), tak proto to musel resit prepisovanim souradnic.
  • 0

#16 GeoBenediktCZ

GeoBenediktCZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 166 příspěvků(y)

Publikováno 06 listopad 2007 - 17:22

Oboje je na geocaching a s obojím ty kešky najdete. Oboje se snaží umožnit kešerům si spravovat svoji databázi lovů. Z pohledu funkcí nyní vidím převahu GSAKu pro drtivou většinu uživatelů už jen v nepřeberných možnostech filtrů. V čem ale GG jednoznačně vede nad GSAKem je to co tu již bylo naťuknuto, ale zapadlo to - zatímco s GG může dneska krásně a pohodlně pracovat jak BM i PM, tak s GSAK si BM téměř neškrtne.
  • 0

#17 suplere

suplere

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 408 příspěvků(y)

Publikováno 06 listopad 2007 - 17:55

HaLuMa napsal/a:
Ono to prepisovgani v GSAK je takovy pohrobek, nebot to neni tak davno, kdy GSAK neumel pridavat uzivatelske waypointy (to IMHO umi az od verze 7), tak proto to musel resit prepisovanim souradnic.


GSAK sice prepisuje ale original souradnice mas vzdy....
Pokud u waypointu udelas Corrected coordinates nastavi parametr
$d_HasCorrected na true a prepise $d_Latitude a $d_Longitude. V promenych $d_LatOriginal a $d_LonOriginal zustavaji souradnice z GPX.
To jen tak na upresneni.

A uzivatelske waypointy jsem si pridaval jiz ve verzi 6 prostrednictvim makra, nebylo to sice uživatelsky moc privetive ale slo to....Ted je to o něčem jiným....

GG ma oproti GSAKu lepsi podporu pro BM, a ve spojeni s "vhodnym pluginem" a programem lze GG naplnit i bez PQ.
  • 0

#18 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 06 listopad 2007 - 18:00

No, jeste bych rekl, ze geoget trosku vic hledi na ceska specifika. Chci-li najit kesku podle jejiho nazvu, tak normalne zacne clovek premyslet, jestli jeji nazev je v systemu veden s diakritikou ci bez. Coz hledani podle nazvu ponekud komplikuje. Tento problem v GeoGetu neexistuje, hledani proste ignoruje diakritiku, takze nad tim clovek nemusi premyslet. Dalsim ceskym specifikem jsou nahledove mapky z mapy.cz v listingu, a to i pro offline prohlizeni HTML listingu. Oboje jiste lze GSAK naucit, pokud na to nekdo uz udelal nejaka makra, ja vim. ;)
  • 0

#19 haleot

haleot

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 93 příspěvků(y)

Publikováno 06 listopad 2007 - 21:47

Čauky Ten GeoGet je i český? Podle "Krkovičky" co píše tak asi ano. Já nevím, možná ho vymysleli Češi, ale češtinu v něm jsem tedy nenašel (verze beta 34) :( Zkouším GSAK a jeví se mi dobře ikdyž je v angličtině (GeoGet take). Problém je fakt v tom, že to chce být PM (a platit a platit...)a to já nejsem. Možná budu, ale o tom ještě nejsem přesvědčen. A být PM jen kvůli prg.se mi zdá zbytečný. Nejsem takový fanatik a "honič bodů". Geocaching se mi moc líbí a je to styl i smysl života, ale proč za vše dobré pořád jen platit? Jsem teprve s GC v plínkách, ale mám i svůj názor B)
  • 0

#20 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 06 listopad 2007 - 21:59

haleot napsal/a:
Čauky
Ten GeoGet je i český? Podle "Krkovičky" co píše tak asi ano. Já nevím, možná ho vymysleli Češi, ale češtinu v něm jsem tedy nenašel (verze beta 34) :(


Viz vlakno o cestine ve foru GeoGetu...

Program sam o sobe cesky nemluvi. Nicmene zrovna treba cely web a dokumentace kolem Geogetu v cestine je.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama