Přejít na obsah


Fotka

OOOOO - Modrá (mapa) NENÍ dobrá!


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
7 odpovědí na toto téma

#1 Geohorse Reviewer

Geohorse Reviewer

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 103 příspěvků(y)

Publikováno 12 listopad 2007 - 9:27

Obrazový Opravník Obecně Oblíbených Omylů
Psané informace jsou pro spousty lidí problém....takže to zkusím graficky.

Přestože to bylo mnohokrát napsáno je stále veliké procento keší s chybně označenými délkovými souřadnicemi. Co to znamená? Nepřehozené, systémem standartně nabízené, písmeno W za E.

Jak poznám na první pohled (nic nemusím číst, jen se kouknu na listing) že mám v souřadnicích chybu?

Koukněte se na listing vpravo, pokud vidíte takový modrý čtvereček z nápisem North Atlantic ocean máte souřadnice na sto procent chybně.
Pokud ho nevidíte, koukněte se ještě pod listing (také trochu vpravo) tam už ho snad nepřehlédnete.

Pro větší názornost jsem jej v obrazové příloze zakroužkoval červeně
  • 0

#2 v&f family

v&f family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 506 příspěvků(y)

Publikováno 12 listopad 2007 - 12:40

Jeste bych malinko zastoural. Additional waypoints myslim nemaji ani tu modrou. Ale problem je to stejny Ano máš pravdu. No, add. waypointy všeobecně, dělají stále některým problémy, to už je kapitola sama o sobě, tam mi teď nějaké jednoznačné grafické ukázání v rámci listingu nenapadá... budu muset nakreslit nějakej komix, nebo mi třeba někdo pomůže modifikovat, již zde zaběhnutý čtyřlístek :) Nicméně, v tomhle naštěstí, většina budoucích majitelů nezačíná se zakládáním cache ve verzi multi nebo mystery, ale regular.
  • 0

#3 BBBubak

BBBubak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 324 příspěvků(y)

Publikováno 12 listopad 2007 - 13:13

Tak snad jeste jak se teto nejoblibenejsi chybe vyhnout: - v boxech pro nastavovani souradnic je krome severní šířky (N) defaultne nastavená taky západní delka - teakový to písmenko W pred cisly. Takze je potreba si toho vsimnout a nezapomenout tam prehodit délku na východní, tedy E, nejen jako East, ale taky jako Europe, pamatuje se to dobre. P.S. aaaha, ted tu budu za truhlika.. Ponik to ve svem prispevku uvedeno ma, jen jsem nejak prehledl radek (obrazek mi odtahl pohled) :) ... Tak uz tu ty sve chytre blaboly necham, on to urcite prehledne i nekdo dalsi, treba zrovna ten, koho se to tyka. :)
  • 0

#4 Geohorse Reviewer

Geohorse Reviewer

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 103 příspěvků(y)

Publikováno 12 listopad 2007 - 13:27

v&f family napsal/a:
Jeste bych malinko zastoural. Additional waypoints myslim nemaji ani tu modrou. Ale problem je to stejny

Ano máš pravdu. No, add. waypointy všeobecně, dělají stále některým problémy, to už je kapitola sama o sobě, tam mi teď nějaké jednoznačné grafické ukázání v rámci listingu nenapadá... budu muset nakreslit nějakej komix, nebo mi třeba někdo pomůže modifikovat, již zde ve fórech zaběhnutý čtyřlístek :)

Nicméně, v tomhle naštěstí, většina budoucích majitelů nezačíná se zakládáním cache ve verzi multi nebo mystery, ale regular. A také, když už majitel neudělá délkovou chybu ve výchozích souřadnicích, tak v drtivé většině nemá problém s W ani v additional waypointech.
  • 0

#5 Geohorse Reviewer

Geohorse Reviewer

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 103 příspěvků(y)

Publikováno 12 listopad 2007 - 13:29

BBBubak napsal/a:
(obrazek mi odtahl pohled) :) ...


No, tak to je možná dobré znamení, že ta grafika místo textu bude fungovat lépe :D
  • 0

#6 BBBubak

BBBubak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 324 příspěvků(y)

Publikováno 12 listopad 2007 - 16:13

Geohorse Reviewer napsal/a:

BBBubak napsal/a:
(obrazek mi odtahl pohled) :) ...


No, tak to je možná dobré znamení, že ta grafika místo textu bude fungovat lépe :D


No jak se to vezme... zase zneviditelnuje obycejny text, co ma vedle sebe. Takze pouceni je nekombinovat? Mozna. :)
  • 0

#7 galdra

galdra

    Advanced Member

  • Validating
  • PipPipPip
  • 442 příspěvků(y)

Publikováno 12 listopad 2007 - 17:24

A co třeba TB, která byla dána do keše, která měla špatné označení souřadnic a přesto byla schválena? Příklad z mého geomiminovského věku: měl jsem FTF na keš: http://www.geocachin...a2-8aa14b007788 kde jsem vyzvedl TB ownerky. pak koukám na cestu toho TB a nestačím se divit, vyzvedl jsem ho ze stejné keše, jako ho ona dala a už nacestoval přes 4 tis. km.
http://www.geocachin....aspx?id=274184
Jestli si dobře pamatuji, vypadá to jako, že začal někde v JARu.
  • 0
Galdra

#8 TrainTour Reviewer

TrainTour Reviewer

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 365 příspěvků(y)

Publikováno 12 listopad 2007 - 19:42

galdra napsal/a:
A co třeba TB, která byla dána do keše, která měla špatné označení souřadnic a přesto byla schválena?

Reviewer může stejně jako jeho owner posunout TB/GC "o krok zpět", tj. do předchozí lokace, v tomto případě zpět tomu, kdo jej do takto chybné cache vložil (tj.autorovi cache) a chová se to, jakoby se ten poslední krok neuskutečnil, čili i vzdálenosti se přepočtou. Lze využít např. i pokud vložíte TB do špatné cache (do jiné než fyzicky). Doufám jen, že nás teď, když to víte, nezaplavíte žádostmi typu TBABCD-prosím krok zpět :).
No ale pokud se to zjistí až pozdě, tj. poté, co už mezitím TB/GC někdo vyzvedl, je to horší...
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama