Přejít na obsah


Fotka

Kombinovaná GPS navigace ?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
31 odpovědí na toto téma

#1 Fénix-4018

Fénix-4018

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 558 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2007 - 11:22

Existuje kvalitní GPS navigace do auta, která by zároveň byla alespoň částečně vhodná na turistickou navigaci, resp. geocaching ? Jsem GPS lama s modulem integrovaným do PDA, takže se moc nevyznám. Jinak budu vděčný i za doporučení a varování i pro klasické autonavigace. Stejně tak pokud máte odkaz na nějaký dobrý článek vysvětlující základy GPS autonavigace a třeba porovnávající v současnosti dostupné modely... díky!
  • 0

#2 dokola

dokola

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 40 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2007 - 12:16

Taky jsem takhle bloumal a váhal a nakonec to u mne vyhrál Garmin 60csx. Kamarád mi ho půjčil a tak jsem ho testnul v terénu i na silnici a stačí. Na silnici je pochopitelně nesrovnatelný s těma velkejma obrazovkama, mluvícíma asistentama, ale na to abych trefil, to zcela stačí. Jenže já jsem lama totální poznamenaná je občasným silničním navigáterom a půlročním používáním PDA. Zítra mi ho přivezou a pak budu navigovat a navigovat :)
  • 0
Carpe Diem...a tak pořád dokola

#3 Fénix-4018

Fénix-4018

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 558 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2007 - 12:36

Díky za názor, i když já bych potřeboval spíš opačný poměr - hodně dobrý na silnici a použitelný v terénu.
  • 0

#4 Pazitka

Pazitka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 393 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2007 - 12:56

Prave PDA v kombinaci s GPS prijimacem je velmi vhodne zarizeni pro navigaci jak na silnici, tak v terenu. Jde jen o to, vybavit jej vhodnym SW. Existuji vynikajici SW pro oba typy pouziti, dosahnes srovnatelnych ne-li lepsich vysledku nez s mapovou GPS, ktera na silnici neni prave nejvhodnejsim resenim.
  • 0
Via est scopus!

#5 Fénix-4018

Fénix-4018

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 558 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2007 - 13:33

pazitka: mám se svým HP iPAQ dost rozporuplné zkušenosti, nejde mu vypnout statická navigace (na geocaching) a v autě má relativně nekvalitní příjem, navíc zapnutý Dynavix mu zabere skoro celou operačníá paměť. Jinak to není pro mě a měl by to být přístroj určený v prvé řadě k (auto)navigaci a až pak případně něco dalšího.
  • 0

#6 gerdik

gerdik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 499 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2007 - 13:58

Nejsem si jist, zdali tomu dost dobře rozumím. Já mám ASUS 636N s integrovanou GPS a výklopnou anténou. Spolu s TOMO TOMem si jej v autě nemohu vynachválit. Na hledání keší využívám instalovaný GPS Tuner. Do přírody je neocenitelným pomocníkem mapa - mám Smart mapy 50 000. No pro mne prostě super. Takhle jsem fungoval přes půl roku. Nyní, když už se cítím "drsným kačerem" jsem si pořídil 60 Cxs. Ale PDA jsem neodložil. Mapy na nem stále spouštím a do auta nechci nic jiného. Jestli jsi chtěl slyšet (přečist) tohle?
  • 0

#7 Fénix-4018

Fénix-4018

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 558 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2007 - 14:26

Věř že vím o čem mluvím, neříkám že každé PDA je nevhodné na navigaci ale iPAQ rozhodně je ;)

Na co se ptám je který např. z těchto (nemusí jít ale o Gramin!) http://garmin.cz/ind...ry=auto_barevne

byste doporučili někomu kdo chce kvalitní navigaci do auta a kterou tomu, kdo chce kvalitní navigaci do auta a přitom s ní mít i možnost pěší navigace (na geocaching) Ten člověk NECHCE počítač ale navigaci.
  • 0

#8 chemic77

chemic77

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 470 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2007 - 14:29

Ted máš možnost si pořídit kvalitní navigaci Mio C520 či C720, která slouží prvotně jako automobilová (kvalitní). A k tomu si dokoupit turistické mapy TourNavigator. Které se vloží do SD slotu a načtou se ti klasické turistické mapy, které se dají využít i pro Geocaching. Je to vyzkoušené a funguje to. Oznámení o tom, že funguje i tato kombinace je na trhu cca. 14 dní. ;) Mapy mají klasické navádějí podle souřadnic. Sám tedy chodím podle 60CSx, ale již dlouho přemýšlím že si pořídím do auta nějakou a Mio u mě tedy vyhrávalo i bez toho, ale tohle je o důvod více. ;)
  • 0

#9 Bo.T.L.

Bo.T.L.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 042 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2007 - 14:38

Fénix napsal/a:
pazitka: mám se svým HP iPAQ dost rozporuplné zkušenosti, nejde mu vypnout statická navigace (na geocaching) a v autě má relativně nekvalitní příjem, navíc zapnutý Dynavix mu zabere skoro celou operačníá paměť. ...


A jakého iPAQa že to máš? Já mám h2210 a měl jsem externí BT modul Nokia.
  • 0

#10 PLAJ family

PLAJ family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 104 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2007 - 14:42

U těch jednoúčelových navigací, máš s GC IMHO smůlu. Nemůžeš tam nainstalovat jiný SW. Pro GC se hodí "šipka". Možná to někdo umí oblbnout, ale já bych to nedělal. PDA: pokud má SiRFIII, nevidím problém. I když např. oproti 60CSx má horší anténu a tudíž trochu problémy např v lese, ale to nevidím jako problém, ta přesnost je pořád lepší než u Legendu. Problém v autě může IMHO způsobovat pokovené čelní sklo (např. Renaulty s klimatisací) Statická navigace jde v PDA vypnout pomocí M-M SiRF Setup. Edit: Anténa u PDA. Mám Fujitsu N560, tam se dá dokoupit externí anténa. Ale vystačím si i bez ní.
  • 0

#11 LiborH

LiborH

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 334 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2007 - 15:43

To samé jsem řešil také a nakonec jsem skončil u Nuvi 350. Do auta zcela bez problémů - naviguje a mluví k plné spokojenosti. A s TopoCzech, databází keší a navigačním kurzorem (vlastní výroba nahrazující šipku u ručních GPS) nemám problém ani na výletech nebo při lovu keší. Někomu to může přopadat málo OUTDOOR, ale neměnil bych. Nevýhodou je nemožnost vyměnit na trase baterky (lze je dobít) a nedostatečná odolnost vůči vodě (lze vyřešit jinak). A to že nemůžu zaznamenávat prošlou trasu, tak s tím se fakt nechá žít :)
  • 0

#12 PLAJ family

PLAJ family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 104 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2007 - 15:50

Ještě jedna poznámka pro doplnění. V PDA nemůže běžet více programů využívajících GPS najednou. Může, ale ten později spuštěný nenajde GPS ;) Ale i to se dá vyřešit prográmkem na replikaci COM portu, třeba Port Splitter.
  • 0

#13 Fénix-4018

Fénix-4018

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 558 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2007 - 16:17

mám HP 6515 PLAJ family: už se tu řešilo že na tom statická žádným z těch prográmků vypnout nejde /resp pokud někdo zjistí jak jde tak má u mě panáka :) /
  • 0

#14 munu

munu

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 103 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2007 - 17:35

Používám mobil (N73) s bluetooth GPS modulem. Na mobilu mám TomTom pro navigaci v autě a SmartComGPS pro navigaci v terénu. Pro SmartCom se na netu dají stáhnout výborně zpracované mapy celé ČR. Takže spokojenost. I když samozřejmě zároveň tyto programy jet nemůžou.
  • 0

#15 ti-na

ti-na

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 22 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2007 - 21:21

Fénix napsal/a:
mám HP 6515

PLAJ family: už se tu řešilo že na tom statická žádným z těch prográmků vypnout nejde /resp pokud někdo zjistí jak jde tak má u mě panáka :) /


A neslo by vypnut stat.navigaciu v programe Noni GPSPlot
http://aeguerre.free...ot/EN/index.php
Ja sice HP 6515 nemam (pouzivam MIO P340 + Noni GPSPlot) ale v nom sa staticka da vypnut jednym stlacenim ikonky. Je potrebne mat len nastaveny spravny com port (ale to je beztak potrebne pre fungovanie programu) a zapnute manazovanie statickej navigacie. V tabulke http://aeguerre.free...t/EN/config.php
je uvedeny aj HP 6515. Inac na ten program si je potrebne trochu zvykat.
  • 0

#16 zlicinaci

zlicinaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 875 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2007 - 21:34

viz munu a můj podpis :-)
  • 0

Samsung Galaxy S5  (aDrake / WhereYouGo)
zpracováno programem GeoGet.
Systémy a programy se nechovají náhodně, chovají se zcela chaoticky. (Medvídek, 2006)
Pište prosím do svých logů čas, zajímá mě, s kým jsem se minul. Dík.


#17 Bo.T.L.

Bo.T.L.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 042 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2007 - 21:38

ti-na napsal/a:
...
Ja sice HP 6515 nemam (pouzivam MIO P340 + Noni GPSPlot) ale v nom sa staticka da vypnut jednym stlacenim ikonky. ... V tabulke
je uvedeny aj HP 6515. Inac na ten program si je potrebne trochu zvykat.


Je uvedený jako testovaný s touto aplikací. To ještě neznamená, že pomocí této aplikace jde u tohoto PDA statická navigace vypnout. Chtělo by to prostě vyzkoušet.
  • 0

#18 ti-na

ti-na

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 22 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2007 - 21:51

... Chtělo by to prostě vyzkoušet.


Samozrejme suhlasim.
  • 0

#19 Fénix-4018

Fénix-4018

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 558 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2007 - 0:32

ti-na napsal/a:

Fénix napsal/a:
mám HP 6515

PLAJ family: už se tu řešilo že na tom statická žádným z těch prográmků vypnout nejde /resp pokud někdo zjistí jak jde tak má u mě panáka :) /


A neslo by vypnut stat.navigaciu v programe Noni GPSPlot
http://aeguerre.free...ot/EN/index.php
Ja sice HP 6515 nemam (pouzivam MIO P340 + Noni GPSPlot) ale v nom sa staticka da vypnut jednym stlacenim ikonky. Je potrebne mat len nastaveny spravny com port (ale to je beztak potrebne pre fungovanie programu) a zapnute manazovanie statickej navigacie. V tabulke http://aeguerre.free...t/EN/config.php
je uvedeny aj HP 6515. Inac na ten program si je potrebne trochu zvykat.


Prográmek sice běží hezky ale všechna tlačítka v menu pod Static. Nav. jsou šedá a neaktivní :(
  • 0

#20 Bo.T.L.

Bo.T.L.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 042 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2007 - 8:19

Fénix napsal/a:
...Prográmek sice běží hezky ale všechna tlačítka v menu pod Static. Nav. jsou šedá a neaktivní :(


Nemusí se to někde nejříve povolit?
Bohužel se mi letmo moc nepodařilo na stránkách HP najít podrobnější specifikaci té GPSky v přístroji. Zkusil bych nějaký dotaz na HP Support týkající se GPS. Vzhledem k tomu, že je to již starší PDA, není vyloučeno, že to opravdu nebude implementováno.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka